Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

tom88

V podstate to isté čo prvý diel, pre niekoho stereotyp, pre niekoho hrozná nuda, no ja som bol celkom spokojný a film som si celkom užil v noci a sám, na plazme s dobrým zvukom. Niektoré scény podarené, niektoré zábery celkom mrazivé, ale inak kde nič tu nič. 50% ()

Nivenx

První díl PA byl výdělečný a tak samozřejmě museli natočit i díl druhý. Příběh nic moc, ale postačí. Děsivé scény občas i dokonce zafungovaly, ale ne tak jak jsem si přesně představoval. Zase to se mnou neškubalo, nešel mi mráz po zádech ani nic podobného, což je prostě na duchařinu hrozně málo a druhý díl, jelikož nepřinesl nic nového, tak já ho vidím na 50%. ()

Xpensive

Ano, bála jsem se. Možná víc než u jedničky. Ale pro oba dva filmy platí, že za shlédnutí stojí 30 minut. Zbytek jsou zbytečné a nudné řeči kolem, a nezlobte se na mě, ale představa toho, že se démon baví házením vysavače do bazénu, je opravdu komická. ()

Radiq

Je to v podstatě to, co jsme viděli už v jedničce. A tak na řadu přichází čekání na to, co se stane a hlavně - co se kde začne hejbat. V podstatě to znamená, že to je nuda a při sledování se dá klidně dělat něco jinyho, protože skoro o nic nepřijdete. Těch pár lekaček není moc mrazivejch. Když tam člověk zahlídne mexičanku a psa, jde si hned tipnout, že jeden z nich bude první oběť. Často kroutím nad nesmyslama (jak se děcko dostalo zpět do postele atd.) a nad tím, proč si natáčej všechno, když normální člověk by se na ruční kameru vysral a rači by šel zachraňovat rodinu s baterkou v jedné a kovovou trubkou v druhé ruce. A taky nestačím kroutit hlavou nad tím, že když už to Paramount jako sestříhal autentické záběry, tak proč to sestříhal tak, aby to bylo vždy z té nejblbější kamery, z které nevidíte to hlavní... pro budování atmosféry sice ok, ale z hlediska mě jako diváka rádoby autentickyho děje pěkná sviňárna. Napojení na 1. díl mi taky moc nedošlo, protože už si ho nepamatuju a kdybych si to nepřečetl na netu, tak nevím souvislosti. Teď, když je vím, tak mě to nebere o nic víc, než když jsem je nevěděl... ()

Cedr odpad!

Budget: $2,750,000 (estimated)?! Vzhledem k tržbám je to irelevantní, ale prostě 50 mega? Za tohle? ()

miguel_111

Občas som sa riadne ľakol, ale to bolo tak všetko už to bolo veľmi poameričtené opoti Paranormalu Activity Orena Peliho čo tomuto snímku kto vie ako nepomohlo. Pre mňa 50% ()

Kubrickon odpad!

V tomto filme nedrieme zlo, ale nuda! Tento film sa nikdy nezapíše do histórie ako hororový klenot No.1! Je to sračka pre nenáročných teenagerov, ktorý nevedia, čo je dobrý film! ()

Motinski

Po druhý krát už námet tak moc nevystraší. Prevedenie je stále amatérske a inovatívne len v ramci Found footage žánru. Paranormal Activity 2 je identické s prvým dielom, ale obsahuje viac zbytočných, nič nehovoriacích záberov. Asi som so sériou práve aj skončil. ()

Sfinkter

Dějově předchází druhý díl první, ale upřímně jsem čekal větší čočku. Až na pár vydařených scén v podstatě dlouho nuda a nějakého vystupňovaného konce jsem se taky nedočkal. Pár jednotlivých okamžiků dusno, celek u mě zapadl. ()

arbitr odpad!

