Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

lobo87

Veľmi podobný príbeh ako v jednotke, na ktorú silne nadväzuje a vysvetľuje ju. Plusom sú sympatickejšie postavy, ktoré nelezú na nervy, mínusom príliš zdĺhavá časť, kedy sa prakticky nič nedeje. Jedna parádna scéna (kuchyňa) a niekoľko ďalších lepších momentov však vytiahnu tento ekonomický zázrak do priemeru... 55% ()

Rill

Jednička byla o něco lepší. Ovšem dosti mě potěšili aktivity i za bílýho dne - s tím se člověk v prvním díle nesetkal. Když jsem koukal na první díl, říkal jsem si, že pes by toho hodně vyřešil. Tady jsem byl ujištěn že ne. :) Vcelku "trapnej" horor u kterýho se člověk ani moc nebojí. :/ ()

maniacxl

Jednička byla fakt strašidelná a bál jsem se ještě 2 hodiny po projekci,zda za mnou není nějaký stvoření od jinud.Tudíš jsem čekal něco podobného od dvojky.No a ono nic.Natahovaný záběry z domácí kamery na "nic" mě opravdu nudily.Scény s dítětem byly jediným,co za něco stálo,ale bylo jich moc málo.To jsem zvědav,co vymyslí ve třetím díle.Takže druhé navštívení do světa tajemna se vůbec nepovedlo.Vtip je v tom,že to vlastně byl sled událostí,který vznikl ještě před jedničkou,to nechápu už vůbec....45%.bu,bu,bu.......... ()

elanista1

Ja s jednickou nevidim ziadne prepojenie. A ani nasraty nie som z toho ze 90% minutaze sa nic nedeje /ked sa zacne nieco diat, asi 10 minut pred koncom, tak viac ako polovicu casu nic nevidime, lebo kameru drzi nejaky chuj co sa furt myka/, ani z toho nesom nasraty, ze som sa neposieral strachmi ako niektori tu pritomni, taky mi je ten film lahostajny a ukradnuty, ze je mi aj jedno, ze tomu nedavam odpad, ked si to v plnom rozsahu zasluzi. Ked jednotka bola este v istych medziach znesitelna, aj co sa tyka strachu, tak toto je ten najzbytocnejsi film aky som kedy videl. ()

Blongie

Jako neříkám nic...na první díl se docela dalo dívat, ale tohle moje chápání nepobralo...ta čistička v tom bazénu, která se během filmu ukázala snad 5krát, mi pila krev...75% filmu o ničem... ()

honzic

Další pokračování filmu ztrácí čím dál více originality a nápadu a jedničce se nevyrovná. Hodnocení: 40 % ()

djbarrel

Ještě blbější než jednička, 87 minut hrůzný nudy a k tomu dvě lekačky. Větší hrůzu jsem měl při sledování Vražedného pobřeží. Nuda, nuda a zase jen nuda. Jedna hvězda za jedinou lekačku v kuchyni. Za zbytek bych dal Odpad! Navíc herci nic moc, nejlepší z nich byl pes, který, ale nevydržel do konce. 15 % ()

blondboss

Ja nerozumiem, čo niektorí jedinci očakávajú od správneho hororu. Mnohí sa tu doslova rozplývajú nad Insidious a pritom na Paranormal Activity ako také to nemá ani náhodou. Bál som sa pokračovania, že už to bude obohraná platňa a aj keď z väčšej časti bola, tak som bol v napätí každú sekundu filmu. A to nehovorím o tom brutálne zmáknutom prepojení na jednotku, kedy som si naozaj povedal, že kua...tak toto je iný nášup. A ostal som ešte asi 10 minút sedieť na posteli ako prikovaný. Jednoducho tento film má neskutočnú hororovú atmosféru od začiatku až do konca. A potom sem prídu takí ako napr. Verbal, čo podľa mňa po prvom väčšom tresknutí sa posral a šiel na net písať komentár, aby zo seba spravil majstra sveta. Neodsudzujem, ale keď sa niečo hodnotí, tak treba brať ozaj ohľad na žáner a obsah. U mňa kvôli pár nelogickým scénam "iba" 90 %. ()

J.Mayen

S pokračovnáním jsem byl kupodivu o něco více spokojenější než s jedničkou, i když film začíná mým neoblíbeným roztřepaným obrazem, při kterým dostávám záchvaty migrény. Naštěstí se v průběhu děje do domu nainstalují kamery kvůli podezření z vyloupení domu. Nicméně jestli si chcete film opravdu užít nechoďte na něj do kina (jako já), protože spousta pubertálních debilů a krav dělali tak strašný hysterický scény, který jsem jaktěživ v kině nezažil a kazili mi chuť film sledovat. Takže opravdu radim, doma v klidu a nejlíp s kvalitním ozvučením.Krátce k ději, již známá postava z prvního dílu,(trochu mi unikla souvislost) a její rodina jsou napadeni ve svém domě duchem? Ke konci se dovídáme, že nejde jen tak o nějakého obyčeného ducha. Nevěřící otec má svou manželku a dceru za lhářky do té doby, než se sám přesvědčuje z videozáznamu, že se v domě dějou nepravosti. Hodně opakujících záběrů z umístěných kamer časem lezou na nervy,ale ke konci se dočkáme několika hodně silných scén s pěknými zvukovými efekty. Oproti jedničce nám tu navíc figuruje ještě pes, který si taky užije svý a malé dítě, které je dá se říct předmětem zájmu entity. ()

