Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

Likan7

Je s podivem, jakým způsobem stihli tvůrci natočit 3 celovečerní filmy za jediný rok s tak vysokou kvalitou. Pokud odhlédneme od zvláštní dvojky, ve které jsem se často ztrácel, byla to stále dobrá filmařina. Třetí díl je už zase naštěstí přehledný a vlastně triviální, celá ta linka s Lisbeth a soudním procesem mě bavila a klidně bych si jí dokázal mít roztáhlou na celé stopáži v reálném čase. Chápu ale, že tu bylo několik otazníků, které bylo potřeba vysvětlit. Není to přelomové dílo, ale v rámci severské kinematografie to je parádní kousek s fantastickou Noomi Rapace. ()

mira.l

Víceméně totéž co u předchozích dvou filmů. Podívat se na to dá, ale že bych z toho sbíral čelist ze země, to určitě ne. Ledacos se v posledním díle vysvětlilo, ale v těch dědcích, co byli velký páky někdy v 70. letech, jsem se chvílema moc neorientoval, Lisbeth je i přes to, že se leccos vysvětlilo, stále tak trochu jako hrad v Karpatech. ()

Inozuka

V podstatě platí to samé jako o předchozí "Dívce" .... Blomkvist otravný i s celou tou svou pisálkovskou bandou, Lisbeth charismatická i nezlomná a míra konspirace pomalu přerůstající únosnou míru, kterou divák ještě je schopen bez parodického úšklebku pobrat. Celkově ale pořád napínavé a je až neuvěřitelné, jak ta napálená stopáž rychle uteče. ()

Hellknight12

Ďalšie skvelé pokračovanie tejto severskej kriminálky, ktorá to celé parádne ukončenie. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. Niečo mi to chyba ale čo nwm možno, mohli o trochu viac času stráviť v súdnej sieni. ()

Anomiska

Veľmi napínavé zavŕšenie trilógie. Chýbali mi tam ale určité vysvetlenia. Čo znamenalo to jej tetovanie a prečo/kedy vzniklo. Keď čítala dokumenty o majetku svojho otca, poznamenala, že je to nejaká blbosť, zrazu šla do tehelny a čo myslela tou blbosťou si divák môže domyslieť... Každopádne sa teším, že i keď to skončilo pre ňu dobre, úplne sladký koniec to nemalo. Začínam sa báť americkej verzie. ()

aik

Určitě lepší než druhý díl, jedničce to bohužel konkurovat nemůže (a to mi Muži přišli námětem lehce tuctovější než zbylé díly). Velmi zajímavá triologie, u které jsem zpětně docela zklamaný, že jsem si nejprve nepřečetl knižní předlohu (což nejspíš rychle napravím) a to nejsem žádný velký literární fanoušek. Totiž i přes to, že jde o nadprůměrně kvalitní thriller se skvělými herci a obstojnou výpravou, byl jsem po konci trochu rozladěný, protože jsem celou dobu měl pocit, že tenhle příběh má mnohem větší potenciál, než jak je to zde pánem scénáristou a hlavně řežisérem předkládáno. Upřímně chvílemi jsem v tom měl chaos, kdo, co, proč a jak. Klidně bych snesl trochu delší verzi, hlavně když by se zaplnily některé příběhové mezery, dokázalo se dramaticky trochu přitvrdit a víc se vykreslili motivace či i charaktery některých vedlejších postav a to především z kruhů ilegální tajné skupiny. .. Shrnuto určitě se chci na to podívat ještě jednou, ale přestože bytostně nemám rád módu remaku, chci vidět Fincherovu verzi a to alespoň posledních dvou filmů, protože pak by to mohlo být klidně i za čistých pět. Režie, byť veřím, že u tohohle románu byla nevděčná, byla pro mě nejslabším článkem. 70% ()

coinneach

Mysteriózní thriller, kriminálka a soudní drama říznuté oběma předcházejícími žánry. Takový je žánrový sled filmové trilogie natočené podle jedné z nejúspěšnějších knih současnosti, Milénia. A ani jednou z toho nebyl špatný film, přestože zejména druhý díl budil rozpaky, ty však byly způsobeny více než výrazným kvalitativním poklesem žánrovou obměnou, na kterou nebyli mnozí připraveni. Daniel Alfredson se ukázal jako schopný režisér, jehož volba se neminula účinkem. Dívka, která kopla do vosího hnízda neohromí jako Muži, kteří nenávidí ženy, ale přidává něco, na co bravůrní, ale chladná jednička a poněkud nečekaně akční dvojka nedosáhly, do rozuzlení celého komplotu přináší emoce a definitivní se sžití s hlavními hrdiny a přestože s odstupem a větším zamýšlením se nad dějovou linkou, mohou vadit některé nevysvětlené situace, se kterými si ani trojka nedokázala poradit, zůstává faktem, že se tahle trilogie zapsala do TOPky krimi thrillerů poslední doby a snese se tak i mírně nadsazené hodnocení. 80 % ()

Ogrb

Utahaný, nudný, předloze nesahající ani po kotníky. Tohle si Milénium nezasloužilo! Americká verze je potřeba víc, než jsem původně myslel. Fincher by takovou látku posrat neměl. 4/10 ()

merlik

Nejslabší díl trilogie, všechno již bylo řečeno v předchozích filmech a rozuzlení spiknutí vlastně postrádá potřebné napětí. ()

Looka

60% jednoznačně nejslabší díl série. Ale jako samostatný film pro nedotčeného diváka je to nadprůměr... ()

Chuppa

První polovina filmu byla, dá se říct nezáživná, ale pak se to rozjede. Sledovat soudní proces při němž vyvstanou na světlo světa prasárny a následné sproštění obvinění Lisbeth byla bomba. No a nakonec smrt jejího nevlastního bratra rukou motorkářského gangu? V jako vendeta. ()

Lilien

neviem dosť otázok pre mňa zostalo nezodpovedaných. Rád by som si prečítal knihu , lebo máloktorí film prekoná svojho knižného predchodcu. No taký povinný dojazd , ale vytratila sa s toho tá originalita, tá mysterióznosť , to zaujímavé pátranie s prvej časti. No napriek tomu som rad že som videl celú trilógiu a Lizbeth je odteraz jednou s mojich oblubených postáv. ()

VvV14

Protože jsem se k této trilogii dostal omylem a vidím ji pozpátku, trochu jsem ze začátku nechápal. Ale po chvíli přemýšlení jsem byl velice spokojen, že i bez dvou předchozích filmů je docela srozumitelné o co tady jde. Zajímavý příběh, který mohu jen doporučit. ()

DogtownCZ

Kniha byla skvělá, ale tady hodnotíme film. Ten se mi právě naproti předloze zdál dost odfláknutý a pár věcí, které se mi na knížce líbily úplně vypustili. Jistě, to by musel být film delší než 141 minut, ale i tak to zamrzí vzhledem ke skvělé předloze. 3 hvězdy za zpracování filmu. ()

Maniik88

Tak sme sa dozvedeli, že druhý diel bol vlastne úvod do tretieho, ktorý bol opäť veľmi dobrý. Aj mne, podobne ako ostatným, najviac sadla jednička, ten diel bol proste super a vlastne moc nesúvisí s ďalšími dvoma. No ani tento posledný rozhodne nie je zlý. Dlho som uvažoval nad 5*, ale predsa len na jednotku stráca. Ja som sa ale veľmi bavil, vôbec mi dej neprišiel nudný, ani súdny spor, ani špióni. Podľa mňa super a v dnešnej dobe 3D blockbusterov bez štipky inteligencie, je toto ako živá voda. Tu víťazí príbeh, scenár a skvelí švédski herci a Noomi si naštartovala slušnú kariéru, budem jej držať prsty. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta