Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 10/10/// +3D efekty, hezcí herci, některé smrti -je to pouze taková jednohubka, rozuměj, je to krátké a dělané pro efekt, nijak to mytologii série neprohlubuje, ve scénáři to nepřináší to nic nového/// Na tomto filmu je jasně vidět (kromě zmíněného 3D obrazu), že vznikl právě a jenom kvůli této technické vymazlenosti. Nebýt jí hodnotil bych film 50ti procenty, což mimojiné opět potvrzuje sestupnou tendenci této série. Navíc se skoro vytratila atmosféra. Jediná scéna kdy jsem opravdu cítil úzkost byla ta scéna v tom kadeřnictví. Ta se vyloženě vydařila. Ostatní úmrtí jsou takové, že nenadchnou ani neurazí. Chtělo by to příště přitvrdit, víc detailů, víc postav a větší stopáž. Ale abych jenom nekritizoval. Postavy jsou sympatické a hezké. Herci hrají dobře, akce je velmi slušná a efekty? Z nich jsem nadšenej. Pocit kdy jsem uhýbal odlétávajícím kouskům z auta byl neuvěřitelnej. Stejně tak i jiné 3D efekty. Navíc se tvůrci tento prvek snažili do filmu zapracovat kam jen to šlo, takže v tomto směru si užijete. A vlastně jsem z kina odcházel s dobrým pocitem. Tak co kde myslíte, že smrt udeří příště?/// Celkem 70%/// ()

666teen

Další pokačování série o tom, že na každou svini už se vaří voda a kdo má chcípnout rozmazanej po masce kamionu, ten se neutopí. V rámci možností zábavné, dostatečně krvavé a hlavně tak krátké, že nestihne nudit. ()

Cappuccino

Jednotka mala originalitu a štýl, dvojka bola solídnym pokračovaním s pekne premyslenými brutálnosťami, trojka vlastnila sympatické duo, ale štvrtá časť neobsahuje takmer nič zaujímavého. Tu už sa skutočne čaká len na to, kým všetci (s prepáčením) pokapú ako psy. ()

Rominator

Z doposud pětidílné série "Nezvratný osud" je toto pokračování nejhorší. Varování v podobě vizí před dalšími úmrtími hrdinů byla silně rušící nějaké napětí a konec byl odbytý. ()

Allien.9

Ani třetí díl nebyl po "dějové" stránce nikterak famózní, ale obsahoval pár "pěkných" úmrtí (motor, posilovna) a atmosféra v úvodu / závěru se dala do slova a do písmene krájet. "Nezvratný osud 4" bohužel nedisponuje ani zajímavým úvodem (je mi líto, ale Nascar jednoduše nefunguje), ani vymazlenými a originálními "death is coming" scénami, o neexistující atmosféře, nesympatických postavách a slabých efektech se snad ani nebudu zmiňovat... Jedním slovem: mizérie. ()

2-Xtreme

Vôbec to nebolo také zlé ako tu na csfd koluje. Síce aj raiting na BD je prehnaný(7/10), ale stále ide o totálnu oddychovku o čom svedčí aj tretí rozmer. Prvý diel bol originálny, druhý zábavný. Ďalšie pokračovanie sa snažilo byt tiež už len zábavný... škrípalo to dosť, no pozerať sa naň dalo. Nezvratný osud 4 je opäť len ďalšia šialená jazda, ktorá sa na nič nehrá a ide jej o jediné tj. zarobiť na tretom rozmere a potešiť fanúšikov ďalšími vraždami. Už od úvodných titulkov som zistil na akú vlnu sa mám naladiť a film som si užíval. Zatiaľ čo v prvom diely boli vraždy, ktoré riadila nasraná smrť veľmi, ale veľmi "náhodné" tu sa veci hýbali samé od seba až mi to prišlo totálne uletené. Dej skoro žiadny resp. totálny xerox toho čo sme už videli. Vraždy boli stále funny a 3-D tomu pridalo na hviezdičke. [Videl v Kine] ()

mzss1

Celkově vydařený díl ! Čekal jsem horší podle méně zavádějících recenzí,které jsem četl než jsem šel na to do kina. 3D bylo celkem dobrý , ale podstatný je film,který už je trochu ohraný a nepřináší nic nového , je to furt o tom samém,ne že by mi to vadilo,ale mohlo by být něco jinak :) Začátek se povedl a konec byl taky dobrý.Nehody byly spíše celkem dobré,ale mohlo jich být víc. Srovnal bych tenhle díl s trojkou,ale přeci se mi tento díl líbil trochu více jak trojka. Už se těším na pátý díl. Takže mé hodnocení je 81% ()

Goldbeater

Neuvěřitelné pitomé pokračování nezvratné série, které dělá všem předchozím dílům pěknou ostudu. Nevim teda, kam se poděla většina rozpočtu, ale ty příšerné digitální efekty, co tady jsou, by se nehodily ani do pětiminutové animace dělané osmiletým děckem. O hercích a charakteru postav se snad ani rozprávět nebudu, nebo se moc naštvu. Jsou hrozní(é). Tohle je naprosto stupidní díl a tu jednu hvězdu dám jen za gumpovského Mikelti Williamsona, který představuje jedinou dobrou věc na tomhle jinak odpadovém filmu. ()

kingik

Čtvrté pokračování asi nejvíce ocení ti štastlivci, kteří čirou náhodou neviděli ani jeden předchozí díl této známé hororové série. Pro ty ostatní totiž tento díl nenabízí v zásadě o mnoho víc, než jeho předchůdci. Obehrané schéma však přesto dokáže v mnohém překvapit. Film má kvapíkové tempo a invenci v jednotlivých úmrtích. Zkušený scénárista Eric Bross a technicky zdatný režisér David R.Ellis si dali záležet a spolu s nejlepšími scénami filmu (úvodní automobilový závod, kino a finální masakr ústředních hrdinů v bistru) si rozhodně nechtějí připustit, že téma už je do jisté míry vyčerpané, ale pořád baví svým nemilosrdným a nelítostným pojetím, kdy se nešetří ani postavy ve filmu, natož diváci. 90% ()

DJ Obelix

Tak jsem se na návrat Davida Ellise na post režiséra těšil a začal jsem mít i nemalá očekávání. Ale takhle blbý scénář a toporného hlavního hrdinu neměl žádný z předchozích dílů. Úvodní sekvence suverénně nejslabší v celé sérii, včetně většiny "osudů" hlavních zúčastněných. Nebýt mohutného "kinofinále" a vyšperkované titulkové sekvence s odkazy na předchozí díly, musel bych jít s hodnocením dolů. Takhle jsou to tři hvězdy s odřenýma ušima a - nečekal jsem, že to řeknu - budu rád, když tahle destinace bude skutečně tou finální... ()

sochoking

Ako, kde v USA je na verejnosti povolené piť pivo z kelímku !?? A ešte jeden nepatrný dodatok : niektorí jedinci by sa mali vysrať na písanie obsahov k filmom, bo nejak som tých 12 ,a ktomu ešte kamarátov , tam nejak nenapočítal, že drahý LIVINGDEAD !? ()

InJo

Tak (pod)průměrný, jak jen může čtvrtý díl nijak zvlášť výjimečné hororové série být. Nulový děj a postavy jsou takřka samozřejmostí, jenže ony nejsou nic extra ani ty scény úmrtí (o atmosféře a napětí se nedá mluvit vlastně vůbec). Učebnicový splatterový fast food. Po černohumorné dvojce už tahle značka nemá co nabídnout, ale tak hlavně, že penízky se nadále sypou... 40 % ()

Sobis87

Koukám, že 3D vrací kinematografii o nějakých sto let zpátky, kdy byla především atrakcí bez větších ambicí a málokdo ji bral jako nový umělecký směr. Jakmile tehdy ono okouzlení pohyblivými obrázky vyprchalo, bylo třeba diváky oslovovat novými věcmi a objevovat nové možnosti média - říkejme tomu přirozený vývoj. Okouzlení z 3D vyprchalo velmi záhy (Avatar je jen jeden a v kinech ho nehrají donekonečna...), a to především díky těmto urážlivým hnusárnám - přirozený vývoj? Z hlediska marketingu ano, z hlediska umění spíše degradace. Nezvratný osud 4 je odvarem již dvakrát provařeného a tentokrát mě už ani ty mordy nebavily. ()

Carol Pifková

Nudné, nezaujímavé, ničím prekvapivé, nezáživné bla bla... ešte by som tu vedela popísať veľa synoným k tomuto filmu.... veľmi slabý snímok a najmenej tak polka situácií bola takmer nereálna. A scéna s eskalátorom... no na smiech... nebola to náhodou párodia na nezvratný osud?! ()

Frajer42

Tak z těch všech dosavadních nezvratných osudů se jedná asi o nejlepší kousek. Možná to však bylo způsobeno pouze těmi 3D efekty. Souhry náhod, které každé smrti předcházejí nemá smysl samozřejmě rozebírat, protože tvůrci tiše předpokládají, že diváci jsou naprostí kreténi. Na druhou stranu jsou smrti velmi rozmanité a maximálně orginální. Pro všechny, kteří se chodí do kina pouze bavit a ještě jednou zdůraznuji slovo pouze, může film navodit maximálně uspokojující zážitek. Já dávám 3*. ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu