Jezero smrti

Janek

Mrazivý a krutý film, který hladinu adrenalinu rozhodně rozhoupe. Bohužel si film podráží nohy tím, že se bere až příliš vážně. ()

SOLOM.

Miláčku vezmu tě na to nejromantičtější místo jaké jsi kdy viděla. Nádherné prostředí, průzračná voda a hlavně božský klid. Tak na tyhle věty nikdy nezapomenu.... Britové jsou opravdu schopní čas od času natočit parádní filmeček a tenhle k nim určitě patří. Krutost a bezmocnost zněj srčí na sto honů a parta smradů to dokázala skvěle podat. Jejich surovost, strach i jednotlivé afekty zuřivosti tvůrci skvěle vystihli do sebemenších detailů a i díky přesvědčivému výkonu většiny zůčastněných se z toho stal nadprůměrný thriller (horor). Dalším plusem jsou i již zmíněné nejrůznější zvraty ve filmu, ale občas nad nimi zůstával rozum stát. Objevilo se zde i několik nelogičností, které mi sem tam kazily dosud neposkvrněný zážitek z filmu. Docela by mě zajímalo, jak dokázali toho típka vytáhnout z auta, když tam byl pěkně zaklíněný (bez nějakého lepšího nářadí). Jen ten konec mě zase pěkně nasral. Nejde o to, že jsem se nedočkal žádného happyendu o to mi v hororech nikde nejde, ale zase to bylo pěkně odfláknuté. ()

Kailo

Jack O'Connell má vůdčí charisma, a už ve Skins působil kvalitně. Film místy pokulhával na stupiditě. To je dnes v celku normální... Nicméně ve výsledném celku dobrý snímek do večera - 3 hvězdy. Za britský akcent + hvězdička = 80% [HD] ()

claudel

Film, ze kterého mi nebylo dobře u srdce, žaludek se mi svíral a hlava brněla. A to jsem se na něj dobrovolně díval před letem, to se pak člověku ani nechce nastoupit. Výborní Kelly Reilly a Michael Fassbender, Jack O´Connell je odsouzen k typům - "Já jsem Cook, jsem kurva Cook", divil bych se pokud tomu mladému herci nehrabe. Fanoušci Skins pochopí :-) ()

ARI50

Chcete mít zlost chcete aby nervy ve vás drásaly aby hněv vás ovládal a vaše emoce vypluli na povrch tak pozor tenhle drasticky snímek umí pocuchat nervy. A když už ne vaše moje hodně. Skvěle tohle se povedlo uf prostě síla, samozřejmě musím pochválit herce ale nejvíc Jack O'Connell protože tady odstartoval můj zájem. Děj filmu je já ani nevím jak to popsat je prostě šílený a prostředí krásné dokonalé a to přitom je tolik nebezpečné. Fakt síla. ()

SLOTH

takovehle filmy jsou ted asi v mode nekdo sikanuje nekoho a nikdo nevi proc pred dvanacti lety to zacalo funny games pak byla pauza a ted je to zase uplne vsude deti jsou hejskove co zabijeji... porad to same tema vsimete si ze je nejcasteji ale hrdinkou zena a ze chlapovi bud hned zlomi nohu nebo ho zabijou ()

JASON_X

Filmy s tématikou násilí mě většinou dobře pobaví - buď je totiž ono násilí zobrazeno s nadsázkou, nebo navíc i s humorem (Tarantino, Rodriguez a jim podobní, všelijaké horrorové krváky, řežebné akční filmy apod.), a nebo jsou ony filmy tak dementní a nerealistické (např. mnohé exploaťáky a slashery), že se nedají brát vážně a jsou zábavné nechtěně. Ale pozor - britský thriller Eden Lake je z úplně jiného těsta. Je natolik realistický, že mně samotnému, otrlému cynikovi, kdysi napoprvé dost nehezky zkazil náladu a vryl se hluboko do filmové paměti. Teď jsem si ho dal po čase znovu a zkazil mi náladu podruhé - konfrontace kempujícího londýnského párečku s partou agresivních, vulgárních a bezostyšně vylízaných teenagerů, je opravdu nepěkná a nemilosrdná. Vzkaz je jasný (a stejný, jako u obdobných amerických kousků): Měšťáci, nejezděte na venkov, může jít o kejhák. Hodně nepříjemný film. Z hlediska působivosti a sugestivity jeden z vrcholů žánru, i když hlavní hrdinka je chvílemi nevěrohodná a závěr (s rodiči spratků) je už zbytečně přehnaný. ()

veru_needy

Když se ke mně tenhle film dostal, neměla jsem ani ponětí o čem bude. Popravdě řečeno jsem podle názvu čekala, že na mě vyskočí z jezera nějaká příšera, ale těch příšer tam nakonec bylo mnohem víc. A o to děsivější bylo, že to byly děti. Tenhle horor na mě dost zvláštně zapůsobil, až mi šel mráz po zádech. Celý příběh jsem s hlavníma postavama prožívala a modlila jsem se, aby karma už konečně přišla na řadu. Jedna strašlivá situace střídala druhou a kladné postavy tu téměř nenajdeme. Tento snímek ve mě zanechal údiv, znechucení a lítost. Nevím, zda je to dobrá věc, ale koneckonců, tak to má u filmů být. Opravdu neskutečnej film. Asi jsem se do toho moc zažrala, ale tu bezmoc hlavní postavy jsem cítila ještě druhý den. ()

MáŠa

Taková trošku honička po lese, o proti jiným hororům je to možná trošku chytřejší a míň kýčovité, ale furt je to prostě honička po lese. Kouknout se na to dalo v pohodě, ale příště si místo toho už stejně asi pustím jinou honičku ;-) ()

Beastmaster4

Hororem bych to zrovna nenazval, ale krvavým dramatem rozhodně ano. Z Jezera smrti jsem byl naprosto paf a jde o jeden z těch filmů, na které alespoň já dlouho nezapomenu. Nejvíce mne zaujala ta počáteční nevinná jiskra autentičnosti, která rozpoutala hotové peklo. Začátek, který i já párkrát v životě zažil a který se tady zvrhl v hotový boj o přežití. Zhovadilá mládež, nemající kousek respektu a úcty, ženoucí se za překroucenou pomstou. Film je plný napětí, realistických scén a skvělých záběrů. Kelly Reilly hraje svou roli naprosto perfektně a i když jde o krutý film a hlavním tématem je násilí a boj o holý život, tak nemohu opomenout sexualitu, která z ní vyzařuje na každém záběru. Překvapivý a úzkostlivý konec, je jen dovršením tohoto jedinečného počinu, který nemá obdoby. ()

L0ra

Děj filmu by se dal shrnout jednoduše: banda drzích nevychovaných britských spratků pronásleduje zamilovaný pár v lese u jezera. Atmosféra filmu dala krájet a já ho shlédnul se zataženým dechem. ()

Mordenroth

Šokujúce, provokujúce, nekompromisné. Veľmi realistická dávka brutálneho detského teroru, ktorá vo vás zanechá obzvlášť hnusné pocity. ()

Handle

Zvláštní film. Mně osobně atmosféra zas TAK dobrá nepřišla a celé to bylo vlastně klišé... Pravdou však je, že ke konci si řeknete "Aha, tak tohle nám chtěl film sdělit." Jenže pořád se nemůžu zbavit pocitu, že vzhledem k myšlence filmu, bylo zbytečné točit "horor", který ve výsledku nepůsobí příliš reálně a ještě k tomu s velkými dírami v logice. Je ale fakt, že jsem se nenudil a byl jsem dost zvědavý právě na závěr, který film od toho klišé docela odprostil. No, já hlavně čekal úplně něco jinýho, každopádně chápu pozitivní i negativní komenáře, protože v každým je kus pravdy. Jak říkám, zvláštní film. ()

jhrasko

Čím viac sa vraciam k tomuto výletu za romantikou, tým viac sa presviedčam, že takto výborný psychotický film som už dávno nevidel. Režisér je k divákovi nekompromisný, chlácholí ho prehnanou romantikou, aby mu následne vylepil takú facku, na ktorú sa len tak ľahko a skoro nezabúda. Najhoršie a najdesivejšie je, že sa to može stať komukoľvek z nás ( a kedykoľvek ). Dokonalý obraz toho, akými jednoduchými vyjadrujúcimi prostriedkami je možné narušiť Vám spánok. 5 * hviezdičkový strach v rukách 4 * hviezdičkového režiséra. Na debutanta hodne dobré ! ()

Genero

Velmi pěkná ukázka toho, kam vede zanedbávání výchovy v dysfunkčních rodinách. Takhle originální dětský film by nenatočil ani takový klasik žánru jako Věra Plívová - Šimková. ()

aniiicka

Přesně jak jsem tady několikrát někde četla...když jsem myslela, že hůř už být nemůže a film se už blíží k nějakému alespoň trošinku mírnějšímu závěru...bylo hůř a hůř...a z dosti scén se mi dělalo fyzicky špatně (v hororovém žánru se skoro vůbec nepohybuju, tak asi proto). Kombinace hrůzostrašné zvrácené skupiny mladistvých, reálnosti a bezmoci hlavní dvojice na mě opravdu velmi nepříjemně zapůsobila. ()

PROROK14

Tak to snáď ani nie je pravda. Tento film som asi ani nemal vidieť. Ešte keby na konci napísali že inspired by a true story tak by som asi tento komentár už ani nenapísal. Ja ani neviem čo si mám myslieť. Som normálne zničený. Takú beznádej som asi ešte nevidel. Tak som si predstavil, že to ja som tam a som toho svedkom. Čo by som robil? Zabil by som každého jedného z nich. Ten príval adrenalínu a zúrivosti ktorý by som premenil na údery do ksichtu toho sráča si ani ja neviem predstaviť. Počas sledovania som mal stochutí sa tam ocitnúť a skončiť to s nimi. Som normálne rozčúlený. Tento film je ozaj na nervy. Najzničujúcejší záver aký si môžete predstaviť. 85% ()

maseer2

NEMÁM SLOV ! ..už dlouho jsem neviděl něco tak autentického a realistického a už dlouho jsem celou druhou polovinu nějakého filmu nesledoval s otevřenou pusou..... ()

BoPo

Poznáte to heslo rodičov: " Prútik treba ohýbať zakiaľ je mladý ". No už Vám nikto z nich nepovie, čo sa stane keď ten prútik naseriete. Tento film ÁNO. To najlepšie z nastupujúcej vlny britských filmov. ()