KOZEL84

Pozérský film,který svým dost nechutným vyháněním do absurdního extrému,zklamává skoro ve všem co chce říct.Mě by zajímalo,kdy že se to z lidí staly labilní fn'ukny (tak mi tu připadali všichni),které se nezmůžou na víc než trapnou sebelítost (kterou nezapomenou ještě odporně stavět na odiv) a hledání chyb všude jinde,jen né v sobě (nebo naopak na sebe trpitelskou pózou vztahovat úplně všechno).To mi jako mělo být té slabošské citové vyděračky líto?Nejlepší je to hodit na tu fujky fujky dobu (a jestli to je dobou,tak tím,že dneska aby se člověk pomalu bál dát smradovi pár facek,aby nebyl za tyrana,přitom by právě to většina potřebovala) - ve které máte všechno,aniž byste proto většinou hnuli prstem.Přidat práce kurva a je klid!A k takovým nesmyslům,jako vydávání srabáctví za odvahu,se nebudu ani vyjadřovat.To věřím,že se vám móc líbí.Ani se mi nechce věřit,že tenhle člověk natočil Kult hákového kříže,film,který donutil zapřemýšlet snad každého.Nedám pět hvězd filmu u kterého umírám smíchy,což byl těžko záměr tvůrců a nevěřím mu ani ń.Prvoplánový blábol,který si ohýbá realitu,tak jak se mu to nejlíp hodí.PS:pošlete své adresy a telefony,pár holek dneska na Domažlické vypadalo,že sprcha by bodla.Co si tak ''výkvěte národa'' občas uvědomit,že tu jen blijete svoje hovna na net,nic víc. ()

Platom

Dlouho jsem neshlédl takto depresivní koncert dramatických výstupů. Příběh je hodně silný, ovšem místy nepůsobí moc realisticky právě pro svou vyšší dávku emočního koktejlu. Na druhou stranu mohu napsat, že podobné věci se prostě dějí, tak proč by něco takového nemohlo být do puntíku reálné... Jen ono školní prostředí je na můj vkus asi moc americké. Nedovedu si představit, že by se takto chovali žáci na našich školách a to bohužel ani na těch zvláštních. Za sebe také mohu napsat, že složení třídy mi rovněž připadá přitažené za vlasy. Jak uvědomělé bytosti mohou sdílet stejnou školu, ba dokonce i třídu s někým, kdo má jen krůček zpět k opicím? Prostě tu a tam drobná výhrada... Herci byli výborní... 4* ()

warrenur

Nadherny a smutny film. Brodymu som to opat zhltol, ako kazdu jeho videnu rolu. Mnoho silnych myslienok a posolstiev v predostretych pribehoch preniklo dost hlboko do mojho podvedomia. Melancholia vo mne odozneje asi az spankom. Vrelo odporucam. ()

jandula00

Film, po jehož zhlédnutí budete na profesi pedagoga nahlížet s trochu větším respektem. Výborné dialogy, které jsou propracované do nejmenšího detailu doplněné poutavou a skvěle vybranou hudbou, a také perfektní kamerou, mě doslova přikovaly k monitoru a ani jednou jsem nezauvažovala nad blížícím se koncem filmu. Adrien Brody podal skvělý výkon, stejně jako všichni ostatní. Detachment mi asi ještě dlouho bude vrtat hlavou a nepochybně se k němu ještě vrátím. ()

Indian88

Ne, že bych se po tomhle filmu cítil dvakrát happy... V podstatě to nemá žádnej pevnej příběh a celý je to postavený jen na Brodyho pohledech do prázdna. Vlastně ani nevím, co o tom filmu pořádně říct. Připadám si, jak kdybych skipnul sám sebe o 97 minut. I přes to to na mě nějakým záhadným způsobem fungovalo a úzkosti mám teď na rozdávání. ()

zahadum

Film bez štipky nádeje...plný tmy a beznádeje v lepšie časy...čo sa dalo aj čakať od " pokrokového školského systému " v USA...nečudo,že učitelia sú s taxikármi v čele ľudí ktorý sú najviac napádaný.....ono to aj tak v USA vyzerá....nechcem viacej vidieť tento film ! Brody je pán herec ! ()