Tak na tohle domácí video jsem se už ani nedodíval..do 38 min. se nedělo téměř nic a tak jsem to vypnul. Nechápu hodnocení na IMDb, jenom proto jsem dal této slátanině druhou šanci, jednička byla hodně slabá, ale tohle? Záběry na bazén s čističem který leze z vody? To má být Horor / Mysteriózní / Thriller? Tento druh filmů už never more. ()

ecceHOMMO

Ono je to obdoba prvej časti. A stále platí to isté: pokiaľ sa necháte do deja vtiahnuť, zimomriavky na seba nenechajú dlho čakať. ()

hajdano

Tento snímek je prequelem prvního dílu, který mě rozhodně nezklamal. Ve srovnání s jedničkou je zde více postav zapojených do běsnění démona, což je určitě zajímavější. Je zde i více nápadů, jak divákovi ukázat, že v domě je někdo, kdo tam být nemá, pomocí více statických kamer, které mnohý divák určitě uvítá ... ()

Mrkvič

Podobný efekt jako u prvního dílu. Půl hodiny nudných záběrů, které jsou o ničem. No a po filmu chození po baráku s baterkou a velkou Columbií v kapse, která by mi při šoku ufikla všechno, co mám mezi nohama. Malý dítě a pes jsou prostě skvělou pomůckou do takových záběrů. V trýznivých scénách dvojka zaostává, ale provázání s prvním dílem je úžasný nápad. ()

DaUr

Nepatrně lepší než jednička, především zásluhou sympatičtějších herců. Nicméně se stále jedná o stupidní, laciné a ani trochu strašidelné vaření z vody, takže "hrůzostrašné a dechberoucí" trojce se už radši vyhnu. Co je sakra děsivého na tom, že po půl hodině domácího videa spadne z háčku pánev? Snad jen ta částka, kterou to tvůrcům zase vydělá. Ach jo. ()

LordSnape

Zaslouženě horší hodnocení než jednička. Na mou duši se tu první hodinu vůbec nic neděje! Oproti prvnímu filmu také přibylo více postav, což je ve výsledku spíše na škodu. Zápletka s démonem je taková docela trapná a jediné co vlastně vyzdvihuje druhý pokus k lepšímu výsledku, než je odpad, je fakt, že posledních 20 minut je celkem napjatých a také se mi líbil nápad záběrů z kamer umístěných v rohu domu. ()

DJ Rocco iNc

Ropočet $3 million // Tržby USA $84,752,907 // Tržby celosvetovo $177,512,032 // Otváraci víkend $40,678,424 // Predaj DVD $15,659,110 Tiež to nebolo zlé. len to už bolo také, ako by som povedal, na jedno kopyto. Inak môže byť. ()

oveckaoa

Po shlédnutí mám smíšené pocity. Od jedničky Paranormal Activity jsem tehdy nečekal nic dokonce jsem to poprvé ani nezaregistroval až jednou my psal kámoš že to bylo boží tak jsem do toho šel a líbilo se my to. Když jsem se dozvěděl o 2 dílu byl jsem nadšený (nadšení se zvýšilo po té co jsem se dozvěděl že to točí jiný režisér tudiž jiné nápady). Bohužel tady nadšení opadá 3/4 filmu se nic neděje a když z 7 (příklad) kamerových záběrů stojí za shlédnutí jen 2 je něco podle mě špatné. Navíc lekačky za moc nestojí hýbe se zde bóje v bazénu vláček a opravdu kvalitní lekačky jsou jen 2 (skříň schody - u nich je to navzájem nedořešené šlo z nich vymáčknout více). Je pravda že to je druhý díl a dvojky bývají všeobecně slabé ale u tohoto jsem čekal víc už z těch postav (vemte si ty možnosti dítě pes více postav). Po herecké stránce je to strašné (už jednička byla strašná s nesympatickými a blbými herci ale dvojka je má ještě horší). Zatímco jednička mě vyděsila 2 krát tady jen jednou (ta skříň). Spoiler Konec si vzal inspiraci z Recu takže kameramen jde s kamerou a točí a hne se jen obraz a to nejlepší jde hovno vidět (úžasné :-(( což je škoda když si vezmu jaký měla konec jednička) P.s. do kina bych na to osobně nešel teda a viděno v angličtině (po shlédnutí české verze se možná něco zlepší ale ta to podle mě nezachrání) P.s. 2 na dvojce pracoval i režisér prvního dílu a četl jsem jak ji chválil jak nabízí nové možnosti a více hrůzy bohužel já ji teda moc nezpozoroval. P.s. 3 do případného třetího pokračování bych šel beztak už není co zkazit (tentokrát bych navázal na konec jedničky z alternativním koncem a zajímalo by mě co se stalo s tou ženskou) P.s. 4 Teď jsem zkoukl trailer na Japonskou Paranormal Activity 2 a vypadá to dost dobře tahle verze měla jít dle mě taky do kin :-) ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)