Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

jacko

3,5*... lepsi nez dvojka, ale kvalit prvniho dilu nedosahuje... soudni proces probiha dle jasneho schematu, sice zajimave ale dej a vysledek nijak neprekvapi... kazdopadne jsou ale slovni prestrelky lisbeth s zalobcem genialni ()

ZackSawyer

Parádní vyústění třetího dílu téhle skvělé trilogie, přesně takové jaké jsem očekával. Stále napínavé, akční a kriminální. Sexy Lisbeth, která je stále z něčeho nového obviněna se musí za pomoci přátel (a že těch opravdových moc nemá), kterým na ní záleží dostat z potíží. Při sledování prvního dílu, jsem vůbec nedoufal, že tenhle příběh bude tak košatý a rozvětvený a bude mít takové konspirační propletence. Jsem moc rád, za to jak to vše dopadlo, a že film dokázal poukázat i skrze svůj děj na zvrácenosti ve společnosti, které bychom neměli přehlížet. Pět hvězdiček je pro tenhle díl i za celkový náhled na tyto tři díly a celkové vyústění příběhu, u kterého jsem vydržel sedět a čekat co se stane a jak to dopadne. Chci další příběhy Mikaela a Lisbeth, byla by z nich skvělá dvojka soukromých oček. Lisbeth není vůbec asexuální a navíc má skvělou paměť a je vysoce inteligentní. To jen taková malá reakce na místní postřehy... ()

frbulka

Platí v podstatě to stejné, o čem jsem psala v díle druhém. V první polovině se mi málem podařilo usnout v sedě, druhá to pak vylepšila, ale jsem docela ráda, že další díly už nebudou, mají totiž dle mého sestupnou tendenci. 4 hvězdičky s odřenýma ušima. Sbohem, Lisbeth, sbohem, Mikaeli... ()

Luczynkaaa

Po malém zklamání druhého dílu trilogie Dívka, která si hrála s ohněm, jsem opět nadšena:) V tomto díle mi byla krásná Noomi Rapace jako Lisbeth nejsympatičtější, a možná to bylo tím, že jsem se v ní tak nějak trochu viděla. Všechno dopadlo tak, jak jsem si přála a s touto zfilmovanou trilogií jsem velice spokojená:) A teď už se vrhnu jen na knihy a postupně porovnám:) ()

radaza

Souhlasím se všemi, že po dvojce jde o příjemné překvapení, ale úrovně jedničky to nedosahuje. Je to asi tím, že i v literární předloze jednička nejvíce splňovala představy detektivky a proto šla i dobře natočit, přes vyloučení spousty detailů z knihy. Dvojka a trojka jsou spíše kriminální a politické thrillery nebo jak to nazvat a filmy velmi trpí extrakcí, ke které při adaptaci rozsáhlých knih nutně muselo dojít. Přesto a přes asi největší zásahy do původní předlohy je trojka celkem slušný svižný film. Celkově si myslím, že je švédské zfilmování bestselleru nadprůměrné a stále víc se obávám hollywoodské verze, která podle mě dopadne jako Šifra nebo jiné podobné havárky. ()

MrGregor

Opět nehorázně utahané... přes dvě hodiny filmu nepřinese nic nového (protože se jedná především o soudní proces, při nemž se získávají důkazy...)... dávám dvě hvězdičky, především protože mě přecejen zajímalo, jak to všechno skončí a také za těch pár světlých zajímavých momentů, ale jinak horší průměr ()

VerenaLord

Ach jo, hořké zklamání z téhle švédské trilogie.. Jsem zvědavá, zda se povede alespoň její remake, který se natáčí. Zlaté knihy, říkám to neustále a znovu to zopakuji. Takhle zkazit knižní předlohu do tak nepovedeného snímku, to se nepodaří často. Ale herecké obsazení mi naprosto nesedí, snad Lisbeth bych možná přežila, v knize je popsaná velice podobně. Ale Mikael a ostatní...nejsem schopná to rozepisovat, snažím se být nad věcí a objektivní, a pokud bych se pokusila vyjmenovat vše, co mě zklamalo, nepovedlo by se mi to. ()

Darckol

Podľa mňa fajn ukončenie celej trilógie - jediné, čo tomu chýbalo, bol môj pocit ,,ach-tak-tento-film-ma-teda-dostal" :) Dávam 8,5/10 - uspokojivý záver, kvalitní herci (ako spomenul Enšpígl - očami vie hrať len veľmi málo ľudí) a... no, nechám tak, pozrite si to sami :) ()

Gabretta

Lepší podívaná než u dvojky, ale laťku nasazenou úrovní první části to nepřekonalo. A ani nemohlo. Některé pasáže se mi opravdu líbily, jiné zase poměrně nudily. Noomi Rapace velmi dobrá a z mého pohledu to držela nad vodou. ()

Kingjiri

První díl byl skvělej, ale ani jedno z pokračováních mi už nemělo co nabídnout. Sice se pořád objevovaly další konspirace, nicméně napětí s každym dalšim dílem výrazně klesalo. Poslední díl se už odehrává jenom v redakci, nemocnici a před soudem. To samozřejmě automaticky neznamená, že se bude divák nudit. Jenomže s takhle nezajímavym scénářem jsem se aspoň já nudil, a to fakt dost. Možná si svojí daň v posledních dvou dílech vybrala kromě jinýho i změna režiséra, dvě silnější hvězdy. ()

S.Robie

Exkluzivní detektivka, přesně můj oblíbenej žánr- na začátku je divák postavený před závěry, které jsou již vyřčené a postupně se mlha rozpouští a dochází mu souvislosti. Charismatičtí herci, dobrá režije, excelentní kamera... takhle by to mělo vypadat! Doporučuji ale shlédnout všechny tři díly trilogie, které se sice tváří na sobě nezávislé, ale člověk nepochopí všechny souvislosti- Muži, kteří nenávidí ženy- Dívka, která kopla do vosího hnízda- Dívka, která si hrála s ohněm. ()

katmandzoo

skvelé vyvrcholenie celej série..spravodlivosti bolo nakoniec učinenej za dosť..pri súdnom procese som znova nedýchal a prežíval som to ako keby som bol jeho priamym aktérom..nakoniec to dobre dopadlo a mne bude smutno, že sa táto séria končí..škoda, že sa autor nedožil slávy, ktorú mu táto séria priniesla a veľká škoda najmä toho, že nebolo zrealizované to, o čom autor sníval, a to natočiť ďalších 6 častí, čo by som bol len veľmi rád..neostáva mi však nič iné len konštatovať, že ide o jednu z najlepších trilógii, aké som kedy videl.. ()

fraktal

Klasické zpracování knižní předlohy - tedy spousta obrazů, jenž bez znalosti knihy prostě nepochopíte. Ovšem evropské filmy mívám daleko raději než americké coververse (na které ale bohužel obvykle narazím nejprve - a ani tentokrát to nebylo jinak). ()

Cheeker

Po druhém dílu, který nebyl zdaleka tak kvalitní jako jednička, jsem si nechal docela dlouhou pauzu. Ale naštěstí jsem se bavil a navíc posledních asi 45 minut už jsem jel jedním dechem vtažený do děje. Na jedničku to nemá, ale já se bavil výborně. Jsem zvědavý na odezvu američanů. ()

mirecek

Slanderovej styl na konci -> nejlepší. Jinak lehky zlepšení oproti 2ce, ale na první díl to přeci jen nemá... ()

darkreider

Dĺžke by pomohol vyhodiť linku s postavou blonďavého cvalíka, čo je mimochodom postava úplne divná a zle zahraná a má nulový vplyv na dej. Potom už by ostalo len súdne poli-krimi, ktoré by v hodine a pol malo šancu nenudiť. Takto je to extrémne dlhá nezáživná zmes všeličoho a ničoho. ()

dakarin

3 díl pokračuje v sestupu. Již úvodní scéna dvou členů místní "POLIS" jakoby symbolicky předznamenala kvalitu tohoto dílu :-( ()

KafuR

Poslední díl zůstává velice silně napojen na závěrečné peripetie dvoječky a provádí nás finálními zákulisními tahanicemi, ve kterých jde o neodbytného pisálka, jeho potřebou strkat všude nos a také partičku vysloužilých důchodců s rozličnými chorobami a jejich tajným spolkem z mládí, kdy se rozhodli, že život jednoho zběha od Uralu je cennější než život dívčiny, která ráda dělá problémy tam, kde se to nikomu nehodí. Každopádně bylo toto justiční drama bojující za právní způsobilost jedné zlobivé dívčiny jakoby vystřižené z večerníčku pro dospělé velice záživné a zábavné a navíc s třešničkou na dortu v podobě závěrečného soudu, kterou můžete buď spolknout jako jednohubku anebo ji pomalu převalovat po jazyku a vychutnávat si ji jako chudák Lisbeth svého až příliš osobního doktůrka z dob dospívání. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta