Spartacus: Blood and Sand - The Motion Comic (TV seriál)

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 4x15 min

Elena Satine

Tento seriál dáva šancu nahliadnuť do života gladiátorov, ktorí sa v seriály len mihli alebo sú len spomenutý. Ku animácii nemám výhrady, síce som ešte nič podobné nevidel a keby to bolo niečo iné asi by mi to aj prekážalo, ale tu rozhodne nie. Je to Spartacus plný krvi a všetkého čo k tomu patrí, ak bude niekedy nejaké pokračovanie teším sa naň. (90%)(3.3.2011)

Veľká škoda že tento doplnok k filmu nebol sfilmovaný, pretože dej je dobrý, chytlavý a objasní ako sa kto kým stal. No má to jednu obrovskú chybu a tou je práve tá animácia ktorá už horšou snáď ani byť nemohla.(28.3.2011)

Velká škoda že tahle minisérie je animovaná. Být natočená jako zbytek seriálu tak by o byl plnohodnotný doplněk. Ta animace tomu ubližuje. Jinak je to vynikající nápad. Je zde ukázáno kdo se jak proslavil. Vypráví se zde příběh Theokola - stínu smrti. Synů šakala. Souboj s nimy udělal z Crixe Neporazitelného Gala. Barcy - Šelmy z Kartága. Či Arkadia. Gladiátora s Rudým hadem na štítě. 1. soupeře Spartaka. Toto jsou legendy z arény v Capue. Moc hezký doplněk seriálu.(29.5.2013)

Štvordielny mini animovaný seriál, ktorý fanúšikom ponúkne zaujímavý pohlaď na slávnych, ale aj menej známych gladiátorov. V prvom diely sa nám predstaví Arkadios bojovník s hadom na štíte, prvý súper Spartaka. V druhom diely synovia šakala, proti ktorým nastúpi Crixus a stane sa Neporazeným Galom. V tretom diely sa objaví bojovník s Kartága Barca a v štvrtom sa nám predstaví tieň smrti - Theokolus. Animácia je strašná, dosť lacná a odbytá a je škoda, že to nieje spravené v trošku lepšom prevedení. Každopádne ako fanúšik seriálu som sa nenudil. 75% - 4*(11.5.2020)

Pro fanoušky série seriálu Spartakus nutnost. Úžasné doplnění původního (hraného) seriálu. Děj i styl vyprávění tak vtáhne do děje, že jednoduchost animace přestanete úplně vnímat a jen si budete vychutnávat (ne)známé příběhy (ne)důležitých gladiátorů z jiného úhlu pohledu. Jedinou, avšak obrovskou, nevýhodou této série je velmi nízký počet dílů. Snad se dočkáme dalších.(21.1.2012)