Pravdivý příběh Mary Griffithové, bojovnice za práva gayů, jejíž dospívající syn spáchal sebevraždu, protože matka nedokázala přijmout jeho odlišnou orientaci. Adaptace stejnojmenného románu Leroye Aaronse, který vyšel v roce 1995... Bobby Griffith (Ryan Kelley) pochází z konzervativní presbyteriánské rodiny. Když začne dospívat, uvědomí si, že je asi gay. Svěří se s pochybnostmi o své sexualitě staršímu bratrovi, a tato informace se díky tomu dostane i k ostatním sourozencům a rodičům. Všichni jsou ochotni, i přes odpor k takovému překvapujícímu odhalení, stát při něm. Kromě matky. Mary (Sigourney Weaver) se s tím nedokáže smířit, je přesvědčená, že její syn spáchal hřích a chce, aby se změnil s pomocí církve. Bobby se rozhodne, že nejlepší bude odejít z domu a doufá, že matka najde způsob, jak ho přijmout takového, jaký je. Mary ale neochvějně trvá na svém, a tím dožene syna k sebevraždě. Nikde pak nedokáže najít útěchu, ani v kostele. V zoufalství se obrátí na komunitu gayů a zjistí, že podpora někdy přijde z míst, od kterých bychom to nejméně očekávali. (TV JOJ)

_ksilt

Letosni Zlate globy mely v kategorii urcene televiznim filmum silnou konkurenci v nemene silnem a brilantne zahranem snimku, ktery nakonec vyhral. Kdyby vsak bylo po mem, dostala by ji i Sigourney Weaver za svuj presvedcivy vykon. ()

LxLuthor

Krásne, bolestivé, neskutočne pravdivé.. Nikdy by som si nedokázal Sigourney predstaviť v takejto úlohe, no ona predčila všetky moje očakávania. Úžasný príbeh, ktorý nenechá nikoho chladným. Veľké ĎAKUJEM.. ()

bloodcountes

Jak snadno se hlava nehlava bojuje se světem za štěstí nejbližších či za svoje vlastní... Ale největší a nejtěžší boj se vždycky odehrává na vlastním bitevním poli- v boji sama se sebou. Tak výborná Sigurney, celoživotní to bojovnice tělem i duší, nejdříve bojovala za rodinu, za pověst, za syna, až se skrze obrovský smutek a zmatek mohla utkat sama se sebou, aby se poté opět pustila do dalšího boje, tentorkát za pochopení a práva pro homosexuály. Krásně vylíčená psychologie postav, ačkoli možná někdo namítne, že jsou to klišé. Já si o klišé v podobných filmech o lásce a vztazích a celkově o životě myslím, že prakticky všechno, co prožíváme, se dá nazvat klišé a nemá smysl si na to nějak dvakrát stěžovat, má-li film být ze života. Je to ke konci dojemný, což mi nevadí, protože to má jakýsi smysl (a už dlouho jsem u filmu neslzela, tak to projednou vydržím :)) ()

filipvrbik

Příběh je silný a hluboký, ale film nic moc - protože je strašně předvídatelný. První polovina je úplně jasná (pak tedy sebevražda, což ukázali už v první scéně, takže klasika) a pak druhá půlka, opět strašně předvídatelná. Je to dobrý film, ale svojí předvídatelností mě nudil, proto napíšu něco o sobě: moc jsem Bobbymu rozuměl, protože sám jsem jiný- až do 24ti let jsem se nikomu nepřiznal, že nemůžu mít sex a stejně tak jsem ani to, že mám deprese, protože jsem se styděl... Sebevraždu jsem nespáchal, ale kolikrát chybělo málo... Tak, dost o mě, ještě k filmu- je to taková LGBT agitka, což nemusím, a konec nic moc....60% ()

fredisek

Měli jste někdy tu čest s ortodoxní katoličkou, která vložila svůj rozum někam mezi tu tisícovku stránek, na nichž se píše jenom pravda a nic než pravda? Ne? Tak to buďte rádi. A jestli jo, tak tomu filmu odpustíte i to jalové zpracování a ten emancipačně-duhovo-rodinný doják na konec. ()

Eva_D666

Jsem příjemně překvapená. I když televizní zpracování nepůsobí moc atraktivně, ale mě osobně to nevadilo. Téma je hezky zpracováno a díky Sigourney Weaver se Vám příběh ještě víc vryje pod kůži. Tady je vidět, kam až člověk musí být zahnán než docílí pochopení druhých. ()

poet

Je to typicky americké a trochu čiernobielo podané ale to neznamá že je to nudné a bez zaujímavých momentov. Náboženský fanatizmus a homosexualita je vždy vďačná téma na spracovanie a v tomto prípade je to asi niekde uprostred :) ()

Košoun

Naprosto vynikající film, vynikající herecké výkony, kamera i režie. Silné téma. Plakal jsem, plakal jsem dlouho a hodně, ale tenhle film za to určitě stál. Přál bych to vidět všem náboženským fanatikům a odpůrcům gayů! Škoda, že to je "jen televizní film", který se nedostane k širšímu spektru diváků. 1000x lepší než všichni Spidermanové a Temní rytíři dohromady! ()

jiri.twist

Doporučuji tento film, ale že bych z něj padl na zadek, to říci nemůžu, na mě naopak matka Vetřelec působila až trochu nepřirozeně, nebo že by takový scénář? To se mi nechce věřit. 8877 ()

Smejdik

Jeden z nejúžasnějších film, které jsem viděl - co se příběhu týče. Herecký výkon Sigourney Weaver - kam se na ni hrabe S.Bullock s Blind Side...byla neuvěřitelně uvěřitelná a tento film hodně pozvedla nahoru. Celý film byl emotivně obrovsky silný a závěrečná část filmu byla prostě nepopsatelná. Smekám, smekám a ještě jednou smekám nad tímto televizním skvostem. ()

danek22

Umělé jak Prague Pride, zdlouhavé a vše dopředu předvídatelné. Plusové body dávám kameře, která byla zajímavá a druhé kladné znaménko je pro herce, kteří i když hráli dementně napsané postavy, tak to zvládli s grácií a táhnou tenhle film do pěkného průměru. ()

Rathalos

Brutalne nadhodnoteny snimok,ktory si absolutne nezasluzi 83%,ani len vo sne,najvacsim sklamanim su herecke vykony,hlavne Sigourney Weaver totalne odflakla svoju rolu,nezvladla ju,zahrala ju chladnejsie ako psi cumak a pri tak skusenej herecke je to smutny pohlad,prva polovica filmu bola fajn,no v druhej to bolo len o nabozenstve a dristoch,ktore sa nedali pocuvat a ak je toto natocene podla skutocnych udalosti,tak Bobbyho matka bola...ano,dal som tri bodky,lebo by som bol vulgarny,jednu hviezdu davam za herca Ryana Kelleyho,ktory ako jediny bol presvedcivy,zostatok stoji za ho*no...:-) ()

bubblebobble

Hanba mi za toto hodnotenie a hanba môjmu holistickému prístupu, ktorý sa tu neuplatnil. Ešte štipka zdravého rozumu mi zostala, aby som nedal plný počet. Nechal som sa citovo vydierať, reval som pri tom a hanbím sa za to jak pes lebo Sigourney Weaver dostala odo mňa čo chcela čiže si môže v tomto smere odfajknúť ďalšiu kvíliacu ovečku. ()

Torgal

Na prvý pohľad je jasné, že toto bolo natočené pre televíziu, produkčné kvality kinofilmu tu skrátka viditeľne chýbajú, no účasť a presvedčivý výkon Sigourney Weaver to ťahajú nahor (hlavne jej záverečná reč na súde). Dej sa mohutne opiera o obľúbenú barličku “podľa skutočného príbehu”, ktorou obhajuje schematický vývoj príbehu o premene bigotnej katolíčky v obhajkyňu práv homosexuálov. Silná téma, ktorá by pri lepšom producentskom zaobchádzaní mohla pomýšľať na zlaté sošky, v tomto spracovaní ale až tak nezažiarila. 6+/10 ()

Adiemus

"Slepá víra může být horší než žádná víra." Škoda, že na to někteří přijdou až s křížkem po funuse. ()

Kroup4

Výbornej film,skvělý příběh a hlavně úžasné výkony hlavních propagonistů.S.Weaver byla zralá na Oscara.Škoda že je to jen televizní film,zasloužil by si velký sál a potlesk ve stoje..Vřele doporučuji fanatickým věřícím. ()

envision1

První půlka hodně schematická. Později několik silných momentů ve smyslu témat, která přinášejí. Nejprve mě film štval, pak si mě celkem naklonil, závěr opět trochu přepjatý, nicméně jisté pohnutí přiznám. Je to spíš na tři hvězdy, ale skvělá Sigurney plus fakt, že jde o můj pětistý hodnocený film, mě přesvědčují pro čtyři. ()