Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

 • flanker.27
  *****

  Skvělý seriál, jehož existenci a vysílání jsem zaregistroval úplnou náhodou. Podoba anglického práva 18. století rozhodně poněkud boří představy "staletých tradic ostrovní demokracie", panství práva a spravedlivého soudního procesu. Kdo má rád filmy ze soudní síně a trochu té historie, okořeněné tradičním kvalitním přístupem BBC, přijde si na své.(4.4.2010)

 • tahit
  *****

  Jakkoli je zřejmé, že skvělá produkce britské BBC tentokráte ve službách dámy se zavázanýma očima s váhami v rukou, bohyně spravedlnosti, opět v plné parádě ukazuje své kvality. A když to nehýří oslňující výpravou, tak dramata ze soudní síně dávno uplynulých dob jsou spíše komornějšího duchu s důrazem na kvalitu. Řekněme, že kromě sympatického hereckého výkonu v postavě Williama Garrowa (Andrew Buchan) zdobí seriál i brilantní dějová rozličnost a pozoruhodná kombinace načrtnutých typů lidí všeho druhu. Potažmo seriál nesoudí mravy svých postav, ale zajímavým způsobem především zkostnatělost právního řádu tehdejší Velké Británie. Chcete-li si tedy alespoň užít pár večerů, kde netečou potoky krve, a máte rádi napětí, tak vřele doporučuji.(22.1.2012)

 • Aky
  *****

  Jak jen to Britové a BBC dokážou velkoryse a rozmáchle natočený seriál o vzniku skutečně efektivní a s žalobcem rovnoprávné profesionální soudní obhajoby. Soudní minidramata, na nichž se vše demonstruje jsou samy o sobě skvosty. Navíc se zde opravdu nešetří ani výpravou ani kostýmy, ani na hereckém obsazení.(19.3.2011)

 • misterz
  ****

  Nuž, korupcia, prospechárstvo a politikárčenie na úkor tých najbezbrannejších tu boli už odjakživa a vždy tu i budú... Podnetný a svojou formou zaujímavý seriál, ktorý sa venuje samotným počiatkom súdnictva. Obsahovou náplňou mi to trocha pripomenulo Dobrodružstvá kriminalistiky (1989), čo je len dobre, pretože tento námet mám veľmi rád. Ani výprava spolu s réžiou neboli najhoršie. Čo je trocha na škodu je, že tam bolo miestami na mňa až príliš veľa politiky, takže nie každý diel ma dokázal pobaviť nadpriemerne. Najlepšie časti boli úvodné a potom tie úplne posledné. Nadpriemer. 75/100(11.1.2018)

 • Big Bear
  *****

  Parádní záležitost. Mám v neskonalé úctě muže typu Williama Garrowa. Byli to oni - často zcela osamocení jedinci, kteří tvořili dějiny, v tomto případě dějiny moderního práva. V 18 stol. se dostat před soud smrdělo vždy pěkným průserem. V lepším případě z obvinění z nějakého těžšího zločinu smrděl doživotní výlet do Austrálie do nějaké z trestaneckých kolonií (kde to fakt nebyl žádný med), v horším oprátka - tedy dle britského způsobu pomalé pověšení za hrdlo a několik minut dušení vlastní vahou.... Metody Garrowa, který to dostáhl až na soudce (a který zavedl mimo jiné i křížový výslech svědka či obžalovaného) se pak roznesly do všech dominií i do Ameriky, zkrátka všude tak kam vstoupila noha Angličana... Je dobře, že BBC o tomto muži natočila tento osmidílný seriál. Herecké výkony jsou skvělé, hlavní hrdina má charisma a celkově celá výprava je velmi zdatně provedena. Kostýmy, paruky, místnosti osvícené svícemi ve svícnech, zaplivaný Londýn i vykuřovaný soudní dvůr... Páni advokáti i spodina... Zkrátka paráda. I délka jednotlivých dílů je velmi příjemná a zároveň dostačující ! * * * * *(28.8.2013)

 • sharky
  *****

  Uzasnej serial, s neskutecne charizmatickym hrdinou, nabity emocemi az po okraj. Skutecna tvar pocatku soudni spravedlnosti v britanii, ktera vlasten neam se spravedlnosti nic spolecneho. Vedle reseni pripadu a prepisovani zvyklosti je i chytlava vedlejsi linie s Garrowovym vztahem ke krasne lady. prvni dve serie jsou na 6 hvezdicek, treti serie uz je spis nastavovana kase, kde uz serial vykrada sam sebe a nema moc co nabidnout.(8.7.2012)

 • Splasher
  ****

  Přestože hlavní linku tvoří ta romantická, tak to není samoúčelné a slouží to k posouvání děje a postav. BBC mě zase dostala. Po (z mého diváckého pohledu, časově naopak) moderním Silku tentokrát zabrousila do archivu Old Bailey. Velmi zajímavé počtení. Například tam najdeme i mé oblíbené "I rest my case", ale v jiném významu a navíc pronesené oním Monstrem. Najdeme tam však pány Williama Garrowa, Silvestra, Southouse a další? Koukněte se sami. _ Pro mě je Andrew Buchan Ryan Gosling soudních síní.(11.8.2012)

 • IvcaSammet
  *****

  Seriály ze soudní síně mě hodně baví, obzvlášť ty historické, ale musí být dobře natočené. Garrow's Law je vyloženě učebnicový příklad toho, jak by měly takové seriály vypadat. Nádherná výprava, výborné herecké výkony, skvělý scénář, vynikající případy i zápletky. Já osobně nesnáším cokoliv, co se týká romantiky, ale musím se přiznat, že mě románek Williama Garrowa a lady Sarah Hill zaujal víc, než bych si kdy uměla představit. Obzvlášť pak linka ve třetí řadě, kdy se jednalo o opatrovnictví Samuela. Přesto, že se jedná o seriál ze soudní síně, těšila jsem se spíš na rozuzlení právě této zápletky než na samotné rozsudky. Je až neuvěřitelné, jaké zákony platily v osmnáctém století, a co všechno bylo považováno za normální a naopak nepřípustné. Garrow's Law není jen lahoda pro divácké oko, je to taky seriál, který nenásilně poučí o minulosti až by si to divák sám uvědomoval.(15.9.2017)

 • Indyi
  ****

  Po prvních dvou dílech váhám mezi 4-5*, zatím dávám 4*,ale doufám, že po shlédnutí dalších dílů, budu moci přidat i tu poslední.(19.7.2012)

 • 2kocour
  *****

  Velmi poutavý seriál natočený na zakládě skutečnosti.(19.9.2012)

 • Zuzato
  *****

  jeden z nejlepších historických seriálů, co jsem viděl. kéž by pokračoval dále...(26.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace