Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

uprchlice

První díl byl slabý odvar. Začátek hrůzy a děsu. Druhy díl je horší. Více strachu. Více křiku. Dvojnásobek všeho, co si jen budete přát. Je libo duch nebo démon? Paranormal activity 2 vás dostane na samé dno propasti a tmy ze které se jen tak nevyhrabete! ()

Lacro

Pamatuju si, když jsme ve 12 letech na to s kámošem zkusili jít do kina, oni nás tam pustili a my si ještě k tomu spletli poslední řadu s první. Tak posranej jsem snad ještě nikdy nebyl. ()

Feacher

Jednička byla určitě o něco lepší než tenhle díl. Chvílemi to moc nenavazuje, ale závěr tu návaznost naštěstí trochu vylepšuje. Už to není takový ten krásně jednoduchý film a je tu snaha o přidání postav a realizaci stejného zla odlišným způsobem, proto to na mě dělá horší dojem, a také, tím že to je stejné zlo, tak je to o něco víc chvílemi nuda. 3* ()

NikiVai

Dvojka maličko napravila reputaci jedničce v tom, že už alespoň hlavní postavy nejsou tak extrémně protivný. Jinak mi to přijde jak kdybych se dívala na film, který už jsem jednou viděla. Největší dramata se zas odehrávají v noci a tak tu civím a čekám a ničeho moc tajuplného se nedočkám. Na stupnici strašidelnosti se dvojka posunula o desetinku bodu na stupnici do deseti. Takže zas dost nuda. ()

Novik

No tak to bylo na mě moc. Nejzbytečnější, nejnudnější film roku 2010, naposledy jsem se nudil u nového filmu "Noční můra v Elm Street" to bylo také zklamání, teď ještě tohle. Víte co bylo na tomhle filmu k smíchu? Že rozpočet byl ještě vyšší než měl minulý díl a bylo víceméně ještě horší kvalita než 1 díl. Úvod byl šíleně protahovaný, říkal jsem si to je určitě nějaký rozjezd před něčím velkým. Byl jsem naivní.Posledních 10 minut jsem už začal nadávat že nic není vidětprotože to osvětlení bylo teda šílené, to jsem se rovnou mohl koukat do tmy která mi přijde víc děsivý než tohle, nepochopíte co se právě děje a začnete doufat kdy už ten film skončí. Jediné v čem jsem se lekl byly ty skříně to byl jediný, nejlepší a také poslední nápad v tomhle filmu. A to jsem na to chtěl jít do kina. Díky bohu že tu premiéru posunuli a já to budu jenom přehlížet. Velká škoda, trailer byl totiž výborný a já se docela těšil. Zklamání. ()

Mzetko odpad!

Kuk, teď se lekni. Nelekl ses? Nevadí. Stejně budeme psát do reklam "Nejstrašidelnější film roku.". ()

JerryPilsen

Proti jedničce slabší,dlouhé čekání na to,co si na nás ten duch vymyslí.Atmosféra ujde,ale přece jenom je to dost zdlouhavé. ()

ToMaSoo7

Uvod filmu bol lepsie zvladnuty ako v jendotke, nebol az taky nudny a hlavne nebol az taky dlhy. Cele sa to pekne rozbiehalo ale niekedy v druhej polovici filmu sa to podla mojho nazoru dost pokazilo. Najviac ma zarazilo to ze sa tam na konci objavila Katie Featherston ktora mala byt mrtva. Alebo sa zle pametam a na konci jendotky ju nezastrelili? ()

anubissass

Nejlepší z celého filmu bylo dvouminutové prázdné plátno po skončení filmu a fakt, že se v kině ani při závěrečných titulcích nerozsvítilo :) už mi tam chyběla jenom nastražená pánvička, která by ve vhodnou chvíli spadla na zem :) 3* ()

EL5530 odpad!

Tohle mělo být co? Sračka? Ne, je to něco ještě míň. Jednička je super. Cože? S porovnáním s tímhle shitem? Veledílo. Jednička mě bavila. Tohle je totální humus. A ještě k tomu chtěj točit trojku? Prosím, už ne. Ztráta času... ()

Avventurato odpad!

Prvních 20 minut filmu se nic neděje. Je to opravdu nudné až z toho jde strach. Záběry do prázdných místností, kde se nic neděje jsou tu nespočetněkrát. Vaření snídaně, blbé dialogy. Američani chtěli asi ukázat svoji blbost a nudný styl života. Prostě tam není nic k věci. Mexická opatrovatelka měla vlastnosti, kterými by se měla živit jako medium :) Její role měla poukázat na to, že tam není něco v pořádku, ale to bylo zbytečné mrhání minut filmu. Uplyne dalších 10 minut a zase se nic nestane. Chtělo se mi jít třeba ven, ale řekl jsem si, že to vydržím. Spadl HRNEC ! Tata pořád háže do vody filtr do bazénu, protože sám vyjíždí na břeh. 40 minut filmu a kromě toho, že mi tu spadla sama od sebe složenka ze stolu na zem se nic nestalo. Film obsahuje nepochopitelné reakce a dialogy všech herců. Tohle není Béčko film tohle je tak déčko. 60 minut a my víme jednu věc, když se naznačuje, že tam má strašit je to vždycky v noci. Začne den a všichni se baví o zlém duchovi. Je noc a všichni spí. Pokaždé jeden z nich něco uslyší. Pak jim to druhý den řekne a tak se nám ten nudný kolotoč točí a točí. Duch se po 60 minutě zaměřil nějak na kuchyň. Filmaři asi rádi vařili. Nic se ve směs nestalo. Trapná vražda. Stejné triky jako v jedničce. Blbost, hrOzné, nedívat. VRAŤTE MI ZPĚT MŮJ DRAHOCENNÝ ČAS VY HOLYWOODSKÉ KRYSY !!!! ()

whass

Z nudy jsem se na nej zacal divat a lituji toho!!!Naprosto nevýrazné herecké postavy,blbý konec,vse se odehrává na dementnich prumyslovych kamerach,no a že by se človek lekal se taky neda rict..akorat jediny co je na tom dobry je mozna dej,obcas se tu mihne jakási napínavost a to je tak vše..prostě blbý horor který nemá moc co nabidnout... ()

Klofa

utahané, nezáživné, neděsící, nelogické chování osob, ke konci náhle rychlý posuv děje = zmatečné. Jednu hvězdičku dávám za vysvětlení některých situací z jedničky. Jinak bohužel předpokládám, že bude i trojka, která snad konečně vysvětlí celý zbytek a pokud se bude táhnout v podobném stylu, tak doufám že to bude poslední díl trilogie... ()

tomycsfd

Jeden z najlepších hororov, po ktorom ma mrazilo celý večer. Tvorcovia krásne nadviazali na jednotku a vlastne jej dali zmysel. Nádherná ukážka ako sa s relatívne nízkym rozpočtom dá natočiť vynikajúci horror. Samozrejme, ak človek potrebuje k tomu aby sa "bál" krv a mystery hudbu, nebude mu chutiť. Kto sa bojí rád a prijme film taký aký je, bude nadšený. 90 % keďže nervydrásajúcich momentov mohlo byť o niečo viac... ()

CrashHP

Vcelku slušne urobená dvojka, v ktorej sme už vedeli, čo môžeme po jednotke očakávať. Skvele vykreslený strach u ľudí s ešte zaujímavejším vyvrcholením celého deja. ()

m.dodoss

opravdu velmi hořké zklámání celou dobu jsem čekal kdy se to rozjede a bude to zajímavé ale bohužel situace nenastala zlatá jednička ()

Smoldo56

Nuda ! Jediné čo ma po pozretí napadlo. Jednotka tiež nebola nejaký kvalitný horor ale mala celkom slušnú atmosféru a ku koncu filmu ste sa naozaj cítili nepríjemne, zatiaľ čo pri dvojke sa o napätí snád ani nedá hovoriť. Polovicu filmu sa absolútne vôbec nič nedeje. Stále len pozorujeme členov rodiny ako riešia banálne záležitosti a sem tam z bazéna vyleze čistička. Okrem toho všetko čo bolo hlavným ťahákom jednotky je tu skôr na smiech. Milionkrát opakujúce sa nočné scény (stále tie isté) v ktorých sa nič, ale absolútne nič nedeje, otvárajúce dvere, vypínajúce lampy ..a a by toho nebolo málo, tentoraz sa zlý poltergaist rozhodol provokovať aj za bieleho dňa. Okrem toho všetko prebieha tak ako v prvom filme a hoci koniec mal byť zrejme mega prekvapujúci, príde pekne na smiech. Celé to je vlastne nelogické, hoci sa film tvári že je úzko previazaný s prvou časťou. A koniec to len potrdí. Horšie to snád ani nemohli ukončiť a vo mne zomreli posledné nádeje a chuť pozrieť si trojku. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)