Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

Martan1994

3 hvězdičky dávám jenom kvůli první řadě, vždycky jsem se těšila na každý díl. Aneta Langerová to dotáhla nejdál a i když ji neposlouchám, tak myslím, že to je dobrá zpěvačka a výhru jsem jí tehdy moc přála. Další řady byly už horší a horší... ()

uprchlice odpad!

Pamatuju si na dobu, kdy jsem jim naivně posílala smsky, protože jsem tam měla své favority. Teď se tomu jen směju. Jelikož mi zpěv nic neříká, tak mě taky logicky tenhle pořad nepotěšil. Jen u hvězdné pěchoty jsem se řezala smíchy. ()

NusratFAK odpad!

Je pár věcí, na něž nikdy nezapomenu. Třeba vyčistit si každý večer zuby, to patří mezi mé spíše pozitivní vlastnosti. V mé bezbřehé mysli se ovšem najdou i vzpomínky, jež bych si nejraději neuralizérem z hlavy vymazal. Psal se rok 2004, svět se stále otřepával z jedenáctého září a v Roztokách ještě nestály Solníky. Televize Nova úspěšně pokračovala v plagiátorství a ze zámoří přijala další pořad, jehož sláva slibovala hvězd se dotýkat a čerstvě korunovanému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi do kapes peníze sypat. Všechny potencionální pěnice, pěnovníci a Anna Gleisnerová se sjeli na konkurzy a dali tak vzniknout kultu, jenž dodnes jako nenasytný parazit, jehož není nesložité se zbavit, saje nám, kultivovaným staromilcům, krev. Dodnes přede mnou vyvstávají v nočních můrách obličeje porotců, probodávajíce mě svýma nepřejícíma očima. Už je to deset let a zpívánkománie od té doby nabyla mohutných rozměrů; talentové pořady se navzájem předstihují ve sledovanosti a když jedna série skončí, druhá na sebe nenechá dlouho čekat. A nám nezbývá než vydržet, až toto šílenství pomine. ()

Ondr4H

To lepší z našich vašich televizí.Pořad si stále drží nějakou úroveň i díky porotě a moderátorům.Kdysi byla fajn i hvězdná pěchota, ale chápu že není nezbytně nutné si dělat z některých expertů srandu déle než je nutnè. Radši deset sérií superstár než jednu Moje tvář má známý hlas. ()

Zix.

Ve svojí době měl tenhle pořad slušný úspěch, protože asi po prvé šlo o pořad kde v těhle zpívajících soutěžích šlo o kvalitu a potenciální karieru - né pořady typu Doremi nebo Caruso Show, kde to bylo občas utrpení poslouchat. První dvě série jsem tehdy jako většina mích vrstevníků sledoval a bavili mě, bohužel z toho ale naše televize udělali otravu jak to neustále rok co rok opakovali + přivedli další pořady, který jsou to skoro samý (jde prostě o zpěv) akorát pod jiným názvem. Bohužel si myslí dodnes, že každý cca rok nebo dva najdou další a další talenty z ulice. ()

corax8

Model poředu, který se brzy okouká. stěží jsem vydržel koukat na první sérii. Ty další už nechápu. Prostě pořad, který vyrobí "hvězdu", která se pak vyjadřuje k důležitým tématům. Což je dost zvrácený, zvlášť když to jsou lidi co nic neumí. ()

ulvas

Hodnotím pouze první řadu která byla skvělá..přinesla sem něco zcela nového neokoukaného cotu ještě nebylo.Ostatní řady čím mladší tím víc to stálo za hovno! ()

yenda1

První řada ušla. Bylo to něco nového, neokoukaného a hlavně z ní vzešla jediná superstar v tom pravém smyslu slova A. Langerová. S každou další řadou (už ani nevim kolik jich bylo) šla kvalita dolu, člověk už prostě věděl co se bude dít. Tři hvězdy dávám hlavně za castingy a divadlo, finále pak to bylo už jen nekonečně nudné čekání na vítěze. ()

qwxyz

První série nebyla špatná a dalo se na ni kouknout(až na nějaké přehnané mánie..), navíc díky ni se objevila výborná zpěvačka A. Langerová(které do teď fandím), takže za 60%. Druhá série nebyla žádná hrůza, ale určil bych ji spíše pro fanoušky tohoto pořadu, navíc, ikdyž vítěz zpíval uměl(V. Horvát), takových kvalit jako A. L. už určitě nedosahoval, 39%. Třetí série už byla otravná, vítěz jako by nebyl neboť podle mě neumí ani kvalitně zpívat 28%. Takže celkem za 42%. ()

baby1978

Dávám 4 hvězdičky za některé účinkující. V první řadě mě zaujaly Aneta Langerová, Martina Balogová, ostatní byli buď bez talentu (Dolínek) nebo neuměli zaujmout (Zaňková, Poláček, Páchová) V druhé řadě jsem překvapivě měla za favority Aliho Amiriho, Filipa Jankoviče a Kláru Zaňkovou. Petr Bende s Vlastou Horvátem byli nevýrazní a i když dodnes zpívají, tak ta nevýraznost trvá dodnes. Třetí řadu jsem sledovala kvůli Leoně Černé. Ještě se prosadili Zemanová se Spilkou, ostatní zapadli. Něgrešovou jako moderátorku nikdy nezkousnu. ()

AdamRaphael

Jedna hvězdička za první sérii, která byla originální a tehdy něco, co v ČR nebylo. A opomenout nesmím vítězku Langerovou, která se jako jediná zvládla na hudební scéně udržet. PS: Největším problémem soutěže dle mého názoru je, že je pouze pro zpěváky. Kdyby udělali série, kde by mohli být hudební skupiny a to všech žánrů (od popu přes rock, punk-rock a metal až po mnou neoblíbený hip-hop), upřímně říkám, že bych se na to díval. ()

m.a.rtin

První řada byla kvalitní, pak ještě i ta druhá, ale s dalšími řadami už to šlo dost z kopce. Ve svých 13 letech, když tuto řadu vysílali, jsem nestál zrovna v popředí fanouškovských davů, ale soutěž se mi celkově líbila a některé písně mi zněly v uších ještě hodně dlouho. Minus Nově za to, jak nadhodnotila cenu hlasovacích diváckých SMS ()

Rangifer odpad!

Když to dávali poprvé, tak jsem to sledoval, a některým účinkujícím jsem i fandil. Ale s přibývajícím opakováním už to bylo trapné. Prostě přijde před porotu nějaký blbeček před porotou, řekne jim že se chce stát zpěvákem, udělá ÁÁÁÁ, porotci ho pošlou do prdele. Přijde tam nějaká frnda s výstřihem, udělá ÁÁÁÁ, porota je nadšená postupuje, frnda začne radostí skákat, div ji prsa nevyrazí zuby. Pak tam přijde o trochu ošklivější frnda, řekne že měla těžký život, protože ji rodiče odmítly koupit ajfoun, zazpívá ÁÁÁ, porota je ohromena dojemným příběhem a andělským hlasem, začnou brečet a frnda to vyhraje. Až když je frnda slavná, pustí se do ní bulvár a všichni z toho budou PAF. ()