Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

KatanaCZ

Jako pocta starým béčkovým filmům, budiž, ale že bych se zrovna pobavil, to se říct nedá. Celou dobu mi to přišlo jako nějaká americká reklama na Sprite. To, co mi ze začátku přišlo vtipné (hlášky, vizáž hlavní postavy, retro kamera atd.) se po takových dvaceti minutách jen dokola a dokola opakuje... ()

3n3my

Black Dynamite je filmom bez vážnejších nedostatkov, no aj napriek tomu mám z neho rozporuplné dojmy. Za všetkým pravdepodobne stojí jeho zaradenie, pretože po celý čas balansuje medzi paródiou a akciou. Na paródiu málo zábavy, na akciu priveľa trápností. A k tomu ešte look amatérskeho filmu a prehrávajúcich hercov - to ma skôr zneistilo ako utvrdilo, že to bol zámer. Keby som to mal zhrnúť jedným slovom, tak ma napadá "strojenosť". ()

tomeek

Dajnoumajt! Neskutečná stylovka!!! Fórky v detailech, hlášky jak prase a neskutečný spád příběhu! M.J. White podává stoprocentně lepší výkon než ve Spawnovi. Maximální parodování žánru a těžení z klišé filmů tohoto typu - zoomy, drsné pohledy, hudba, opakování finančně náročných záběrů... prostě pecka! Bavil jsem se výsostně! Dedukční scéna v bistru nemá chybu:) CAN YOU DIG IT? ()

otík

Ačkoli dávám "jen" tři hvězdy, tento film by si zasloužil nějakou svou vlastní kategorii. Je to prostě neuvěřitelný film. Není ani nijak moc vtipný, ale co vše tam autoři dokázali dostat a jakým způsobem tuto parodii na filmy černých natočili, přechází hlava kolem. Co se musí nechat, nejen že Jai White je opravdu korba a vypadá jako zvíře, ale báječně hraje svého nemilosrdně nesmrtelného hrdinu, jenž se nebojí vůbec žádné akce a strach nemá ani ze zákeřného kung-fu čínského mistra ani z ryze amerického kung-fu pana prezidenta Nixona. Prostě je to film, který stojí za to vidět. Hudba: Adrian Younge ()

Sonnik

He´s a powder keg of black fury that´s about to explode. Nářez. První polovina, kdy Dynamit jede na vlastní pěst je naprosto úžasná a zadělává na pořádný kult, potom už tempo pomalu upadne. Ale jako celek naprosto parádně parodická jednohubka s parádním Jai Whitem, který se nunčakama umí ohánět jako málo kdo. Dig it? "Shh, mama, you gonna wake up the rest of the bitches." ()

Honzíno

Pár úchechtů a poúsměvů je na dobrou parodii/komedii málo. Několik vychytávek stálo za to, celkem slušná zvuková stopa a ten šmrnc, co se pokouší opěvovat, kopírovat a zároveň sebe parodovat, též přispívá k duhu. Víc však bohužel nic. ()

Mr.Bulanek

Tak to byl nářez, který začal stylovým vykopnutím dveří. Hlášky, akce, místy toporní herci a mikrofón ve filmu na který se hlavní hrdina v polovině proslovu (ne)nápadně podívá, na konci pro jistotu znova. Prostě super úlet na relax. Bohužel jsem se u filmu nesmál jako hlavní hrdina, ale trochu více okatě. ()

lennyd

Black Dynamite (Michael Jai White) si žije takřka poklidným životem (trénink kung-fu, a tak). Ale až do chvíle, než se dozví, že mu zavraždili bráchu. Tak se Black Dynamite vydává na cestu za pomstou, při které odkrývá obrovské spiknutí, které má celé černošské ghetto vyhladit - do oblíbeného nápoje distribuovaného napříč ghettem je přidávána tajemná přísada, která zmenší ... ehm .. rozmnožovací ústrojí všech, kteří nápoj pozřou... Nevím proč jsem si až do puštění filmu myslel, že v něm hlavní roli hraje Samuel L. Jackson - možná díky Drsnýmu Shaftovi. Nicméně Michael Jai White byl neméně zručnou náhradou - řehtal jsem se od začátku do konce. Black Dynamite je prostě cool. Scott Sanders tento film natočil jako poctu všem blaxploitation filmům, a řekl bych, že se mu povedla trefa do černého (ehm .. v tomto případě možná do bílého)... ()

ivan bohatyr

Film plnej černošskyho kung-fu a blbejch řeči, ale mělo to i světlejši stránky, sem tam sem si i zasmál. Slušnej bláznivej akčňák, ale černoch jako neporazitelný kung-fu mistr mi hodně vrtal hlavou a na to, že je to z roku 2009 tak celkem slabé efekty, když tohle připočtu vyjde horši průměr. Taky někdy byly až moc nápadné bitky, když herci uskakovali přes pěstí mnohem dříve, než došlo na kontakt. ()

neoBlast

Ano, v začátku jsem se slušně bavil - iluze špatně natočeného filmu je hodně povedená (viz. usekané hlavy ze záběrů, všichni herci a perfektně hloupé dialogy), ale po 45 minutách se něco zlomilo. Už se nejednalo jen o velkou recesi a přešlo se k ujeté parodii (ne nepodobné klasikám od Zucker-Zucker-Abrahams) a to už taková prča, překvapivě, nebyla. Ale "párty potenciál" tam stále vidím a oceňuji ty koule tvůrců s tímhle nápadem přijít. 50 % ()

galba

Konečně zase jednou povedená parodie, která je vyhnaná až úplně do extrému a není založená jen na trapných hláškách jako většina parodií ()

Maki89

boze toto je taka neskutocne absurdna pecka, ze tomu musim dat vysoke hodnotenie.... cely cas som sa neskutocne smial, Michael Jai White si to natacanie musel riadne uzit...potesila ma aj Salli Richardson, ktoru mam rad z Eureky... super oddychovka.... I said... can you dig it, motherfuckers? 9/10 ()

ywo666

Je to ultimátna blbosť. S blaxploatation som čo dočinenia nemal. Ale aj tak ma Black Dynamite pobavil. Je pravda, že keď som sa nesmial a Michael nepredvádzal jeho bojové umenie tak bol film skutočne utrpením. A za to strhávam dve hviezdy. Vcelku to mohlo byť ešte vtipnejšie. Každopádne ale malo to čosi do seba. ()

JohnSmith

Parodie a zároveň pocta Blaxploitation filmům ze sedmdesátek. Je to točený přesně v tom samém stylu jako před čtyřiceti lety a všímavej divák si všimne značnýho počtu chyb, které jsou v tomhle případě úmyslný. Určitě je potřeba pochválit výpravu a kostýmy. Michael Jai White si roli opravdu užívá a z filmu je cítit, že si to užíval celej štáb. Co je pro českýho diváka základní nevýhoda a z toho plynoucí případná neblahá kritika filmu, je neznalost Blaxploitation filmů a obecně černošské kultury. Takže bych řekl,že to bude spíš kultovní záležitost pro malý kina. ()