Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

MaxQ69

Oproti jedničce výrazně zdařilejší. Zatímco jsem se u prvního Paranormal Activity skoro až nudil, zde jsem byl napnutý až k prasknutí. Čekal jsem prakticky to samé, co jsem viděl před rokem. "A protože se to bude opakovat, tak o to víc se budu nudit", myslel jsem si. Kdepak! PA II je až děsivá. Je pravda, že je také o něco víc "paranormálnější", ale stále v rámci střízlivé activity. Pro mě rozhodně příjemné překvapení. ()

maluti

Myslel jsem že to bude lepší ale bohužel mě to zklamalo .Některé scény byly fakt k smíchu ale asi dvacet minut před koncem filmu to bylo docela zajímavý. Jen jsem čekal ,že ten konec bude trochu lepší :D ()

dawe3

Film se mi líbil. Jak už bylo mnohokrát hodnoceno - první díl byl originál, dvojka dějově navazuje ( a daří se ) ale nic moc nového nepřináší. Sledovat PA2 v kině, dám o jednu * víc za atmosféru. Takto jsou to pouze 3*. ()

Pjotrik

Bohužel jsem poznamenán těmi lekacími vtípky, kdy na nepřehledných záběrech z bezpečnostní kamery hledáte ducha...načež na vás vybafne opravdu něchutnej chlápek. Takže u PA 2 jsem byl stále ve střehu, kdy už ten duch bafne...přátelé, NIKDY!!! Jediná lekačka jsou vystřelovací šuplíky, pak se děje prakticky totéž, co v jedničce. Chování postav se postupně stává čím dál stupidnější (viz. zmiňované šuplíky zachycené na kameře, o kterou se jaksi nikdo nezajímá. Nu, já kdybych měl v domě kamery a děly se podivné věci, tak bych se "vesele" a "rád" podíval). 60% ()

david666

Asi jako jeden z mála tady prostě musím dát vyšší hodnocení. Jasně, po dobu cca hodiny se toho moc neděje ale i tak si myslím, že druhý díl má lepší atmosféru než podle mě přeceňovaná jednička (kde byl pouze jeden záběr na jeden pokoj a tam se nedělo lautr nic). Poslední půlhodinka je ale o něčem jiném - to jsem teda nečekal. Sledoval jsem to večer v prázdném bytě 3+1 a teda málem jsem se po...:-) ()

MFZB

Otrasný film, ešte horší ako 1-ka. Ani som pravdupocediac nečakal nič viac, ale fakt to bolo horšie ako prvý diel a oni dokonca chystajú ďalší. Nechápem načo?... Jediné, čo bolo možno dobré, tak to boli niektoré tie strašidelné momenty, tak za to dávam filmu druhú hviezdu, inak je to do neba volajúca kokotina. Teda musím povedať, že o dosť zaujímavejší film je 30 rokov starý The Entity, to už je teda inakšia pecka a odporúčam ho pozrieť fandom PA. Dúfam, že táto kokotská séria skončí tretím dielom... ()

mark65

Toto pokračování paranormal aktivity mi připadá spíše jako upravená jednička. V podstatě naprosto stejný průběh jako u jedničky. Bouchající dveře padající nádobí a podobně. Za mě 2* ()

cooper7

Jediné co se mi na tomhle filmu líbilo byl ten bazén, ten byl fakt luxusní.. Ale jinak hodina a půl neskutečný nudy..:( ()

tatka odpad!

Paranormálne aktivity a titulky 11 minút. Zbytok filmu je zostrih rodinného videa v kuchyni, pri bazéne, v obyváku, na schodišti, v detskej izbe. Okorenené dialógmi typu:.....užívám si to, užijte si to, užíváme si to........tati, tati, nechoď tam.....mám tě rád, mám tě ráda, máme té rádi, ......majte ma radi.... .Na vyľakanie dôverčivého diváka slúžia veľmi jednoduché prostriedky: tma, búchanie, zatváranie, otváranie dverí, vypnutie elektriny. Hlavná hrôza sa pre istotu odohráva v pivnici pri vypnutom svetle, napätie graduje pri dlhokánskych záberoch na krabice a staré lampy. Čo sa tam stalo, nikto nezna. Ale ľakačky sú skutočne účinné - už takmer driemete, keď vás zrazu rana ako z dela vyhodí z kresla - no kto by sa nenaľakal? A kto má slabší zvierač, ten by si mohol aj cvrknúť do jégroviek. Zrejme kvôli tomu sa toľko sťažovali americkí diváci - nie je veľmi príjemné, keď vám v kine švihne do nohavíc. Alebo utrpíte slabší infarkt. Skrátka 91 minút paranormálnej nudy. PS: Amíkom sa to točí, na 500 m2 obytnej plochy, na 3 podlažiach. Skúste natočiť Paranormal activity 4 v panelákovom byte o rozlohe 64 m2. To by bola filmárska výzva!!!!!!!! ()

Ondrew

Ach jejky, jejky. Takze, autori sa pri jednotke nepoucili, a tak sa skratka pokusaju vytlct z povodneho nametu co sa len da. Problem je v tom, ze uz prvy diel nemal takmer vobec co ponuknut, preto natacat pokracovanie... pfuu, to chce istu davku odvahy. Ani druhy diel ma nedokazal zaujat, nie to este vystrasit. Od odpadu je to opat len krocik... 10%. ()

vilusinska

Tak v tomhle díle pro mě bylo asi nejhorší a nejlekavější jak ten démon tahal to batole z postýlky ale jinak musím říct že jednička na lekačky pro mě byla o malilinko lepší ()

wesker

Velice slabé pokračování prvního dílu který byl svým způsobem alespoň trošilinku originální.. U tohoto jsem se neleknul ani jednou a strachu nebo husí kůži se nedá ani mluvit. Mám strach že trojka bude taky taková "hrůza". ()

Obenny

Žádné velké překvapení se nekoná, dvojka je jako většina dvojek. Pokoušející se využít úspěchu původního a originálního nápadu. Tohle bohužel nejde přehlídnout a proto je na rozmyslu zda se vyplatí pokračovat a dělat tak z jednoho dobrého filmu 3 špatné. ()

TheMe odpad!

Jednička byla rozporuplná, aneb dvojkou to tradičně zazdíme. Co tohle mělo být? To si jako někdo myslel, že to budou lidi hltat? Docela se bavím při pohledu na trailery z amerických kin, jak tam lidí šílí hrůzou.. Jestli jsem někdy promrhal hodinu a půl svého života, bylo to stoprocentně u PA2! ()

FOndra odpad!

Celý film se člověk nudí. Na konci se jen něco malinko semele a člověk si může bez servítků říci , že promarnil 87 minut sledováním hodně slabého odvaru jedničky ... V daném tématu by se tvůrci měli v pokračování posunout někam dál. Nestalo se... ()

johnnie78

Ze třech dílů se mi dvojka líbila nejvíc. Akce v posledních patnácti minutách, kdy se mi skutečně už ježily chlupy na zádech, skutečně stála za tu hodinu a něco čekání. ()

Ace.A.T.L.

Neni tady takový kouzlo neznámýho, ale o to temnější jsou triky a duchařský scény. Rozhodně se to vyrovná jedničce a to, co to ztratilo v pokračování, to to nabralo na otáčkách. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)