Greendell

Vůbec nic jsem od toho nečekal (původního Maxe s Melem jsem myslim ani neviděl), ani ten trailer mě moc nerajcoval, a šel jsem na to vlastně jen kvůli tomu, že mě překvapilo, jak nečekaně vysoký hodnocení to tady mělo. Ale ve finále rozhodně nelituju protože to byl fakt náser a parádní, akcí nabitá jízda! A to vizuální zpracování je luxusní+suprovej soundtrack od Junkieho. A Hardy toho sice moc nenakecá, ale i tak to zahrál libově. No prostě velký překvapení pro mě, a jasná plná palba. P.s. nejlepší je ten kytarista připoutanej ke kamionu, to mě dostalo :-D ()

hull

Dvě hodiny nepřetržité akce, plné efektů, které vypadaly jako představení čínského cirkusu. Velmi zaměnitelný film, kterému chyběla duše klasických starších dílů. ...A pak najednou uprostřed pouště vyleze z tiráku asi pět miss world v bílých prostěradlech a začnou se cákat hadicí s vodou a soutěžit o miss mokré tričko. To aby divákovi nechyběla v tom běsu reklama na nejmenovanou balenou vodu. Zběsilá jízda pokračuje dál pouští, náhle dojde k obratu a jedou zase zpátky s pytlíkem semínek. Být v kůži Maxe, tak jsem taky šílený. ()

george82

Asi jsem nedorostl do pokřivené doby ve které žijeme. Jediné, co ve filmu stálo za to byly kostýmy Charlize. Toť vše. ()

Lucky;)

Když je kterákoli z ingrediencí (v tomto případě scénář) úplná sračka, tak z toho ani sebelepší kuchař (v tomto případě George Miller) neukuchtí delikatesu... ()

minima

Tak tohle mělo páru. Dějově je to sice trochu chudé, ale vlastně mi to těch 120 minut vůbec nevadilo. Opravdu jsem se královsky bavila. Občas to sice možná nebylo zamýšleno ("dějový zvrat" mě podle mého pobavil nechtěně), ale i tak. Hlavně ten vizuál. A perfektně padnoucí hudba. Pecka. 8/10 ()

Kidomil

Kritika v tomto komentáři slouží POUZE k vysvětlení, proč jsem filmu daroval "pouze" 4 hvězdy a ne 5. Nechci aby moje připomínky budily dojem, že jde o špatný film. To opravdu nejde. Počiny jako Mad Max se v kinech objevují málokdy. Zajímavé na něm je, že jde o velice autorský snímek, který je zároveň nemálo komerční, což vysvětluje, proč bylo Millerovi poskytnuto šílených 200 mega na realizaci tohoto projektu. Ale teď k nedostatkům. Rozhodně jsem nečekal, že u filmu s minimálním dějem se budu muset tak moc soustředit na to, co se děje na plátně, jako právě v Maxově případě. Jak už jsem zmínil, tak to nebylo způsobeno komplikovaným příběhem, ale obrovským množstvím akčních scén. V každé takové scéně probíhalo mnoho úkonů na více místech najednou (i když je dělilo většinou jen pár metrů) a režisér se správně rozhodl tuto časovou shodu dějů provázat rychlými střihy. Ono sice není tak těžké sledovat takovouto scénu, ale pokud takto vypadá celý film, tak už je to obtížnější. Mnohokrát se mi v druhé půli filmu stalo, že jsem se ztratil v prostoru a nevěděl, co se to na plátně zase děje. Ironicky se druhý nedostatek týká právě akčních scén v druhé půli stopáže. První půle obsahovala neuvěřitelně originální nápady a realizaci akčních záběrů. Akční scény druhé puloviny si sice udržely tempo té první, ale bohužel už nenabídly nic nového, což je právě u filmu, který se pyšní svou šíleností a originálností docela škoda. ()

Mamlas

Nazev presne popisuje obsah filmu. Jedna ztrestena banda magoru furt nekam jede a jina banda magoru jede za nima. Sem tam se dozenou a pomlati a par jich umre a zase jedou dal. Az dojedou na konec, zjisti, ze jeli blbe, tak jedou zpet. A jedou, a jedou, az jsem z toho usinal. S vypetim vsech sil jsem tuhle steteotypni a supernudnou kravinu, ktera nema jakykoli dej, jen chaticky bordel, dokoukal do konce. Obrovske zklamani. ()

vieriX

Tak tohle byla naprostá silenost ktera trvala než se dostala na plátna kin.Obsazení tu nebudu řešit jsou tu snad jen dvě známé postavy a to ty hlavní.Akční stranka je špičková , auto honičky mají spád a neskutečný nápad. Postapokalypticky svět je takový jaky bych si představoval. ()

Paatej

Mad Max: Fury Road (aneb Cesta tam a zase zpatky) je necekanej narez. Po prvni pul hodine uz mate pocit, ze neni kam gradovat. Bal jsem se, ze po nastolenem tempu musi film ztratit dech, ale nez se tak stane, je konec a vlastne by bylo fajn, kdyby se to jeste hodinu rezalo. Vizualne uchvatne; vypravu musel delat nekdo kdo hodne dlouho frcel na psychotropnich latkach. Klobouk dolu, kam se hrabou Avengers. Prozatimni film roku a George Miller se po Tucnacich a Prasatkach konecne ukazuje. //"I am Bane! You merely adopted the madness I was born in it. Molded by it!" ()

lusa odpad!

Keď si vypláchnem z huby piesok, dám sa ostrihať na Charlize. Slovo nuda dostalo úplne nový rozmer. Odpad! ()

Guran

Jeden z mála případů, u kterých jsem si po traileru řekl, že to bude kravina, ale film se mi nakonec líbil. Šílený Max si mě získal svým scénářem, vynikajícími akčními scénami a uvěřitelným zpracováním apokalyptického světa a hlavně herci. Tom Hardy opět hraje všemohoucího hlavního hrdinu, já už ho jinak ani neznám. Charlize Theron mě překvapila a Nicholas Hoult má za sebou zatím svou nejlepší roli. Filmu bych možná vytknul trochu pomalejší začátek, kde to bylo jedno klišé za druhým, ale pak začaly honičky v autech, skvělé dialogy, krásné ženy a z filmu jsem byl nakonec potěšen. Chválím. ()

Romeroo

Bez špetky té správné atmosféry a absence kvaltního scénáře Bojovníka silnic nepřekonáš...do kina jsem šel s velkým očekáváním, které se vlastně rozplynulo cca po první 30 minutách. Jediné co mě naplnilo a to vrchovatě tak je naprsto skvělá akční jízda a kamera a vše kolem výbuchů, zvuků a vyladěných vozidel....nový Mad Max je tedy pouze super akční jízdou, kde si nelze vytvořit k postavám a ději nějaký vztah... ()

Joedas

Mad Max se přihnal jako blesk z čistého nebe a i když revoluci v blockbusterech bohužel nezpůsobí, jako jednohubka funguje perfektně. Během možná mírně přetažené délky nám Miller naservíruje tolik originálních nápadů, že se nestačíme divit. Spolu s minimalistickým dějem a vykreslením postav to dohromady skvěle funguje. Možná díky jeho poctivosti, možná díky tomu svěžímu větru na pustině dnešních rádoby akčních filmů. Cesta je to šílená. Svodidla jsou pevně daná a je jen jeden směr - vpřed za vytouženým cílem, který ale vůbec podstatný není, protože Mad Max dává kromě jiného i úplně nový rozměr rčení "Není důležitý cíl, ale cesta." ()

carter...

70% Ale tak jo no,....akce je zde plný pytel jako po měsíčním celibátu. Ale, že bych po jeho skončení skočil do laufu svého vyvrcholení, tak to ani náhodou... Vše již někde viděno, akorát ty káry zde nejsou tak naleštěny. Prostě Hollywood současnosti - okázalost, velkolepost a tuna PC triků je teď kůl. I když je jasné, že od současného Maxe se to čeká, ale ... dojíždí na to práce s příběhem a atmosférou. Působí to tak nějak vyumělkovaně a sterilně jako Pamelyny prsní implantáty. V hlavní roli je zde AKCE (člověk si až říká, jestli se nedívá na olympiádu ve skocích do výšky a do dálky), vše ostatní je ve vedlejších rolích včetně samotného Maxe. Kdyby mně bylo 15, dám za 5* a budu měsíc říkat jak to bylo ku*va hustý. Naneštěstí není, takže za 3*Proč vidět: 1) Śílený úlet v podobě kytarového mága se svými riffy - pecka za 5* 2) Tom Hardy na řetězu s náhubkem jako křížený pitbull Mad Maxe a Hannibala ()

stone

Jediným cílem tohoto filmu je účelově předvést drcení hlav a jiných částí těla. Žádný nápad, pointa o ničem. Starému Mad Maxovi nesahá tato sračkoidní podívaná ani po paty. ()

intro

Ne nechápu tak vysoké hodnocení. Na starou klasiku s Melem to nemá ani náhodou. Zklamání na plné čáře. Dávám 60% ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi