Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

sumidi odpad!

U všech Skotů, co to je? že by český remake kolumbijské telenovely, proč se u nás pořád točí takové sračky? ()

PaRi odpad!

Chlumský, Chlumský, kam asi dále poroste jejich režižérská hvězda? Jestlipak ten honorář jim aspoň stojí za to, CHlumský, co? Stojí? ()

Pakr odpad!

Za Ošklivku Katku nejde nedát nic jiného než "Ošklivý Odpad". Jednoduše další dědáčkovský a babičkovský seriál typu Ulice, Pojišťovna štěstí apod.....Jen při psaní tohoto komentáře, se mi prsty nechutí zkrucují do roztodivných tvarů, natož seriál ještě sledovat. ()

Zdendin odpad!

Nepochopím proč se někdo snaží přetáčet úplně stejně seriál, který už existuje. Navíc už originál stojí za prd. Takže k tomuhle jde říct jen … anoooo!! žumpáááá ! ()

m0lL!sS odpad!

Ošklivka Betty > Ošklivka Katka...PS: nemám rád prachsprosté kopie, jakou Ošklivka Katka bezpochyby je...Netřeba více komentovat, celkové hodnocení hovoří za vše... ()

topi80

Vzhledem k tomu, že jde o remake hodně špatné telenovely, ve kterém herci hrají opravdu příšerně a afektovaně a na kterém je znát, že jde skutečně o produkt, jehož smysl spočívá výhradně ve vyplnění prostoru mezi reklamními bloky, měl by to být asi odpad jak vyšitý. Ale já si tu hvězdičku ospravedlním, zásluhu na ní má Kateřina Janečková, která to pojala skutečně s nadsázkou a ze které skutečně vyzařuje, že s diváky hraje hru "je to jenom taková sranda". Takže její ošklivka je podána sitcomovým způsobem a je to překvapivě docela veselá kopa. Díky tomu pak do toho sedí i ty ploché charaktery jejích konkurentek. Problém tak vidím v klasické bolesti podobných papundeklových seriálů, takže hlavnímu hrdinovi skutečně nevěřím, že je šéfem firmy, ale vidím v něm jen jednoho ze statisíců prefabrikovaných zbytečných absolventů hereckých škol. Příšerný je taky způsob zkarikování Katčiných rodičů. ()

Cortesz odpad!

Odpad jsem snad ještě ničemu nedal, ale hold někdo musí být první. Ale tohle si prostě nic jiného nezaslouží. To bylo prostě k zblití. ()

Kleopatr odpad!

Nevim zda je správný hodnotit seriál po jeden a půl dílu, ale je to čistočistá a naprosto zhovadilá kravina. Všichni, kdo se podílejí Katce, by měli jít klečet do rohu na hrách a hodně zpytovat svoje špatný svědomí. Moc bych se divil, kdyby se tenhle nepoužitelnej seriálovej zmetek jakkoliv zlepšil. ()

Marrianna odpad!

Byly doby, kdy jsem si i já sem tam sedla k televizi a pustila nějakou tu telenovelu, ale tohle se ani té nejhorší telenovele nerovná. Jak ubohé je kopírovat a ještě takto hrůzným způsobem jiné již uvedené seriály. Betty jsem měla dokonce docela ráda člověk se zasmál, ale tohle je jen k pláči tedy spíše k hysterickému vytí. Jak mohl někdo takhle klesnout ..... nechápu ()