Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu na jednom ze svých dealerů, vstupuje na scénu bratr oběti, všemi obdivovaný a zároveň obávaný titulní hrdina. Na cestu za pomstou se vydává vybaven střelnými zbraněmi, nunčaky a neodolatelně břitkými hláškami. Tři desítky let po vzniku nejslavnějších blaxploitation filmů natočil Scott Sanders poctu žánru, jež je zároveň jeho mimořádně povedenou parodií. Tvůrci si utahují z nejednoho klišé, ovšem silný satirický podtón zaručuje, že o zábavu budou mít postaráno i ti, kterým tituly kultovních filmů Shaft nebo Sweet Sweetback’s Baadassss Song nic neříkají. V hlavní roli jednoho z největších diváckých hitů letošního festivalu Sundance se představí herec, scenárista a majitel černého pásu v sedmi bojových uměních Michael Jai White. (MFF Karlovy Vary)

drake31

Nehorázna pecka, u ktorej som sa válal smiechom ... toľko banálnych situácií, v každom zábere že sa mi rozum zastavoval a k tomu M.J.White ako Dynamite úžasný. ()

sskrblik

Černej Dynamit, jakožto výjimečná retro parodie na 70. léta, je pořádná dávka zábavy. Film se nebojí dotýkat svým obsahem citlivých témat a trefnou satirou podkreslit atmosféru. A to je to vůbec nejlepší, co nabízí toto dílo. Je to čistokrevná FUNKY záležitost, která je svým způsobem poctou tohoto žánru. ()

Yoda sama

Úmyselné znásilňovanie transfokácie, strihu, prehnane cheesy príbehu a hlášok (you diabolical dick-shrinking motherfuckers!), nekonečné zábavné, s úsmevným meta soundtrackom a akciou. A funguje to aj ako paródia, aj ako obrovská pocta žánru. Pre mňa najväčší guilty objav posledných mesiacov. ()

ghatos

Pro mě to byl exotický výlet. Já se u toho bavil dobře. Divák nemusí být znalec blaxploitation. Stačí, když má smysl pro humor. Předčasná exploze auta než dopadne do propasti, nebo projev Dynamita a nad ním kousek mikrofónu. Výborné detaily pro fanoušky (nejen) tohoto subžánru. U těch pochopím i 4*. Já dávám 3,5*. Mě se líbil i závěrečný padouch - není ho tak těžké uhádnout :). ()

ganz

Zábava to je, to se nedá popřít a rozhodně pokud si film shlédnete, nebudete litovat. Bohužel struktura celého filmu je taková chaotická a i když se v ní bezpochyby nachází opravdu kultovní scénky, tak díky ní nepůsobil film jako celek. Každopádně ale doporučuji, protože u Black Dynamite se opravdu pobavíte. ()

JohnSmith

Parodie a zároveň pocta Blaxploitation filmům ze sedmdesátek. Je to točený přesně v tom samém stylu jako před čtyřiceti lety a všímavej divák si všimne značnýho počtu chyb, které jsou v tomhle případě úmyslný. Určitě je potřeba pochválit výpravu a kostýmy. Michael Jai White si roli opravdu užívá a z filmu je cítit, že si to užíval celej štáb. Co je pro českýho diváka základní nevýhoda a z toho plynoucí případná neblahá kritika filmu, je neznalost Blaxploitation filmů a obecně černošské kultury. Takže bych řekl,že to bude spíš kultovní záležitost pro malý kina. ()

hryzy

Opravdu zábavný film s hlavním hrdinou, který by ve funkci prezidenta chlapáků předčil i Marka Vašuta! Neznalost filmů, jež jsou pro tento předlohou, zábavu nijak nekazí.. Už jen samotný nápad snímku s chlápkem, který o sobě tvrdí, že je černější než pikový eso a nekope svým kung-fu všechny dealery drog, je super lákadlem kouknout se na něj. V závěru film dost ztrácí, což je způsobené pro mě přinejmenším divným vyvrcholením zápletky, ale budiž. 70% ()

Guzo

První polovina je výrazně lepší než ta druhá, pak to zklouzne scénáristicky z dobré akční komedie vyloženě k parodii, škoda. I přesto se ale ve finále jedná o poměrně zábavnej film se skvělými hláškami. Akorát jsem moc nepochopil scény procházení se v parku, to si mohl režisér s klidem odpustit.. ()

blackJag

"PENIS VÁM TO ZMENŠÍ NA VELIKOST DVOUMĚSÍČNÍ ŽELVIČKY." Bez prdele stylová pocta vlně blaxploitation filmům sedmdesátých let minulého století. České publikum asi není úplně nejvhodnější pro ocenění takového dílka (nebo inspiračního zdroje vůbec) a osobně jsem se o tom přesvědčil při jeho návštěvě. Jsem opravdu rád, že naše městské kino zrušilo základní kvótu pro spuštění projekce, protože jinak by se nehrálo, neb jsem byl sám jako kůl v plotě. Po začátku se sice objevila ještě jedna zamilovaná dvojička, očekávajíce ale asi něco ve stylu SCARY MOVIEs záhy opustila sál... Nu což, prodané lístky se počítají i tak :-) V prostředí soukromé projekce jsem si užil film plný uvalených postav/iček, směšných dialogů, úmyslně špatné filmařské práce a brakového námětu. Byl to možná prvoplán, přesto ochotně věřím tomu, že hold zůstal původní myšlenkou. 80% ()

spikey1

Blaxplotation na nejvyšší z nejvyšších úrovní, pokud milujete Tarantina ve svých ódách na 70 léta a brakový žánr užijte si naplno tenhle afroamerický humor. ()

Soweek

Friedberg/Seltzer se může jít bodnout. Black Dynamite vrací parodiím stejný dech, který dýchali poručík Frank Drebin či Topr Harley. Tomuto filmu můžete dát špatné hodnocení pouze pokud jste nikdy neviděli podobné odpady minulých dekád a nerozumíte tak tomu, co Black Dynamite ve skutečnosti paroduje. 4,5* ()

DeLaMorte

Jestli hledáte stylovýho černocha ovládají kung-fu,všechny tipy střelných zbraní,všechny tipy tupých i ostrých předmětů,chlápka ,který má každou ženu z města v pelechu a někdy i několik najednou chlápka co chrání vaše město zatím co spíte tak vás musím upozornit že jste ho našli a jeho jméno je Black DYnamite a v žádném případě ho nezkoušejte nasrat :-) Tak takhle na mě asi působila tahle komedie/parodie ve velkém 1970 stylu!Povedlo se vše od rekvizit po oblečení,střih kamera a neposlední řadě scénář opravdu vyhrabaný někde v zapadlém skladu sedmdesátých let. ()

ZkuKol

Chcete- li se dobře pobavit na účet blaxploation filmů, sežeňte si klasiku s Roundtreem a neztrácejte čas s Dynamitem. Sanders a spol. měli poctivě nakoukáno, spoustu nápadů a dostatek prostředků, ale neumí točit, neumí dělat humor, chybí jim styl a nezvládají nadsázku. Ano párkrát se pousmějete, není to nekonečné a hudba je skvělá, ale zábava to opravdu není. Prostě, když 100x upozorníte na stereotypy žánru, nedokonalost provedení a hloupost zápletek i dialogů, tak pokud to neumíte, nikdo se smát nebude (aneb kvantita ještě není kvalita). Sanders a spol. by měli nejdřív zvládnout řemeslo a až potom se pokoušet o poctu/parodii. Tohle je prostě jen snesitelný trapas, nic víc. Oni! Šíří drogy, zabíjejí nevinné a chtějí připravit černošskou komunitu o to nejcenější, ale je tu Black Dynamite, který to tak nenechá a nejen že všem rozdá rány, ale i pár rad ho napadne... 25% ()

Wilston

Drogová situace je již neúnosná a tak po smrti svého bratra na scénu přichází sám obávaný, drsný, nesmrtelný Black Dymamite. ()

sedm.1

No ty vole, to jsem si zas jednou po dlouhé době sakra naběhl. To, co jsem totiž čekal od Černýho Dynamitu se ani vteřinou nepřiblížilo k reálu, který mě totálně vypekl a zážitek z něho se stal mou noční filmovou můrou. Akční film? Zábavný film? Pocta blaxploitation filmům? Cool podívaná? Ani náhodu!!!! Nejsem tedy ani trochu znalec tohoto typu 70.kových výplachů, ale rozhodně si nemyslím, že by tato šílená trapnost a nesoudná zoufalost měla cokoliv společného právě s těmito snímky. Černej Dynamit je pouze ryzí parodií, ale tak blbou, nevtipnou a troufale infantilní, že jsem byl normálně znechucenej. Všechny postavy byli totální pitomci s retardovanými výrazy jejich hereckých představitelů, dialogy primitivní, zápletka nudná, akce nechtěně směšná, naivně tupoučká a odfláknutá, prostě ze všeho po celou dobu doslova tryskala zoufalá rádobycoolovost, která ale absolutně nefungovala a spíš měla zcela opačný efekt. A tak mi je především strašně líto, že když už někdo investuje čas a peníze do tohoto typu filmu a nutno potvrdit, že jak atmosféra, tak styl a vizuální stánka Černýho Dynamitu se vážně hodně povedla, proč tedy nenatočí skutečnou, regulérní poctu těmto filmům, ale radši je jen prostě hloupě a nezábavně ztrapní a zprzní. Černej Dynamit je zkrátka jen krutě nepovedená parodie, kde vtipnost a akčnost byla nahrazena hloupostí a nudou, já to vůbec nepobral a nadšení většiny uživatelů okolo této kokotiny tentokrát fakt hrubě nechápu. Já v tom tu coolovost, dynamičnost, hláškovost a zábavnost prostě vůbec nezaznamenal a proto to na mě celé zapůsobilo jen tím nejsračkovitějším dojmem. Tohle není pocta, tohle je urážka. ()

Dodmund

Trailer vypadal skvěle, ale bohužel není nikam více film rozveden a stále sází na stejně suchý humor. Do poloviny je to skutečně netypická podívaná u které se dobře bavíte, ale po polovině je to už docela monotónní a každou minutou jste víc a víc smutní z toho, jak to mohlo být dobrý, ale bohužel nebylo. ()

iXtr3m3

Odvážny počin, ktorý môže aj sklamať, ale mňa zaujal. Chýba tomu veľmi veľa, miestami je to tak zlé, až je to nudné, ale určité pasáže sú fakt bomba. Veľké plus za celkom fajn dobové prevedenie... :-) ()

Lukoboss

Je to na rozhraní 3 a 4, protože je to chvílema natolik ujetý, až je to skoro trapný. Jinak je to ale vynikající parodie na akční filmy (dokonce na Chucka Norrise jsem si několikrát vzpomněl), u které se divák dobře baví v podstatě od začátku do konce. Takže celkově 3,5/5 ()