Superman/Batman: Veřejní nepřátelé

• USA Superman/Batman: Public Enemies

Země zmítaná potížemi přijala zoufalé řešení: Lex Luthor se stal prezidentem a Liga spravedlivých je ve službách vlády. Proti novému režimu se postavili jen Batman a Superman – a jejich neloajálnost je přesně tím, oč Luthor usiloval. Využil jejich statut vyděděnců, vyprovokoval proti Supermanovi skandál a konečně slaví vítězství nad mužem z oceli. Tento originální animovaný film DC Universe, založený na populárním comicsu Jepha Loeba a Eda McGuinnesse, natočený ve výkonné produkci Bruce Timma a opatřený hlasy herců z animovaných televizních seriálů Batman a Superman, včetně Kevina Conroye, Tima Dalyho a Clancyho Browna, překypuje politickými intrikami a akcí nabitými souboji mezi hrdiny, kteří bez výjimky věří, že právě oni stojí na správné straně zákona. (oficiální text distributora)

Maynard.

Nato, že se jedná o DC komiks, který mají za sebou kousky jako Batman, tak mi to přišlo jako taková dětská podívaná na sobotní ráno u telky. Na druhou stranu to nebyla až taková pitomost jako třeba Teletabís :o). Zajímavý bylo sledovat spojení Batmana se Supermanem, jak si jako tihle klucí pomáhali a nakonec to nandali všem padouchům. Docela se poved největší záporák, který si to šmiknul rovnou jako emerický prezident. Co mi přišlo hodně divný, tak že Superman i Batman dostali častokrát fakt velkou nakládačku, a při tom to sou takový borci. Nesporná výhoda tohodle animáku je, že trvá jen kousíček přes hoďku, takže i když to není uplně vončo, tak se to nechá vidět celý. Každopádně by bylo zajímavý něco podobnýho vidět v hrané podobě. Ideální, aby Batmana hrál Bale, režíroval to Nolan společně se Zackem Snyderem :o). Ale tohodle se asi nedočkáme, páč Bale už s Batmanem definitivně seknul… ()

Herráček

Lex Luthor jako prezident Země? To je švanda, panečku... Ale má to vše, co se od komixu očekává... Jen těch superhrdinů už je tam fakt trošku moc... ()

killjezor

Opět perfektní ukázka, jak se to má dělat. Už od počátečních titulků (asi jsme na to nějak ujetý) jsem se neskutečně bavil. Lutor byl pro mne jako prezident trochu silné kafe, ale ono to nakonec fungovalo. Přesně tak, jak od Lutora čekáte. Film má ale dvě slabiny. Na můj vkus je těch superlidí až moc a Batman byl takřka nezničitelný. Druhou věcí je celkové zklidnění v druhé půlce. Po šílené jízdě najednou ustoupí akčnější pojetí trochu do pozadí. Škoda toho. Nicméně si i tak tenhle film ponechává status parádního animáku. ()

KoRner

Akurát som tiež chcel napísať, že miestami mi kamarátstvo a nežné dotyky Supermana a Batmana pripadali ako zo Skrotenej hory, našťastie tam ale tvorcovia hodili Power Girl, takže sa to ako tak vyrovnalo... :-) ()

HiddenDragon

Lehce nadprumerny animak, ve kterem davaji dvojity direkt Batman a Superman s.r.o. :)) Vetsinou kdyz se tihle dva sejdou, jedna se o akcni podivanou. V soucasne dobe, po vydani "Dark Knight Returns" (2012/13) a vubec filmech od Jay Olivy, uz mi asi vzdycky bude chybet vetsi psychologicka hloubka a "skorojakohrane" podani. Ale pokud chce divak oddech, tyhle lehce starsi mix kousky od DC jsou porad zabavne. Animacne je to navrat ke klasice (po experimentalnich "Justice League: The New Frontier" [2008] a "Batman: Gotham Knight" [2008] ) a myslim, ze celkove vizual neurazi. Hlavni hudebni motiv od C. Drakea (delal hudbu i k "DKR"), ktery zazni predevsim v titulcich, je "spravne hrdinsky" a zapletka je taky fajn. Luthor je v dobe ekonomicke krize novym prezidentem USA a predevsim Supermanovi tak nastavaji zle casy. A zatimco on dodava "svaly", partak Bruce prida "mozek" a sve vychytavky. Vsechno odsypa, je tu par sikovnych forku a naznaku, z kterych vyplyvva, ze jsou B a S opravdu kamosi, a otazkou dne je, kdo zastavi meteor smerujici k zemi. A ze Luthor opravdu neni Mirek Dusin asi neni treba zminovat :) ()

666Carnage

Nechápu proč lidi co dělaj tyhle filmy nedělaj i hraný protože v tomhle kreslenym kraťasu je toho víc a je to 10x lepší než co občas předvádí ty frajírci v hollywoodu. Opět skvělá animace. A scénář taktéž. 80% ()

VIPerson

Díky tomuhle animáku jsem zjistil,že o postavách ze stáje DC comics toho opravdu moc nevím.Samozřejmě krom těch nejslavnějších jmen.Těch je tu ale poskrovnu a tak jsem tápal.Možná kdybych měl přehled větší pak bych si tuhle jednohubku užíval více. ()

XdanteX

Příjemná délka...klasický příběh...hodně hrdinů a záporáků....konečně se taky někde ukázala kozatá naivka Power Girl...nic světoborného....3,8* ()

Hanys_

Zápletka hodně fain. Lex Luthor je prezidentem, Justice Leauge mu slouží, teda kromě Batmana a Supermana, kteří se stávají nepřátely státu a je na ně vypsaná odměna. Mohl to být skvělý politický thriller, ale takové ambice tady asi nebyly, takže "jen" fain animák. ()

Ezekiel1

Stupidní, předvídatelné až groteskně nelogické. Fanoušci comixu mohou být nadšeni častými souboji mezi hrdiny, ale to je tak vše, co tento příběh nabízí. Už samotný fakt Luthora jako amerického prezidenta je směšný a vrcholem je přežití Batmana po srážce s meteorem :) 2* za výtvarnou stránku...jinak žádné větší pozitivum jsem neshledal. ()

Ricky_CZ

Spojení Supermana s Batmanem funguje. A film taky funguje, vezme-li se v potaz, že se jedná o klasický animák. Být trochu mladší a zapálenější, jásal bych...Takto můžu jedině říci, že jsem se bavil a vážím si toho na tři hezké hvězdy. ()

Marys

Nakoľko nesledujem sériu filmov, okrem Batmana a Supermana žiadneho superhrdinu z tohto filmu nepoznám, tak sa mi to celkom páčilo, hoci niektoré tie krivky sú vážne šialené. ()

Martin_W

Nikdy jsem nebyl fanouškem Marvel animace, či seriálů, ale rozhodl jsem se dát (video) filmu šanci. Zhlédnul jsem se synovcem, který to vzdal o půl hodiny dříve než já sám. Ze začátku se to nezdalo špatné, později však začaly dlouhé a nekončíci rvačky, které ocení asi vážně jen děti 6+.. 32% ()

JK-Stinger

Příjemná animovaná podívaná, kde se setkávají obě hlavní esa DC Comics společně v boji proti prezidentovi Lexi Luthorovi a jím zmanipulované společnosti i ostatních hrdinů. Výborná animace, především v bojích, a skvělý příběh, kdy je ústřední dvojice postavena na špatnou stranu zákona. Skvělé hlášky a drama až do konce, kdy jsem si už myslel, že to Batman skutečně nerozdýchá. ()

Nolanofil

Je to veľmi akčné, ale dej by vystačil na 20 minútovú epizódu hocijakého seriálu. Potenciál super hrdinov a akčných scén maximálne nevyužitý. Dosť to zabil slabý scenár, ktorý neponúkol ani jeden prekvapujúci zvrat, alebo čo by len náznak nejakej snahy o inováciu pomyselnej rovine. ()

Cartmof

Pro mě kultovní animák z dětství, na který jsem rád zavzpomínal. Skvěle ukázaný vztah mezi Batmanem a Supermanem. Doporučuju i těm, který nejsou největší komiksový znalci. Perfektně se chytíte a i poznáte nové postavy. ()

Grizzly

Velka slabota. Infantilni chovani, deravy pribeh. Animace obcas docela slusna, ale spis prumer. Ukaze se par mene znamych tvari DC sveta, ale nijak zvlast nezazari. Jedinym kladem filmu je Batman. Kazdopadne nadsen nejsem. 55% ()