Cass Pennant - najlepšie predávaný autor kníh čiernej pleti v Británii a zároveň aj člen obávanej chuligánskej ekipy klubu West Ham United, ktorá si hovorí I.C.F.. Film sleduje Cassov životný príbeh od čias, keď ho, ako sirotu z Jamajky adoptoval starší biely párik z Londýna, až do čias, keď z neho vyrastie jeden z najobávanejších futbalových chuligánov v Británii. (Tomco)

netahlo

Dobre to bylo! Po zklamani z filmu Inkognito jsem si tentokrat spravil chut. Nenudil jsem se a postava Casse mi byla sympaticka. Nonso Anozie byl v hlavni roli vyborny a potesil i Tamer Hassan. ()

Tjaden

Film sice není tak známý, přesto se může potýkat i s takovými velikány žánru jako jsou Green Street Hooligans a Football Factory. ()

Ještěřák

No, asi tady CASSovi malinko strhnu kolektivní hodnocení, ale nemůžu jinak. Prostředí so-called přátel kopané mám rád, výjimečně sprosté a absolutně bezskrupulózní THE FOOTBALL FACTORY jsem si užil, trochu zlimonádovatělé HOOLIGANS s Ejilahem Woodem v hlavní roli mám ještě raději a PROČ je moje srdeční záležitost ("Já pracuji jako sazeč pečiva..."). CASS mi ale zřejmě vychází z celé čtyřky jako dílo nejslabší, asi proto, že přehnaně dokumentarizuje psí život jednoho týpka, který se nechce jmenovat jako ženská a má tu smůlu, že je černej a nejde to smejt. No budiž. Jak ctihodný Cass postupně přichází k rozumu a ve sladkých sedmadvaceti například oznámí vyklepaným rodičům, že se tahá s dívkou, uvědomí si - jaké překvapení - že utéct před svým starým já zase tak dobře nejde a silných momentů v jinak vlekoucím se filmu přibývá. Ale možná jsem jen příliš mladej a nedokážu tento twist z černohubé mlátičky v solidního manžela a otce plně docenit. Nevím... --- V celém filmu mimochodem uvidíte jen zopár bitek - sice když už, tak to doslová lítá - a fotbalové hřiště uzříte leda tak v záběrech jako vystřižených z Bruselu '85. Neříkám, že jsem čekal film o fotbale, ale jedna malá blbá zmínka o George Hurstovi (to je ten týpek, co na ms v '66 ve finále ve Wembley trefil břevno a "byl z toho gól", který znamenal první a taky poslední a jen tak mimochodem neregulérní vítězství Angličanů na Mistrovství světa) v takovým snímku asi taky nestačí. Anyway, tohle na Baníku nezažijete. --- 50%. ()

vander19

Po známych filmoch Football Factory a Hooligans sa mi dostalo do rúk aj jedno z posledných diel, ktoré som nevidel z prostredie futbalových ultras. Opäť nás dej zavedie do známeho prostredia West Hamských kladivárov. Len Cass je v tom rozlišný a to je to dosť markantný rozdiel, že je podľa skutočných udalostí. Práve to mu dodáva punc dôveryhodnosti, aj keď fanúšik podobných filmov je síce možno okrátený o riadne pouličné bitky. Film je viac menej pohľadom do duše jedného z hlavných predstaviteľov z drsných 80. rokov britského anti-futbalového fandenia. Hlavnú rolu si strihol Nonzo Anozie, ktorý sa preslávil ako hostiteľ slávnej Dennerys Thargerien v seriály Game of Thrones. ()

krusty2

Film ktory ma urcite poslanie a to sa mu podarilo.Vzdy je cas na zmenu. Hosi dost male hodnotenie.Tak pridam 5. Nonso Anozie bude hviezda(dufam) a potom som zvedavy ake budu hodnotenia jeho filmov. ()

El Loco

„Last place I wanted to die was south of the river, in Millwall country, lowlife city. I'd experienced more violence than you'd ever want in a thousand lifetimes, so I always thought I'd go out fighting. I'd been shot, I'd been stabbed, I'd been kicked senseless. But I'd handed out my fair share of retribution and all. It'd all been part of the game up until then...“ OI! Cass je skutočný príbeh o hooliganovi, drukujúcemu „kladivárom“ z West Hamu, ktorý zapadá do šablóny žánrových kolegov (Green Street Hooligans, The Football Factory, Rise of the Footsoldier a pod.) a ničím úžasným ich neprekonáva. Odlišuje sa od nich akurát hlavnou postavou, ktorou je tentokrát sirota jamajského pôvodu (Carol „Cass“ Pennant) adoptovaná starším „bielym“ manželským párom, pričom Cass je logicky od malička konfrontovaný s ostatnými chlapcami z ulice kvôli farbe svojej pleti. Nájde si svoj „lebensraum“ ako rowdie londýnskeho West Hamu, kde sa vždy vrhá do bojov v prvej línii, čím si získa rešpekt ostatných „fanúšikov“. Pobyt vo väznici, ako aj láska k žene ho nakoniec privedie na správnu cestu a o svojej odvrátenej časti života napíše pár kníh, ktoré sa po veľkom úspechu dočkajú sfilmovania...V úlohe Cassa Pennanta hviezdi huge Nonso Anozie... ()

