Externí recenze k filmu (3)

  • Filmage.cz (Jan Šorčík) ****

    "Až mě při sledování titulků napadla myšlenka, proč se proboha dělají filmy za milióny dolarů, když stačí hlavní hrdina a dvě vedlejší postavy k vylíčení těch nejhlubších pocitů. Buďme vděčni za filmy jako je Oddělen, protože takových je jako šafránu a prodrat se k nim skrz plevel Iron manů a jiných…" (více)

  • Filmosophy.cz (Jan Tříska) *****

    "Oddělen není pouze filmem o vzdělávacím systému, je jakousi perverzní přehlídkou aktuálních bolestí společnosti, jejich nedokonalostí a nepříjemnosti lidského života a problémech s ním neoddělitelně souvisejících. Život není perfektní, není plný neutuchajícího potěšení a štěstí, jak se nám snaží…" (více)

  • Filmserver.cz (Adam Hencze) ****

    "Celek působí hlavně zpočátku velmi těžce, přesně jako Poeův Pád Domu Usherů, který je mimochodem skvělým poetickým zakončením Henryho žalozpěvu skrz prázdné chodby budovy školy, která stejně jako hrad v literárním díle slavného amerického básníka, upadne. Detachment je potom opravdu těžkým stavem…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace