Reklama

Reklama

Humans

(seriál)
Trailer
Velká Británie / USA, (2015–2018), 17 h 16 min (Minutáž: 42–47 min)

Hrají:

Emily Berrington, Gemma Chan, Pixie Davies, Rebecca Front, Tom Goodman-Hill, William Hurt, Colin Morgan, Katherine Parkinson, Jonathan Aris, Neil Maskell (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Osmidílný sci-fi seriál vychází ze slavného švédského dramatu "Real Humans" a je zasazen do paralelní přítomnosti, kde jsou živoucí roboti nejnovějším must-have doplňkem, který musí mít každá domácnost. (SimonaSK)

Videa (9)

Trailer

Recenze (76)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Už dlouho jsem se chystal na švédský originál, ale než jsem se k tomu dokopal, tak přišla britská "předělávka" a já se rozhodl pustit raději do ní. A nelituji, ani trochu. Roboti jsou moje oblíbené téma a koketování s myšlenkou umělé inteligence a její vytvoření patří mezi to nejoblíbenější. V centru příběhu je obyčejná britská rodinka, která si do domácnosti pořídí zdánlivě obyčejného robota - synta - který by měl zastat domácí práce a ulehčit jim život. Jenže jak se příběh rozvíjí, tak zjišťujeme, že tento synt je všechno, jen ne obyčejný a jeho stejně neobyčejní přátelé se ho snaží najít. Svůj zájem na umělé informaci však má mnohem více skupin a tak se postupně stahuje smyčka a blíží se zajímavé rozuzlení. Humans mě bavil od pilotního dílu až do konce a vždy jsem nedočkavě čekal na pokračování. Líbilo se mi zpracování syntů, hercům v čele s Gemmou Chan jsem ty roboty věřil. Robotí logika mě dostává a baví. Pomohla také absence absolutního zla, nikdo totiž neodkrývá karty úplně a tak až do konce vlastně nevíme, co se ještě může stát. Rozhodně jsem rád, že se seriál dočkal prodloužení a už se těším, až budu sledovat jeho druhou řadu. 2. série Druhá série je možná ještě lepší než ta první. Rozvíjí spoustu zajímavých nápadů a celkově se nebojí odstraňovat vyčerpané postavy a linky. Roboti se chystají na svou revoluci a nejde nefandit postavám jako Niska, Leo nebo Max. Lidi sice hrajou podstatnou roli, ale je o něco těžší jim fandit. Mě si jediného získala Mattie. závěr byla pěkná divočina a jsem opravdu zvědav na to, co přinese další série. 3. série Je škoda, že tvůrci netušili, že třetí řada bude jejich poslední, protože by bylo fajn, kdyby se seriál dočkal lepšího zakončení. Takhle bohužel zůstane pachuť po konci, který nechal všechno otevřené a nabízel mnoho směrů, kterými se dalo vydat. A to je vážně škoda, protože jinak mě Humans bavili. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Plně funkční synth Odi se zvláštním erotickým programem by nebyl k zahození. 1) Po první řadě jsem byl poněkud rozčarován. Uvítal bych spíš, kdyby nebylo jasné, co se s Míou děje a kdyby tvůrci víc přistoupili na hitchkockovskou hru tušené temné hrůzy, než na polopatické seriálové servírování. Nicméně ve druhé řadě jsem si zvykl._____ 2) Je zajímavé, jak nevnímáme umělou inteligenci jako samostatnou entitu, pokud není doprovázena lidským tělem. Naše fascinace lidskou schránkou působí archetypálně až esotericky. Made in our image. Out of our control._____ 3) Z pěkných kluků mě zaujali 29letý Sam Palladio (člověk Ed, kterého miluje Mia), 28letý Will Tudor (blonďatý poškozený robot Odi) a 31letý Marshall Allman (šéf firmy Khury)._____ 4) 13. 2. 2019. Ve třetí řadě se zdůraznilo humanistické poselství. ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Celou dobu (8 dílů první série) jsem nestačil žasnout nad některými promyšlenými a propracovanými detaily. Od prvopočátku mě ale taky pro změnu v negativním slova smyslu šokovala necitlivá práce s hudbou. Nasazovala se a zejména ukončovala naprosto bez přemýšlení, ostře a nečekaně. Kvůli tomu bych ale ještě nedal poměrně nízké hodnocení. Ty hlavní důvody jsou vlastně dva: 1. Ke konci to bylo zbytečně roztahané, jaksi uměle nastavované. Zbavil bych to balastu a udělal z toho místo osmi sedm svižnějších, zábavnějších dílů. 2. Vytratili se z toho odmítači a ze všech lidí byla ke konci bláhová, ku pomoci připravená Sluníčka. To mě opravdu silně iritovalo. Holky, co Anitě nemohly přijít na chuť, prostě proto, že to byla nevyzpytatelně působící mašina, která jim v jejich vlastním domě věčně dýchala za krk, mě bavily. Jakmile se nad ní ale ustrnuly a začaly jí (taky) pomáhat, tak se to pro mě stalo nudným a nezáživným. ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Nové, sci-fi, syntetické, probouzející, temné, zajímavé, zelenooké. Nápad je to tuze originální, děj vás chytne od první minuty. Nevíte, na jakou stranu se přiklonit a koho mít víc ráda. Jak už to tak bývá, první série byla "WAW", druhá "no to si dělaj ..." a třetí "ach bože". Poslední díl poslední série bylo šílené ukončení, které dávalo smysl asi jen tvůrcům. Nicméně, bylo to dobré, svižné, koukatelné, napínavé a bavilo mě to. Vyzdvihuji výkon Katherine, ta mě moc překvapila a moc jí to jako britské mámě slušelo. ..jako dokážete si představit, že byste kolem sebe měli syntetické roboty? Já teda upřímně moc ne, ta představa mě děsí, stejně jako český film "Babičky dobíjejte přesně!" Horor mého dětství.. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Takové divadelní. Velmi dobře zahrané. Dobrý nápad, i když okopírovaný. Překvapila mě herečka (Jen z IT Crowd) - zajímavé ji vidět v tak odlišné roli. Gemma Chan velmi pohledná. Skvěle padnoucí hudba - úderně dokreslila děj. Po všech těch megafilmech (Hitman 47, Kurýr-Restart, Everest, a další nepovedenosti), konečně něco chytrého, procítěného a chytlavého. Viděno vše najednou. Jinak bych neusnul. Jen toho objímání a slzení a brečení a naříkání bylo na konci přeci jen moc ... ()

Galerie (262)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se často odvolává na zákony robotiky, jak je definoval spisovatel Isaac Asimov ve svých knihách o robotech. Jsou to:
    1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo. 
    2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
    3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. (venalce)
  • Dealer, který nelegálně upravoval a prodával roboty se jmenoval Silas Capek (Paul Kaye). Zřejmě jde o narážku na českého spisovatele Karla Čapka, který ve své hře "R.U.R." poprvé použil slovo "robot". (venalce)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno