Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk… (oficiální text distributora)

pufina

"Tak takhle si nás přestavují? Neuvěřitelnéé." To asi vystihuje všechno, co se upírů týká :-) Krásný a pohodový animák, kterému nechybí vtip, napětí a ani zajímavá zápletka. ()

carly

hlučné a farebné a so skvelým obsadením. je to starý známy príbeh o príliš ochranárskych rodičoch, obrátený tak trochu na ruby. ()

Andre3000

Jako víte...prostě animáky nejsou šálek mé kávy, ale občas nějaký shlédnu. Nenaštve, ale ani neuchvátí. Takový lepší animákovský průměr. ()

Martrix

Jeden z těch animáků, který napoprvé nijak zvlášť nenadchne, ale podruhé, když už člověk ví... .Uvědomil jsem si, že špatný, ba ani průměrný, Hotel Transylvánie není. Hodně lidí může mít problém s tím, že to není až tak pro malé prcky, ale současně tam není dost "tvrdší" zábavy. Přesto je plný slušných nápadů a nepůsobí vtíravým a vyumělkovaným dojmem, jako třeba Toy Story. Ano, animace je o několik levelů jinde, ale ta dynamika a skvěle zvládnuté rozpohybování všech postav...v mnoha ohledech převyšuje většinu animáků, které často stojí jen na dokonale propracované textuře. Vlastně je mi sympatické, že se někdo rozhodl natočit animák, který nemá konkurovat načančaným digiblockbusterům, nemá striktní cílovku a přesto funguje jak má. ()

pakobylka

Nanejvýš osvěžující, neotřelými nápady hýřící úvod, natahovaná, leč vcelku dobře stravitelná prostřední část a dosti ubohý, až k trapnosti sklouzávající závěr. Ale abych to vzala pěkně po pořádku: 1) Strašidla, monstra a příšerky všech možných druhů, poddruhů a velikostí jsou představeny ne jako čistě neškodná, leč jako z principu NEŠKODÍCÍ dobrosrdečná stvoření, která by velice ráda zůstala nepoznaná ... a tím pádem navěky uchráněná před nepřátelsky naladěným lidským světem. Což je mimořádně povzbuzující začátek; 2) První zásadní, leč stále ještě akceptovatelnou vadu na kráse představuje samotná povaha onoho smrtelníka, víceméně omylem přikvačivšího do hotelu papá Drákuly. Nepůsobí na mě jako sympaticky potrhlý a snad jen maličko prostodušší týpek, ale jako krajně protivné a nemístně sebevědomé "free" pako, se kterým bych rozhodně nechtěla strávit víc času, než by bylo nezbytně nutné; 3) Děj se začíná zadrhávat a utápět v nejrůznějších, převážně akčních eskapádách, které postupem času přestávají byt vtipné a prakticky nikam nevedou; 4) Finální cesta vybraných strašidel lidské civilizaci vstříc je jen zoufalé východisko z nouze, které postrádá jakoukoli novátorskou či alespoň průměrně zajímavou myšlenku; 5) Nikdo neřeší - a tím pádem ani uspokojivě nevyřeší rébus diametrálně odlišné rychlosti stárnutí dvou bytostí, z nichž jedna je člověk a druhá upír ... a to ani po upírsku, jak to dokázala skoro až nesnesitelně natahovaná "Twilight sága" (2008 - 2012) - ani po lidsku, jak se to svého času podařilo kupříkladu hezky česky pohádkovým a taktéž ryze česky pragmatickým komediím "Dívka na koštěti" (1971), "Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách" (1974) či "Ať žijí duchové!" (1977). Při této příležitosti bych ráda poznamenala, že naše tuzemské pointy jsou vesměs hravé, nenásilné, nápadité a po všech stránkách elegantní, neboť v oněch dávných časech naši tuzemští scénáristé, filmaři i herci ještě pracovali s láskou a s radostí ... pokud dostali příležitost. Ale abych se vrátila k podstatě problému: Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem "end" veselého pojednání o hotelu kdesi v Transylvánii není dle mého názoru tak docela "happy" ... cítím na jazyku cosi jako natrpklou pachuť porážky. Dosti bídné 3* ()

Juto

Hotel Transylvánia je príležitostne ten druh rýchlo sa pohybujúceho filmu s gýčom za sekundu, ktorý sa spolieha skôr na kvantitu humoru ako na kvalitu. 6/10 ()

campix

Až mě i docela mrzí, že tento animovaný film nemá nominaci na Oscara. Jelikož v letošním roce hodně slabém na animované filmy je asi jedním z těch nejlepších letos. Postrádá sice nějaké výraznější momenty a překvapení v příběhu, jenže kdo by něco takového u podobného filmu zacíleném na nejmladší publikum čekal. Prostě zajímavý námět, spousta zábavných charakterů a také vtipných scén, které i mě pobavili. Dokonce jsem měl chvilkami problém rozpoznat Adama Sandlera při dabování hlavní postavy. Příjemné zpestření mezí vážnými Oscarovými dramaty, které jsou v této době všudypřítomná. ()

Iwus.ka

Prej, že je hrabě Dracula krutý a zlý. On jen musí občas upustit páru mohutným řevem. Jinak je to ale takový milý pán a milující otec. Navíc má podnikatelského ducha, což značně usnadní život jeho bližním, ostatním monstrům. A tak vítejte v hotelu Transylvánie, ve kterém se výborně pobavíte. Ale pozor! Lidem je vstup zakázán, proto nutno použít vhodné maskování.Velmi zábavný animák a v originálním znění skvělý dabing Draculy v podání Adama Sandlera. ()

animaxis

,,Tvůj otec je druhý člověk,co se mě pokusil sníst!Poprvé nákej magor na koncertu Slipknotů."Prostě animák,který není nic nového,akorát jiné prostředí.Ty vtipy ale stály za to jako vždy. ()

forsythia

Já to říkala vždycky, že strašidla jsou roztomilá a zábavná. Tohle není ten animák, který dětem pustíte a můžete vesele dělat něco jiného. Protože i když začnete dělat něco jiného, tak vám to nedá a musíte na to čučet. Poprvé, podruhé, potřetí... ()

hollci

Čo mi najviacej vadilo bolo to trápne preelektrizované spievanie, ale tak asi na tom teraz fachčia mladí, inak je to veľmi pohodový animák. A ako bonus výraz Drakulu pri zbadaní Twilightu, no na nezaplatenie. :D ()

Radiq

Tenhle typ animáků mám rád. Najdou si tam něco děcka aji dospělí. K tomu všemu přehršel různejch postaviček, originální příběh, dost fakt vtipnýho humoru (bacha, neplést si to s trapným humorem pro děcka, kterej je často jenom zdánlivě vtipnej). Akorát toho Drákulovýho Uááááh už bylo ke konci trochu moc. Jinak sem se fakt skvěle bavil a dost mi toho i uniklo, protože se tam toho furt tolik děje a je tam tolik příšernejch příšer a jinejch potvor. ()

mr.filo

Průměrná animovaná práce cílící na diváka s dětskou duší i na dospěláka. Milé humorné okamžiky se nacházeli i na nečekaných místech : např. když jsi v letadle někde nad Asií a Mavis slyší brebentit Drákulu čínsky zpoza okna letadla, a do toho problikne "sledujete s Korean Air" ... to se člověk neudrží a kření se na celý letadlo... OK, asi to bylo taky tím, že v 4 ráno to moc nemyslí :) ()

tomeek

Pohodový animáč s hromadou dobrých nápadů a neobvyklých situací. Občas výborné džouky jako telefon z lebky (to jsem smíchy fakt vyprskl :)), pantomima neviditelného muže nebo ochranka z brnění. Příběh sám o sobě je ze začátku trochu vlekle vyprávěný a působí hodně dětsky, pořád někdo křičí, padá - uměle vytvořená panika, naštěstí se potom ale začne děj odvíjet a už to jde :) Drákula je sice strašně hnusná postavička, ale zase to vyvažuje výborný vlkodlak a ostatní příšery. Celkově to beru jako trochu "druholigový" animáč (ani Pixar, ani DreamWorks, kampaň slabá), ale pobavil, takže krásná 3,5ka. ()

tom88

Ďalší zbesilý animák pre dnešnú mládež. Príbehovo lepší ako väčšina animákov, ale žiaden zázrak sa opäť nekoná. Animácia je priemerná, postavičky neprirodzene naanimované, pohyby zbesilé. Film si našťastie zachoval zábavného ducha. Nebolo to ani príliš trápne ani detinské. Vychádza z toho mierne nadpriemerný animák, ktorému by ale väčšie hodnotenie moc lichotilo. 65% ()

panMartin

Vážně skvělý animák! Bavil jsem se snad nonstop. Parádní zábava dokazující, že nejen Pixar, či Dreamworks dokážou zplodit perfektní animák. I když zápletka není nijak originální, stejně to pobaví. Spousty příjemných postaviček, které by si zasloužily více prostoru, ale na to nebyl čas. Báječný film pro příjemný rodinný večer. Nejvíc mě ovšem uchvátila vlkodlačí holčička - malá růžová ranařka s dudlíkem. Animované pohádky prostě miluju! Rád se na to kouknu někdy znova. Už teď se těším na druhý díl. ()

Doudis19

Po delší době opět více než koukatelný animák, který naplno využívá nepřeberných možností hotelu plného bizarních monster. První hodina k prasknutí nafouklá svěžími a převážně povedenými gagy, je dokonce zralá na absolutorium. Bohužel, snímek určený dětskému publiku se snad ani nemůže vyvarovat sklouznutí k otravné citové poučce a histericky předvídatelnému konci. Výjímkou není ani Hotel Transylvánie. I přes toto zjištění se musí konstatovat, že zábava je to vydatná a místy vyloženě až obžérsky tučná ;-). ()

filmmovier

Dnes jsem na tom byl v kině a přiznám se, mám z toho jeden z nejlepších kino zážitků. Nápad tohoto velice originálního animáku s prvky hororu je velice zajímavý, a jako má Dracula pětihvězdičkový hotel, ode mě dostane stejný počet. Ne snad proto, že by na to měl, ale proto, že jsem se dost dlouho takhle parádně nebavil. Navíc je to jeden z nejlepších animáků letošního roku. Trochu mě odrazovalo jméno Adama Sandlera, který teď točí jednu nesmyslnou hovadinu za druhou, ale vůbec žádné obavy jsem mít nemusel. Prvních dvacet minut ovšem také nepředpovídalo kladný výsledek. Pak se to ale parádně rozjelo, zvyknul jsem si i na český dabing, potěšila mě narážka na Shitlight ságu a Mavis byla fakt nehorázná kočka... Několik dobrých scén - a také nejlepších - jízda na létajících stolech, bloudění tajnou chodbou a úvodní scéna z historie. Musím pochválit perfektní animaci i 3D, které mě opravdu po dlouhé době potěšilo a navíc se i povedlo. Příšery byly fakt dobré, ale nic nemělo na rapujícího Dráculu v závěru. To byla opravdu parádní třešnička na závěr. Doporučuju, fakt si to nenechte ujít a připlaťte si i na to 3D. Pro mě 90%. Pecka! ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky