Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Scalpelexis

Téměř do velikosti až komunistická propaganda (čtětě marketing) na tento film slibovala mnohé, ale narozdíl od mnoha jiných a většiny politiků na světě, slíbené i dodala. Deadpool si hraje na uber-kruto-nonplusultra cool počin, jenže má proč. I když příběh je jednoduchý (víc než polovinu času se věnujeme představování postav), kadence trefných pubertálních a nekorektních sexistických hlášek je skutečně nadpřirozená a hlavně sakra zábavná. Ocenil jsem, že Deadpool si z mnoha témat a nynějších názorů dělá bezbožnou legraci, utahuje si i sám ze sebe a nebere se vážně,i když samozřejmě na pozadí této třaskavosti se nám podrývá obětavá romance. Reynoldsovi to sedlo, Morena mi od Firefly chyběla (nestárnoucí jako Marisa Tomei). Deadpool je cool a pokud aspoň trochu tušíte, co se děje ve světe a máte už nasledovaných několik komiksáren, pak si ho teprve užijete. ()

Stanislaus

Deadpool přináší do komiksových vod a filmů o superhrdinech zcela nový nádech, což beru jako největší plus, kterým film disponuje. K Ryanu Reynoldsovi se tahle role opravdu hodila - určitě mu sedla víc než dřívější Green Lantern (který je ve filmu napaden trefnou poznámkou), který byl takový nemastný a neslaný. Co se postavy Deadpoola týká, tak nejde zrovna o typického superhrdinu, na kterého jsme obyčejně zvyklí. Je zkažený, rád se vyžívá v perverzních a obhroublých fórech, pro sprosté slovo nejde daleko a má vskutku netradiční návyky a chování, u kterých se nicméně divák baví (já osobně jsem se bavil téměř královsky). Vedle toho mě zaujaly veškeré narážky jak na x-menovský vesmír tak na filmový ale i reálný svět - vlastně už jen vzhled a pojetí úvodních titulků bylo nápadité a humorné. Výše zmíněné klady tak tvoří společně s dobrým soundtrackem a řádnou dávkou krve slušnou podívanou, která se ničeho nebojí, je svižná, má správný říz, a i když se mi takový Kingsman nebo poslední X-Meni líbili více (proto ty čtyři hvězdy), tak i přesto vážně stojí za to jít na tohoto červeného chlápka do kina. ()

heyda

To je tak, když si při odchodu z kina uvědomíte, že na celým filmu byly nejlepší úvodní titulky a pak až scéna po závěrečných titulkách. Nechci být moc hnusný, ale Deadpool prostě postrádá příběh. Vlastně jde jen o slepenou směsici narážek na ostatní filmy. Neříkám, že jsem se občas nezasmál, natočené a sestříhané je to taky zručně na to, že jde o režiséra debutanta, ale očekávání jsem měl úplně někde jinde... 45% ()

Yardak

Drsný komiks asi fakt chyběl na filmových plátnech. Jinak si ten úspěch nemohu vysvětlit. Neznámý Tim Miller překvapil, i když mu hodně pomohla ústřední dvojice Reynolds a krásná Morena Baccarin. Hudba výborná, scénář nápaditý až na závěrečné vyvrcholení se záporákem Edem Skreinem (no škoda, i tady bych čekal inovaci od ostatních komiksových věcí). Ryan Reynolds hláškuje o sto šest a je to jen dobře, poněvadž si už vybral ten správný snímek o super-hrdinech. Konečně komiks, který je fakt jiný a nezapadne v té současné kupě. Slabších 5 hvězd. ()

FTP

Působí to na mě naprosto stejně jako kick-ass, tedy zábavně a pubertálně, jen mnohem lépe odvyprávěné... popkulturní narážky jak z Médi, ale fajn, Reynolds fajn, Morena super, rusák super, ale... nevim... nějak jsem nepropadnul té euforii, co kolem sebe deadpool šířil už od půl roku před uvedením a za mě prostě průměr ()

VenDulin85

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Největší překvapení letošní akce? Jednoznačně Deadpool! Původně jsem plánovala se u tohoto snímku trochu vyspa... ehm zregenerovat po první noci a připravit se na Kapitána Ameriku, který měl víkend uzavřít, nicméně neměla jsem šanci koukat na svá víčka zevnitř. Občas byl sice humor poněkud svéráznějšího zrna, ale jinak jsem nadmíru spokojená. ()

sharky

88 % Totální filmový punk dotažený až do úplného absurdna („za kterým Profesorem X jdeme, Stewartem nebo McAvoyem?“), ale originalita se cení. A když si pak člověk přečte, že zbraně zapomenuté v taxíku jsou scénáristická berlička kvůli seškrtanému rozpočtu, musí znovu docenit genialitu scénáře vyšperkovaného od prvního (nejpravdivější titulky) do posledního záběru (potitulková scéna, na kterou se vyplatí počkat). ()

Flego

Vďaka za vtip, iróniu a odľačený sposob natočenia, ktorý bol patrný už od úvodných tituliek. Škoda, že mu chýba chytrosť a ambícia byť prelomovým. ()

hrona

Tak trošku netradiční Xmenovskej biják. Velice svižné, k mému velikému překvapení přiměřeně dlouhé a místy neskutečně vtipné. Snad jen bych ubral zbytečně přehnaného oplzlého humoru. Jinak příjemná podívaná. Pozor vzkaz pro všechny - Neodcházet, či nevypínat dříve, než skončí kompletní titulky. Jako vždy, u Marvelovek, malá jednohubka na závěr. ()

Roman.Ticka

"Šel bych s tebou, ale nechce se mi." Ať to beru z jakéhokoli pohledu, snahy vyvinout jistou dávku pochopení nebo alespoň táhnout s davem, nechce se mi 😜 💩👎 ()

honajz

Když mě to nebavilo. Pár hlášek bylo dobrých, jenže mezitím hromada fekálního a před- i pubertálního humoru se samými koulemi a zadky, až už to bylo trapné. A to má být chlap, který prošel několika vojenskými operacemi. Kdyby se choval, já nevím, třeba jako Castle když objeví novou hračku, tak bych to bral, ale tohle je na mne piberťácké a posléze násilné až moc. Nemám rád obecně komiksovou kulturu - nic nového nepřináší a estetika násilí mne štve, neb zprávy televize Nova, a vlastně ani tady ten pokus o sebeshození nepřináší nic významnějšího, protože nakonec stejně jede - musí - v komiksových vyjetých kolejích. Taky jsme jako puberťáci měli filmy o statečných puberťácích, co zachrání galaxii, ale nebralo se to tak děsně vážně i přes tu snůšku rádoby vtipných keců, a navíc nešlo o násilí, zobrazení násilí, ale prostou zábavu. Vrátím se k Poslednímu hvězdnému bojovníkovi nebo Knight Riderovi, je to fakt o hodně větší psina. Jinak si říkám, že jsme o další krok blíž dni, kdy Oscara získá film Prdel. ()

Jinny

Deadpool má příjemně rozumnou stopáž, která (na rozdíl od všech těch potemnělých superhrdinských filmů, co se berou zbytečně vážně) reflektuje to, že je to film pro zábavu. Navíc funguje stejně dobře jako komiksový origin i jako komedie (váhala bych s označením parodie). Mě osobně se nejvíc líbil meta humor, ale to už je na každém - fanoušky vážně se tvářících X-Menů to asi úplně nepotěší. Oproti loňskému Ant-Manovi má Deadpool výhodu stříkanců krve, ale sdílí s ním problém nevýrazného záporáka (i když si aspoň z "britského padoucha" udělá srandu). Suma sumárum dobře využitých 108 minut bez znechuchení otevřenýmí vrátky pro druhý díl. A pokud se vám Deadpool nelíbil, připravte se, že vám bude v noci ohmatávat půlky svojí dorůstajícící miminkovskou ručičkou. ()

eraserhead666

Nejsem komiksový ani superhrdinský fanda. To jde takřka zcela mimo mě. Mám rád Burtonova Batmana a Reeveova Supermana. I proto jsem nechápal ten poprask kolem Deadpoola. Nechápu ho vlastně doteď. Původně jsem ho chtěl úplně pominout, jako vetšinu komiksových hrdinovek. Jo, Ryan Reynolds je fajn. Mám ho rád a když je bez masky, baví mě. Deadpool hlásí. Krutě a nepřetržitě. Což je problém protože to po čase začne být dost strojené a na sílu. Má super hlášky. Ale kdyby byly jenom ty, bylo by to lepší, než že jich je kýbl a je třeba je prosívat. Škoda jen, že hlášky jsou to jediné, čím zaujme. Jinak je to prostě jen další tuctový nesmrtelný a neprůstřelný hrdina. Kterých je poslední dobou jako sraček. A stejně tak smrdí. Kolossus je neskutečně trapný, a to i v případě, že to bylo záměrné. Sinead holka zbytečná. A záporák fakt suchý. První půlka za pět, druhá za nula. Jak mě to v první půlce i bavilo (díky humoru a Ryanovi), tak mě to ve druhé půlce nudilo (díky suché akci a trapnému digitálu). Počítám že ty honimírské ovace za čas utichnou v zapomnění a objeví se jiný klaunský šašek. Zase na patnáct minut. Ok, po čase jsem zase ochutnal a teď od toho zase pryč. Tohle prostě není pro mě. ()

poz3n

Všechny nové úspěšné komiksové filmy jsou pro mě velkou výzvou, jelikož z důvodu potřeby filmového přehledu musím jednou za čas podobné mučení podstoupit. O Deadpoolovi jsem toho slyšel, četl a viděl až až. Ten jeho neurvalý přístup díky bohu trochu eliminuje tu zajetou nudu všech podobných Avengerů a Xmenů a díky své romantické lince dokonce vyvolává i jisté emoce. No a dokonce jsem se i párkrát zasmál. 5/10 ()

