Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

KoRner

Nuž som čakal niečo lepšie. Takto mi ostávajú v pamäti dve efektné bitky a nefungujúci záver. A Superman vyzerá ako Superocker určite oveľa lepšie ;-) ()

Herráček

Překvapuje mě, kolikrát vlastně Superman dostal na prdel když se zrovna neoháněl svými pěstmi v seriálu... Zajímavé propojení s jeho mládím... Řezník větší než on... A zase ta lovestory... To fakt není pro děti... ()

HiddenDragon

"...nadejde doba, kdy i bohove museji zemrit." Rozhodne nejlepsi dlouhometrazni anim. Superman a spolu s novejsim "Dark Knight Returns" (2012/2013) urcite nejlepsi kousek od DC. Jak pribehove, tak celym feelingem, ktery neni ani naivni, ani detsky, ale ma naopak dobre dejove zvraty, ultimatni protivniky a s tim spojenou ultimatni destrukci Metropolis. Superman potkava sveho nejtuzsiho soupere, Doomsdaye. Ovsem je otazka, jestli neni jeste horsi nakonec stary znamy Lex Luthor, ktery si udalosti prizpusobi, jak on potrebuje. A nejen on ma v pribehu dulezitou roli, ale i Lois Laneova, ktera v tomhle zpracovani uz se Supermanem randi a zna jeho totoznost, takze jsou nektere momenty o to vic dojemne. Jak nemam Supermana moc rad, protoze je narozdil od Batmana zkratka "moc super" a neznicitelny, tohle je film, kde dostane natolik do drzky, ze jsem mu nakonec poradne drzel palce. V animaku si takoveto megalomanske sceny proste muzou dovolit, v hrane verzi by neco takoveho stalo majlant... [P.S. videl jsem ceskou DVD/stereo i angl. fullHD/5.1 verzi a obe jsou skvele] ()

iXtr3m3

Okrem All Star Superman asi jediný snímok, ktorý pracoval so Supermanovou smrťou. Odvážne. Nevyšlo to úplne dokonale, ale to je skôr vina spracovania a minutáže, je to predsa len vážna vec a téma, ale na pomery animáku dôstojné. ()

B4TM4N

Animovaná podoba svědčí Supermanovým megalomanským schopnostem rozhodně mnohem více, než ta hraná. Temnější, akčnější, bez kvazi-humorných vložek. Děj není nějak složítý, v podstatě se film skládá z dvou ultimátních bitek ála final showdown v Matrix: Revolutions, při nichž lehne půlka města. Prostě správná komiksová nakládačka. Jenom ten Superman by mohl vypadat trochu míň steroidově, takhle se neubráníte pocitu že má z toho věčného Lex Luthorova ozařování rakovinu obou prsou. ()

Hanys_

Ve srovnání s novějším Death of Sup, který je vlastně o tom samém s drobnými změnami (např tady chybí Justice League, Lois má vztah se Supem a ne s Clarkem, atd) je Soudný den o chlup slabší. Obsahuje sice i tu část, která vyjde příští rok a věnuje se situaci po Supově smrti, ale tak nějak mi víc sedlo to novější pojetí (které se údajně víc drží předlohy). ()

Ricky_CZ

Akcí i slušným příběhem se nešetřilo. Celou dobu jsem si představoval, že kdyby tento kousek natočili jako hraný film, je o pecku roku postaráno. Bitvy, kdy se nešetří zbořenými mrakodrapy a efektními dopady mám rád. Jediná výtka patří k dabingu, protože hlas Lucky Vondráčkové mi opravdu nesedí. Předpokládám však, že v originále se dá na Lois nejen koukat :) ()

fastum

A jak supermana nemám rád, tohle je velmi zábavná a rychle ubíhající jednohubka s velmi solidní zápletkou. ()

Mekgrůdr

Superman...nejslavnější a největší superhrdina všech dob. Bohužel všechny hrané filmy podle mě jeho renomé pouze srážely. Díky sucharům jako Reeve, Cain nebo Routh (milovníci původní filmové série nechť mi prosím odpustí) jsem Supermana jako největšího nikdy neviděl. Popravdě vždycky dostával od ostatních kámošů se supersilou hodně "na prdel". Díky tomuhle filmu se ale můj pohled na muže z oceli úplně otočil...takhle se totiž největší superhrdina prezentuje! Doufám, že konečně vznikne adekvátně kvalitní hraný snímek, který si ten nejslavnější a největší zaslouží...pokud bude jako příklad brán Superman: Doomsday, tak by to mohlo klapnout. ()

Fanosh

Po pravdě chlap co nosí červenomodrý overal není zrovna autoritativním vzorem. Superman mě tím pádem nikdy moc nebral, zvlášť z nějakou falešnou moralitou. Tím víc mě překvapil tento animák. Taková jednohubka nabytá akcí. Souboj s Doomsdayem hned k začátku sem sledoval se zaujatím jak už dlouho žádný jiný v novodobých pseudoakčňárnách. Už jen s tím, že Superman dostával řádně na prdel. S komixových hrdinů mám nejraděj Loba, tím víc s podivěm, že sem nakonec zvolil jako hodnocení plnou palbu. ()

H4ku11

Rád vidím Supermana ako dostáva do držky a ešte skoro umrie. Je super, keď má súperov, čo mu stačia. Aj keď to musí byť aj on sám. ()

dickadonna

Tak takhle nějak měl vypadat Superman returns, myslim, že s tim rozpočtem co měli, by tohle mohli v trošku skromnější verzi natočit. Bezva filmek plný zlomů.Postavu supermana normálně moc nemusim, ale tady se mi opravdu líbil, Lex Luthor byl správně evil zase a hlavně ty bitky, no prostě nářez. ()

lucyeee

Musim říct, zě mě tento animovaný snímek mile překvapil, čekala jsem něco mnohem horšího!!Tenhle animák se mi rozhodně líbil!!! ()

Grizzly

Paradni film...psychologie postav vymakana na jednicku, akce strida akci, choreografie souboju je brutalni a nehorazne destruktivni, zabijak z vesmiru je megacool a dej porad graduje do maximalnich vysin. Bohuzel vsechno podkopava detska animace ala Cartoon Network :( Skoda ze tvurci nesahli po dospelejsi kresbe jako ma treba Marvel. Koukat se na to da, ale plny pocet dat nemuzu. Kvuli animaci se zastavim na 80% ()

melloun

Vždy jsem měl raději Batmana nebo Spidermana. Superman mě odrazoval svojí nezranitelností, kvůli které bylo takřka nemožné k němu najít adekvátního padoucha. Jenže zde je všechno jinak. Superman krvácí, svádí tvrdé souboje o svůj život a blahobyt lidstva. Akce je syrová, přesto nepůsobí přehnaným dojmem. Celý svět je podán výborně. Tento příběh je jednoznačně jeden z nejlepších ze Supermanova univerza, co jsem měl možnost vidět. ()

SkyCaptain

Má to sice svoje mouchy, ale jinak se jedná o skvělý a náležitě temný snímek. V porovnání s hyper nudným a drahým Superman se vrací vychází Doomsday jako jasný vítěz. ()

J. T. Kirk

Jak už jsem psal, Supermana nemusím. Ale Zjistil jsem, že animovaný je o hodně lepší, než ten hraný, dokonce ani Singerův se nepovedl. Tím nemyslím jenom to, že by v těch hraných vypadali, jako buzny, ale i ten příběh je tady o hodně lepší. No uvidíme, jak dopadne Ten Man of Steel od Snydera, snad to bude konečně ono :) ()