Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

lineker

Kdeže jsou časy, kdy se britové dokázali na svůj drogový a kriminální problém kouknout poněkud rozjařenějším zrakem (Trainspotting). Harry Brown vůbec není špatný film,ale je ponurý až děsivý. Děsivý především svou reálností života na okraji města a společnosti. Polemiku, zda si britové za svůj problém se zřejmě "nejdivočejší" mládeží starého kontinentu mohou zcela sami či nikoliv nechávám jiným. Na mně film až na poněkud předimenzovaný závěr působil autentický a zároveň preventivně v ohledu jakékoliv stížnosti na náš současný život v naší malé ale milé zemi. ()

luxus1

Opět sledujeme mladé hajzlíky ze špinavého hoodu dělat bordel všude kde se jen dá atd atd.....avšak ''youngsters'' trošku nepočítaly se starým mariňákem který už nemohl věci jen sledovat a trošku se zapojí... Mimochodem ten incident s tou policijí mi tošku připomněl Londýn v plamenech který se stal až o 2 roky později WOW!!! ()

Cyklistka

Syrové vyobrazení násilí a hlavně zosobněné Zlo mi v mnohém připomnělo Eden Lake. A ve srovnání se žánrově podobným Gran Torino - HB mi sedl víc než než Clintovo dílo a že si Mistra fakt vážím! ()

Wappa

Srovnání Harryho Browna s Gran Torinem mě trošičku uráží, ty filmy jsou podle mě každý na zcela jiné úrovni. Za prvé, herecký výkon Caine mi dosti pokulhává za Clintem Eastwoodem. Dále, děj je tak předvídatelný že už to více nejde a přesto mně to hned od začátku nějak nebere. Scény s anglickou policií jsou nudné a scéna s výslechem Plan B má nevyužitý potenciál. Celkově nechápu kdo psal texty hercům.. Na druhou stranu scéna, když jsi Harry přijde pro zbraň za dealerem a pak se to nějak zvrtne na záchrannou misi mě dostala. Určitě doporučuji k vidění, jen se připravte, že to ve vás nezanechá silný filmový zážitek. ()

Scott67

Zapoměl jsi na údržbu zbraně synu ! ..... Ulice je jistě dobrá škola, ale službě v armádě za války se rovnat nemůže. Někdy v ulicích sleduji podobné staříky, kterí jsou od mladých lidí, formovaných americkým shittem, většinou častováni výrazy jako: Uhni dědku....apod. Nutí mě to myslet na to, jestli to třeba není hrdina od Denkerque, nebo Sokolova, nebo pilot Spitfiru, či JAKu. Už jich mnoho nežije, tak třeba mě ty myšlenky opustí. A tak na mě z tohoto filmu promlouvá jedna veliká ÚCTA KE STÁŘÍ. ()

yrik

Přitažené za vlasy, klišovité, s předvídatelným scénářem a koncem, postavám nevěříte, zvlášť postava policajtky by potřebovala psychologickou pomoc. Nuda. ()

Vráťa

Připomínalo mi to Forsythovu povídku, myslím, že se jmenovala veterán. A jinak, to bylo prostě dokonalý, jak Harry střílel. ()

PORTER44

Harry Brown je další z řady mstitelů bezpráví a neschopnosti policie,potom co mu zemře žena a zabijou jeho jediného přítele se vydává stárnoucí veterán na bitvu s místními feťáky,dealery a kriminálníky kteří ohrožují okolí.S hereckými výkony spokojenost jen částečně M.Caine byl v pohodě,padouchové byli sprostý brutální jak to má být ale z řady policie to bylo horší jak výběr herců tak jejich hereckých výkonů,nejvíc mi neseděla hlavní vyšetřovatelka jak zjevem tak jejím výkonem. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /pasáže ke konci, kde to znuděná mládež pěkně rozjede, docela přepísknutý, ale co už/, + /Michael jako starý mstitel, neboli, jestliže mě budete srát, tak vás všecky zrušim a bude klid - hrál dobře, pozitivní konec také potěšil/, hodnocení - Gran Torino po anglicku - neboli redukce kriminality v Anglii - drsná důchodcovská akce - ne všichni důchodci tráví důchod před tv, dobrej akční thriller s mým oblíbencem, ale také dost tvrdý, ponurý, násilný, ale ušlo to.. ()

andy60

Bývalý mariňák si užívá zaslouženého důchodu, postává za oknem a sleduje místní gang, okupující podchod před sídlištěm. Zpočátku se tváří, že se ho to netýká, ale pouze do doby, než zabijí jeho kamaráda a jeho samotného napadne výrostek s nožem v ruce. Od tohoto okamžiku se z letargického pozorovatele stane mstící se mašina, stroj na zabíjení, který nemá slitování. Slušná podívaná, nepřesahující hranice žánru. ()

Ganka

Koukatelný snímek, bohužel příliš podobný filmu Mé druhé já (2007) se skvělou Jodie Foster. Potom tedy pasáže zavražděný blízký člověk - Zoro mstitel a policajt, který dělá že nic nevidí působí jenom jako laciná vykrádačka. Jinak sir Caine je jako vždy skvělý. ()

viax

Celkem uvěřitelný příběh msty. Finta s nožem mě namlsala na ukázky úsporného bojového umění, to se tedy nekonalo, stařík tam jen sotva chodil a dýchavičně něco pořešil. Exteriéry ok, jen ta policie stála za úplný houby, což možná byl záměr... ()

Filmoar

... kiež by takýchto dôchodcov bolo viac, asi toľko. Veľmi podarená snímka, Aj z minima sa dá dostať maximum a Plan B - End Credist to zaklincoval ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008