Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

MM_Ramone

V pôvodnom filme z roku 2000 unikli hlavní hrdinovia smrti, keď nenastúpili do lietadla, ktoré havarovalo. V druhom pokračovaní sa vyhli desivej búračke na dialnici. No a v treťom diely sa im podarilo vyviaznúť zo smteľnej nehody na horskej dráhe v lunaparku. V tejto štvrtej časti si zachránili život, keď vďaka predtuche opustili tribúnu, ktorá sa počas automobilových pretekov zrútila. Aj keď sa zdalo, že majú šťastie, smrť si ich vždy veľmi skoro našla. Smrť sa pre nich vrátila. Ich osud je nezvratný. *** ()

ripo

Štvrtý diel filmu, kde si scenáristi museli hrabnuť riadne hlboko do tašky s nápadmi, ako "náhodne" rozfašírkovať ľudské telá. Podarí sa už konečne niekomu prekabátiť osud ? ()

freddy

Je libo smrt hned, nebo si ji necháte naservírovat během následujících dní? Přesně o to jde v téhle sérii, která se k dnešnímu datu dočkala už pěti dílů. Tenhle film je o tom, že každý máme na výběr. Jak už nás naučily předchozí díly, smrt nikdo z nás neoblafne, a tak jde jen o to, jestli uvěříme zvěstem proroka, který nás varuje před tragickou smrtí a rozhodneme se z místa budoucí tragédie odejít, a nebo jestli zůstaneme na místě a budeme to mít za sebou rychle a bezbolestně. Být to na mně, tak si asi raději vyberu tu bezbolestnou smrt, protože způsoby, jakými v tomto filmu umírají lidé, kteří přežili na základě varování hlavního hrdiny tragédii na závodním okruhu, nejsou ani trochu pěkné a už vůbec (tedy v některých případech) nejsou bezbolestné. Toliko vyjádření k tomu, co bych dělal, kdyby se mě to týkalo. Jako divák však musím konstatovat, že rozhodně bylo nač se dívat, a že některé způsoby smrti byly opravdu velice rafinované a neotřelé, například smrt na koupališti nebo smrt v autodílně určitě stály za to. A apokalyptická představa z nákupáku byla jedna z nejúděsnějších vizí a z nejstrašidelnějších scén, jaké jsem kdy v hororech viděl. Zkrátka tohle byla nadprůměrná jízda, která si lepší tři hvězdy rozhodně zaslouží. ()

Ded@M@tes

Na čtvrté pokračování docela překvapivě koukatelné, přemýšlel jsem možná i o čtyrech hvězdách, ale to už by bylo asi moc. Trochu mé hodnocení ovlivnila blu-ray verze, která do detailu ukázala každou drsnější scénu. Co docela sráží atmosféru byl konec, oproti předešlým dílům nebyl tady příběh tolik promyšlen a poslední dojem z filmu upadá. Jinak určitě za zhlédnutí to stojí a doufám, že pátý díl už nebude, to ať radši vymyslí něco jiného, ale kdoví třeba už je to dávno nezvratný osud a sním si není sranda zahrávat. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Je smutné kam až se nedávno ještě vcelku slušně rozjetá série dostala. Od výborného dílu prvního, přes skvěle černohumorný díl druhý a vlastně i vcelku fajn dílu třetím až k naprosto odfláklé rutinérské práci. Žádné nové nápady, ba ani už žádné zajímavé smrti, tady už se jede jenom podle zavedeného receptu. Nic nového se nepřidává a i to staré je odfláklé. Počáteční nehoda, která byla na každém dílu vždy to nejlepší, je tady neskutečně odfláklá a dokonce tu chybí i nějaké aspoň stručné představení postav (místo toho se hned šoupneme do vize). Hlavní hrdina je matnej až běda a vlastně tady kromě celkem solidní hudby není ani moc co pochválit. Čtvrtý díl je pro mne nezvratným důkazem o tom, že tahle série směřuje do pekel a další díl už si s klidem nechám ujít. ()

Wacoslav1

Ellis se vrátil a já se opět královsky bavil. Nechápu to mizerný hodnocení tady. Pravda je to už hodně velkej provar a recyklace toho co jsme viděli v předchozích dílech, ale to vůbec nevadí, protože to tempo je tak vražedný, že se prostě nemůžete stihnout nudit. Navíc úvodní a závěrečný titulky jsou prostě naprosto vymazlený. Ellis tu opět potvrdil, že prostě uměl (věčná škoda, že už není tento znamenitý a osobitý režisér mezi námi) a přišel tu znovu z některými svými typicky černohumornými prvky a kreativními a zábavnými smrťáky (hlavně ta smrt rasisty je fakt best) Jinak je to jeden z mála filmů na kterým jsem byl v kině na 3D a fakt jsem si to maximálně užil. Skutečně jeden z mála snímků kde je to 3déčko opravdu kvalitně využitý a vylepšuje divácký zážitek. Úvodní katastrofa průměrná, možná mohla být lepší, ale zbytek filmu včetně tradičního konce už je pak naprosto ok. Musíte prostě jenom zapomenout na to, že už je to čtvrtý díl a z toho velmi originálního původního námětu se přeci jenom začíná trochu stávat klišé. Prostě to chce vypnou mozek, nic neřešit a jenom si to užít. Poslední vydařený díl série, na pětku už se měli radši vysrat.75% ()

petero

Stačilo sa od úvodu správne naladiť a bolo to. Tu vyčítaná blbosť je prvoplánovaná a znamená to nadsádzku, takže s tým som nemal najmenší problém a radšej sa nechám unášať záživnejšími Ellisovými príspevkami ako nudnými Wongovými dielmi. Má to vraždy, sú krvavé, je ich dosť, herci sú sympatickejší ako v trojke, a že to nič nového neprináša? A čo tá záverečná halucinácia akú sme mohli do teraz vidieť len v úvode, alebo postava čo sa chce zabiť sama a nedarí sa jej to pretože smrť pre ňu má pripravený efektnejší odchod zo sveta. 3D necháva spomenúť na tie prvé „3D“ 80tkové horory ako Friday the 13th Part 3D či Jaws 3D kde sa všetko možné pchalo do kamery a rovnako protestujem jednou hviezdičkou navrch ako ešte väčší protestant choze. ()

Davies182

Hloupoučká přehlídka nápaditých, bizarních způsobů vše(ne)možných smrtí. Což je asi to jediné, proč jsem se na to vlastně díval. Hvězdu navíc přihazuji za napínavý konec. ()

Mahalik

Řádná blbost! Chce to mít vypíchlý oči a dvojitýho ruma v krvi, pak možná zatleskám. Ale týhle partě chyběl snad už jen Scooby-Doo, aby byli vrcholem extraligy. 10% a sbohem a šáteček!! ()

Xmilden

75 minutové zpestření nedělního večera. Hodnocení jednotlivých dílů není náhodné, každý díl opravdu je o těch zhruba 10% slabší, takže se musím připravit na to že 5. díl bude lehce olizovat hranici koukatelnosti. Několikrát jsem se ale musel usmát nad situacemi typu, že chlápek je zatlačený v plotě tak že z něj začnou vypadávat jednotlivé dílečky a jeden z našich hrdinů se zeptá "Ježiši, není vám nic?" Anebo když zahradník nalívá do traktůrku benzín a vesele u toho žmoulá cigáro. Stále tedy čekám na nějakou 3-D pecku. ()

darkrobyk

Ruku na srdce: co čekat od Nezvratného osudu 4? Snahu přeživších svoji smrt vyhnout se vynalézavě brutálnímu osudu. Čekal-li někdo psychologické drama bergmanovských rozměrů s felliniovským viděním světa, musel být zákonitě zklamán. Mnohé záseky smrti do nešťastných vyvolených vzbuzovaly úsměv na tváři, současně i lehký podiv nad neutuchající fantazií tvůrců. Vyvražďovací masomlejn tak jel jako dobře promazaný stroj a bavil v rámci svých možností. Škoda jen odbytých počítačových efektů - nejen šutráky trhající se ze stadionu měly být raději papundeklové. Kromě toho je třeba dát pozor na občasnou nelogičnost. Pokud vám budou dva ozubené válce drtit nohu pod kolenem, z úst by krev stříkat rozhodně neměla. Až dojde na břicho, pak prosím ano. ()

Hrabka

Blbost. Nechápu o co se to pořád snaží. Každý už přesně ví o co půjde, ale autoři si stejně myslí, že filmem dokáží zaujmout. Mě zaujala akorát tak úvodní bouračka, ale pak jsem se jen nudil a nudil. Trapné a hloupé. 15% ()

LiVentura

Už jen jakýsi pozůstatek této nikdy nekončící smrtelné filmové hříčky, která již ve třetím pokračování musela všechny omrzet... :-((( ()

Jamal

No myslím, že by tato série mohla skončit. Vše na stejné brdo, které jsme už viděli nesčetněkrát, jen pokaždé jiné osudové nehody. Každopádně platit za lupen na tento film, to bych byl trošku naštvanější. ()

Fiftis

Jediným plusom, ktorý tento film ponúka je zostrih smrteľných zranení postáv z predošlých dielov vo forme rontgenových snímkov. To je však na film,kde koniec poznáte už na začiatku filmu a, ktorý neprináša ani po obsahovej, ani po formálnej stránke nič nové menej než málo. A tak skutočným dôvodom, prečo sa to ešte natáča, sú ako pri nekonečnej sérii SAW, peniaze. Kým to mladých baví a budú prinášať peniaze do kina, dovtedy sa budú oba série nakrúcať. ()

Hunt

Synopse "Nezvratných osudů" mne baví, samozřejmě že originalita s postupnými pokračováními zmizela, ale pro někoho, kdo neviděl předešlé díly ty 3 hvězdy myslím odpovídají. ()

Pepinec

Pakliže je něco nezvratného, pak pravděpodobně proto, že to nelze zvrátit. Rád bych ovšem všechny ubezpečil, že v případě čtvrtého dílu nekonečné ságy o pubertálních vizírech toto neplatí, jelikož ta několik let prošlá filmová břečka mě lechtala v krku ještě dlouho. Kdyby se sháněl scénárista pro šestku, ať se mi ozvou. Ségra kamaráda má dcerku, která se za chvíli bude učit psát. (Filmfest Hurghada 2012, 18/67) ()

Arkos

Nejslabší díl z celé série. Film nemá prakticky žádný děj a tvoří ho pouze přípravy a následná úmrtí na začátku přeživších osob a to všechno ve zbytečně rychlém sledu. Pro mě dost velké zklamání. ()

JohnnyD

Najlepšia novodobá slasherová séria je definitívne v sračkách. Rutina, rutina, rutina. Vraždy sú nezaujímavé a účelové, dej nudný, postavy nevýrazné, úvodný masaker triviálny a skoro každá vražda je dopredu vyzradená v deja vu. Zostrihať na 40 minút a púšťať v IMAXe ako 3D exhibíciu, nie som proti, ale ako plnohodnotný film nikdy. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že scenár bol napísaný iba ako výplň (katastrofálne zlých) 3D efektov. ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu