Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

w_laura

V tomto případě jsem snad poprvé vděčná za to, že jsem nečetla literární předlohu. Můžu si tak naplno užívat tuto skvělou podívanou, aniž bych byla ovlivněná kvalitou zpracování. Samozřejmě tedy nemůžu posuzovat, jak moc je film věrný knize, i když je mi jasné, že tempo takto uznávané detektivky nedrží. A to ani nemůže. Žádný film nám svým zpracováním nedokáže naplnit naše představy. To nejde. Knihy jsou prostě subjektivní. Celá filmová trilogie mně nadchla. Evropské pojetí detektivek a zločinů všeho druhu je jiné než americké. Drží se totiž při zemi a je věrohodnější, což je příjemná změna. Navíc je fajn sledovat vývoj vztahu mezi Lisbeth a Mikaelem, který (přiznejme si,) je vodítko zbylých dvou dílů. Je tam mezi nimi to správné jemné napětí, vážně mě to baví. ()

papadoce

Pokračovanie, ktoré vrátilo filmovú sériu Millennium späť tam kam patrí. Bolo to nádherne európsky surové, s dobrou atmosférou a postavami, ktoré môžete nenávidieť a chcieť im rozraziť lebku, či naopak obľúbiť si ich a tak nejako bojovať s nimi.Mám rád filmy, ktoré vo mne dokážu vyvolať emócie a vtiahnu ma do deja. Je to skvelá trilógia. ()

GameboyNES

O dost slabší díl, než Muži co nenávidí ženy. Čumět 2. hodiny na tu šeredu Rapíču, je fakt za trest. Pro mě prostě průměrná TV kriminálka. 63% ()

Shitonit

Jednička i dvojka a nakonec i trojka.. tohle se musí hodnotit jako celek, a dle mého názoru, se jedná o pooomalu se táhnoucí děj, který je nutno sledovat, vstřebávat, chápat a neodbíhat. Tzn Jako celek se jedná o neskutečně napínavej příběh o boji dobra se zlem. Dokonale vybraný postavy a neskutečně povedená postava Lisbeth, kterou hraje zvláštně okouzlující Noomi. Tak. ()

vitac.

Bohužel "se to zamotalo se to zamotalo" a já myslel, že Dívka, která kopla do vosího hnízda je druhým filmem v sérii:( Možná právě neznalost jejího skutečného předchůdce způsobila, že valnou část úvodu filmu jsem se jen velmi těžko orientoval v ději. S postupem času to bylo lepší, ale i tak jsem byl mírně zklamaný, neboť kvality prvního dílu se zde dosáhnout nepodařilo. Jsem zvědavý, co bude uprostřed:) ()

kurzweil

Je to celkem těžký hodnotit, když se v téhle časti uzavírají věci z dílu druhého a slouží k tomu podklady z toho prvního (i když ten jediný se dá shlédnout samostatně a nic tím neutrpí). Jednička super, dvojka slabá a trojka tak nějak mezi....nemám srovnání s knihou, ale ten kdo ji nečetl a ani nebude by si tohle mohl v klidu dát:) ()

blacktomas

Třetí a poslední díl do naší skládačky je na místě. A opět je to nářez jako sviň. Vynikající práce režiséra se projevila ve všech třech pokračováních, překvapení hází jako z rukávu v tu pravou chvíli a stále se objevují nová. Předloha prostě nemohla být lepší. Co je ovšem osvěžující, je fakt, že každý díl trilogie má několik domnělých vyvrcholení a pokaždé když to vypadá, že horší už to být nemůže, nebo že už je konec, začíná se rozehrávat další dějová linka, která má zase koule. Velmi napěchovaný a kvalitní materiál. A Lisbeth? Stala se jednou z mých nejoblíbenějších hrdinek. ()

Solverino

Hodnotím velmi pozitivně, konečně pěkná detektivní série ze severského prostředí! Zajímavě obsazené, velmi realistické! Super! ()

mh825

Finále na súde s čírom a punkovým imidžom - to už je niečo. Pri treťom diely som si už zvykol na pomalý sled udalosti.... ()

miki68cz

Dnes jsem pochopil, že někdy je třeba v trilogii slabších druhých dílů aby se veškerá zbylá síla příběhu koncentrovala do dílu závěrečného. Atmosféra, hudba, režie, napětí - super. A Michael a Noomi ? Nemám slov, jak skvěle si tihle dva vedli. Doporučuji ()

4k7

Poslední díl trilogie, tak už to můžu konečně napsat... Noomi Rapace - žehlící prkno s hlavou, ale musím uznat, že celé tři díly mě fascinoval ten její sebejistý výraz a upřený pohled. V obličeji opravdu krásná herečka. A samotný kopanec do vosího hnízda? Žádný extra výkop to nebyl. Jde o to, že první díl by mohl být klidně i samostatná kapitola, bez nějakého pokračování. Následující díl přinesl další zápletku, která s tím prvním skoro vůbec nesouvisela. Třetí díl je už vyústění všech událostí, děj se docela vleče a svižný je až konec, který ovšem nijak nepřekvapí. Možná trochu nečekané, s jakým ledovým klidem přijala Lisbeth Salanderová pomoc od lidí, kterým vděčila za svoji záchranu. Taktéž její nevlastní bratr bral svůj fatální konec až moc v pohodě. Napadá mě, že tento řízek bez emocí, který navíc necítil fyzickou bolest, mohl dostat v posledním díle krapet víc prostoru. Skoro celou dobu čučel jenom na televizi ()

lake-lake

třetí díl se mi četl zdaleka nejhůř, s filmem už to tak strašné nebylo. bylo toho tady napsáno už dost, takže - pár snad nových pocitů, postřehů, objevů a poznámek 1) Švédsko a jeho reálie jsou teď (alespoň pro mě) mnohem víc přitažlivé 2) i ve Švédsku mají slizké prokurátory a slizké soudkyně, a pokud to u švédského soudu opravdu chodí tak, jak jsme viděli ve filmu, nemáme se za co stydět ;-) 3) motiv s výhružnými dopisy měli autoři opustit, protože obracel pozornost k těm, co měli zůstat utajeni. v knize píše výhružné dopisy někdo jiný 4) extrémní příchylnost ke gender korektnosti způsobila, že nám advokátka otěhotněla (její vítězství se pak jeví jako dvojnásob triumfální, už vzhledem k matérii, která se projednává). přesto to považuju za zbytečné 5) Lena Endre je mizerná herečka 70% ()

jafuska

poslední díl této triologie, a musím říct, že tato se povedla nejvíce, mělo to spád, napětí, jsem mile překvapena tímto filmem, sice na můj vkus docela dlouhý film, který by tak ani nemusel být, ale přesto jsem tímto filmem dost spokojená,. Film, který má všechno jak má mít, i když Lisbet nebyla dost sympatická, ale svoji roli zvládla dost dobře, snad ji uvidím i v jiných filmech, docela se na to už těším, ()

otilrak

Po druhém dílu jsem se trochu bál, ale obavy se naštěstí nevyplnily. Tento díl ve mě zanechal stejný pocit jako první. Scénář se dost odklonil od knihy, ale nejedná se o nic hrozného. Takže by člověk dobře pochopil, i kdyby neviděl předešlé dva. Na rozdíl od dvojky. Noomi Rapace je v roli Lisbeth prostě jako doma. I když, mohlo to být lepší. Její jinost mohla být vyjádřena dokonaleji, ale za to nemohla ona, nýbrž scénář. Díky ní 4 z pěti. ()

Wecfarien

Na svá zranění měli Lisbeth i Zalaščenko správně zemřít už na konci druhého dílu, samozřejmě, ale nebylo by moc o čem hrát. Když si Lisbeth na konci přebírala své dědictví, napadl mě úryvek z Cimrmanova Záskoku: "Cihelny je mi obzvlášť líto. Jaké cihly může pálit takový necita..." Té scény v cihelně mi ale rozhodně líto nebylo, hrdinka to vyřešila s důvtipem. ()

Soubi

Důstojné zakončení kvalitní knižní trilogie. A lehce přitažený za vlasy, leč stále lákavý styl mé milované Lisbeth :) ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta