Jimmy Monroe a Paul Hodges jsou newyorští policisté, kteří byli po nepovedené akci na tři měsíce suspendováni a byl jim pozastaven plat. Jimmymu se to vůbec nehodí, protože potřebuje zaplatit svatbu své dcery. Proto se rozhodne prodat unikátní baseballovou kartu z roku 1952. Když ji ale nabízí k prodeji, je obchod přepaden a kartu mu ukradne zloděj Dave. Jimmy a Paul se vydávají po stopě baseballové karty, Dava dopadnou, ale on ji už nemá, protože s ní zaplatil za drogy. Dealer jim je ochoten kartu vrátit, pokud najdou jeho ukradené auto. Vůz se jim podaří po krátké době objevit, ale v jeho kufru je spoutaná Mexičanka Gabriela, manželka zavražděného drogového bosse. Osvobodí ji a žena jim dá flashku s cennými informacemi o prodeji drog. Aby získali ukradenou kartu zpět, rozhodnou se zaplatit kauci za Dava a nutí ho, aby ji dealerovi ukradl. (TV Nova)

Novik

Fanoušky Bruce Willise a oddychových akčních filmů povinost. Vtipné momenty, dobrá dvojice Willis a Morgan a skvělý úvod. Bavil jsem se a to je hlavní. :) ()

EwO

Žánrová oddechovka. Je to vtipné a příjemné, žádný skvost, ale pár dobrých hlášek pobaví a hlavně tento film nenudí. Nejvíce mě dostal S. W. Scott. ()

ghostwo

Kde proboha vyhrabali toho herce černé pleti? Chvílemi mi ho bylo až líto.Ono totiž nestačí vzít jakéhokoliv černocha a nechat ho mlýt pusou a čekat že to bude fungovat jako u jiných kolegů. Nicméně furt toho předvedl víc než Bruce, ten byl úplně marnej.Chemie mezi nima nefungovala vůbec, on totiž celý film nějak nefungoval. Fakt trapárna. Někdo může říct, že to byla parodie na kriminálky 80.a 9.let. Ale parodií velmi špatnou, s nijakou atmosférou. ()

pan Spock

Akční komedie většinou mají za úkol pobavit a nemít přílišné nároky na mozek. Ovšem takhle by to opravdu nešlo. Tak otravného černocha už jsem dlouho neviděl. I Bruce Willis dokáže předvést víc. Asi jsem udělal stejnou chybu, jako kolega níže. V paměti mi uvízlo zhruba stejně, takže není ani moc co psát a hodnotit. Na Stiflera jsem se těšil a taky nic moc. Co dodat na závěr? Nejspíš nic. Protože kde nic není ani Smith nebere. ()

Ejvi

Spojení nekompromisního tvrďáka Bruce Willise a Stiflera u mě vyhrálo na plné čáře, a nejen u mne. Film který má děj a několik velice vtipných momentů. Možná zbytečně nedoceněný kousek Kevina Smithe.. ()

brano921

Cop Out, alias Poldové je nová (2010) akčná komédia, natočená v buddy cop štýle, ktorý úspešne frčal hlavne v 90.rokoch (ukážkovým príkladom je napr. séria Lethal Weapon s Melom Gibsonom a Dannym Gloverom) a bol založený na ústrednej dvojici; zväčša policajnej, ktorí okrem spolupráce a ich značnej odlišnosti veselo hláškovali a navzájom sa dodrbávali, z čoho vznikalo množstvo viac či menej vydarených scénok a vtípkov. Cop Out túto buddy líniu úspešne oživuje a situuje do dnešnej doby. Dej nám prezentuje dlhoročných partnerov z New Yorskej polície; drsného belocha Jimmyho Monroa (Bruce Willis) a ukecaného černocha Paula Hodgesa (Tracy Morgan). Jimmy je rozvedený a jeho už dospelá dcéra Ava chystá svadbu. Ako správny otec to nechce nechať v rukách nového manžela svojej ex, a tak má v pláne to zaplatiť sám. Z policajného platu však samozrejme peniaze na takú parádu nemá, a tak sa rozhodne predať svoju historickú baseballovú kartičku Andyho Pafka, pri čom je ale okradnutý parkouristickým zlodejom (Sean William Scott). Partneri sa ho teda vydajú hľadať, čo ich privedie až k miestnemu gangu, k unesenej kráske, ktorá nerozumie ani slovo a k početným vtipne-akčným situáciám, popri ktorých si Jimmy a Paul ešte riešia vlastné rodinné problémy i slovné prestrelky s dvojicou ďalších policajných kolegov. Všetko si to šľape v koľajách už spomenutého buddy štýlu a na viacerých úsekoch film evokuje známejších predchodcov, či už ide o Bad Boys s Willom Smithom a Martinom Lawrencom, alebo spomínanú sériu Lethal Weapon (Smrtonosná zbraň). Zároveň sa však obtrie, čí dá spomenúť na x ďalších rozličných filmov, no našťastie som nemal pocit, že by niektorý z nich zbytočne vykrádal, skôr to pôsobí ako určitá pocta týmto snímkom a ich fanúšikom. Dej je prekvapivo vcelku obsiahly, okrem hlavnej príbehovej linky sa tu vetví kopa vedľajších, z ktorých mi žiadna neprišla zbytočná či nezaujímavá a ľutoval som, že niektoré veci nedostali viac priestoru; kľudne by som privítal aj pol hodinu minutáže naviac. Hlavnej úlohy sa tu zhostil môj obľúbenec Bruce Willis, ktorý sa už objavil vo viacerých buddy filmoch (Smrtonosná pasca 3, Posledný skaut, 16 blokov), na úlohy drsných policajtov sa tradične hodí a v tomto prípade úspešne oprášil aj svoju komediálnu stránku. Jeho partnera stvárnil ukecaný komik Tracy Morgan, známy z komédie Trestná lavica, či zo sitcomu 30 Rock. Do svojej úlohy sa podľa mňa vložil výborne a svojim nekonečným kecaním dokázal zabaviť i liezť na nervy a miestami mi pripomenul Martina Lawrenca z Bad Boys, čo určite nie je na škodu. Okrem týchto dvoch hlavných hrdinov je vo filme celá plejáda známejších tvárí vo vedľajších úlohách, za spomenutie určite stoja Seann William Scott (Prci, prci, pricičky, Vitajte v džungli, Nepriestrelný mních...) v úlohe otravného parkouristického zlodejíčka a Kevin Pollak s Adamom Brodym stvárňujúci druhú policajnú dvojicu, ktorá sa do prípadu pripletie. Kevinovi Pollakovi sa zrejme dobre hrá po Willisovom boku, keďže sa spolu stretávajú už v štvrtom filme a Adam Brody je u nás známy hlavne z hororovej komédie Jennifer´s Body a zo seriálu O.C. California. Réžiu má na svedomí Kevin Smith, od ktorého som zatiaľ videl jediný film – Zack a Miri točia porno, ktorý ma však vôbec nezaujal a preto sa vyhnem porovnávaniu s jeho predošlou tvorbou; keďže ju jednak nepoznám a jednak je známa vec, že si filmy aj sám písal, kdežto v tomto prípade iba zrežíroval cudzí scenár. Preto je jasné, že fanúšikov jeho doterajšej produkcie môže tento počin zaraziť, či sklamať, vzhľadom k veľkému predpokladu výraznej odlišnosti od toho, čo ponúkal doteraz. A mám pocit, že z tohto pramenia aj mnohé negatívne reakcie na Cop Out a možno aj nepriaznivé recenzie kritikov. Názory týchto "starších pánov" mňa osobne však vôbec nezaujímajú a už veľakrát som sa presvedčil o tom, že by som im zbytočne prikladal nejaký význam, keďže často mám kompletne iný názor. O scenár sa v tomto prípade postaralo duo Marka a Robba Cullenovcov, ktorí zatiaľ urobili iba niekoľko televíznych vecí a okrem sympatického príbehu by som ich pochválil aj za odvahu nechať postavy toľko nadávať. Slovíčko "fuck" a jeho kamaráti sa tu totiž objavujú v naozaj vysokom počte, čo je vzhľadom k tomu, že ide prakticky o neškodnú akčnú komédiu prekvapujúce a zároveň potešujúce, keďže silený jazykový filter by viaceré scénky zbytočne degradoval. Filmík si za to však v amerických kinách vyslúžil R-kové označenie. K negatívam filmu by som zaradil niektoré slabšie vtípky a gagy, ktoré by chceli trochu dotiahnuť, alebo aspoň zintenzívniť a rovnako pár scén, ktoré pôsobia nedokončene, resp. ukončené narýchlo, pretože určité miesta mi prišli priskoro useknuté, akoby sa tvorcovia snažili niekde natlačiť čo najviac vecí a následne to zostrihli, aby sa udržali v prijateľnej žánrovej stopáži. Verím tomu, že keby bol film kúsok dlhší, pôsobil by kompaktnejšie, keďže dokonca aj niektoré veci už predtým ukázané v traileroch sa nakoniec objavili skrátené. Samotná akcia je tiež zatlačená do pozadia trochu viac než by bolo vhodné a ešte aspoň jedna akčná scéna navyše by to určite oživila, takto niektoré úseky vyznievajú slabšie; akoby sa tam postavy presunuli iba aby si zahláškovali a ide sa ďalej. Taktiež mnohé vedľajšie postavy majú potenciál, no objavia sa minimálne a sú zbytočne nevyužité, či už sa jedná o Michelle Trachtenberg v úlohe Jimmyho dcéry, alebo Jasona Lee ako nového manžela jeho ženy. Keby Cop Out započal novú filmovú sériu, nebol by som vôbec proti, vzhľadom k tomu, že z tých nevyužitých postáv a vedľajších dejových liniek by sa druhý diel dal urobiť prakticky hneď. Ale vzhľadom k vlažnému prijatiu filmu to skôr nepredpokladám. Na druhej strane, film komerčne obstál dobre a dokonca sa po vydaní DVD stal najpredávanejším v USA za júl 2010. Napriek všetkým zbytočným chybám, značnej neoriginalite a z časti nevyužitej kapacite som sa po celý čas výdatne bavil a pred koncom som sa dokonca pristihol v dúfaní, aby to tak skoro ešte neskončilo, čo sa mi práve často nestáva. Určite si Cop Out ešte niekedy pozriem a Vám ho taktiež vrelo odporúčam. () (méně) (více)

chrochtos

Tracy Morgan se snazi byt vtipny, ale je pouze trapny, a to tak ze me silne vadil. Bruce Willis se prilis neprojevuje, pouze obcas se podili na nevtipnem humoru. Nejzajimavejsi postavy byly mexicti gangsteri. To ze reziroval Kevin Smith vubec neni poznat a rozhodne to NENI typicky Smithuv film. Nebyt krecovitych a hysterickych "komickych" scenek, mohl film dopadnout lepe. Nemuzu se zbavit dojmu ze zde byla snaha vytvorit podobnou dvojici jako byl Mel Gibson a Dany Glover v Lethal Weapon nebo neco na zpusob Bad Boys... ovsem totalne se to nepovedlo. Dvojice Willis - Morgan pusobi naprosto neverohodne, chovaji se idiotsky (ne komicky) a jako hlavni hrdinove totalne selhavaji. ()

BEZHLAVY

ježišikriste, taková píčovina, a to bez prominutí... kde jsou ty doby, kdy jsi byl posledním skautem Bruci, že bereš i takové sračky... žádné hlášky, které se stanou kultovními, jen jakési pokusy o navázání spojení s klasikou typu smrtonosná past apod... brrrr, trapné to bylo. ()

janmatys

Co si budeme povídat, už po pár minutách filmu (no, možná ještě dříve) víte, že to bude sračka! Kdyby neměl Morgan CZ dabing jako přiteplenej "králiček azurit", možná by se na to dalo dívat (i když by asi bylo nejelpší, kdyby tam vůbec nehrál), ale já to bohužel v originále neviděl. Willis je samo zase Willis, to jako jo - už ten pohled na jeho xicht na obalu budí akční dojem, ale co Bruce vyšvihne to Morgan s přehledem zase posere, takže "no way out". Každopádně dávám aspoň jednu hvězdu za "Posledního Skauta" a druhou za Rashidu (která je opět k "voklácení"), protože nebýt těchto dvou, tak je to fakt téměř nekoukatelný, no a těch posledních 10% za momenty, na které se s podivem koukat opravdu dá, přestože jich není mnoho... (i když někdo si na ty parodie trapnosti potrpí). 50% ()

tomkat

V podstatě jsou dvě možnosti: buď to K-Smith myslel celé jako dokonalou recesi, nebo aspoň částečně vážně. Já se obávám té druhé možnosti, proto 2* - protože jako cokoli jiného než parodie je to slabota. 100x omleté motivy a neohrabaného jakoževtipného niggacopa nezachrání ani vedlejška S. W. Scotta, ani pár veselých momentů/hlášek. ()

spike.sg

Na dnešní poměry lehčí nadprůměr. Je to příjemná komedie, co pobaví a konečně tam nejsou rádobyvtipný hlášky co se dneska v komediích objevujou. Docela jsem se bavil, je vzaná zase z trošku jinýho konce. Když nebudete vědět co večer, tohle by byla dobrá volba. ()

Hektor.Troy

ak sa to niekomu nepaci lebo to nema kvlaity smrtonosnej pasce,to nechapem.alebo skor ten idiot co to napisal to nechape....ja som sa doslova roky tak nezasmial. ()

Gnukleus

V pohodě film s B. Willisem a ukecaným černochem. Nemám s tím jedinej problém. Sranda pohoda a celkem i vtipný. Slušný hudební pecky. ()

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

22.10.2018

Oscarový skladatel Hans Zimmer (Temný rytíř, Počátek) a Harold Faltermeyer (Top Gun, Tango a Cash) budou společně skládat hudbu k vysoce očekávanému pokračování Top Gun: Maverick. Pro Faltermeyera,… (více)

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010