Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

LencaN

Trhák, kvůli kterému budou fanoušci stanovat před vchody kin, to asi nebyl, ale mě to i tak bavilo hodně. Čekala jsem nějaký hluboce duchaplný western o odvaze, pomstě a zločinu. Ale dostalo se mi pořádné nálože zábavy. Komedie jak má být. Super herecká sestava. Mel Gibson je kulišák, který jednak dobře vypadá a jednak nezapře svoje nadání pro komediální role. A Jodie Foster byla liška podšitá a zároveň děsně roztomilá a prčovní. Výprava a kulisy byly tak akorát. Moc jsem si užívala přepadení indiány, střelbu Rusa na umírajícího vřeštícího kašpara i tu celou povedenou pokerovou šarádu na konci. Jak se říká "čula" jsem něco zvláštního, ale vysvětlení mě dostalo a přitom to bylo tak snadné. Film Maverick je lehce chytrý, lehce mazaný, dobře promyšlený scénář s neskutečnou zásobou vtipných příhod na cestě za mistrovstvím pokeru a výhrou. ()

Desmi

Průměrný film s lehce nadprůměrným hereckým obsazením. Ne moc vtipný, ne moc akční a překvapivě ani ne moc nudný. ()

buchannon

Jedna ze dvou nejlepších westernových komedií (ta druhá je samozřejmě Podivné dědictví z Terencem Hillem). Dokonalé herecké obsazení. Jako vždy skvělý výkon Berta, ehm totiž Breta Mavericka a neméně skvělá Jodie, která do role Annabelle pasovala jako prdel na hrnec. Je to přesně ten typ inteligentní krásky, která sem úplně přesně pasovala, i když původně se prý uvažovalo o Meg Ryan. Až se divím, že film tohoto typu z devadesátých let má tak vysoké hodnocení u uživatelů, u kterých bych to nečekal, zas tolik mu nechybí k nej třístovce. Ale za mě stoprocentně 100%. ()

Kozlowski8

Skvěle natočený westernový snímek Richarda Donnera s notnou dávkou inteligentního humoru, výbornými dialogy, nezapomenutelnými scénami a šarmantním a neskutečně vtipným a přirozeným Melem Gibsonem, neobyčejně milou a neodolatelnou Jodie Foster a parádním soundtrackem Randyho Newmana. Skvělá zábava. 85%. ()

F2003F

Prvé ma veľmi očarilo aj pobavilo. Druhé už nie tak výborne takže musím o jednu * ubrať. Jodie mi znovu nesedí svojim mne nepresvedčivým hraním. Za to réžia, prostredie a skvelý Mel, ktorý v tej dobe striedal jednu výbornú rolu za druhou je istou zárukou kvality. Dokáže to pobaviť bezohľadu na počet videní alebo vek či už diváka alebo filmu. Nestarne to, ale ani tak to nie je také výnimočné dielo aby dokázalo niečo zanechať. Po polhodine si presne vybavujem len scénu ako indián skúsil Maverickovu reakciu na "zmiznuté" peniaze a keď sa zjavil lupič Danny Glover. ()

Winster

Film je vtipnej. Dela si legraci z klasickych westernu. Libi se mi ze je zde opravdu hodne vtipnych momentu, ktere jen zridka strida par nudnych scen. Sice to porad baziruje na stale se opakujicich veci a lidec a neustale se zde objevuji dejo zvraty z ,,vichru z hor" ale i tak je to opravdu povede. Az do konce karetniho zapasu pak uz je to jen nuda. ()

Valigar

zde se sešla dvojice Gibson - Foster(ová), který spolupracovali na filmu Po čem Ženy touží a mám i pocit, že ten bandita,který přepadl banku, když si šel Maverick pro svůj dluh byl podle mě onen černoch, který hrál po boku Gibsona ve Smrtonosný zbrani 1-4. ()

shinlove

Moc pěkně to všichni tři zahráli :-) mám rád filmy o pokeru a navíc s vtipem. tomuhle filmu proto nic nechybělo a směle můu dát 4* ()

Wulfhere

Nadprůměrný film, který si půvabně a nenásilně utahuje ze stereotypů divokého západu. Plné vtipu a lehkosti a proto se k němu vždy rád vrátím. Zkrátka film na příjemný večer. ()

Eddy178

Dobra komedia s Mel Gibsonoma Jude Foster. Vtipne sceny pocas celeho filmu. Ten turnaj a na konci to poriesenie nemalo chybu. Takych 88% ()

croftak

Skvělá zábava , Gibson a Foster vynikající. Na závěr film trošku ztratil tempo jinak by těch 5 hvězd bylo, takhle za 4 ()

Olafa

Já tenhle film prostě miluju! Chytrý humor a sympatické postavy z něj dělají něco, na co se vždy ráda kouknu při každé televizní repríze. Doporučuju! ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)