Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Holina

Tak tentokrát se opravdu nezadařilo. Většinou mám pro podobné projekty slabost, ale tohle byla extra nuda. Dobrou noc ()

matias32

Po megaúspešnej jednotke (pre mňa dosť nepochopitelne) prichádza dvojka, ktorá žmýka predošlý diel ako sa len dá. Najväčším problémom tohto (anti)hororu je to, že nie je ani trochu strašidelný. Poteší jedine naviazanosť obidvoch dielov. ()

pipapaja

Bohužel toto je o trošku slabší odvar z jedničky ale pořád to má napínavou atmosféru akorát ten konec je horší než v jedničce. Vypadá to, že se nám rodí nová série po saw ale už při druhém díle má sestupnou tendenci takže doufám, že třeba trojka bude lepší. Ač tento film stál málo pořád je děsivý a doporučuji koukat za světla nebo za přítomnosti někoho jiného. ()

Orthank

Tento nápad z amatérskym "Homemade bubu" videom má niečo do seba. Už len kvôli minimálnym nákladom a maximálnemu účinku v rámci možností. Stále ma prekvapuje ako táto strojená zimomriavková skladačka z pár neznámych ksichtov, desiatky techno ruchov a nevinných detských obetí dokáže zakaždým tak postrašiť. Nebyť zúfalo dlhého rozbehu a vlastne aj tých nič nehovoriacich záverov, ktoré sa snažia tváriť tak tajomne a pritom sú úplne nahlavu, jednalo by sa o veľmi zaujímavú alternatívu ku všetkým prekombinovaným duchárskym trilerom. ()

AdamesWWE

[5.5/10]Paranormal Activity 2 je už to, čo čakáme a treba škontatovať že kopíruje jednotku, ale zároveň objasnuje niektoré veci, čo som rád. Ale zábery z kamier mimo hororových scén sú nudné, nezaujímavé dialógy a ani dom nebol až taký zaujímavý, ani zvonka ani zvnútra. Ale hororové scény tu opäť stoja zato, hlavne špičkové zakončenie vynahradí nudné pasáže filmu, ale nie natoľko aby som dal filmu vyššie hodnotenie. Tento film ma zaujal z tejto série najmenej. ()

Paity

Dvojka bohužel trapně využila dítěte k tomu, aby zaujala. Osobně tohle beru jako čístý kalkul s tím, že tvůrci tušili, že když přijdou s tím stejným, tak nepochodí, proto vsadili na strašidelnou dětskou notu. ()

Rendiss

Zase až takové zklamání to podle mě nebylo, každopádně jednička se mi líbila více, jen škoda těch dvou konců, z kterých rádoby navazuje jenom jeden na dvojku. Velice hezký mě přišlo to mlácení s hlavní hrdinkou o schody a zdi, to byla pastva, zbytek už byl chudej. Duch se pokaždý vzdálil, když byl někdo na blízku, co je to tedy za ducha, když má strach ze smrtelníků? No nic. Kamery jsou sice hezký, že je jich hodně, ale skoro ve všech případech není nic vidět, protože je v záběru zrovna jiná kamera, než ta, která zabírá zrovna ,,místo činu". Takže do kina ne, stáhnout ano, jen pro ty, kterým se líbila jednička. Doufám ale, že duch toho má dost a nebude se s**t do trojky :) ()

Ondracius odpad!

Jednicka se mi docela libila, ale u tohohle jsem se nudil, skoro nic se nedelo a hodne tomu ublizoval a trapny cesky dabing. ()

iampatrik

20% Dívat se 80 minut na nudné záběry s kamer, co dělá a nedělá rodinka a posledních 10 minut vidět to stejné "bububu", co v jedničce? Ztráta času.. ()

angloumene

Na jednu stranu o dost míň strašidelné, než jednička (možná proto, že už prostě všichni vědí, co je čeká). Na tu druhou denní scény jsou o dost stravitelnější a to je podle mě velké plus. Je škoda, že autoři nepřidali nic moc nového a že závěr vyšumí dost do prázdna. Jako film podprůměr, ale dá se na to dívat (i to považuju za úspěch)... Celkově slabé 2*. ()

peetriss

Oproti prvnímu filmu se rozpočet nafoukl do řádu jednotek milionů, kvalita zážitku se však propadla dolů. Především se jedná o kopii jedničky s nárůstem počtu postav, ruční kamera byla vyměněna za soustavu statických bezpečnostních kamer, atmosféra už není tak hutná jako v pvním díle a především již vyprchal moment překvapení a strachu z neznámého! ()

TERRORDROME

Druhá paranormálna aktivita stála o pár miliónikov viac než tá prvá čo sa prejavuje hlavne v tom že je to o nejakých cca 95 percent nudnejšia. Čo na tom že to sníma viac kamier keď vlastne nemajú čo snímať a my tak môžeme iba obdivovať nehybnú krásu domu klasického amerického štýlu. Väčšinu filmu sa vážne takmer nič nedeje a rozvádzanie jednoduchej zápletky s neznámim démonickým úchylom je skôr na škodu. No, na záver sa parahormonálna neaktivita konečne paraformálne zaktivizuje a my si tak môžeme miesto statických záberov ničoho pre zmenu vychutnať porciu úžasne rozklepaných záberov taktiež ničoho v pivnici. Hromadné otvorenie skriniek v kuchyni a ťahanie ženy duchom za nohu po schodoch sú jediné démonické prejavy ktoré stoja za zmienku ( a výber teda nebol veľký ). Plus ten záverečný zvrat a prepojenie s predošlým dielom bolo slušné aj keď je zaujímavé že tí dvaja zjednotky sa tu špacírujú celým filmom a potom na to všetko zrejme úplne zabudnú. No nič, netreba sa v tom rýpať, nie je to totiž dobré na pleť. ()

t.mon

Tento díl jsem si nechával na konec s tím, že nejhorší věc v podobě čtyřky nemohla být. Chyba. Tady jsem hoooodně na vážkách mezi druhou a třetí hvězdicí. Film je hodně roztahaný a z polovičky se v něm nestane absolutně nic. postavy mezi sebou tlachají a nic se neděje. Od půlky se začne něco dít, ale je to hodně na pytel, protože pan Williams udělal chybu v tom, že před každým strašením udělal (prdící) zvuky, takže nic nepřekvapí. Co je dobré, je kvalita herců, to se polepšili, a ta jedna jediná opravdová lekačka skoro ani nestála za to. Katiina předchozí role byla výborná, zde byla hodně zazděná a "hororově" se teda neukázala ani jednou. Dávám 2, protože jak ten koment píšu, negativů je opravdu víc než pozitiv. Promrhané peníze. 45%. P.S: Neudělejte tu chybu jako já a před tímhle si rohodně nepouštějte díl čtvrtý, na začátku obrovskej spoiler v podobě konce dvojky. Nejlepší pořadí je rozhodně tohle: Buď chronologicky, nebo: PA, PA3, PA2, PA4. ()

Prochy38

Líbilo se mi zakomponování do událostí prvního dílu. Jinak slabší odvar skvělé jedničky. Opět ale hodně realistické a od všech B-ček obrovský odskok. Protože se dá říct, že postavy se chovají hodně logicky. Málokdo ví, jak by sám reagoval, ale tady tu realitu cítím. Konec brutální. ()

Phorbo

Nic nového, žádná inovace, nic, předvídatelnost na 95% a co z toho? Rozpočet několikanásobně větší a několikanásobně větší ho*no. Je toho škoda. První díl měl velký potencionál a využil jej na stoprocent. Ale udělat prequel aby se vážení dva z prvního dílu mohli vrátit a takhle do*ebat konec? 4 minuty před titulkama jsem byl ochoten dát 1* za aspoň solidní slide scénu od Katie, ale když se objevila její sestra, zakroutila jejímu svagrovi krkem a kopla si do segry a odnesla huntera? jezisi co todle je za konec.. dyt toho si nemůže vážit ani babka kořenářka přeci... Williams dostane pohlavek za neustálý Pool Cleaner a Perry dostane rovnou sekyrou do tepny za pekne zničený scénář.. edit: tu 1* to zaslouží pro rozmanitost lekajících úchylnosti... za nic vic... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)