Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

majxik

Takže co to tu máme? Predators... to mi zní povědomě... predator, predator 2 .... pak tu máme Aliens vs Predator... taky několik kousků... hmm, asi se jedná už o pomalu vyhynulej druh jak se dívam na to jak ty chudáčy vražděj. Ale coby, v tomto snímku se aspoň predátoři trošku držej... i když některé chvilky mi přišli lehce podivné a nedomyšlené. Ale buďiž, na průměrný scifi snímek to došáhne, tak ty 3 hvězdičky si zaslouží. Ale ne bez rozmyšlení.. tak dobré to zase nebylo. ()

Houp

Film podobný mnohem starší Kostce. Skupinka zlých je unesena, vpuštěna do jednoho místa, kde si nejdříve nedůvěřují a jdou po sobě. Pak se pohybují po bludišti(pralese), kde čas od času někoho zabijou. Na konci se ukáže, že nejen pasti(predátoři) jsou ti, kteří se je snaží zabít, ale taky někdo z nich. ()

BoncheR

Príde mi to trošičku fádne a miestami až "nasilu" násilné a zbytočne krvavé. No aj tak sú vo filme miesta a spády kde niečo čakáte, a predsa sa stane presný opak toho čo ste očakávali. To filmu dodáva realistickejší nádych a vnucuje Vám nutkanie pozerať ho ďalej. Aj keď je pravda že v v dnešných časoch je to už trošičku zastaralé a nezaujme tak ako v minulosti. Nakoniec to však až tak zle nedopadlo. /72%/ ()

venison

Byla jsem již na tom tenkrát v kině, teď jsem si pustila pro připomínku.. Ale jo, dalo se.. Místo Adriena Brodyho bych si představila spíš Bruce Willise, ale ten by zase zvládnul všechny Predoše sám, tak si tam alespoň zahrálo vícero herců :-))) Některý souvislosti moc nesedí, ale jinak kvalitně odvedený "B" akčňák :-))) PS: Laurence Fishburne vyšvihl super cvoka :-) ()

Yoshimitsu

Tohle je remake prvního dílu.Ukradlo to co se dalo a pro mě je to určitě plus, protože atmosféra v džungli se mi moc líbila a vtáhla mě více.Byl jsem na to v kině s kamarádem a moc jsme od toho nečekali, ale příjemně nás tenhle díl překvapil.Sice hlavního záškodníka predátora už jsme znali i jeho ničivé schopnosti.Ty prasata s bodlinama, byli povedené i souboj japončíka s katanou proti predátorovi.Starý dobrý Danny umřel mezi prvníma :/ Dávám 75% ()

Santa666

Nejnesympatičtější hlavní hrdina všech dob se snaží zachránit partu "zkušených zelených mozků", kteří se chovají po většinu filmu jako poserové. Snaží se je zachránit před sympatickými mimozemšťany, jež jsou zde xenofobně řazeni do role záporáků jen proto, že se jejich sport liší od zavedených norem ultrapravičáckých lidoopů. Prostě taková pohodová vyvražďovačka na sobotní ráno. Tři hvězdičky - protože tam jsou uříznuté hlavy, krev, zbraně a tak.... a protože tam nejsou kozy... ()

noriaki

S touhle sérií se to má podobně jako s vetřelčí; každý díl je trochu jiný. Trojka se zčásti vrátila k osvědčenému survival námětu z jedničky, jen sehraný tým profesionálů nahradila nesourodá skupinka bojovníků a scénář se místo hororu zaměřil na trochu toho dobrodružného objevování. Chemie mezi predátořím kanónenfutterem tím lehce utrpěla, a už od začátku jsou postavy demoralizované a vyděšené, místo aby působily nepřemožitelně a pak spadly na zadek. Atmosféra a napětí i tohle přežily bez úhony, bohužel Nimród Antal zkrátka nezvládl to, co John McTiernan ve své vrcholné formě a charisma snímku kulhá na obě nohy. Spousta drobných detailů, sympatické obsazení, hudba a variabilní zbraně k smrti odsouzených chodících trofejí nakonec film vytáhly na čtyři hvězdičky. ()

hanagi

Líbí se mi, že jsme opět v džungli. Líbí se mi, že hlavní bijec není nabušený svalovec, ale spíše pragmatický, zkušenostmi otřískaný týpek bez iluzí. Bavila mě vlastně celá ta skupinka budoucích Predátorových trofejí. Za mě fajn. Bavila jsem se. ()

VasaX

Predátoři. Jsou zpět. Konečně. A v džungli překrásné vzdálené planety se rozpoutá lovecké peklo, kde hranice mezi lovcem a kořistí je tenčí než rýžový papír. Na tento film půjdou především dvě kategorie lidí - ti, co mají za to, že oba AvP jsou super jízda. A ti, co u sledování obou AvP se slzou v oku tiše a s pocitem viny pošilhávali na plakát Arnieho postávajícího v Bolivijské džungli. A právě ti mohou konečně slzu utřít. A přeostřit svůj bojový nůž, protože se jim bude v kině hodit k umlčení rušivého nespokojeného brblání skupiny druhé, kazícího hlasitým chroupáním tuhle nostalgickou pralesní symfonii. Abych se přiznal, těšil jsem se. A zároveň jsem byl skeptický, a to nejen k Brodymu. Ale výsledek předčil mé očekávání. půvabné prostředí studiové džungle, impozantní planeta působící rozlehleji a nekonečněji, než by člověk čekal a dech beroucí pohled na nebe. A teď spět na zem. Mezi pot, krev (všech barev), ostří a projektily všech tvarů a konzistencí. Akční jízda začne hned na začátku a ani jednou nezadrhne. A to v ctihodných skoro dvou hodinách. Můj verdikt byl už po první hodině jasné 4 hvězdy. A nakonec ještě jednu. Za tu nostalgii. A za noční souboje. Tam, kde ostatní poskytují siluety a záblesky hlavní, Predátoři dávají plnohodnotné akční divadlo. Bravo. ()

Ceres

Jako letní popcornová zábava je tenhle film v pořádku, ale kvalitám kultovního snímku, Predator, se tenhle kousek tomu v žádném případě nevyrovná. Ale rozhodně to není takové šlápnutí do h...a jako například u AvP a AvP 2. I tak je ve filmu hodně vecí, které celkově film posílají do průměru, a to obsazení hlavní postavy Brodym. I když je to velmi dobrý herec, což ukázal třeba v Pianistovi, tak tady se moc nehodí. Chtělo více prostoru pro Dannyho Treja a L. Fishburna. Více realističnosti např. hrozně udělaná technika střelby ze sniperky na běžící cíl či Minigun u speznaz? To je prostě naprostá hovadina. Už mě unavuje ten moderní "cool" natačecí styl, který je možná pro někoho super na podívání, ale filmového umění jaksi schází, jediný náznak snad byl souboj Predatora se samurajským mečem, ale zase ten moderní styl to posílá do kytek. K tomu si přičteme příšerný zavěrečný souboj a konec. Celkově film, na který se dá dívat, ale je to jen čistý průměr, který by neměl nějak moc urazit fanoušky původního Predatora. Za mě 50% ()

Brain-D

Je to takové strašně jednoduché, skopírované a celé mi to připadlo jak z papíru. Nejzábavnější postavy neměli skoro žádný prostor a byly odstavení skoro hned ! Predátoři byly fakt monstrózní, ale chyběla tomu ta temnost a skvělá hudba, kterou jsem tak hamižně celou dobu hledal. ()

Trustme

Očekávaný remake, oprášení, snaha o pokračování, podpora legendy, lenost "Hollywoodu" vymyslet něco trošku nového, radost tvůrců stvořit oblíbené téma k novému životu - to vše jsou Predators. Otázka je, proč to všechno? Proč vůbec má smysl točit něco, co je už lépe dávno natočené, co má již tuhé kořeny a ikonovitost v povědomí diváků. Proč to recyklovat a riskovat porovnání s originálem! Kolik amerických filmových verzí nově zpracovaných starších hitů mělo úspěch? ... Původní Predator (1987) je určitě slušným sci-fi thrillerem v atraktivním obsazení bicepsově vybavené jednotky z které by měl mit predátor minimálně termovizní stres. V nové podobě je skupinka nedobrovolných parašutistů v první koukatelné půl hodině osazena do džungle a ve zbytku filmu pak v noci, tmě a meditačním ději nutí diváka k pozvolnému spánku, rafinovaně buzeného záblesky občasné střelby. Skupina vedená pianistou s tréningem z Ostrova Lebek je dle modelu: nejsympatičtější herec umře dřív, postupně vyškrtána z "hereckého" projevu a divák se tak nudí u existenčních dialogů: kde to jsme, jak odtud pryč a proč nešetříme náboje... Film se utápí v nudě, neosobních charakterech, bídném scénáři a nepomůže ani slušně budovaný styl obrazu a kamery alá 80's movie. ()

Brandon

Filmu chyběla výraznější herecká osobnost, která by celej masakr táhla. Brody je slabé kafe, roli profi zabijáka úplně neudejchal. Nebyl to jen on, ale i zbytek party budil dojem nainstalovaných figurek a ne respekt vyvolávajících drsňáků. Alice Braga by zřejmě více vynikla v nějaké komedii a ne se snajprovkou v džungli na cizí planetě. Naopak obstál Louis Ozawa (měl to štěstí, prohodil cca pět vět:-). Poctivou loveckou práci odvedli snad jen vesmírní žabáci. Good. Přiměřeně good. ()

Mihail123

Mierne castingovo nepodarená záležitosť kde Adrien Brody moc do svojej reole drsňáka nezapadá, Laurence Fishburne je na scéne menšiu dobu ako by som si prial. Ale inak podarene zrežírované a postavené na neistotu diváka. Potešia aj časté odkazy na predchádzajúci film s Arnodlom. Návrat predátorov sa konečne po nevydarenom AvP vydaril a nemôžem sa dočkať prípadného pokračovania. PS: absentujúca scéna z traileru kde na Brodycho mieri asi 15 predátorov vo filme vôbec nechýba, vlastne by bola proti logike celého deja. ()

Všivák

Není to bez chyby, děj je hrozně předvídatelný, ale zároveň je to hned od začátku napínavé akční a krvavé. Zajímavý výběr povolání postav. Skvělá hudba. Pro fanoušky žánru, jako jsem já, naprostá paráda. Víc, víc těchto filmů.. ()

Compadre

No to ne...Skoro všechno je až nestydatě okopírováno z jedničky, jenže tohle spíš vypadá jako chudý příbuzný. Kultovní nářez s Arnoldem měl ale narozdíl od tohohle KOULE. Adrien brody je takový děcko s kulometem, Trejo se hodí všude možně jen ne do džungle a vůbec celá parta mi byla dost nesympatická. Občas se ukáže docela obstojná akce, ale celkový dojem je bída s nouzí. At mi nikdo nekecá, že se mu tenhle kabaret líbí minimálně stejně jako Predator 2...nelze. ()

swe

Scénárista se snaží urazit divákův intelekt seč to jde, ale parádní práce režiséra mu to kazí. Na totální kraviny zde narazíte opravdu na každém kroku - výběrem „lovné zvěře“ počínaje a podivným finále konče. Z kopírování scén z původního Predátora jsem na rozpacích, nápad to není z nejhorších, ale většina zmiňovaných scének ani náhodou nebyla tak působivá, jako ty původní a u některých se skoro nabízí slovo "parodie". Herecký ansábl byl slušný, ale stejně jako většina uživatelů, i má výtka směřuje k Bordymu, který, ač dobrý herec, prostě není ten typ drsňáka běhající s kulometem po džungli. K tomu rychle dodávám, že mi vadilo málo prostoru pro Dannyho Treja a postavu L. Fishbourna bych nejradši z filmu úplně vyškrtnul (na predátoří serepetičky se prostě nešahá!!!). PREDATORS nejsou úplný průser, nicméně jsem přesvědčen, že kdyby se Antalovi dostal do rukou pořádný scénář, mohlo to být MNOHEM lepší, takže jsem, vzhledem k očekáváním, spíše zklamán. ()

JohnSmith

To to trvalo. Od posledního slušného Predátora uběhlo dvacet let. Antal natočil zprvu napínavý a pak solidně akční kousek, nezapomněl na původní filmy,zejména na první, ze kterého tenhle dost těží. Hudba téměř původní, jen ten konec byl takový divný. ()

darek kartac

Pokračování výborných dvou dílu se velice povedlo. Výborná boj s predátory, skvělé prostředí a výborné herecké obsazení. Brody a Danny hrajou skvěle jen mě mrzí že Danny umře hned ze začátku filmu. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel