Lovec kořist (festivalový název)

Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Sandy Collora

Daren Hicks, Simon Tams

Toby Divine
  • tron

Trocha z núdze cnosť – nemali sme veľký rozpočet, ale mali sme chuť a pomerne dobrý scenár. Paradoxne, mizerný rozpočet (s tomu odpovedajúcimi maskami či kostýmami) môžeme brať ako umelecký zámer. Film sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti, keď sa vo vesmíre medzi sebou bilo viacero rás, ktoré sa navzájom kvalitne poničili. Všetko je zlikvidované, zničené a otrieskané. Všetci (ktorí prežili) sú nervózni, sklamaní, nasratí. V konečnom efekte teda malý rozpočet filmu paradoxne skôr prospel. Ale napriek tomu... ak by som nevedel, že film je z roku 2010 a mal by som si tipnúť, z akého, tipoval by som max. 1992 - až TAK smiešne lacno vyzerá. Našťastie situáciu dosť vylepšuje scenár plný prekvapení.(22.2.2017)

• KOZEL84

Opravdu úžasný scénář.Tři honí jednoho (nudné záběry na poušt'),pak už jen jeden honí druhého (NZNP),pak druhý prvního(NZNP),pak zase první druhého(NZNP) a pak ještě příjde na chvilku další a ten honí oba dva (NZNP).Na konci sem měl asi být překvapený,ale to bych nesměl být totálně znuděný,aby mi to nebylo úplně jedno (ani tak by mi zrovna čelist nepadala).Masky a rekvizity to ani nemluvím.(23.8.2010)

Minimalistické fandovské (!!!) sci-fi odohrávajúce sa na vyprahnutej planéte podobne ako Pitch Black má svoje prekvapivé dejové momentky a nejakým zázrakom si dokáže udržať pozornosť počas celej stopáže, pričom v podstate sledujeme len doberanie sa dvoch postáv. Na štyri to nepôjde, to by som sa Petersenovmu Enemy Mine vysmial do očí.(17.10.2010)

Na rozpočet luxusní vizuální záležitost se silným příběhem a dialogy, ze kterých se vám konečně nechce vyhodit lečo. A když přijde na řadu scéna, kdy se dovídáme, kdo je oním pronásledovaným, celé se vám to převrátí naruby. Není to extra akční, není to vizuální nájeb jako Avengers a už vůbec to není vtipný jako Diktátor. Přesto všechno je to jeden z nejmilejších filmových počinů poslední doby, který mi udělal obrovskou radost a dokázal všem, že i za málo peněz jde udělat hodně muziky.(23.9.2012)

• bourec

To mě poser,skoro 70% za tohleto!Určitě mohl rejži(ser) trochu natáhnout minutáž snímku.Protože chvílema to vypadalo,že se protagonisti zastavěj a začnou se ďoubat v nose,možná i něco horšího.Ne,opravdu nemám zapotřebí dokoukávat pokusy nějakýho nudícího se nekňuby,kterej se před chvílí rozhodl,že stvoří celovečerní film a oprudí tim celou filmuchtivou veřejnost.A já ho posílám do odpadků.0%.(27.2.2011)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Sandy Collora Project. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa vo federálnom štáte Mexika s názvom Baja California, nachádzajúcom sa na severe Kalifornského polostrova. (MikaelSVK)