Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

Nakash

Alenka je asi nejslabší film mého oblíbence Tima Burtona. Nejvíc mi vadí, že to není jeho chybou. Alenka mohla být další jeho masterpiece. Náznaky tu jsou ale bohužel Disney mu svázal ruce, ústa a zavřel do krabice. Přesto dávám čtyři hvězdy protože Alenka vyšla v období, kdy vycházely pouze tragédie jako Avatar a tak mi zvedla náladu. ()

AceDandelion

Alice in Wonderland / Alenka v Říši divů - Upřímně musím říct,že jsem se v tomhle výtvoru trochu zklamala.Ten příběh je nádherný, ale přesto mi ve filmu přijde poněkud zbytečně odfláknutý.Chyběly mi tam vtipné scény, Burtonské jádro a celkový šmrnc,jinak vizuálně bezvadný,stejně jako herecké obsazení.Není třeba zmiňovat, že křehká Mia Wasikowska je pro ztvárnění Alenky jako stvořená a že Johny Depp a Helena Bonham Carter předvedli excelentní výkon, nuže jako vždy... ()

gezper

Začínal to sledovat s lehkým pesimisem a končil s lehkým optimismem. Není to vysloveně žádná pecka, ale propadák též ne. Nemůžu posoudit, zda by 3D nedodalo celku ještě o trochu lepří punc (viděno v 2D). Někteři filmoví jazykové tvrdí že ano. Neubráním se dále dojmu, že díky několika málo scénám to není jednoznačně vhodné pro dětského nejmenšího diváka. Viděl bych to tak na 12+, +-. Což je u filmu, který se po celou dobu tváří přímočaře a jednoduše, podivné. Kladem je většina 'kladných' postav ve světtě a jejich interakce, ač tedy Disneyho pojetí filmařiny silně nemusím, tedy jinými slovy kombinace Burton + jakákoli jiná produkce mohla být daleko lepší. Malé bezvýznamné plus i za hlavní hudební motiv, i když zde jsem, přiznám se dobrovolně a bez mučení, ovlivněn jeho nedávným poslechem naživo v symfonické podobě. [60%] ()

nolme

Tima Burtona bych v tom nepoznala:) Ale i tak super. Nebyl tu zachován klasický příběh Alenky v říši divů, jaký většina z nás zná, ale nemohu říct, že by mě to zklamalo. ()

unclejack

Nezáživný pokus o znovuoživenie Carollovej klasiky. Vizuálna stránka filmu je možno úchvatná, ale tam to končí. Postavy sú ploché a herci ani nemajú veľmi čo hrať, divák čaká na nejaký vtipný moment veeeľmi dlho a namiesto toho sleduje rozprávanie o džavotajúcom Deppovi, o zasnenej Hathawayovej a Alenke, ktorá sa rozhodla povstať v štýle Statočného srdca. Opäť cast zachraňuje Helena Bonham Carter ako červená kráľovná. Burton natočil povrchný film, ktorý je však chybou scenáristu a ktorý sa nám Disney márne snaží prezentovať ako vrcholné dielo televíznej zábavy - to si garantoval angažovaním Deppa, ktorého repliky mali byť akože smiešne. Celkovo však ide skôr o film k zaplakaniu a dúfam, že sa mi úspešne podarí vyhnúť dvojke tohto tu. ()

LeePriest

Začátek filmu nebyl zrovna zdařilý, do doby než Alenka spadla králičí norou jsem si říkal "Hm, tak nevím" Po vstupu do říše se ale vše zcela změnilo a nastala úžasná pohádková podívaná. Johnny Depp, H. B. Carter i Anne Hathaway měli všichni pořádnou pecku. ()

Desmi

Příšernost, která mi od začátku sílně dráždila žaludek a ani vymyšlená slova s rádoby hlubším obsahem mi nepřidala. V půlce filmu jsem vážně přemýšlel o tom, že Timovi napíšu o pár těch kouzelných houbiček, který si rve do čaje, abych to přežil do konce. Nakonec jsem to přežil i bez těch houbiček, což ale nebyl nejlepší nápad, protože jsem viděl a slyšel zcela střízliv i závěrečné Alenčino zhodnocení všech postav. To už byla skutečná pozvánka na hajzl, kterou jsem chtě nechtě musel přijmout.. ()

marekspanel

Některé filmy prostě dlouho odkládáte a Alenka od mého oblíbence Burtona, jemuž jsem značně odpustil Temné stíny, patřila dlouho mezi ně. Vlastně ani nevím proč, snad si teď říkám, že mi asi podvědomí bránilo zklamání. Musím říct, že se tak bohužel stalo. Není to úplná hrůza, spíš takové polovičaté. Asi si to měl nechat Disney celé ve svém stylu, anebo to měl mít celé pod palcem Tim. Takhle z toho vznikl docela divný film a to je poprvé, co používám slovo "divné" ve spojení s Burtonem ve smyslu spíše negativním. Samozřejmě nedá se tomu upřít krásné zpracování druhého světa a pár hodně dobrých originálních nápadů. Na bonusech k filmu se dalo vidět jaká nesnadná práce to pro herce byla, kteří z velké většiny než je vůbec u filmu zvykem, hrají celý den v zeleném prostředí, na které se pak nalepí digitální svět. Postava Johnyho Deppa byla opravdu bizarní a zvládl ji jako vždy na výbornou. Bohužel podle mne film téměř postrádal humor. Moc tam toho prostě nebylo a zároveň to bylo přeplácané. Alenka sympatická, výkon byl důvěryhodný. Ovšem Helena zahrála královnu fantasticky a s ní byly právě jediné vtipné scény, které byly vlastně vtipné samotným hereckým projevem!! Mohlo to prostě dopadnout hůř, ale mohlo to být stokrát lepší, kdyby..a kdyby..škoda! PS: Anne Hathaway absolutně nesedla, hrozná křeč a to ji běžně můžu, možná špatně napsaná postava. ()

jjjerry

Příliš vyumělkované, masivní rekalma ani více "D" ale nedělá dobrý film. Knihu jsem nečetl. Film mně přišel moc kyčovitý, hlavní postava mně k srdci nepřirostla, vlasntě bohužel žádná. ()

Blois

Opravdu miluju filmy Tima Burtona a tento obzvlášť. Skvělé obsazení (Okouzlující Johny Depp a skvělá "velkohlavá" Helena Bonham Carter), nádherné kostými, vizuální efekty a samozřejmě samotný příběh, ve kterém nechybí humor ani napětí, a který vás zavede do světa Burtonovi fantazie. ()

kacer4

Jediný Burtonov film, ktorému som uveril bol Big Fish. Mimo neho mi to všetko príde nevýrazné a plytké. Toto je tiež ten prípad. V prvej polovici som rozmýšlal nad odpadom. Hlavne po prvých 10 minútach, kedy je Alice najväčšia rebelka široko ďaleko, som to mal chuť vypnúť. Asi v polovici to chytilo ten správny vietor. No aj tak mi to príliš nezlepšilo už dosť skazenú náladu. Jednu hviezdičku som dal za audio-vizualne prevedenie, ktoré je výborné. No okrem toho asi nič. Neviem či si niekedy nájdem cestu k Timovým filmom. ()

SweetCherry

Mně se ten film líbil.. Ale přece jen pár věcí mi moc nesedlo. Tak třeba mě vůbec nezaujala hlavní představitelka Mia Wasikowska, ale je pravda, že do role androgenní Alenky se hodí. Mně trochu pokazilo dojem ten, na mě až moc, počítačový svět. Skutečných kulis je minimum, ale i přesto má film zajímavou atmosféru, která vás vtáhne do děje. Každopádně moje nejoblíbenější postava bude vždycky Johnny jako Kloboučník, ten neměl chybu a zahrál svou roli, ostatně jako vždy, skvěle. A pak tu máme samozřejmě srdcovou královnu, která je taky další zajímavá postava. Režie je skvělá jako vždy a ladící hudba všechno jenom podtrhuje. Za mě to ale přece jenom na pět hvězdiček není ()

halberdier

Filmy Tima Burtona mám rád (dokonce i ty pro některé méně povedené - např. Planetu opic). Jeho lehce bizární styl se do některých jeho filmů skvělé hodí (např. Ospalá díra). Bohužel to neplatí o Alence. Je to matná nudná podívaná se slušným vizuálem a trapně se pitvořícím Johnny Deppem. Nechápu jak tohle mohlo po světě utržit přes 1 miliardu dolarů. ()

ioope

Pořád mě fascinují nádherné kostýmy. Opravdu, slast pro mé oči. Také prostředí je velice dobře propracované. Vlastně, všechno z Burtonovy dílny se mi líbí, takže ani Alenka v říši divů není výjimkou. Nesmím zapomenout zmínit dokonalé herecké provedení, vyzdvihnu Johnnyho Deppa, který Kloboučníka ztvárnil naprosto dokonale. Vážně, nedovedu si představit, kdyby ho měl hrát někdo jiný. Film Alenka v říši divů považuji za mistrovské a temnější ztvárnění pravé pohádky, jenže jako u jiných pohádek mi to tentokrát nevadí, ba naopak. Tato verze se mi zdá daleko lepší než ta pohádková. Nemám žádné výčitky, zkrátka podívaná, kterou musíte vidět. ()

Saxos

Jeden z filmů, který Vás ve 3D opravdu kopne do jiného světa a můžete prožít to co Alenka v králičí noře. Johnyho Deppa v Kloboučníkovi nikdo nepozná a kdo říká, že jo, tak kecá. Klady: opravdu 3D, tlusťoši, srdcová královna. Zápory: před 5 lety jsem se bez 3D nudil. ()

sibskyn

Kastraci nebo se radši dívat znova na tohle? Kastraci prosím! Nechápu proč to radši nebylo celé animované. Se CGI se mi dělají jen mžitky před očima. Kdykoliv se tam objevila Anne Hathaway, tak jsem si radši strkal prsty do krku. Ty její kreace bych radši rozmazal, jak japonský porno. Alenku už není ta malá roztomilá holčička. Ale teeneger na proplesknutí dildem přes rypák. Deep a Carter jsou sice skvělý herci, ale vidět, už je po sté dělat a vypadat pořád stejně, už fakt není k pokukání. Vlastně všechny postavy, co tam byly mě přišli strašný a otravný. Sice se mi líbilo, že příběh jsi jde tak trochu po svém, to mě přišlo originální, ale na způsob jak se to zpracovalo, se na to nedá dívat. ()

LencaN

Z Disneyho verze si tahle Alenka vzala základ, ohákla ho do pořádných kýčovitých hadříků a pitominek a přidala trochu válečného nadšení ve stylu "Pryč s krvavou babou!". Mně se to líbilo. Přeplácané, ale zábavné, že člověk pořád mohl vstřebávat nové a nové filmové zážitky. Je to fantasmagorium, ale proč ne. Burtona tam lehce cítím a stačí to i tak. Nemusím vidět kopii Mrtvé nevěsty (a to vůbec nemyslím zle, Mrtvá nevěsta byla super, jen nepotřebuji kopii něčeho). Prostě barvičky, šílenosti, měnění velikostí, mluvící zvířátka, Kloboučníkovi oči měnící barvu a spoustu dalšího. Depp je na vyšinuté role jako dělaný. Helena Bonham Carterová je moje anti-oblíbenkyně a možná je to právě i díky téhle postavě červené královny s obrovskou hlavou, která mi přijde velká i normálně, natož takhle přifouknutá. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává