• Aljak

Proti rozprávkam a filmom pre deti nemám nič, ale čo do pekla bolo toto? Nestáva sa mi, aby som film vypol už pred polovicou - vždy som zvedavý na to ako sa to vyvinie a občas majú filmy len pomalý rozbeh... Ale v tomto prípade som sa sám seba spýtal "WTF? Chcem vôbec vedieť ako to bude pokračovať?... NIE, nechcem!". Možno je to tým, že nemám rád psy, možno proste len nedokážem oceniť to "čaro rozprávajúcich zvieratok", ale toto bolo nad moje sily. Aspoň som si overil, že môj pud sebazáchovy je stále funkčný!(8.5.2013)

• dopita

Dneska se dá natočil film opravdu o všem, i o rozmazlenejch psech z Beverly Hills. Čivava se ztratí kdesi v Mexiku a všichni se můžou posrat, jen aby ji zachránili. Všichni psi samozřejmě mluvěj a podávaj lepší "hereckej výkon" než lidi, včetně šerednej a nesympatickej Jamie Lee Curtisové a velkotlamy Piper Peraboovej (tej to ale sekne), páč dostávaj mnohem větší prostor než lidi. Ti jsou odsunuti do role komparzu. Je to zhovadilost, což se dalo čekat. Neškodná volovinka pro děti, která svým sentimentem až tak nesere, teda kromě posledních asi deseti minut, to se mi zvedal kufr.(30.12.2012)

My name is Papi. I am descended from an ancient line of proud warriors. My ancestors went into battle, alongside Aztec soldiers. Today, we move within the inner circles of the wealthiest and most powerful people on the planet. Who am I?...Iˇm a Chihuahua! 1) Očekával jsem, že film po deseti minutách vypnu a smažu ze záznamu i z mysli. Pak jsem si říkal, že mu dám půl hodinu a nakonec jsem se zájmem sledoval celý. Oceňuji spoustu nápadů. Nakonec si protivné uštěkané čivavy snad i oblíbím. 2) Jak už to u amerických filmů bývá, tvůrci zde smíchali Gudalajaru s Mexico City, aztécké ruiny posadili do Chihuahuy apod. Ne, že by mě to trápilo...(1.8.2014)

Tenhle film nejsem schopná ohodnotit objektivně, protože baštím všechno, co je roztomilé, a to film s čivavou v hlavní roli být musí, i kdyby na sobě měla třeba drsný rockerský obleček s hroty. Na luxus zvyklá čivava Chloe se dostane do Mexika, kde padne do rukou skupiny pořádající psí zápasy. Na útěku pak potká nové kamarády a hlavně německého ovčáka Delgada, který má svůj vlastní smutný osud. Banda čivav v divočině byla děsně srandovní a na druhé straně ti zhýčkaní "psi" v Beverly Hills taky. Není to nic moc hlubokého, je to na pobavení, takže účel to dle mě splnilo. Dialogy byly vtipné, akorát u akčních scén bylo poznat zásah počítačem, ale jinak vypadali mluvící hafani přirozeně. Byla to prostě prča a to mi v tomhle případě stačí.(1.3.2016)

Mé dětství kromě klasických Disneyovek protkalo mnoho rodinných filmů, kde se ústředními hrdiny stávají nejen psi a kočky. Všechny tyhle podívané by vůbec nebyly tak otřesné, kdyby prvotní zaujetí diváka neodkopaly příšerné výkony předních herců. Nedokážu si sice představit, zda by šel takovýhle film natočit zcela bez nich, možná by to i mírně podprůměrné Čivavě přidalo na kráse i kvalitě. Nechť tyto rodinné klišé odpočívají ve vzpomínkách, dneska bych před sledováním potřeboval asi nějakou omamnou látku.(13.12.2017)