Othello

Deadpool překvapivě nejvíc boduje tam, kde to od něj nikdo nečekal a snad ani nechtěl, což je základní dějová linie. Ta je sice pohřbená pod miliardami tun neskutečně juvenilního humoru, o to víc však překvapí její noir opar, ve které se antihrdina šine za svým mcguffinem, který ale nezíská, ale alespoň nalezne cestu ke své fella fatale. To vše na pozadí velkých událostí , které svojí sobeckou honbou hrdina vlastně ukončí. Všem, co se diví, jak mohlo něco takového z přísně hlídaného produkčního zázemí Marvelu vychrstnout, to doporučuji vnímat jako jejich odpustek, díky kterému zase mohou sypat do kin po desítkách osvědčené kusy, osvědčenými metodami, takže to zase kdovíjak záslužné dílo není. Navíc čistě vizuálně byste si Marvel factory tipli po libovolné minutě filmu (stejné svícení, vyčištěná scéna, civilisté fungují jako objekty), včetně bojových scén, které jsou naprosto famózní. Stejně chvályhodné jsou některé přesné ataky na současnou superhrdinskou produkci pro co nejširší spektrum diváků ("je sexistický tě praštit nebo je sexistický tě nepraštit?", "zdá se mi to nebo produkce na víc než dva x-meny neměla prachy?"), ačkoli hranice metafilmu již byla překročena trochu za hranici mé tolerance. Stejně jako míra humoru, kdy se hláškuje celkem non-stop, ale pekelně na úkor kvality a hlavně má pořád člověk pocit, že vzádu dělá po každý větě bubeník ba-dum-tsss, což z něj v tomto případě dělá ultimátního jazzového umělce, ale také to zvýrazňuje fakt, že ty vtipy nejsou jakkoli vystavěný, nijak na sebe nenavazujou a negradujou, což zejména vynikne při geniálním dialogu , který snad jako jediný tuto mantru poruší a ústřední pár se skrze něj seznamuje prostřednictvím přebíjení, kdo byl v dětství více zneužívaný. Je z toho zkrátka vidět, že místo toho, aby za tím stál někdo, kdo má koule, je tam někdo, kdo má zaplaceno za to, aby se tvářil, že je má. Je to násilný a vulgární, ale s násilím, které nebolí a vulgaritou, která nikoho neuráží. ()

BMW12

Deadpoola jsem musel zhlédnout dvakrát, protože po prvním zhlédnutí jsem nevěděl jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. No ale po druhém zhlédnutí také pořád nevím. Je to asi 4,5*, a to se zaokrouhluje nahoru, takže tam těch 5 fláknu. Deadpool je další z řady skvělých komiksovek a tato sází především na vtipy Ryana Reynoldse. Je to pojato v komediálním stylu, ale najdeme zde i romantickou a hororovou část filmu. A při tom všem je ve filmu i spousta akce. Akční scény jsou dotaženy k dokonalosti. Co se týče vtipnosti postavy Deadpoola, tak je to dobré, ale na takového Tonyho Starka (Iron Mana) se nechytá. Jinak se mi líbilo, že Deadpool často mluvil i k nám divákům. ()

Ivoshek

Jo, takhle si představuju přímočarou zábavu. Od prvních minut až skoro do konce hromada víc i míň povedených fórků, narážek i odkazů. A do toho akční scény, které tvoří jádro příběhu a přitom by se bez nich vlastně dalo docela obejít. Líbí se mi, když se komiksový film nebere až tak úplně vážně a to tenhle naprosto splňuje. Klidně bych přitlačil na otevřenějším zobrazení násilí a sexu. Ve filmu není vidět naplno ani kozičku, což je na film, kde se v každé třetí větě mluví o sexu, překvapivé. A velká, ale fakt velká pochvala za soundtrack, protože pustit k vraždění a výbuchům tohlecto, to je prostě super. ()

Deschain

It's the little things - Liefeld (hoci kreslič je to otrasný), Basil Fawlty a sexy saxy Careless Whisper. (Cinema City Polus - 6.3.2016) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě