Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

WolfR

Srovnatelné s druhým dílem, oproti předloze se opět vytratila atmosféra a napětí. Navíc to celé bylo opět velmi uspěchané a děravé. Alespoň, že závěrečný soudní proces nezklamal. A i Noomi Rapace byla opět skvělá a démonická. 3 hvězdy. ()

KajusaK

Průměrné drama z Millenia. Noomi Rapace opět překvapila, skvělý herecký výkon. Příběh slabší než v muži kteří nenávidí ženy,ale 3* silné mohu dát bez výčitek :) ()

Radiq

Už to není taková bomba, jak první dva díly, ale rozbušku to má. Není to moc akční, ale je to hodně soudní. Celkem se tam dost pletou jména, protože jich je moc a švédskejch. Stejně su ale rád, že jsem to viděl. ()

bartias

Závěrečná část trilogie Millenium přímo navazuje na předchozí Dívku, která si hrála s ohněm a působí veskrze jako poslední epizoda oblíbeného seriálu. V první polovině se uzavirají dosud volné konce (někdy vyloženě klasicky - smrtí) a zároveň se pomalu rozjíždí příprava na velkolepé finále. Bisexuální asociální pankačka Lisbeth od mysteriózního thrilleru v prvním dílu přes psycholohické a špionážní drama v pokračování ušla dlouhou cestu. Dívka, která kopla do vosího hnízda je pro změnu paranoidní politickou kauzou. Napětí i všechno ostatní, co je na tomhle filmu dobrého, krystalizuje ve finálním aktu, který se podle očekávání odehrává v soudní síni. 7/10 ()

abenino

Celá třídílná série Milénium je bezesporu jednou z nejlepších kriminálek za poslední roky. Závěrečný třetí díl je rozhodně lepší, než díl druhý. Jde o dost kvalitní zakončení našlapané adrenalinem, nejrůznějšími konspiračními teoriemi, nervy drásajícími momenty, vynikajícími hereckými výkony a slušným hudebním doprovodem. Všechno se postupně rozplétá a má to silně gradující tempo. Teď jen uvidíme, zda se podaří dokončit remaky zbylých dvou částí, neboť první díl, který vtrhnul do kin v lednu 2012, svou kvalitou překonal dokonce původní verzi. Jsem nesmírně rád, že jsem se dokopal ke koupi této série, protože ten kdo neviděl, přišel o hodně. Všem alespoň částečným milovníkům tohoto žánru, doporučuji ke shlédnutí. ()

vesper001

Oproti dvojce přehlednější, srozumitelnější, přiměřeně akční, se solidně vybudovaným napětím i gradací. Anebo jsem prostě čekala podobnou slabotu, jakou byla dvojka a tak to bylo příjemné překvapení. Říká se, že člověk se vyjadřuje svým vzhledem důrazněji než řečí nebo gesty. Lisbeth toho u soudu ani moc říkat nemusela. ()

LeoH

Tady už byly dějové zkratky hodně citelné (možná si ty knížky nakonec přece jen přečtu) a severskokinematografický půvab prvního dílu se nezopakoval ani tentokrát, ale pořád mě to emocionálně vtahovalo jako už dávno žádná kriminálka. Pěkně decentní konec. Filmový snobík ve mně tiše reptá, že to mohlo bejt mnohem větší umění, konzument spokojeně vrní. ()

chelseaman22

Po prvním díle bych netipoval, že Kale bude v této pomýlené trilogii zvané Milénium tím nejlepším. Co naplat, že výlučně nosí jen jedno propocené tričko - Kale byl průměrný, což ovšem na jasné prvé místo stačilo o dvě koňské délky. Nicméně nejpozitivnějším momentem Ženy kopající do úlu je hláška malého sviště ve znění: "Ta kaše s párkem je fakt dobrá." Pro posluchače obeznámené s Ranní show na E2 byl pěknou nostalgií státní zástupce Nevímjak Extrém. Nejspíše je dobře, že mág Stieg už není mezi námi - tomu by z této nepovedené trilogie pěkně stoupl tlak. Nejvýše otravným moulou je zvolena ta stará nadržená káča, jež se lekne každého výhružného mailu. Její hysterické scény vedly k otázkám, jestli je v posteli vážně tak dobrá, když ses s ní Kale příležitostně zahazuje. Že si Daniel vymyslel vlastní příběh chápu - každý rejža na to má právo. Opravdu nenechal kamen na kameni. Dokonce i soudci změnil pohlaví, což vede k myšlence, že asi žádný racionálně uvažující muž, by to takovéhle zavařeniny vážně nešel. Resumé: Hlavně kvůli zmínce o mém oblíbeném jídle musím dát ****. 65% Celosvětový výdělek k 1. 3. 2013: $43,498,108, což 8,21 násobek budgetu ()

A.Beech

Po slabšej dvojke tu máme výkonnostne diel, ktorý je síce lepší ako dvojka, ale na jednotku sa nechytá. Po tom, čo Mikael hľadal počas celého druhého dielu Lisbeth tu máme opäť diel, kedy sa týto dvaja takmer nestretli. Síce sklamanie, ale samotný film tým až tak netrpí ako tomu bolo v predchádzajúcom diely. ()

markuc

Ja musim rici, ze me se zpracovani velmi libilo, i kdyz jsem cekal neco daleko horsiho (vzhledem k dosavadnim reakcim a casu, na natoceni cele trilogie) - byl jsem vsak prijemne prekvapen, lepsi nez "dvojka". Vzhledem k deji jsem se obcas docela ztracel a oproti knizni predloze je to pry slabsi. Rozhodne si knizky ale radeji prectu a potom treba jeste upravim nazor na tyto filmy. Zatim to mam takto: "jednicka" - "trojka" - "dvojka", co se tyce kvality zpracovani. ()

Sonnik

Jednička byla seznamovací, dvojka měla jít do hloubky a trojka odváženě rozehrává velkou hru ve švédské tajné službě. V knize to asi bude vypadat jinak (strašně se těším) ale tady je opět vidět, že tomu něco chybí a to něco si najdeme asi spíš v knize. Pořád mi ale trojka přišla zábavnější než díl druhý. Americké remaky, které dostal na starosti jediný člověk, který by to nemusel posrat, jsou pro mě velikou záhadou. Good luck David. ()

Belbo

Méně špatné než pyromanka, mnohem horší než první Muži. Nevěřil jsem v kvalitativní vzestup ze dvou důvodů: 1. stejný režisér; 2. Vosí hnízdo je dovyprávění příběhu, dodržuje stejné vypravěčské postupy uplatněné v předchozím díle urežiséra i scénáristy, který protentokrát zapomněl na Kill Billa a místy se snažil o mrtě napínavý popis souboje "utajených" s "neutajenými", kůlervoucí soudní drama a famózního završení odysei do černé zažrané pizdy v samém závěru. ()

LordSnape

Tak tohle mě už fakt nebavilo. Kospirace důchodců, nudný soudní proces a vyústění a pozavírání všech, co měli s tím co dočinění. Zívačka. ()

žvanimírek

Nejlépe zpracovaný díl trilogie Stiega Larssona. Vše působí tak autenticky a temně, že je člověk schopen odpustit i mírné odklony od předlohy. ()

exhoubus

Po celkem slabé dvojce přichází její pokračování. Vzhledem k tomu, že filmy režíroval stejný režisér, myslel jsem, že kvalita filmů bude přibližně stejná. Právě proto mě film příjemně překvapil, ale myslím, že je to spíše zásluhou knižní předlohy, než režiséra, protože oba filmy působí vizuálně přibližně stejně – tak trochu amatérsky. I když mě film bavil, rozhodně nemůžu srovnávat s muži, kteří nenávidí ženy. Celkově na mě film působil jako obyčejný krimithriller s trochu jiným koncem, než jsem zvyklý, bez rozuzlení na poslední chvíli, bez vybuchujících aut, domů a jiných drahých věcí. ()

Mrkvič

Vyústění trilogie. Dalo by se říct, že jde už jen o dojetí serie, kdy se divák nedozví nic moc nového o propleté organizaci za vším stojící. Přes 2 hodiny se tak vleče předem jasné vyšetřování, vyhrožování a soudní spor. Některé scény vygradují slušně, ale to je spíš tím, že se k tomu dostává divák přes 6 hodin filmů. Konec s velikým blonďákem je navíc strašně přitažený za vlasy a celá trilogie si ho ani trochu nezaslouží. ()

skrblik007

První půlka horší (asi stejně jako celá dvojka), ale pak to začne gradovat a má to spád. Méně dějových linek, méně postav, vyvrcholení hlavní mytologie trilogie a nakonec i pěkné finále. Noomi Rapace stále válí. ()

LiborGondek

Epické zakončení rozhodně vysoce nadprůměrné trilogie. Řekl bych, že tento poslední díl je zároveň i tím nejlepší. Neuvěřitelný monstr proces spiklenců a lidských sviní proti Lisbeth nemá obdoby a doslova jsem hltal každou vteřinu. Fandil jsem Michaelovi a jeho spojencům, vlastně celému nakladatelství Millennium, aby vydrželi v boji proti tak silnému nepříteli. Nakonec u soudu promluvila pravda, cesta k ní byla trnitá a stála všechny hodně sil. Ale přesně takhle si představuji drama. Exceletní, bravo. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta