Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

miki68cz

Nevím, nevím na mne příliš velká motanice, v které kraluje pro mne herecký zázrak Jared Leto. Úžasná doprovodná hudba a výborné herecké výkony všech zúčastněných. Zajímavé leč příliš komplikované - pro mne. ()

MondayWay

Pecka! Začnu asi HERECKÝMI VÝKONY: Jared VÁLEL! Jo! WOW! Žrala jsem mu úplně všechno! Každej pohled, slovo, gesto...Pan herec s velkým H! Opravdu tady (a v Requiemu) předvedl, že on hrát umí, jen musí dostat roli, kde to předvede. Diana byla skvělá, ale přesto, že všichni vyzdvihují jenom ji z ženských charakterů, já bych mnohem raději vyzdvihla Sarah Polley. Tato žena ve mě teda burcovala emoce. Nechápala jsem sice přítomnost Linh Dan Phan. Její hraní se mi teda moc nelíbilo a nepůsobila na mě moc přesvědčivě. Ale to nevadí, ne v každém filmu jsou všichni herci posvícení. Juno Tample a Tobo Regbo hráli fakt slušně. Obdivuji jejich odvahu jít do těch sexuálních scén. To by byli herci. KAMERA: Další suprový článek tohohle pro mě veledíla! Nelze si nepovšimnout jak kameraman manipuluje a hraje si se záběry. V každém životě Nema kamera pracuje odlišně. Navíc zde pulsují ostřejší barvy. Tomu bych dala velké plus. Dále HUDBA: Tenhle soundtrack jsem si zamilovala, a myslím, že bude po dlouhou dobu patřik k mým nejoblíbenějším. Ačkoliv se některým může zdát jako provařený sladký škvár, pro mne je absolutně sedící. SCÉNÁŘ a DĚJ: Přečetla jsem si před zhlédnutím pár recenzí a před pár měsíci ho zhlédla poprvé. Byla jsem velice překvapena. Rychlé proplétání dějů na vás působí jako rychlý závan, a vy si připadáte, že musíte dávat pozor na sebemenší detail, a tak vám to trochu ubírá na pohodlí a zážitku z filmu. Nemusíte! Opravdu ne! Děj se zdá být zamotaný, ale věřte že vlastně není. Po prvním zhlédnutí jsem vejrala jako puk a říkala si "Chápu to správně, nebo Nemo... a on tedy... a proč teda?" Zdálo se mi, že ten film chápu, ale na to jak to bylo složité, jsem si říkala, že to není možné, aby to bylo tak jednoduché. Konec filmu jednoduchý je. Opravdu skoro primitivní. Očekávala jsem nějaký explodující finish a rejža si to trochu ulehčil. Ten konec vypadá, jako když jsem v deseti letech psávala povídky, a když jsem nevěděla, jak je zakončit, tak se člověk pouze probudil, nebo si to celé vymýšlel dopředu. Žeby se Jacovi už taky nechtělo? I pres nedotažený konec, film patří k mým nejoblíbenějším a považuji ho za špičku. A nemyslím si, že ho jen tak nějaký film v brzké době sesadí. ()

Bigwave

Trošku ve mě vyvolával pocit strachu z víru a rychlosti střihu a obrazech, které mi nedávaly smysl. A však při sdělení konečné myšlenky, mi všechno zapadlo do sebe. Musím uznat, že je to majstrštyk. ()

Leonora

Jedna hvězdička za hudbu, jedna za herce a jedna za celkové vizuální ladění. Nepřipadá mi to už originální, je to nesnesitelně natažené a přešvihnutě komplikované. Nic, co bych potřebovala vidět znovu. Ve srovnání s podobnými tématy (nesmrtelnost ve Fontáně, hrátky s realitou v Inception a v Matrixu atd.) je to prostě jen slabý odvar. ()

vitac.

Mr. Nobody se mi bude hodnotit opravdu nelehce... Tak začněme třeba pozitvně. Film je audiovizuálně moc pěkně proveden, hemží se to v něm drobnými nápady a promyšlenostmi, některé části jsou hravé až rozverné, vtipné a s nadsázkou. Na druhou stranu snímek sráží šíleně přehnaná stopáž (už si ani nepamatuju, kdy jsem takhle, skoro úpěnlivě, čekal na konec) a snaha hrát si na dílo, které má hlubokou myšlenku, nese nějaké závažné sdělení či snad dokonce filozofuje. Kdepak... (Ehm, tedy, v případě, že se stavíte k problému univerzálií tak, že naše smysly realitu _neidentifikují_, ale nějak ji odrážejí či reprodukují a to ještě kdo ví jak, pak jste mohli vidět hluboký filozofický film, nebo nahého Ježíška(?) a možná by nebylo na škodu bodnout si nůž do srdce a do posledního výdechu si libovat, jak se vás nervy oznamující bolest snaží ošálit ale vy se nedáte;)). Takže konečný verdikt - tři hvězdičky. Při kratší stopáži a ambici udělat "jen" krásnou hříčku možných variant života jednoho člověka, která vás občas dojme, občas pobaví s jediným "poselstvím" - že dobré rozhodnutí či štěstí může vést ke špatnému konci a naopak, a že bychom to dokázali zhodnotit stejně až po smrti, protože stačí sekunda a vše se může naruby otočit atd., takže to tolik neřešte a hlavně žijte dokud to jde dle svého nejlepšího vědomí a svědomí - bych byl ochotný dát i tři a půl. ()

angyy

Hrůza. Tolik zbytečností v jednom filmu jsem snad ještě nikdy neviděl. A ještě se mi na konci ten dědek vysměje že jsem takové hovado a dokoukám to do konce. PS: film mohl klidně trvat ještě další dvě hodiny. Dědek by snímkem procházel pozpátku a pořád se chlámal divákovi jakej je to vlastně blb že se nechal tak snadno nachytat. Otřes ()

Nakhla

Zbytečně dlouhé a chvílemi nudné, ale hezky zpracované, a hlavně jiné....ale i tak mi tam něco stále nesedělo.... Za hudbu * navíc. ()

Lennie

Ten film je neskutečně dobře vymyšlený, má úžasnou hlavní myšlenku a tak to tří čtvrtin jsem na něj zírala skoro bez nádechu...v poslední čtvrtině jsem se ztratila, protože to bylo šíleně zamotané, na můj vkus až moc...naštěstí "co tím chtěl básník říci" bylo pochopitelné. Opravdu, až na tu zbytečnou chaotičnost výjimečný snímek. ()

Pochtli

Totální haluz, většinu filmu člověk netuší, co je realita, co fikce, navíc zajímavě vizuálně ztvárněná. ()

Sutiman

Bravúrne natočená, pseudo-filozofická sračka a zbytočná X-tá variácia na tému: "...čo by sa stalo, keby?" A pritom to začínalo tak dobre. No len do momentu, kedy sa naplno rozbiehajú tri hlavné príbehy. Prvý je neznesiteľne romantický, druhý je neznesiteľne hysterický a tretí je neznesiteľne nasilu vmontovaný medzi ne. Film, ktorý chce povedať veľké veci s veľkou pointou, pričom sa pochováva vlastnou prekombinovanosťou. Čo by sa stalo, keby...keby som tento film nikdy nevidel? ()

Dslike

Uz som niekedy pisal ze ,,vau" ? uzastne? perfektne a dokonale? ak nie pisem to teraz. A sakra preco sa tu neda dat 6* ?! Tento film mi zmenil pohlad na zivot ()

PetrC.

Zajímavá úvaha o 10 rozměrech vesmíru a lidském životě jako takovém. Dovídáme se, že z bezvýchodnosti nevede cesta ani přes minulost. Je to pesimistické, ale jakékoliv naše snažení v podstatě vůbec nikam nevede. Každé naše rozhodnutí vede jen k dalšímu. A pak přijde smrt... teda jestli se vesmírné dimenze nepostaví na hlavu a čas nepůjde pozpátku... Absolutní pecka je především perfektní technické zpracování - hudba, kamera, obraz, střih, výprava, kostýmy: tyhle všechny dílčí aspekty by si zasloužily absolutní skóre. Za tohle tedy klobouk dolů, v tomhle ohledu těžko hledat konkurenci. Celkem ode mě Mr. Nobody dostává 81 % ()

Alex007

Dobrý film, vynikající začátek ale ke konci už mě to přislo moc dlouhé, proto jen 4. Rozhodně skvělý děj, soundtracky, kamera a herecké obsazení. Trosku dá zabrat na pochopení děje ale jinak doporučuju! ()

yaqwsx

Taková nádherná dlouhá reklama. Na co? Právěže na nic. To mi zkazilo celý dojem z filmu. Hraje si na bůhví jak "životníotázkuzodpovídající" ale ve výsledku nic. Dívá se na to pěkně, ale na konci jsme se cítil lehce podvedený - odpustil bych "citování" ostatních filmů, kdyby zde byla skutečně nějaká myšlenka. Jenže jsou to jenom opravdu nádherné scény poskládány za sebe, které ve výsledku nemají nějaký význam.... ()

geo311

Po prvním shlédnutí jsem dal 4 hvězdičky, nepochopil jsem o čem to celé bylo, ale i tak se mi film moc líbil. Když jsem to ale konečně pochopil, tak pátá hvězdička je na místě. Realizovat tak odvážnou myšlenku .... to je jen pro opravdové mistry oboru. ( originální název k pochopení filmu pomůže více ) ()