Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

kulyk

Rozumím tomu, že film je určen pro standartního amerického venkovana. Zabije jím onu trapnou chvilku mezi řežbou do vlastních dětí, které mu přinesli do karavanu těhotnou vačici a trojku z mravů, a půlnoční hodinou, kdy přichází čas na tiché vyklouznutí z okna na hajzlíku a radostnou kočkovanou se sousedovic ovcí. Protože tento vyvolený nikdy nespatřil USA z druhé strany hranic, těžko rozezná rozdíl mezi nádražím Budapest-Keleti pályaudvar a Wilsoňákem. Stejně tak ho netrkne třetí nádvoří situované do Kremlu, popř. moskevské ulice zabírané z magistrály někde okolo Pankráce. Mě to ale sere od první minuty filmu. A pak už se to jenom nabaluje. Trapný hlášky, Cruise, vynálezy jak pro Bondovo potracené dvojče, buchta s militantně-feministickou konstrukcí, Cruise, nějakej idiot za počítačem.......Cruise! Hvězdu dávám pro city elephant, prohánějící se v pozadí. Bohužel ne v Tomově. ()

PinokKio

Tohle už je vážně impossible. Všechny ty výbuchy a přestřelky vypadají efektně, BMW se překonává a hightech telefony vyzvánějí o 106, ale co naplat, když děj je tak šíleně přitaženej za vlasy, až se tomu nedá věřit. No nic, nemá smysl psát o téhle misi další plky, protože tenhle koment (a vlastně i film) se vám stejně za pět sekund vykouří z hlavy .. ()

Spooner

Skvělej oddychovej popcorn na konec roku. Nový dobrodružství Ethana Hunta sice nedosahuje kvalit předchozího dílu a Brad Bird od Abramse určité nepochytil dynamiku a až vražedné tempo třetího filmu, ale i tak se zde člověk jen tak nudit nebude. Na to se tady totiž až moc cestuje a celkově se tu vlastně pořád něco děje. Akce je skvělá a plná nápadů (vlastně celá pasáž v Dubaji zakončená honičkou v pouštní bouři) a celá hlavní čtyřka je perfektně sehraná. Tom Cruise s Rennerem se starají o charisma, Simon Pegg o hlášky a Paula Patton se stará o tu estetičtější stránku věci a nutno dodat, že se jí to daří velmi dobře. Jen škoda, že příběh je místy až moc oldschool a že to má dosti nevýraznýho záporáka. To ale není ani tak chyba Nyqvista, jako spíše scénáře, který mu nedal ani moc prostoru na to něco předvést. Jenom doufám, že se v Hollywoodu Nyqvist nezaškatulkuje jako herec, který hraje jenom záporáky (navíc nevýrazné), protože po přiblblé Lautnerovce Bez dechu už je tohle druhý případ. Jinak jsem ale hodně spokojen, protože jsem dostal přesně takový akční výplach, jaký jsem chtěl. Doufám, že tahle série tady s námi bude ještě dlouho. ()

Davies182

Ethan Hunt si ještě ani pořádně neoodychl po čtvrtém dvouhodinovém běhu, a já už se lačně natahuji ke stolku pro jeden z nabízených mobilních telefonů - i další misi jsem se totiž každopádně rozhodl přijmout! Víc, víc, víc (výbuch v Kremlu a hotelolezectví v Dubaji = nej kino zážitky 2011)!!! [IMAX experience] ()

petero

Najzábavnejšia MI. Tie stealth akcie nemali chybu, nápadité a vtipné ako nikdy do teraz. Ako týmovka funguje dokonale a na konci ten priateľský pokec bol príjemným zakončením filmu. Potešili aj rôzne odkazy na výšku hlavného predstaviteľa a predchádzajúce časti, len škoda toho nevyužitého záporáka ale v tomto prípade to vôbec nevadí. ()

gogo76

Tom Cruise nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov, ale v dobrom filme ho vždy beriem. Štvrté pokračovanie M:I je minimálne rovnako dobré ako tretie - čiže bombové! Akčné a kaskadérske scény sú vážne na najvyššej úrovni a všetky scény v Dubaji, mrakodrap, kódy versus diamanty i naháňačku v piesočnej búrke som si užíval. Škoda záporáka v švédskom podaní M. Nyqvista, ktorý bol výborný, ale nedostal toľko priestoru akoby si zaslúžil. Jeho strmhlavý skok s kufríkom v závere ma odrovnal. Kde je vôľa, tam je cesta...Zvukový mix v Dolby digital na dvd bol výborný a neskôr si určite posvietim na blueray. Cruise musel v závere na niekoľký pokus vykríknuť: "Misia splnená!". Dúfam, že s touto sériou to bude podobne a ďalšie pokračovanie by som privítal. Samozrejme za predpokladu, že bude rovnako dobré. Ako film pre bežného diváka možno 80%, no pre niekoho komu dlhšie chýbala dobrá akcia, je to výborná voľba, pretože v rámci akčného žánru ide o jeden z najlepších filmov roka s množstvom technických a zaujímavých vychytávok. Kurva, kde zoženiem také rukavice? 90%. ()

Amarcord_1

75% - Vizuální orgie, herecká exhibice, sem tam dobrej fór a až na celkem zbytečnej konec akce ostrá jako omáčka vindaloo. Jdu-li na akčňí film, očekávám přibližně toto. Žádný veliký caviky, žádná filosofie, lovestory, moralismy či agitka...no tu agitku bych možná v širším kontextu neobhájil, ale na co si hrát, když hned zpočátku filmu zjistíte, že Pražský hrad vypadá zevně jako Kreml... nebo naopak? :) Solidní oddechovka pro znaveného diváka toužícího po stavu blažené jednoduchosti za podvědomého hvízdání si ústředního hudebního motivu. ()

Ony

Dojímá mě vlna rozhořčení, kterou Nemoguća misija: Protokol duh vyvolala mezi srbskými internetovými diskutéry. "Ten sektář by si měl nechat implantovat mozek. Pak by možná i pochopil, kdo a co jsou Srbové." To nepochybně, ale myslím, že oproti tomu, jak se sebeprezentují, a jaké stereotypy tím přiživují, někteří srbští režiséři a herci, jsou Huntovy nesmyslné kecy o ranách, co nepadly vedle (nebo co to tam vlastně plácá), zanedbatelné (asi jako socha TGM v Kremlu - taky bychom se mohli zlobit). Těžko soudit, kdo je tady větší paranoik - zda hrdí Srbové, nebo kdesi ve studené válce zamrzlí tvůrci MI. Jisté je, že tento film tu není od toho, aby byl chytrý, a mě bavil nejvíce z celé série. ()

Xmilden

Nejzábavnější díl série. Brad Bird dokázal do série napasovat větší množství odlehčených scén a určitě to není na škodu. Trojka byla až drsná, čtyřka je tedy spíše akční oddychovka, která nás vezme na návštěvu do Kremlu ale hlavně do Dubaje. Akční vrchol tedy přichází o nějakých 30 minutek dříve než finální zúčtování. Šplhání po mrakodrapu zvládá nejlépe, no hádejte asi kdo? Tonda se toho určitě nebojí. Z minula Huntův podpůrný tým nezůstal pohromadě a tak přichází Renner, Patton (mimochodem nejhezčí ženská série) a plnohodnotnou roli zastává také Pegg. Trošku jsem si myslel že Renner se zde objevuje hlavně proto aby Cruiseovi odlehčil a časem třeba převzal větší roli. Jeho postava působí správně tajemně, ale zda-li by dokázal vést celou sérii si osobně nemyslím. PS: Nevýhodou je velmi slabý záporák. 80% ()

Real Tom Hardy

"THE SECRETARY IS DEAD. THE PRESIDENT HAS INVOKED GHOST PROTOCOL. WE'RE SHUT DOWN. NO SATELLITE, SAFE HOUSE, SUPPORT, OR EXTRACTION. THE FOUR OF US AND THE CONTENTS OF THIS CAR ARE ALL THAT REMAINS OF THE IMF." -------- Vždy ma zaujímalo, ako sa režisér typu Brad Bird dostane k trháku, akým je Mission: Impossible. To je pre mňa normálne záhadou. Borec, ktorý točí rodinné rozprávky sa z nenazdajky objaví na režisérskej stoličke megahitu Ghost Protocol. Oprávnené obavy tu boli, ale taktiež boli zbytočné. Vôbec to nepokazil. Ba naopak. Vytiahol M:I takmer ku trojke, ktorá však stále tróni. Zaujímavé prostredie, Dubaj, neuveriteľne sexy Paula Patton, Benji a Tom Cruise v nadživotnej forme. Maškov ako bonus. Čo viac si priať? ()

sepp

Tenhle film jsem se pokusil shlednout snad 5x, ale vzdy me to unudilo natolik, ze jsem bud usnul nebo prepnul. U par forku se clovek i zasmeje, ale celkove nic zazivneho. A kdyz uz jsem to po seste shledl cele od zacatku do konce, tak jak spravne pise ve svem komentari Tsunami_x, po 2 hodinach si clovek lautr nepamatuje o cem to bylo. Slaby 3*, spis 2,5. ()

Nevada

K čertu s novým Bondem. Naštěstí máme "starého" dobrého Hunta. Navzdory trochu přepálené akci a megalomanské zápletce, je pro mě tahle jízda mnohem zábavnější než ty s Putinovým zachmuřeným bratrancem. Jedinou výraznější slabinou M:I 4 je příliš dlouhá stopáž a rýpání se v soukromí agentů. Plusem naopak je, že se z týmu stali důležití hráči a ne jen méně významní přihrávači hlavní hvězdy. Překvapivě potěšil drobný náznak v závěru, že do budoucna by se Ethan mohl posunout do role plánovače a Brandt převzít jeho roli. Do absolutního hodnocení mi chybí málo - a možná po opakovaném zhlédnutí na něj i přijde. Každopádně se těším na viděnou při další misi, pane Hunte. Samozřejmě, pokud se ji rozhodnete přijmout... ()

darkrobyk

Ano, tohle je pro mne novodobá bondovka, ne to, co se snaží předvádět trilogie s Craigem. Řada věcí a situací by v reálu nemohla fungovat stejně, jako tomu bývalo v klasických příbězích s agentem 007. Jasně, kdo chce reálnou akci, byl zřejmě zklamán, to je právě úhel pohledu. Nechápu, že za tímhle filmem nestojí Britové. Stejně mi nejde na rozum, že by se někdo mohl nudit, ale divák vytrénovaný MTV a běsně klipovými filmy (které mně osobně lezou na nervy) asi ano. Budu-li chtít v béčkové zábavě hledat intelektuální rovinu, pak se je jí lepší vyhnout... ()

Gimp

Slabý jako čaj. A může za to ten americkej sektář... Jestli pak víte proč (i kdybyste to věděli, stejně vám to řeknu)? No protože jednak je to jako Michael Žantovský skůtr - zkurvenej trpaslík, a tak má ego až na půdě a neni lautr schopnej se přenést přes to, že už na to nemá. Proto má Renner tak málo místa, proto je za blbce a za kašpara. No a druhak - Cruise si myslí, že má smysl pro humor, ale má hovno (a jako producent se pochopitelně do všeho sral). ()

nunka

Nemám napozeranú celú sériu, no M.I. - Ghost Protocol ma veľmi potešil. Predovšetkým po stránke akcie, zábavy a technických hračičiek. Tempo síce v poslednej tretine o niečo zaostáva, celkovému dojmu to veľmi neuškodí. Ak nehľadáte za každou scénou a dialógom "pozemskú" logiku, všetky akčné a cool scény si možno pekne vychutnať. ()

Fiftis

Mission Impossible 4 rozhodne dokázala priniesť jedny z najlepších akčných scén tohto roka. Brad Bird sa predovšetkým v nich prejavil ako vynikajúci remeselník, ktorý má v hranom filme veľkú budúcnosť, len zatiaľ nemal dosť silné páky na to, aby dokázal niečo zmeniť na pomerne riedkom scenári, ktorý inak skvelú špionážnu jazdu plnú napätia, humoru a skvelej chémia medzi postavami zbytočne zráža. Bezpochyby najlepšia časť séria a mi sa môžeme tešiť na další potvrdený diel. ()

Hunt

70% Pochválil bych scenář i herecké obsazení. Výhradu bych měl hlavně k dynamice vyprávění, scény jsou nakládány na diváka bez větší snahy o napětí a rozehrání situace, takže jejich efekt není tak silný, jak by mohl být. Tvůrci se vracejí k podstatě původního seriálu i prvního dílu od Briana De Palmy, což považuji za velké plus! Možná, kdyby dostal příležitost zkušenější režisér, IV. díl by byl celistvější a konkurence schopnější (vůči I. a III. dílu). Dávám tři a 1/2 hvězdy! ()

Shakers

Série Mission: Impossible v podstate stále šlape rovnako a neubralo sa na tempe ani teraz, keď prišiel animákovi tvorca Brad Bird. Na scénu prichádza nová úloha a tento krát s novým týmom, ale to filmu vôbec neprekáža. Akcie sú stále pekne nápadité a adrenalínovo akčné. Nové herecké prínosy (Renner, Patton) sú rozhodne plus a rovnako ako to všetko dobre klapalo v predošlých častiach, tak to klape aj tu. Po technickej stránke opäť paráda, film ma tempo, adrenalín a v podstate všetko čo potrebuje, aj keď Abramsov diel je najlepší, Ghost Protocol mu ide v pätách akurát zaostáva za zaporákmi a príbehom. 85% - 4* ()

DJ_bart

V mnoha ohledech až moc technicistní, narativně překombinovaný a neuvěřitelně přitažený za pačesy. Přitom jde o extrémně strhující podívanou, která posouvá hranice akčního žánru do jiných výšin – respektive tedy na nejvyšší budovu světa. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka