Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

TesterX

Paranormální dvojka svého předchůdce očekávaně znásilňuje...což o to, ale snaží se to dělat přes kalhoty a tím pádem blbě. Dvě třetiny snímku zíráte na bandu kreténů, z kterých vás akorát rozbolí hlava a když se začne něco dít, nestačíte zapít prášek a koukáte na závěrečné titulky. Sérii mám rád, ale tento díl považuji za nejslabší ze všech (zatím šesti). ()

holyvac odpad!

První PA mě vcelku nadchla a při jejím sledování mě skutečně mrazilo, abych byl upřímný, tak možná ještě dost dlouho dobu po jejím shlédnutí...Ale co mělo být sakra tohle???!!! Škoda každého dolaru navíc pro Toda Williamse, u něj skutečně platí, že čím méně, tím lépe. Po trapně zdlouhavém pokusu o budování napětí tím, že nutí diváka sledovat bezpečnostní kamerou několik nocí, kdy se vlastně vůbec nic neděje následuje naopak několik "přehnaných" scén, které rozhodně nevyděsí. Navíc celá ta myšlenka o upsání se ďáblu a katastrofálně nelogické jednání postav...PA2 je pro mě velké zklamání a Tod Williams???... ať už se raději do ničeho nepouští ! ()

numan

Očekávatelná směsice vrzání, bouchání, hysterického ječení a místy i divných pohybů, odporujících fyzikálním zákonům, snímaná šesti průmyslovými a jednou ruční kamerou. Pro fajnšmekry přidáno batolecí vřeštění. Dobrá, jednička byla aspoň trochu zábavná relativní originalitou a jedním ze svých alternativních konců. Dvojka je už jenom nudná a otravná. Never more. ()

KakiBonham

Nebudu lhát, bavilo mě se na film dívat a v některých momentech jsem byla hodně ráda, že se nedívám v noci. Ale uznám, že je to odvar původního Paranormal Activity a zápletka je samozřejmě poněkud předvídatelná. ()

xhonza5

Skvělý lekačky, ale ten závěr? WTF?Zklamání, očekávání bylo vyšší. Ale i tak to nebyly vyhozené peníze. Jednička sice byla vetší psychárna, větší propracovanost, ale ani dvojka není tak špatná. Nudu určitě zažene. ()

kpt.Marťas

Lekačky dohromady asi tři, hutný atmosféry asi pět minut, zbytek vata. Jednička není žádný skvost, ale částečně má atmosféru. Dvojka má zase sympatický postavy a rozumný dialogy. Chtělo to dát dohromady, postavy odsud, bubáka z jedničky... Snaha o propojení chvályhodná, ale vychází naprázdno. Zbytečný film. ()

Emily Firth

I přes ten nápad, provedení a herecké výkony jsem seděla s koleny před sebou. Chtělo by to víc scén jak si matka přerazí držku ve dveřích a nějakej větší hardcore (brácha spal tu noc po kině s mámou v posteli, 14 let :D ). Jo, líbí se mi hovadinky, jako třeba lux co si jezdí po dně, vám ne? ()

Vital

Prostě zklamání,ty průmyslové kamery tam byly jen aby divák vyděl víc,mexičanka aby nás víc vystrašila přítomnýma duchama,historka s "legendou"byla velice zábavná.Prostě natočit pokračování,když víte že je to skutečně fikce,tak čeho se máte bát? ()

Treatys

Já bych Paranormal activity nezatracoval... Dnes večer jsem si zašel do kina, shlédl jsem to a docela to plnilo účel. Vyděsil jsem se v okamžik, ve který bych to nečekal. U konce jsem se pobavil, obzvláště u scény, kdy přišla sestra manželky majitele domu do baráku, zlomila vaz oboum a vzala dítě :D ()

cocaine

Musím dát za 3* stejně jako u jedničky...líbilo se mi navázaní na jedničku a pár lekacích scén...ale čekal jsem přece jenom něco víc. ()

czjezisek

Jak jsem se na dvojku těšil, protože jedničku považuju za skvělý horror, tak mě zklamal. Nic překvapivého, člověk se párkrát lekne, ale není to prostě ono.. škoda.. dneska se snad ani bát nebudu až se zhasne světlo :) ()

v0jt1s3k

Aneb jak zit uz z jednou vyvareneho kureciho vyvaru. A ten konec. Nezlobte se na mne, ale rad bych se vysmal tvurcum primo do obliceje. ()

Bluesun

Podle mého názoru horší než jednička. Ještě víc postrádá nápaditost, aby bylo udrženo napští tvůrci nepředkládají materiál komplet a chronologicky, ale ukazují spoustu zbytečných záběrů, na kterých se nic neděje (záběr na prázdnou místnost, stále se opakující záběry na bazén ve chvíli, kdy se tam nic neděje atd.). Potenciálně zajímavé záběry (co se děje u postýlky, co se děje u bazénu, když se tam něco děje) divák vůbec nevidí, nebo je vidí ex post. Formálně je to prostě špatně. ()

VanThomass odpad!

Tenhle film, jestli to lze vůbec nazývat filmem je urážkou pro každého inteligentního diváka. Je to nudné home video o ničem, po půl hodině úplně ničeho se začně konečně něco "dít" ovšem to, že spadne pánvička, nebo se zavřou dveře, to je jako co, toho by se měl někdo bát? Možná tak malý děcko ve školce. Pak už film neví kudy kam a kupí jen jeden nesmysl na druhý. A konec? Ten je totální fiasko. Větší brak jsem opravdu snad nikdy neviděl a jestliže tu někdo napsal, že se ve dvojce aspoň něco děje, tak si ani nesnažím představovat, jak vypadá jednička.... Tyhle film, které si hrajou na autentické záběry bych zakázal, nebo pouštěl tak nějakým bláznům, ne normálním inteligentním lidem. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)