AndrewNewman

Oproti jedničke veľmi slabé. Pokračovanie sa síce verne drží prvého dielu a funguje ako taký prequel, no skrátka tvorcovia sa s tým veľmi nehrali a to aj napriek tomu, že mali oveľa väčší rozpočet. Tie mordy, ktoré sa za tie prachy dali skvostne natočiť.. ach! ()

Nikolas__

Jak okopčit finále vlastního předchůdce. Ani první díl nebyl kdo ví jak děsivý nebo úžasný horor, ale proboha - dvojka už byla příšerná, nuda, hrozné postavy, nebylo to napínavé, nebylo to děsivé, nebylo to zajímavé. Jednička působila jako něco, co navnadí na pokračování a bude jen takovým milým úvodem. Působilo to, že to bezvadné teprve přijde. No, možná to přijde u třetího dílu, ale tady fakt ne. ()

Arigato

Druhý díl začíná obdobně jako ten předchozí, akorát rozjezd mi přišel mnohem pomalejší (prakticky první půlku filmu se nic neděje). Ačkoliv mě film nezaujal tak jako jeho předchůdce, konec byl vcelku zajímavý. Za mě jenom dobře, že se děj rozvíjí. ()

Rieux

Od jednotky som cakal vela kedze malo ist o "najdesivejsi film vsetkych cias" alebo tak nejako... dostal som malo a prislo sklamanie. Od dvojky som necakal nic, kedze malo ist o pokracovanie najvacsieho horroroveho sklamania a.... neuveritelne, oni to dokazali opat! Zasa prislo sklamanie. Scenaristi by si zasluzili minimalne pohlad plny opovrhnutia za to, ze z takehoto perfektneho nametu nedokazu vytvorit nic viac, nez akykolvek amater co zacne pisat vo worde. Dvojka sa drzi zauzivaneho horroroveho pravidla, ze pocet obeti musi byt v pokracovani vacsi, ale to je tak vsetko. Prvu polovicu filmu sa neudeje nic, ale absolutne nic. Akurat sa objavia aj postavy z prvej casti, kedze chronologicky sa dvojka odohrava pred jednotkou. Dalej sme svedkami mnozstva unikatnych zaberov ako napr. zena si nalieva dzus, babatko spi v detskej klietke, rodinna pohoda pri bazene,... jednoducho z toho citit snahu o vyplnenie uz aj tak kratkeho casu. Podstatna cast deja sa odohra v poslednych 20 minutach a zvysna hodina je umelo dotvorena. Co je horsie, dokopy v celom filme sa odohraju styri "desive" sceny, z toho najdesivejsia je iba okopirovana z prvej casti a kazda trva asi 10 sekund. V zavere bola snaha o sympaticke premostenie deja s prvou castou, ale to je asi tak vsetko pozitivne. Predpokladam ze sa natoci aj trojka, hoci kvoli tomu nebudem skakat salta od radosti, no ked sa uz tak stane, pevne dufam, ze aspon na treti pokus natocia horrorovy film a nie filmovy horror... ()

Verafly

Důležitá věc - nedoporučuji chodit do kina na premiérové dny a asi ještě týden po tom. V kině plným rádoby vtipných chlapců a vřeštících slečen jsem si připadala jako v traileru na Paranormal Activity 1, takže atmosféra nulová, což naprosto zruinuje zážiek z filmu. První polovina byla hodně zdlouhavá, pár hýbajících se kastrolů a jinak spoustu nudných záběrů na dveře, sedačku, schodiště atd. Posléze to docela dobře vygradovalo, takže být v kině skoro sama (popř. doma), asi bych si ukákla :) Dějové propojení s jedničkou je perfektní a docela důežité, přítel viděl pouze dvojku a konci moc nerozuměl. Každopádně horor dobrý, já dávám 4* a jak už tu řekl Mare T. komu se líbila jednička, dvojka ho určitě neurazí. ()

MaxQ69

Oproti jedničce výrazně zdařilejší. Zatímco jsem se u prvního Paranormal Activity skoro až nudil, zde jsem byl napnutý až k prasknutí. Čekal jsem prakticky to samé, co jsem viděl před rokem. "A protože se to bude opakovat, tak o to víc se budu nudit", myslel jsem si. Kdepak! PA II je až děsivá. Je pravda, že je také o něco víc "paranormálnější", ale stále v rámci střízlivé activity. Pro mě rozhodně příjemné překvapení. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)