Spiizy

Osobně tento počin z "chuligánských" filmů mám nejraději. Vysoká věrohodnost, dobrý vývoj hlavní postavy. Poznání firmy I.C.F, která patří mezi nejtvrdší skupiny i v současnosti. Vyzdvihuju nepodcenění vedlejší dějové linie mimo fotbalové záležitosti, ale na druhou stranu i v některých okamžicích velice dobře "natvrdo" odehrané chuligánské razie. ()

Santino7

Na film o jednom z najznámejších futbalových chuligánov z ICF (West Ham United) som sa tešil viac než dosť, o to viac keď ide o jeden z posledných hooligans filmov, ktoré som ešte nemal možnosť vidieť. A ako sa mi aj potvrdilo, niečo takéto sklamať proste nemôže. A to aj napriek tomu, že to v rámci udalostí zďaleka nejde tak do hĺbky ako iné kúsky a dokonca to nie je ani nejak extra surové či drsné. Je to skrátka také prijateľnejšie pre bežného diváka, viac sa štylizuje do tej životopisnej roviny - psychológia hlavnej postavy, problémy s farbou pleti v mladosti, láska atď... Avšak napriek týmto (a aj niekoľkým ďalším) aspektom mi to po obsahovej stránky do značnej miery pripomenulo tiež životopisný, len nedávno videný Rise of the Footsoldier o Carltonovi Leachovi (taktiež z ICF), ktorý však bol poňatý dosť odlišne - brutálnejšie, podrobnejšie - naschvál sa vyhýbam slovíčku lepšie, i keď som mu udelil vyššie hodnotenie, obe sú proste spravené úplne inak. A o to viac bol pre mňa Cass zaujímavý, rozhodne som sa ani chvíľku nenudil. Hoci to odo mňa pravdepodobne už znie ako klišé, no zopakovať to musím - Briti skrátka vedia, ako na to! Z hercov ma milo prekvapil z môjho pohľadu absolútne neznámy Nonso Anozie, ďalej tiež Leo Gregory (ktorý hral aj v Hooligans) no a Tamer Hassan, tak ten ma nesklamal asi ešte nikdy... Takže pokiaľ chcete vidieť hooligans z trochu iného uhla pohľadu (viac psychologický?!), ste na tej správnej adrese, pretože Cass je presne takýto. Práve ste stretli Inter City Firm. 70% ()

Zeek

Další zfilmovaný příběh o fotbalu a násilí, nyní jsou to kladiváři a legenda Cass Pennant. Je vidět, že se režisér s celým štábem a samotným Cassem snažili, ale podle mě to nestačilo. Příběh to poutavý je, ale podle mě špatně zpracovaný. Ano, není to špatný, ale není to první film o hooligans. A kdo viděl ty ostatní, tak asi bude souhlasit, že toto je málo. Toto na ostatní nemá, i na Frodo Pytlíka(Elijah Wood) v Green street hooligans, zabývající se také WHU. Ale každýmu, kdo má tyhle filmy rád nebo jako já se na ně rád ze zvědavosti podívá, tak doporučuji Cass shlédnout, ale předem upozorňuji na mírný pocit sklamání na konci filmu, že z toho mohlo být víc. Hlubší pocit to ve mě nezanechalo. Moje hodnocení: 70% ()

Rocket

K tomuto som sa dostal naozaj len náhodou a tlieskam!!! Neskutočne charizmatický herec stvárňujúci rolu Pennanta, veľmi dobre vykreslená motivácia hlavných postáv teda globálne chuligánov a brilantný záver, kedy sami neviete čo je naozaj to "správne". ()

KOZEL84

''Rise of the (black) Footsoldier'' plus ''Football Factory'',akorát mnohem horší.Je to na točeno nudně,neoriginálně,předvídatelně a nebýt toho prozření v závěru nepochopil bych proč o tomhle člověku točit film.Cass Pennant si mě ničím nezískal.Doporučuju radši toho Footsoldiera. ()

Hapretor

Zabaví, neurazí. I když tam není snad jedinej sympatickej obličej, koukat se na to dá. Z filmu přímo čiší ponaučení: držet se od takových debilů co nejdál. ()

Rathalos

Zivotopisna drama vykreslujuca osud cernocha Cassa Pennanta,ktory sa stane jednym z najobavanejsich hooligans klubu West Ham United,no nasilie plodi len nasilie a ma to negativny dopad na cely jeho zivot,herci tradicne vyborne,ma to hlavu aj patu,cize spokojnost...:-) ()

brumbrum odpad!

Nechapem, naco sa tocia taketo sracky; clovek ma chut na zivotopisny film a najde len sracky. Trocha futbalu, trocha bitiek a jeden tazkotonaznik z pralesa: ODPAD ()

Blaogranas

No bohužel, docela zklamání. Jedná se o nejnovějšího "bratra" britských filmů o chuligánech, jako jsou třeba Hooligans, Rise of the Footsoldier a další. Musím ale říct, že jejich kvalit rozhodně nedosahuje. Je to film o násilí, který jakoby se násilí vyhýbal. Žádná bitka ve stylu, svých starších předchůdců. Kdyby to vyprávěl sám Cass Pennant někde v rádiu vyšlo by to skoro nastejno. Bohužel. ()

balcazar

Minulosť vás vždy nejako dobehne, nech ste kdekoľvek, nech robíte čokoľvek, nejakým spôsobom za vami príde. Filmu dôjde, rovnako ako Cassovi Pennantovi, para, ktorá sa v závere, našťastie, vráti. Dobré časti, striedajúce sa so slabšími, zaujímavé myšlienky a pútavé scény striedajúce sa so slabšími. ()

GTS_PUNK

Počas britskej depresie 80. rokov pod taktovkou "Železnej Lady" Margaret Thatcherovej to vôbec nebolo ľahké. Primárne mladí muži nemohli nájsť zamestnanie a ak nejaké mali, zarábali zúfale málo. Situácia ich všetkých frustrovala a svoju zlosť si niekde potrebovali vybiť. Futbalové štadióny sa pre túto činnosť javili ako dobré miesto a preto sa každú sobotu menili na bojové zóny, na ktorých proti sebe stále firmy. Príbeh vzostupu najobávanejšieho člena jednej z najlegendárnejších firiem mapuje práve tento film. Meno Cass Pennant prv nič neznamenalo, bol to iba adoptovaný černošský chalan, ktorý sa v uliciach východného Londýna musel potýkať s rasovými predsudkami. So svojimi jedinými dvoma kamarátmi, ktorí sa ho vždy zastávali, sa však nakoniec dostal medzi chuligánsku základňu West Ham United. Prvýkrát v živote niekam patril a postupne sa dokázal vypracovať na vedúcu osobnosť Inter City Firm a svojim výzorom a tvrdými päsťami vzbudzoval hrôzu naprieč celým Anglickom. Nenávidel iné firmy, iné firmy nenávideli jeho a jeho činy ho nakoniec dostali aj do väzenia. Po prepustení sa snažil chyby napraviť, no minulosť ho dobehla, za čo takmer zaplatil najvyššiu daň. Nakoniec sa poučil, stal sa spisovateľom a svoje zážitky z časov, keď sa Británia sužovala vo obrovských problémoch, znovu prežíva a približuje ľuďom už len zo strán svojich kníh. Cass je veľmi dobrým životopisným snímkom. Dokumentuje život najlegendárnejšieho futbalového chuligána histórie, ktorého meno niekomu určite privodí hrôzu aj dnes. Herecké obsadenie je solídne - mohutný Nonso Anozie (Cass) budí rešpekt aj cez obrazovku a potešilo ma, že vo filme účinkuje aj Leo Gregory, ktorý si rolu chuligána West Hamu strihol aj, v dnes už možno povedať, kultových Hooligans z roku 2005. A aj keď možno práve Cass neponúka toľko akcie a napätia ako iné filmy o ostrovnom chuligánstve, v tomto prípade to skvelo vyvažuje príbeh podľa skutočných udalostí. A navyše West Ham United, to je srdcová záležitosť. I´m forever blowing bubbles... ()

BaronX

Film o tvrdém jádru fanoušků West Ham United, který postrádá tu proklatě nabroušenou, krví a potem nasáklou atmosféru. Trochu to připomíná situaci, kdy se v dnešní době díváte na erotický film natočený v roce 1970, ach bože, už budu! Lehce usměvný a naprosto nesympatický hlavní hrdina, který vypadá spíš na to, že by mohl péct housky a ne vést pouliční gang, možná je to tím, že scénář z něj udělal natvrdlou opičku, se chová naprosto iracionálně a celou dobu vypadá jak přerostlé děcko. Manželka hlavního hrdiny rovněž vypadá jak případ od sociálky a o rodičích je škoda se zmiňovat. Kuriozitou je rovněž to, že je film o fanoušcích fotbalu, a přitom se do něj nedostal jediný záběr, který by jen trochu vyburcoval fotbalovou duši. Slabé, neslané, nemastné, těžce se vlekoucí - a tak jediná kloudná myšlenka padne těsně před závěrečnýma titulkama. To je bohužel málo. Ve srovnání s filmem Hooligans, dostává Cass těžký KO - a k tomu mu Frodo Pytlík zpívá hymnu West Ham United. ()