Drama založené na skutečných událostech vypráví příběh horolezců usilujících o zdolání severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách. V roce 1936 vyzvala nacistická propaganda ty nejlepší německé a rakouské alpinisty, aby překonali všechny dosud neúspěšné pokusy a pokořili proslulý masiv náročnou severní cestou. Přestože se zprvu zdráhají, pouští se do dobrodružné výpravy i dva němečtí horolezci. (Filmbox)

Gamekeeper77

Bejvávalo asi hodně drsný lézt po skalách před skoro stoletím. Rybářský kloboučky, pletený rukavice a bágly plný neodlehčenýho vybavení. Hodně napínavý drama, gradující až do samotnýho konce. Herci sice vizuálně typicky německý, ale člověku to po půlhodince přestane vadit. Celej film protíná výrazná sugestivní hudba, která Vás celou dobu drží ve střehu, kdy se co posere. Další příjemný německý překvápko. 80%. ()

Bobofon

Skvělé horolezecké drama z předválečného Německa. Vysokohorské scény pro mě byly mnohem působivější, než všechna pompézní americká dramata z osmitisícovek v Himalájích - tady jsme "jen" v Alpách, ale jako nikdy jindy jsem až fyzicky cítil zoufalost boje s rozzuřenými horami a kruté strádání horolezců, když hory utáhnou pěst. Nordwand je dalším důkazem, že německá kinematografie na rozdíl od české letí ke hvězdám, o tom není pochyb. Velmi silný film. ()

Insomniac

Tak blízko a zároveň tak ďaleko od záchrany. Krásny film podľa skutočnej udalosti, ktorý Vám prinesie ľad a mrazenie až do špiku kostí do Vašich domovov či kín. ()

dražis

super. v celku naturel, řekl bych. asi nejlepší horolezeckej film, co sem kdy viděl. ani bych neřekl, že to bylo samý cliché. prostě to tak ty kluci zažili a basta. dopadlo to špatně a tak to většinou v životě bývá. po technický stránce se tomu nedá nic vytknout, holt německá přesnost je německá přesnost. a co děje týče, tak ten taky není vůbec k zahození. pomalounku graduje přes mírný žurnalistický přestávky až do úplnýho konce, takže ani přes dvě hodiny se nenudíte. ()

jack_scott

Hezká kombinace dobrodužného a historického filmu. Jen na můj vkus moc zbytečné omáčky okolo. ... Jakkoliv se mi líbilo jak v kasárnách odpovídali náckům jen znechuceně "servus" :-) Samotné lezení je poměrně kratší, navíc se mohlo trochu zapracovat na dramaturgii...Ale jinak je to fajn film. **** a 75%. ()

whampingwillow

Příběh za jedna, hoši za jedna, kdo mi vadil byla slečna novinářka. Do příběhu nepatřila a neseděla, její vzlyky na konci jsou dost trapné. Na druhou stranu scéna ve které se Toni snaží nadzvednout nad uzel a nakonec to nezvládá je vážně emocionální. Obzvlášť když si pak člověk vygůglí fotku opravdového Toniho Kurze. ()

Blazis34

Horolezecká drama zasažené v meziválečnén Německu určitě má svoji kvalitu. Je pravda, že se pomalu rozjíždí, jako všechny podobné filmy, protože není asi možné celé dvé hodiny "pobývat" na hoře. Příběh byl tedy napínavý do samého konce a divák čekal, zda se alespoň Toni zachrání. A i když by ho tvůrci možná raději nechali žít, skutečnost byla nemilosrdná, a tak i filmový Toni umřel kousek od záchrany. Více než film, chválím jeho zrežírování a natočení v těžkých podmínkách rakouských a švýcarskách Alp. Muselo to být velice složité, ale tvůrci to zvládli velice věrohodně a divák mohl s nimi prožívat strastiplnou cestu, která bohužel neskončila happy endem. Čest jejich památce a tomuto filmu dávám 70% - což u mě stačí na lepší tři hvězdy. ()

wowylgu313

Jako jooo dobrý to bylo ... Samozřejmě bod za hlášku "podle skutečné události" bylo to drama ale jen chvíli. Ke konci prostě malinkato nuda. Bod za nečekaný události, které mě vážně donutili koukat. A bod za to jak z celého filmu prostě hýřil nacismus. A jinak jako komplet prostě, jo dobrý. Zkouknuto a třeba si na to příští rok zase vzpomenu. :) 60% ()

Weehaa

Opravdu silný zážitek. Uprostřed července jsem u filmu klepal kosu. Horolezecká část dle mých chabých zkušeností občasného amatérského lezce úžasně realistická a nemá chybu. Postava Benno Fürmanna (Toni) je trochu mirkodušínovská, ale já Toniho Kurze neznal tak nemám co kafrat, čert ví, třeba byl opravdu takový. Film se snaží ukázat Kurze a Hinterstoissera maximálně apoliticky, kluci, ač ve wehrmachtu, dokonce odpovídají na "Heil Hitler" přátelským Grüss Gott. Horolezecká část filmu se relativně pevně drží historických událostí, resp. popisu celého podniku tak, jak to uvádí Heinrich Harrer v knize Bílý pavouk. Ono není divu, příběh je to tak úžasný, že scénáristovi už moc prostoru na vlastní tvůrčí invenci asi nezbylo. Nádherný film. Nutnost pro každěho, kdo je rád v horách. ()

kedluben

lezecké scény perfektní... mě rušila ta romance kolem... ale jinak to stojí za to... děsivé, mrazivé, tesknivé .... jinak "lezecký" příběh je natolik silný, že nepotřeboval žádné doplňky v podobě všeho ostatního... krásný hory, silnej příběh, jinak ale spravedlivější by bylo 60/100 ()

Kloktaldo

Být horolezcem ve třicátých letech bylo fakt bláznoství. Pustit se do takový stěny s tehdejšíma skobama, ne moc teplým oblečením a bez maček bylo fakt na pováženou. Loterie je slabý slovo. ()

Ruadek

Prakticky dokonalé severské drama, výborná kamera a herecké výkony. To, co píše sám život, bývá nejvíce strhující. Z atmosféry silně zebe, film je technicky promakaný a fajnšmekr si docela pochutná. Je to o věčném boji přírody a člověka, o výzvě a bohužel i o bezmoci uprostřed všeho. Velké emoce, které nepotřebují slov a velký film, co dokonale vypadá a funguje aniž by reklama na něj čuměla z každého druhého plakátu... a důkaz, že evropský film je nepřekonatelný. S jinými horolezeckými dramaty nesrovnávám, filmy se liší povětšinou jen příběhem protože každé pojetí dramatu na skále, je na smeknutí klobouku až k zemi. Minimálně. **** 21.2.2010 ()

LucMosss

Má snad někdo z vás, co dodat? Já ne. Mrazilo mne. A mrazit bude ještě pěkně dlouhou chvíli. Němci umí hrát jako by se se svými postavami, jež ztvárňují, narodili a zde mi to znova dokázali... ()

Obenny

Velmi strhující a dech beroucí událost, která se odehraje ve výšce mezi 3000-4000 m.n.m. a cena za kterou část lehce fanatických lezců z německo-rakouského týmu bojuje o přežití, jenž je pouze prestižní ocenění v říškém bulváru. Film vystihuje krutost počasí a v těchto výškách jeho naprostou dominantnost nad člověkem. Do toho je zde perfektní práce kamer, která nám ukáže krásy rakouských hor a také jejich druhou stranu, kterou z fotografie nevyčteme. ()

kikin01

Na toto silné drama nemám slov, vyschlo mi v puse, a jsem ohromen. Nedokážu si představit tu odvahu, která nás provází celý film, když víte, jak zrádná hora Eiger je, když Vám mrzne celé tělo, jste zraněni, ta bezmoc se stále stupňuje, ale nevzdáváte to a vkládáte do posledních sil naději na záchranu. Počasí se střídá jak na běžícím pásu, a na mě herecké výkony a film o horolezectví zapůsobil. ()

fafejt001

PROSTĚ NEZAPOMENUTELNÉ . VÝBORNÉÉÉ ! DOSTI VĚROHODNÉ ! DÁVÁM DESET . A ŠLA JIM PÁRA OD ŮST . TO V MNOHA FILMECH O HORÁCH SE SKORO NEVIDÍ . NO A FINÁLE FAKT SÍÍLA . NESKUTEČNÉ . DALŠÍ ZÁSADNÍ FILM O HOROLEZCÍCH , TEDY PRO MNE . ()