Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šéf místní policie Martin Brody společně s policistou Hendricksenem na pláži objeví hlavu a část ženského trupu. Lékař je přesvědčen, že žena byla napadena žralokem. Brody si uvědomuje nebezpečí a chce nechat zavřít pláže, což se ovšem nelíbí starostovi. Městečko, zcela závislé na krátké turistické sezóně, si podle něj nemůže dovolit takový luxus. O pár dní později se další obětí stane šestiletý chlapec. Přestože starosta stále odmítá vydat zákaz koupání, zpráva pomalu prosakuje na veřejnost. Do pátrání se zapojí nejen policie a ichtyolog Matt Hooper, ale také desítky amatérských lovců, kteří se do městečka sjeli pod vidinou odměny, kterou za dopadení žraloka nabídla matka zabitého chlapce. Teprve když je přímo před očima stovek turistů v mělké zátoce napaden další muž, je starosta přinucen přiznat vážnost situace a pod nátlakem Brodyho najmout profesionálního lovce Quinta. Společně s ním se na moře vydává i Hooper a přes svůj strach z moře i Brody. Když se jim konečně podaří žraloka přilákat, jsou šokováni jeho velikostí? (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (915)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„You're gonna need a bigger boat.“ Za rok zabije nesčetněkrát méně lidí než pes či včela a přesto od promítání Jaws žádný jiný geometrický útvar nezpůsobuje tolik hrůzy, jako jeho výstražný trojúhelník na mořské hladině.. Stvořením bestie jsou vinni napínač nervů Spielberg, fenomenální Williams a postupné dávkování makety žraloka bílého. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Právě tímto filmem zavedl Spielberg v celosvětové kinematografii pojem blockbuster a otevřel si dveře do Hollywoodu, kde pokud nezemřel, vládne šťastně až dodnes... Zprvu lážko, plážo - léto, písek, moře, zkrátka idylická představa... Avšak jen dokud se do ní neprokouše obří žralok a z pohodové atmosféry se nestane 2001: Žraločí odysea, souboj člověka se žralokem na život a na smrt. Spielberg v režii začínajícího mistra vytvořil tzv. horror pro celou rodinu, kdy diváci sice budou patřičně napjatí, ale stále nebudou nuceni si ve strachu zakrývat navzájem oči dlaněmi. Dokonalé to však určitě není, celá část před vyplutím na širé moře byla poměrně rozvleklá. 7/10 ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

Ze své pozice hororového experta mi nezbývá nic jiného, než Spielbergovi doporučit, aby navždy zůstal u svých uhlazených, líbivých a kontroverzi nevzbuzujících oddechových snímků, jelikož hororový žánr evidentně není jeho silnou parketou. Jaws jakožto horor selhávají téměř po všech stránkách. Prostoduchý scénář, toporné herecké výkony a navrch gumový žralok, který spíše připomíná úsměvnou pouťovou atrakci, než aby naháněl hrůzu. Za takové konstelace je zřejmé, že o žádné hororové atmosféře vůbec nemůže být řeč. Jediné pozitivum celého snímku tak představuje doprovodná žraločí hudba, za kterou uděluji milosrdnou jednu hvězdu. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Poctivý horor (thriller, chcete-li). Výkon hlavních představitelů celkem dobrý, hudba vhodně podbarvuje, ale hlavně...atmosféra! Málokterý režisér dokáže v divákovi vzbudit strach nebo vzrušení z něčeho, co se jen sem tam mihne, aby na sebe následně jen lehce upozornilo, pak zmizelo a nechalo vás dál v nejistotě, kdy se zase objeví. Nemám rád filmy s tématikou zabijáckých zvířat nebo netvorů, ale tento film je z nich snad nejzdařilejší, takže hodnotím 4*. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nerovný souboj lošťomilé paryby se zlými savci, kteří okupují jeho do té doby poklidný domov. Naštěstí se náš kafkovsky bezejmenný hrdina nevzdává a s vypětím všech sil brání své svaté právo na svobodu potažmo život vůbec. Sžití s tímto sympaťákem je až neuvěřitelně sugestivní a v nespočtu infarktových momentů se o něj budete bát jako sami o sebe. Po tomhle snímku prostě již nikdy nebudete chtít zpět z vody ven mezi tu bezcharakterní lidskou chamraď. Shame on us! ()

Galerie (216)

Zajímavosti (232)

  • Další chybou, kterou můžeme zpozorovat, je malý polštářek, který chrání herce před umělými zuby žraloka, které dovedou být nebezpečné. Tento polštářek se na několik okamžiků ve filmu postaví do cesty mezi žraloka a jeho oběť. (pornogrind)
  • Když žralok útočí na loď, je zřetelně vidět kovová konstrukce, která žralokovi otevírá tlamu. (CrownThomas)
  • Ve filmu popisuje lovec Quint (Robert Shaw), jak přežil útoky žraloků po torpédování USS Indianapolis. Jedná se o fiktivní verzi skutečné události, která byla zfilmována ve snímku Operace Žralok (1991). Z posádky čítající 1 196 členů na palubě, přežilo pouze 316 osob, zatímco při potápění zemřelo 300 a dalších 579 zemřelo v důsledku dehydratace, pití slané vody a někteří po útocích žraloků. Většinu dialogů ve filmu napsal Robert Shaw. Největší rozdíl mezi Quintovým příběhem a skutečnou událostí byl datum potopení (uvedený ve filmu 29. červen 1945), zatímco loď se ve skutečnosti potopila o měsíc později, 30. července. (Žralok)

Související novinky

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (více)

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

David Koller, Dasha, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Ondřej Ruml, Michal Dvořák a další hvězdy v sobotu 27. srpna vystoupí na velkolepém multimediálním koncertu filmové hudby pod poděbradským zámkem… (více)

Reklama

Reklama