Černá smrt

Black Death

Black Death

Drama / Horor / Mysteriózní

Německo / Velká Británie, 2010, 102 min

Brbly brbly brbly Redmayne, brblynky brblík rozpočet, chrrr flus pointa.... a mohl bych vybreptat i o něco více aspektů, které mě na černomoru kakánkovaly. Ale budu pozitivní jako Mercuryovic Freddík šest neděl po klíčové anální penetraci. Atmoška, z níž čiší smrad rozkládajících se těl, vytéká hemoglobinem zbarvená tekutina a v níž pekelné bubny duní skoro tak nahlas, jako tupé hlavičky biblofilů po polaskání turčíkovým palcátem.(22.12.2012)

Mylne som sa domnieval, že hlavnou postavou bude Sean Penn. Ten je iba jednou z hlavnejších postáv. Téma moru i to pochmúrne obdobie, ktoré zasiahlo a vyhubilo takmer polovicu obyvateľov Európy ma zaujíma, preto mi film hlavne v prvej polovici robil radosť. Trošku horšie to je už v tej druhej, kde sa atmosféra strachu a temna akosi vytratila. Je to škoda, pretože film začal výborne a ja by som fakt rád videl niečo kvalitné na túto tému. Rozmýšľal som aj nad štvrtou hviezdou, ale ten záver, to už nebolo celkom ono. 60%.(19.8.2012)

Příběh o tom, jak dopadla mírumilovně žijící pohanská vesnice, kterou navštívila fanatická skupina zabijáků ve jménu boží… Začátek je velice roztahaný (nezajímavé dialogy filmu moc nepomáhají.), nudný a zajímavé mě to přišlo až při návštěvě oné vesnice, což je asi tak v polovině filmu. Celkově je to průměrná podívaná, která nenabízí nic nového- což by nebyl takový problém, kdyby mě film vtáhl… nikomu jsem nefandil, což považuji za velké mínus. I když je film neuvěřitelně roztahaný tak postavy dostali málo prostoru, a proto dění na plátně mě bylo ukradené. Mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(24.9.2010)

Léta páně 1348, temný středověk, mor se šíří primitivní Evropou. Biskupův zmocněnec (opět drsný Bean), jeho tým a mladý pánbíčkář jsou na cestě vymést zlo z podezřele nákazou netknuté vesnice... / BLACK DEATH - opojně neveselý příběh o smrti, lidské špíně bez ohledu na to jestli věříte či nevěříte. Ke krátkému zamyšlení mě to donutilo. Svině hledej nejlépe už hned od člověka k člověku. Jinak tím ale nejsem dostatečně naplněn. Příběh je docela jednoduchý, akce po málu, a atmosféra mi to nevykompenzovala, až tak dobrá nebyla. Ten film je dobrý, hezky zpracovaný, ale až tolik na mě nezapůsobil. Tolik mě nebavil.(20.8.2010)

Drsna historicka depka, kde je vse radne temny, spinavy a krvavy a nekona se zadnej happy-end a kdyz nad tim tak premejslim ani jedina optimisticka scena. Tady od zacatku do konce lidi chcipaj na mor, fanaticky se tu prosazuje vira, proste depka. Jedinej problem je, ze celej dej si vystaci s cestou bandy zoldaku do vesnice a nic moc se nedeje a tudiz se celej film lehce tahne. Nijak zvlast to ani nezachranujou herci, ktery nemaj moc co hrat a tak se aspon tvari drsne, ale aspon pusobi docela charismaticky. Zminil bych pouze Tima "Percyho" McInnernyho, kteryho jsem pekne dlouho nevidel, popravde nevim, ze bych ho videl jinde, nez v Cerny Zmiji a tady si dal docela drsnou roli, coz me vcelku prekvapilo. Slabsi 4*.(30.8.2010)

• - Informácia, že Sean Bean (Ulrich) bude hrať vo filme hlavnú úlohu, pomohla navýšiť rozpočet. (misterz)

• - Černou smrtí se nazývá epidemie moru, která v polovině 14. století postihla Eurasii. Šlo o smrtelnou nemoc způsobenou bakterií Yersinia pestis. Tato nemoc je známá do dnešních dnů. (Danny F.)

• - John Lynch a Andy Nyman dříve spolu pracovali na filmu Turnaj zabijáků (2009). (Elwanelyn)