TomasKotlant

Velmi podnětné, ale svým způsobem je to silně nedůveryhodné, což silně kazí emocionální dojem z celého filmu. Animace na školní tabuli jsou ale boží! ()

adriane9

"Tady se nedá moc myslet, není co psát a nový vzpomínky nevymyslíš.." Naprosto famozní výkon Adriena Brodyho. Ještě pořád vstřebávám všechny ty stísněné duše, to všechno co člověk cítí a nemůže dát najevo to všechno co je realitou dnešních dnů.. úžasný film až tak, že je mi úzko ze síly vyřčených slov... // Díky za skladbu od Raye Lamontagne, Empty.. ()

Richie24

Neskonale si vážím toho, že mohu učit na střední škole v České republice a ne v USA. Děkuji Vám, rodičové „mých“ žáků a studentů. A Adrien Brody byl skvělý. Víc k tomu není co dodat. 4 ****. ()

Everyone

Film je to geniální. Tuny deprese a zmaru se šíří na diváka přímo z plátna. Ty se postupně nalepují, až je po závěrných titulcích, pod jejich nánosem, vůbec těžké vstát. Obraz, který je vytvářen, je reflexí podařenou a do jisté míry i univerzální (až na vybrané vzdělávací instituce, často prestižní, kde je zájem pro většinu žactva zřejmý a nepředstíraný). Věci, o kterých se mluví ve škole mnoha lidem stejně dojdou v průběhu let, jak stárnou, ale to už je většinou pozdě s tím něco dělat, poněvadž člověk je zaháčkovaný v existenční síti povinností. Proto se nabízí jednoduchá úvaha o inteligenci, pro kterou opravdu stačí nebýt ignorant a tam, kde jsem, tak si z každého momentu něco odnést, včetně školy...uteče to jako voda a pohled zpět může vést jedině k lítosti a pocitu promarněného, který se pak může přetavit v závist a nenávist vůči jistým lidem, profesím, názorům. Realita se s pocitem ujíždějícího vlaku stává hmatatelnější, vize a sny se zrychleně rozplývají, existenční prostor dusně hustý, životní nadstandard, v důsledku absence perspektivy, nedohlédnutelný. ___ Skutečnost je ale často ještě těžší, protože čelíte různým nástrahám ostatních, kteří svá negativa ventilují vůči úspěšným a ačkoliv nic nezískají, tak jim do jejich neperspektivity jako záblesk světla přinese vůči Vám nějaká podařená pleticha, intrika, levárna, záškodnictví, do které se aktivně zapojili. V učitelské profesi se k tomu přidávají i všechny symptomy syndromu vyhoření. Házet perly sviním za plat lepší almužny je výsměchem moderní společnosti vůči obětavosti a energii, se kterou se každé ráno vstává do roboty, která poskytuje minimální feedback. ___ Poselství se dá generalizovat. Nemá cenu se pokoušet o přízeň tam, kde cítíte, že není šance (partnerství, práce, přátelé, atp.). Nemá cenu to dělat z trucu nebo podlézavosti. Idealismus se brzy vytratí. Pro to množství peněz to také dělat nelze. Vytrvají silní, kteří se pro to narodili, tu vnitřní nekonečnou motivaci naučit nelze - nelze se ubránit onu otřepanému, je to poslání, které je často k pos*ání. Co je jisté, bude to mít trvalé duševní následky. Vždy se mi vybaví příběh učitelky ze základní školy, která bydlela v panelovém domě. Profese učitele ji natolik poznamenala, že držela na chodbě v paneláku dozor! ()

xargos

Jeden z těch silných zážitků, které se jen tak běžně neopakují. Neuvěřitelná síla smutku, ale přece jen i trochu naděje. Henryho vyprávění mi připomnělo film na motivy novely Leonarda Cohena The Favourite Game. Ale tento film je daleko silnější svou temnotou, kterou si Henry nosí s sebou od dětství a ta mu brání vidět svět v jiných barvách. Přesto (nebo právě proto) je schopen své žáky zaujmout a v nejednom z nich vyvolat pocit, že jejich život není prázdný a beznadějný, tak, jak to cítí sám ve svém životě. Doporučuji komentáře od Radek99, Traffic ()

Israha

Adrien Brody vás v dokonale stvárněné roli emočního kusu ledu provede několika týdny života na (?průměrné?) americké střední a jejího okolí. A je to procházka děsivým panoptikem ztracených duší v terminálním stadiu dekadence - ať už morální, citové, vztahové, charakterové či jakékoliv jiné. Únik a otupění je jediným řešením, jakákoliv snaha o změnu okamžitě chytí z okolí známky hniloby a v zárodku se rozpadne. Místy stroze odtažité, místy guturálně intenzivní, v některých záběrech až surreální, po celou stopáž sžíravé a pohlcující. Závěrečný přednes Poea před opuštěnou a zdevastovanou učebnou řeže až do morku kostí. "Poslední věc, která nám zbývá, je uvědomit si, že je všechno ve sračkách. Někteří z nás se pokusí něco změnit, ale pak se jednoho dne ráno probudí s pocitem, že zasádně selhali." ()

Iwiiik

Pocitově velmi atmosferický snímek, zobrazující bezmoc i zoufalství inteligentních a vzdělaných lidí (v tomto případě učitelů) nad obrovským pytlem lidského hnojiva, který se stává z mladých generací našeho velkého porevolučního bratra, vlivem shnilé a negativně netečné výchovy. Přemýšlivý scénář vkládá Adriena Brodyho do jeho role, jako zdaleka nejvhodnějšího adepta a zároveň podepisuje další Brodyho dramatický majstrštyk. Celkově nesourodé vyznění v kombinaci s amatérským stylem kamery, řadí Detachment do skupiny filmů pro spíše náročnějšího diváka a oddaluje jej očím komerčních mas. I přes mnohá superlativa mi chyběla větší filmařská preciznost a mám dojem, že Tonymu Kayeovi experimentální způsob snímání obrazu příliš nevyšel. Proto "pouhých" 85%. Jinak doporučuji jako dramatický zážitek. ()

agassi68

Urobiť drámu bez pátosu, klišé a iných nánosov chce kumšt. K tomu pridáte Brodyho, ktorý sa už len svojim vzhľadom priamo ponúka na role frustrovaných, inteligentov pokúšajúcich sa niečo urobiť so skazeným svetom i sebou samým a výsledok sa dostaví. Keďže pracujem s deckami, o to viac som sa vedel vžiť do pocitov hlavného hrdinu a chápať tú nekonečnú frustráciu pri snahe aspoň niečo napraviť. Veľakrát to vyzerá ako syzifovská práca či rozsypanie piesku pri ukončení mandaly. Ale vždy treba ísť ďalej a hľadať dôvod prečo robím, to čo robím.. ()

Arronax14

Silné, pochmurné, depresivní a hlavně zatraceně působivé. Adrien Brody znovu v poloze, která mu nejvíce sedí. Ačkoliv to z vlastní zkušenosti potvrdit nemohu, tak jsem přesvědčen o tom, že podobnými pocity každý učitel do jisté míry prochází a Kaye je dokázal předat divákovi natolik mistrně, až mě několikrát zamrazilo. ()

rekkky

This movie has in itself so many complexity. It's not only about complexity of live of teacher in USA scholl system, it says a lot about society and it provides us, through look behind the curtain, to think not only about family backgound, educational system and public environment. It shows in which condition current western world is existing. How individuality of well educated man is washed away, somewhere behind "marketing holocaust" and how even young kids have to deal with everyday life without proper guidance and respect, authority, carrying of other people or doing right decision is no longer important for natural way of being. I see this movie as a good example of failing of educational system, especially in USA and as almost documentary report of teachers minds after years of self-torturing. Even though, as example of role of excellent Brody, they are trying to keep their minds in good conditions by reading books, carrying about society and making people think about their own decision, they eventually ends exhausted, emotionally empty and in some way harmed. In this case Henry Barhes brings with himself hard family live and it makes bigger his detachement. In my opinion this drama in a perfect ways shows how circle of life, souls and memories of particular examples works. Also how relationships between co-workes, classmates, individualities are functioning and effecting our future. Thanks to perfect script, editing, directing and amazing acting of Brody is this movie one of the best prove of how chaos in our minds and especially mental condition of kids are unfluencing way of being and existing. Very complex and amazingly deep movie. ()

Puddle

Dlouho předlouho se na mě z žádného filmu nesypala taková beznaděj a lhostejnost. One-man show Adriana Brodyho, který, ač vnitřně naprosto vyhořelý a ztracený muž, musí dennodenně před svým okolím nasazovat masku člověka, jenž suverénně podává záchranné lano všem, kteří ho potřebují. Detachment je velmi, velmi atypicky natočený film, skoro až jako nějaká surrealistická koláž, dalo by se říct. Obvykle takové ani nevyhledávám, ale Detachment je překrásný. A akademici jsou opět banda blbců. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz