Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

BadWolf

Efektně natočeno. Režisér má úžasnou představivost a to mu musim nechat. To ten příběh mi nedává smysl. Abych se u filmu bavil, tak musí mít děj, který se smysluplně vyvíjí a cíl či pointu. A to tady chybí. Je to směs myšlenek všeho druhu, které nedávají smysl. I při velkém soustředění jsem nepochopil, co se nám tvůrci snažili sdělit. Pokládat otázky na které není odpověď je snadné. Pro někoho možná efektní, ale jinak hloupé a bezvýznamné. Dát odpovědi to je zajímavé a toho si já považuji. To v tomhle filmu ale nehledejte. Takže pokud vás zajímá řešení neřešitelného, odpovědi na otázky, na které se odpovědět nedá, je to film pro vás. Takže to byl kousek filozofie k filozofickému filmu. A teď závěr: Nebavil jsem se. Občas jsem si řekl "Tahle scéna se povedla." ale to je tak všechno. A ten konec to fakt nezachránil. Toť vše. 50%. 3* s odřenejma ušima. ()

BaronX

Nádhera ... jak zfilmovaný sen. Silný příběh o rozhodnutích, která Vám změní život a přitom ... Jediný možný tah je netáhnout. Jared Leto opět nezklamal, už dávno vím, že filmy, které si vybírá stojí za to ... další filmová role, kterou Vás rozcupuje tak jako se mu to povedlo v Requiem for a dream. Díky Bohu, že se takových filmů netočí víc, takovou "filmovou krásou" se totiž nemá plýtvat. Jaco van Dormeal, díky ... za každé nové ráno. ()

boo-boo

Neuveriteľná snaha niečo znamenať, ohúriť každým detailom, tvoriť väzby medzi pomaly všetkými scénami, vyvolať dlhočizné polemiky o všetkom možno, o čom len kedy mysteriózne filmy boli. Výsledok? Prázdna somarina tváriaca sa ako komplexné veľdielo, v ktorom má všetko svoje miesto. To síce je pravda, ale keď to nakoniec k žiadnej téme nepovedalo dokopy nič, vyvstáva pocit zbytočnosti...do hodiny mi z Mr. Nobody spoľahlivo neostalo v hlave vôbec nič, žiadna odozva. A tak sa pýtam, či som ja taký skostnatelý, alebo bol ten film naozaj o ničom. ()

Bezmenny

Paráda. Len troch dlhšia. Ale inak, naozaj paráda. Neuveriteľné paralely. Striedanie scén, obrazov. Posúvanie sa po priamke času v opačnom smere. Kto si nič nikdy nepredstavoval? Kto nevidel seba aspoň na chvíľu v novom aute, novom dome? A tu je to dotiahnuté ešte ďalej. Veľa križovatiek a z každej vedú dve cesty. A po každej sa vydávame. Ak by to malo o pol hodiny menej, vpálim tam plnú.... ()

Bounded

U tohoto filmu neplatí, že celek je silný jako jeho nejslabší článek, to bych musel hodnotit trochu jinak. Ta hudba, ta nonšalance vyprávění, skvělé herecké obsazení a hlavně ta možnost se na více než dvě hodiny propadnout do něčeho, co skutečně působí jako několik životů. Po obavách z hypeu jsem byl překvapen. Slabší než Donnie Darko, silnější než Butterfly Effect. Za nečekaně dobrého Leta (první velká role, co jsem viděl) a za Satieho tu rád povýším hodnocení. ()

rottik-cb

Čisté vizuálno doplněné víceméně banálními „pravdami“ o životě. Což ale neznamená, že to nebylo působivé, naopak. ()

Looka

70% vizuální stránka jednoznačně vítězí nad myšlenkovou. Původně poměrně originální nápad je rozpatláván do x variací, čímž se postupně stopáž stává nesnesitelnou. Filmu by výrazně slušelo sestříhání aspoň o půl hodiny. ()

Kubaaaa

Super hyper chytrý film, který není ani z poloviny tak chytrý,jak se tváří. Z filmu jsem často míval pocit, že režisér ani neví o čem točí. Spektrum, které se film snaží rozebrat je opravdu široké a tak do každého řekněme "oboru" zasáhne trochu a přesto vůbec. Divák je pak zmatený a v očekávání nějakého zajímavého rozuzlení na závěr dostane jen velmi vlažnou polívčičku. Jediné co je třeba pochválit je dobrý vizuál filmu a Jaredův výkon. ()

Sollozzo

Butterfly Effect střihlej Donniem Darkem? Nu proč ne. Když už nebudete pobírat příběh, můžete se kochat úžasnými obrázky a snad ještě lepší hudbou. Do toho skvělý Jared Leto a kvalitní scénář...že by dokonalé? Uvidíme při příští projekci. 85%. ()

ZOLTAN

Jsem rád že jako film s pořadovým číslem 600 jsem si vybral tuto libůstku. Dobré rozhodnutí. Tu minci s nápisy Yes a No si nechám, bude se hodit... ()

qvark

V rámci reversní optiky vcelku banálního poselství filmu bych rád pro kohokoliv v tomto časovém vektoru ohodnotil spíše jeho příjemnou vizuální stránku a atmosféru...pro ty v opačném časovém směru jen podotknu, že teorie strun je momentálně stejně sexy a pro většinu nesrozumitelná jako bude za sto let teorie relativity a že se můžou v brzké době těšit na méně komplikované více či méně povedenější snímky jako Donie Darko, Moon, The Butterfly Effect, Podivuhodný příběh Benjamina Butona a řadu dalších.... ()

aa12

Velice promyšlený film s výborně postaveným scénářem bohužel ovšem také až zbytečně předimenzované a přemyšlené což mi časem začalo vadit a úplně zkazilo dojem z filmu. ()

seiffs odpad!

No tak to prosím ne! Přesně tento typ filmu mě zcela odpuzuje. Snůška kýčovitých záběrů a prázdných kydů bez děje. ()

Faruco

Musím říct, že tenhle film mi nedal spát.. po jeho zhlednutí mě v hlavě vyvstávala prostá otázka: "Pointa?".. celý týden jsem nad tím usilovně přemítal plným výkonem své mozkové kapacity a pořád nic (kupodivu), až do dnešního rána, kdy mi to (alespoň myslím) začalo dávat trochu smysl a tím i film u mě stoupl v ceně. Jareda Leto - ne, že bych ho neměl rád, ale fakt moc nemám.. i když na roli Mr.Nobody, vyjukaného ve všech směrech, se ve všech směrech hodí.. ()

hero_bk

Sympatickej mix Butterfly effectu, Lola běží o život, Matrixu, Návratu do budoucnosti, Počátku, ale přitom dokáže být film pořád dostatečně originální. Výborné obsazení, všechny tři osudové ženy jsou krásné, Jared Leto hraje výborně ve všech rolích, které ve filmu má. Celý film dává kupodivu smysl, ačkoli se střídají smysluplné scény s nesmysluplnými ve zdánlivě nesmysluplném sledu. Výborná hudba, ačkoli je její velká část nepůvodní, krásně dokresluje každou scénu ve které se objeví. Spoilerové P.S.: Taky bych si vybral Annu :) ()

wOOzIe

Konečně je tu originální film, s výborným nápadem. Film rozhodně není jednoduchý, a pro mnohé se stane nudným, ale pokud dokouká do konce a trochu nad ním zapřemýšlí, zjistí, že to člověku něco dá a že film není zbytečný. Kdo neumí u tohoto filmu přemýšlet, a trošku si zafilozofovat, tak ať raději nepouští. O tom film je . Vyvolá diskuzi, myšlenky a člověk se opravdu zamyslí. Děj rozhodně není jednoduchý a proto chválím tvůrce , že si na to troufli a musím dodat , že se s tím vyrovnali opravdu bravurně :-) Samozřejmě , že by to šlo líp, ale také díky nekomerčnosti film dopadl tak jak dopal :-) ()

dj_kure

Tak tohle rozhodně není film pro každou chvíli. Když si to správně načasujete, tak máte zálusk na řádně zamíchanou kaši která dlouho nedává smysl a nakonec dokonale zapadne v podstatě jednoduchou myšlenkou. V poslední době jsem moc wtf filmů neviděl, ale tohle je ukázkový příklad. Ale na druhou stranu si myslim, že by se to dalo stihnout i za 90 minut. Nobody je krapet roztahanej. 70% (btw Pan Nikdo je takový buď a nebo, takže se zdaleka nemusí zamlouvat každému). 74% ()

movemat

Vizuálnym prevedením niečo podobné ako Fontána či Večný svit nepoškvrnenej mysle, avšak oveľa veľkolepejšie, pútavejšie a nehanbím sa napísať, že dojímavejšie. Pripadá mi až neskutočné, že hoci bol film rozdelený do 5-tich alebo 6-tich dejových línií, tak vo filme sa dalo dokonale orientovať a každú líniu ste si mohli vychutnať. Rozhodne odporúčam na pozretie, lebo ak vás film neohúri svojou myšlienkou tak prevedením určite. ()