poster

Čelisti

 • USA

  Jaws

 • Československo

  Čeľuste

Thriller / Horor / Dobrodružný / Drama

USA, 1975, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  *****

  „You're gonna need a bigger boat.“ Za rok zabije nesčetněkrát méně lidí než pes či včela a přesto od promítání Jaws žádný jiný geometrický útvar nezpůsobuje tolik hrůzy, jako jeho výstražný trojúhelník na mořské hladině.. Stvořením bestie jsou vinni napínač nervů Spielberg, fenomenální Williams a postupné dávkování makety žraloka bílého.(1.9.2008)

 • Lima
  *****

  Kamarád mi vyprávěl, jak při scéně, kdy se v ******* objeví lidská hlava, sebou všichni v kině tak trhli, že se jedna řada kompletně zřítila (to víte, starý kino, spojené dřevěné sedačky...něco takovýho se už dneska v multiplexu nezažije :o)) To myslím hovoří za všechno.... Model žraloka nefungoval tak jak měl, a proto Spielberg volil v první půli spíše náznaky. A udělal dobře. Lidská představivost je totiž mnohdy mnohem děsivější.(13.4.2003)

 • Mr.Apache
  *****

  Na mě to na rozdíl od některých pořád funguje. Možná proto, že Čelisti byly pro mě (stejně jako pro celý svět) prvním filmem tohoto druhu, a že jsem je viděl v raném mládí v kině, a že už budu navždy poměřovat každou napodobeninu tímhle originálem. A z těch se působivosti a kvalitám The Jaws přiblížila snad jedině skvělá Kosatka Michaela Andersona. V půli 70. let se Steven Spielberg ještě nerozpakoval zabít ve svém filmu malého chlapce - to byla krásná doba. Je tu i jedna z prvních slavných "lekaček" v historii filmového horroru. Ten moment pod vodou: jako jeden muž vyletěl tenkrát celý sál ze svých křesel. Nezapomenutelný, výborně natočený a velice vlivný film.(15.8.2007)

 • Wacoslav1
  ****

  Tak určitě je to kvalitní dobová klasika. Za sebe musím konstatovat, že mi ten film osobně nikdy nijak extra děsivej nepřišel, že bych z něj nemohl spát, ale jak říkám na svou dobu to je ojedinělá pecka. Spielberg se teprve rozjížděl, ale lecos to naznačuje o jeho budoucí kariéře. Jinak samozřejmě Wiliamsova hudba je vynikající a hodně z té atmosféry dělá právě ona. Každopádně film kterej nastartoval boom zvířecích hororů.75%(25.10.2014)

 • T2
  *****

  Steven Spielberg natočil prvý letný Blockbaster a veľký hit 70-rokov, vďaka ktorému vznikol medzi ľuďmi obrovský strach z vody, v podstate vďaka filmu spravil zo žraloka strašidelné monštrum, aké nemalo v tej dobe obstojného konkurenta a dodnes ani nemá. Film má už svoj vek - vyše 30rokov ale stále ma v sebe zafixovaný už povestný strach z nevideného blížiaceho sa nebezpečenstva (asi možno prvý krát použitého vo filme). Obsadenie v podaní výborného tria Roy Scheider, Richard Dreyfuss a Robert Shaw je také trio statočných mušketierov postavených pred ozrutu - nevyspytateľného protivníka, no žraločí thriller ako sa patrí s niekoľkými výborne vykreslenými postavami. Nervy drásajúcu hudbu stvoril John Williams ocenený za tento počin aj Oscarom, je priam zimomriavkový, v momente upúta vašu pozornosť a dokonale precítite strach z blížiaceho sa nebezpečenstva. ║Rozpočet $7miliónovTržby USA $260,000,000Tržby Celosvetovo $470,653,000║ Poznámka: Asi tak v mojich 10rokoch sme si na škole písali do zošitov čím chceme byť(zamestnanie) je som túžil byť potápačom- "haha", ale to by som nemohol v prvom rade vidieť film Čeľuste, tým sa uzatvorila v momente moja kapitola z vodou, doteraz neviem plávať a ani neplánujem!!!(27.12.2007)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřelo celkem 5 lidí. (Žralok)

 • - Spoiler: Konec filmu se od knižního liší. Zatímco ve filmu Hooper (Richard Dreyfuss) přežije podmořský útok žraloka na jím obývanou klec, v knize takové štěstí nemá a je žralokem v kleci zabit. (J-o-k-e-r)

 • - Počas pitvy žraloka nájde Matt Hooper (Richard Dreyfuss) poznávaciu značku 007. Ide o odkaz na "bondovku" Žiť a nechať zomrieť (1973), ktorý chcel Steven Spielberg režírovať, ale bol dvakrát odmietnutý. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace