Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

Mirokukii

Slušné a místy napínavé zakončení mrazivé trilogie, v níž nejméně povedená druhá část, posloužila jen jako přestupní stanice k dílu třetímu. Síť padouchů představena, a rozpletena. Děj je to velmi komplikovaný, bez větších zaváhání, avšak na postavy, a jejich prožitky, už čas moc nezbyl. Což je škoda, v momentě kdy Noomi nasadí tu svou vyzáž, nemá konkurenci. ()

ecceHOMMO

Celkovo som z filmovej podoby skvelej (knižnej predlohy) severskej krimi sklamaný. A preto nemôžem inak ako odporučiť tisíc krát knihy, pred filmami. Samozrejme nešlo sfilmovať všetko, ale mne strašne vadili napríklad nezobrazené vzťahy medzi jednotlivými postavami a charaktery hlavných hrdinov, ktoré boli výrazne potlačené do úzadia (najmä Lisbeth). O neprehľadnosti deja ani nehovoriac. ()

ywo666

4* dávam konštantne pre celú sériu. Pozeral som ju v zaujímavom rozložení. Prvý deň som videl prvé dva diely a tretinu tretieho, druhý deň druhú tretinu tretí som to dopozeral. Trochu sa mi to prelína. Film je rozhodne príjemným prekvapením pre čitatelov knihy. Na pomery sa hodnbe drží predlohy. Pri väčšine scén sa mi vybavujú pasáže z knihy. Pre tých čo knihu nečítali, to môže byť zaujímavý thriller, s pochmúrnou Švédskou atmosférou, zaujímavými postavami a kvalitnými hereckými výkonmi. Bohužiaľ niektoré súvislosti z knihy, nemuseli divákovi dôjsť. Rovnako niektoré veci neboli dotiahnuté, alebo vyzneli do stratena. Škoda. Čosi tomu chýbalo aby to bolo 5*. Som zvedavý na Finchera. Môže spraviť hustý s hustou atmosférou. Ale celkom sa bojím, že z toho nič dobré nevzíde, ale držím palce. Každopádne v švédskej verzií má viac než zdatného súpera. ()

terunka003

Z nutnosti, dojezdové, ne příliš napínavé, rychlé, stručné. Je pravdou, že kniha nemůže být nikdy horší než film. A jak jinak narvat tak obsáhlý děj do filmu? Nelze. Přesto, asi nejstručnější snímek celé trilogie, stále se nemůžu ubránit faktu, že ten, kdo nečetl knihu, nemohl pochopit děj, ale třeba se mýlím. Hlavní hrdinka i bez tak pohnula mým srdcem, radost se na ní dívat. ..teda ten hnusnej vysokej blonďák je vážně hnusnej.. ()

Pavlínka9

Těšila jsem se. Tak moc jsem se těšila, až jsem si to nechala na konec a mezi jednotlivými "díly" uplynulo více času a pro mě tento film byl sice srozumitelným završením a ukončením všech předešlých, ale něco mi na něm chybělo. Bylo to brané spíše z pohledu právnického, žurnalistického a aby člověk opravdu chápat spojitosti, musel vidět předešlé dva snímky. Lisbeth nám tam skoro nepromluví a nejlepší pro mě byl až soudní proces, který nechal vyplavat na povrch velké množství dalších otázek a případů. Pro mě zklamání. ()

lennyd

Sice si Lisbeth myslí, že si navždy vyřídila účty se svým otcem, Alexandrem Zalaščenkem - a to netuší, že on - stejně jako ona - přežil a dokonce leží ve stejné nemocnici. Lisbeth je ovšem obviněna z pokusu o vraždu, a Mikael Blomkvist bude muset nasadit všechny možné páky, aby dokázal Lisbethinu nevinu. Dostává ale nečekané společníky - vládní vyšetřovatele, kteří, stejně jako on, chtějí odhalit tajemnou "Sekci"... Závěrečný díl této minitrilogie je o kousek horší než úvodní film, a o kousek lepší než díl prostřední. Vedlejších postav ubylo, a vše směřuje jen k jedinému, soudu s Lisbeth. Samotné soudní líčení považuji za jedno z nejzábavnějších ve filmové historii, s důkazy které obhajoba měla, soud nešel prohrát - a jen si mohla vychutnávat jednotlivé svědku obžaloby. Co se týče filmové stránky, tak jak jsem psal výše - napětí prvního dílu je tatam, zůstává jen zajímavá krimi, která naštěstí nikterak nenudí. O hereckých výkonech nemá smysl cokoliv psát, Michael Nyqvist i Noomi Rapace fungují stále stejně (a navíc Noomi měla svoji roli náramně zjednodušenou, ani se nemusela převlíkat z pyžama).. ()

Triny

Pecka! Pecka! Pecka! Po slabší dvojce, přichází výborná trojka, kterou opouštím s pocitem zadostiučení a děkuji celému Miléniu za skvělý výkon a několik hodin kvalitní podívané! A ještě si dovolím navrhnout - šup do pavoučí sítě!!! ;) ()

hroubek

Stejně jako u knížky i film má největší problém, v že asi až na dvě pasáže se nic neděje jen se sbírají důkazy.Kde, kdo namítne, že je to budování atmosféry já ale tvrdím, že zrovna v této části příběhu mohlo přijít něco neobvyklého něco co není v knížce tak aby film lépe držel.A to je film o dost ořezaný oproti předloze je úplně vynechaná část příběhu s Erikou nebo Michallelův stah s policistkou Monicou.A samotný soud je výsměchem oproti knížce.Ale všechno má dvě strany zas ta scéna s přestřelkou funguje velmi dobře jen mohla být delší nebo konečné zúčtování Lisbeth se svým nevlastní bratrem taky není k zachození.Ale všechno tohle ve výsledku působí strašně utahaný,pomalý a hlavně nevyrovnaný. ()

Danny F.

Ještě slabší než předchozí díl trilogie. Pro mě hodně nudnější, ale jelikož se zde konečně mladá dívka dočká spravedlnosti, přidám na hodnocení. 55% ()

dANo

Priznávam, že je to trochu lepšie, ako druhý diel, ale aj tak ma to ani zďaleka nezaujalo tak, ako ten prvý. Najradšej by som to hodnotil 3 a 1/2*. Čo sa samotného filmu týka, tak som sa tak trochu nudil, keďže to už nemalo takmer žiaden detektívny nádych, chýbali aj akčné scény a celé to bolo skôr ako nejaká súdna dráma, pričom divák len čakal, kedy obhajoba použije dopredu známe dôkazy... Neviem prečo to zrežírovali týmto spôsobom, lebo verím tomu, že predloha nemusela byť až tak nudná (zatiaľ som však nečítal). Akokoľvek, moje záverečné hodnotenie celej trilógie Milénium je také, že stačí vidieť prvý diel a uchovať si ten skvelý pocit z neho. Tie ďalšie diely ho tak trochu pokazia... ()

zdenny

Závěrečný díl celé trilogie je už víceméně o charismatické Noomi Rapace a soudním procesu s ní. Ji, jakožto velice inteligentní bytost, nedokáže zastavit ani vcelku propracovaná konspirace. A s její likvidací to vypadá beznadějně. U soudu vypluje na povrch jedno nechutné tajemství, které by politické špičky chtěly nechat navždy u ledu. Jenže v totálně zničující hře, kterou Noomi rozehraje, se hraje až do konce. A vosy z rozkopnutého hnízda nějak ztrácí orientaci. ()

jujec

Třetí díl trilogie zase trochu zvedl úroveň, ale na úroveň úvodní části filmu se nedostal. I když bylo zajímavé sledovat, která ze dvou skupin nakonec zvítězí, jednalo se spíše o klasickou detektivku, kde divák nemůže ani přemýšlet či spekulovat o tom, jak to dopadne, protože karty jsou rozdané hned od začátku. ()

Tomatáš

Nebývá pravidlem, že třetí pokračování série je zdařilé a může něco přinést. Alespoň u tohoto snímku to platí a vřele třetí pokračování série doporučuji... ()

JohnSmith

Stejně jako dívka, která si hrála s ohněm,nedosahuje tenhle film kvalit prvního dílu Milénia. Je to sice slušný thriller, ale není moc napínavý ani záhadný. Prvním dílem byla prostě nastavena laťka příliš vysoko. ()

lykan9

Výborně zpracovaný závěr celkově úžasné trilogie. Tvůrci nijak nepolevili a celé dílo udrželi až do konce ve výborné kvalitě. Vůbec nejlepší je film Dívka, která kopla do vosího hnízda od doby, kdy začne Lizbethin soud. To jak se všemi dokáže vyběhnout je zadostiučiněním. Je to také díky výborným hereckým výkonům všech záporáků, kteří své postavy, tak dobře pojali, že je doslova nenávidíte. Millenium je jednou z nejlepších trilogií vůbec. ()

fabecc1222

Musim říct, že třetí díl už ve nezanechal takovou stopu, a to hlavně díky velmi rozvláčně první polovině, kdy Lisbeth jen vegetuje v nemocnici, a Michael rozjímá nad svými články, ale děj se dopředu příliš nepohybuje. Naštěstí se to zlomí při děsivé přestřelce v restauraci a od té doby to začně pořádně gradovat. Ve finále je vidět, že tvůrci by potřebovali nějakou tu půl hodinu navíc, aby závěr nepůsobil hodně zrychleně. Paradoxně tak první polovina velmi pomalá, a druhá naopak až moc rychlá. ()

Ichabod

Přeci jen méně komplikovaný poslední díl už tolik nestrhne. Za zmínku stojí poměrně logický vývoj a chování tajné organizace proti Milleniu a samotné Lisabeth, ale celkově je to přeci jen slabší díl (stopáž je opravdu hodně velká), ačkoliv vše je víceméně v pořádku, jen závěr tolik nestrhne jako předchozí dva díly. Trilogie o dívce s potetovanými zády není vůbec špatně stráveným časem a minimálně první díl si rozhodně ještě někdy zopakuji. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta