mala_kea

Tyhle rádoby psychologické filmy o lidské trosce jsou opravdu jen pro vybrané spektrum lidí. Já osobně soucítím s lidmi, kteří mají osobnost založenou na skutečnostech a podobnostech v příběhu, ale pro běžného a citově neorientovaného diváka je to spíše "uklidňující film", kterým chce zakončit pracovně strávený víkend, protože Brody se dobře poslouchá, jeho herecký výkon je docela přesvědčivý a s tématem o sociálním vyloučení se setkáváme teď a denně. Příběh hloubku má, ale nechtějte po mně, abych se v něm pitval, na to jsem moc rád, že žiju, jak žiju. Chápu, že myšlenka odrazu naší současné doby je více než zřejmá, ale Tony Kaye tímto přístupem bohužel nic nezmění. Nadprůměrný snímek, který prozatím nemám s čím porovnávat. Třeba později hodnocení stáhnu. ()

JirkaLexa

Pozoruhodné drama o vyhasnutí a marnosti života. Perfektní herecký výkon Adriena Brodyho, kterého mám v oblibě a v hlavní roli mě potěšil. Nicméně i veškeré další role účastníků děje byly zahrány dobře. Nervydrásající a silně mrazivá hudba. Příběh v ideální metráži a sledu děje. Příbeh o zkaženém světě lidí a problémech, které nejsou možná na první pohled vidět, ale jsou vážné a na denním pořádku. O stereotypu a zatracení lidských myslí a duší, které touží po citech a naplnění, ale ani jednoho se jim nedostává. Jsme jen vyhaslý póvl tohoto světa. Bezduché organické schránky. Pracujeme jenom proto, aby jsme získali peníze na koupi věcí, které nepotřebujeme, jen proto, abychom udělali dojem na někoho, koho nemáme rádi a kdo nemá rád nás. Zároveň se snažíme přesvědčit sami sebe, že to všechno má smysl. Ale všechno bude zas dobrý... 85% ()

Rázlik

Na mě až příliš depresivní a smutné, ale možná díky tomu všemu velice uvěřitelné. Adrien Brody mi do role sedl na míru a obávám se toho, jestli tento film opravdu vystihuje realitu. Pokud ano, pak je mi z těch dětí a rodičů opravdu zle. ()

Páně

Zhlédnout Detachment bylo jako najít v sejfu zapadlý poklad o kterém víte, že tam někde na dně na vás čeká a podvědomně se na něj neustále těšíte. Jsem opravdu moc rád, že neustále vznikají filmy, které mi přináší pocit absolutního prožitku bez jakýchkoliv kompromisů. Že vznikají filmy u kterých mám pocit, že jsem to vlastně já kdo je mocným činitelem rozhýbávajícím pochmurná kolesa oněch famózních snímků. O faktu, že smuténka Adrian Brody se se svým do pláče laděným gesichtem pro podobné snímky doslova narodil, není třeba nějak obšírně diskutovat. Ultimátní umělecký zážitek a doslova zběsilý útok na mojí skromnou TOPku! ()

Raziel_cz

Film s tolika vrstvami, že kdybych je chtěl všechny obsáhnout, nikdo by tak dlouhý komentář nečetl. Film o tom, že každý se topí ve vlastních sračkách. O tom, že o pomoc volají jenom ti nejlepší. O tom, že nikdo nereaguje. O tom, jestli dokážeme potomky navést na správnou cestu, když jsme sami tak poničení. O tom, jestli se má cenu vůbec snažit. O tom, jestli se to někdy zlepší... Vynikající výkony ze strany Brodyho i představitelů vedlejších rolí, krásná kamera, originální režie, obrovský přesah a především neuvěřitelná mizérie. Ale vidět by to měl každý. ()

BOURQUE

Pánovi T. Kayeovi sa podarilo natočiť film, kde z každého rohu na nás útočí depresia. Osobné tragédie a problémy jednotlivých postáv tu nie sú iba výmyslom z pera nejakého scenáristu – veľmi veľa scén je z ozajstného života. Film, čo v plnej rovnováhe (učitelia, žiaci) upozorní na problémy zo školského prostredia. Po dlhšej dobe tu môžeme vidieť jedného veľmi výrazného A. Brodyho. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Hapretor

No, tak to byl snímek plnej zbytečnýho patosu, přehnaných emocí, vyhraněných ukázek jak děti dokážou být dokurvení špatnou výchovou a nezájmem ze strany rodičů, trapných intelektuálních keců a dalších nepotřebných věcí, aby mě to chytlo za srdce. Byl to slepenec scén, které byly buď trapné, parodické ve svém extrému, vtipné ve svém extrému nebo dojemné až na hraně citového vydírání diváka - nicméně to se dost povedlo - dvakrát mi slza ukápla - přiznávám. Za to dvě hvězdy. Jinak blekot marnotrapný. ()

xdutchx

Temná struna zahraná s bravurou, ale v realitě vidíme, že zní strun více a že ne vše směřuje do fatálního propadu. Film nadprůměrný a působící jako vytrčený prst odhalující slabiny humanismu bez transcendence a personalismu bez bratrství. Temný zvuk však doznívá v nitru dlouho, neboť vypovídá o něčem co ohrožuje. ()

Wallis3

Místy dost nechutný, ale reálný. Celkově jde o užvaněný film, který ale opravdu ukazuje skutečnost a ne-morálku mládeže. Ať už jde o jakoukoli zemi, zkrátka je to tak. A bude hůř! ()

Ben Nevis

Snímek poněkud depresivní, zato realisticky popisuje zaměstnání lidí, kteří si musí nechat líbit všechno od všech bez možností odezvy. Jejich práci obvykle oceníme až za pár let a to jim moc platné není. Každopádně hlavní problém je role Brodyho, protože s takovými problémy (každý okamžik života se vracet do dětského traumatu) by učit neměl, spíš se léčit. Nicméně snímek je bravurně natočen, nemoralizuje ani nenabízí řešení v neřešitelné situaci. PS: v dnešní době by asi neprošlo, že nejvíce vrásek personálu přidělávají rodiny tmavší pleti. Pravda je rasistická. ()

Kingjiri

Obsahově jde o dost zajímavej počin, kterej neni uplně jednoduchý pochopit, alespoň pro extrovertní optimisty, který ani pořádně nevědi, co je blbá nálada a jakej problém občas může být s někym začít komunikovat. Ale každýho Detachment zaujme minimálně zvláštní depresivní atmosférou. Herecký obsazení se povedlo a Adrien Brody se do hlavní role neskutečně hodil. Jen si myslim, že nebylo nutný tolik přehánět, co se týče chování žáků ve škole (nadávky a fyzický výhružky směrem k učitelům). Je mi jasný, že tenhle typ filmu neměl žádný ambice, stát se komerčně úspěšnym, ale dál ho ještě trochu sráželo slabší technický zpracování, který mnohdy působilo jako levná televizní inscenace, čtyři slabší hvězdy. ()

siloalampa

Celkom kvalitná dávka depresie, ktorá ma však od môjho odhodlania stať sa učiteľom neodradila. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi filmy a psychológiu z prostredia školských lavíc. ()

Petrushka5

Sociální drama ze školního prostředí, kde učitelé ztratili veškerou naději a žáci zřejmě nikdy žádnou neměli. Třebaže obdobné téma je časté, zde se to podává novým a lehkým stylem, snímku se daří překročit hranice žánru, není to film o školství, je to film o nás.. A osobně mám radost z Adriena Brodyho, neboť tohle je přesně typ role, pro kterou byl svým vzhledem, vyzněním a vším určen, žádný rádoby akční hrdina z Predátora, King Konga apod.. ()

frbulka

Hodnotová krize dnešního světa vyjádřená tím nejdepresivnějším způsobem, který si dovedu představit. Nejhorší je, že jsem přesvědčená, že zde se moc nenadsazuje...Každá lidská duše je originální a křehké individum, jehož potřeby a touha po naplnění zůstane často bez odezvy, často je ta křehkost zneužita necitlivým zásahem zvenčí hned na začátku - a to - bohužel - především vlastními rodiči. Opravdu velmi smutná a bezvýchodná sonda do prostředí amerického školství a hlubiny lidského prožívání, po které se mi nebude lehce usínat. ()

albionlady

Jeden z najsmutnejších filmov, aké som kedy videla. Je v ňom obrovské množstvo ľudského trápenia a beznádeje, zúfalstva a extrémov. Neviem si predstaviť školu, ktorá má žiakov, ako tá v Detachment. Ľahostajný, nehanebne drzý až krutý prístup študentov odráža ľahostajnosť rodičov. Čím to je? Nemajú rodičia na svoje deti čas? Členovia rodín dávajú prednosť médiám a počítačom pred výchovou a budovaním vzťahov s deťmi a medzi sebou? Dejová línia hlavného hrdinu a jeho starého otca bola takisto veľmi silná a na zamyslenie. Snímka zobrazuje smútok ľudskej duše, problémy jedinca i spoločnosti ako celku. Doublethink. To deliberately believe in lies, while knowing they're false. Examples of this in everyday life: "Oh, I need to be pretty to be happy. I need surgery to be pretty. I need to be thin, famous, fashionable." Our young men today are being told that women are whores, bitches, things to be screwed, beaten, shit on, and shamed. This is a marketing holocaust. Twenty-fours hours a day for the rest of our lives, the powers that be are hard at work dumbing us to death. So to defend ourselves, and fight against assimilating this dullness into our thought processes, we must learn to read. To stimulate our own imagination, to cultivate our own consciousness, our own belief systems. We all need skills to defend, to preserve, our own minds. ()

zliteonit

Je těžké si představit s čím vším musí bojovat učitelé. Nekompromisní ukázka toho jak lidé krachují před ignorací. Jakmile se nad tím vším zamyslíte, film vám ukáže, že je vlastně všechno špatně. ()

figliar

Tento film by som odporučil si pozrieť všetkým učiteľom a učiteľkám, ktorý sa u nás sťažujú na zlé pracovné podmienky. Viem, že ani u nás, nie je školstvo ideálne a čím ďalej sa viac zhoršuje, ale v USA je to úplne iná liga. Smutné na tom je, že v mnohých prípadoch to takto vážne funguje. A česť výnimkám, ktoré sa s týmto problémom snažia niečo spraviť, no myslím, že táto situácia je už nezvratná. Ale ani to nezastaví Adriena Brodyho. Krutá psycho pravda o čistej realite, ktorá Vám bez servítky poskytne obraz o ,,vyspelom,, štátnom školstve a ľahostajnosti mladých ľudí. Tisíce vďaka za mojich rodičov. ()

Drom

Tak tohle si budu muset ještě rozmyslet, ale pod čtyři hvězdičky rozhodně jít nehodlám. Jako obvykle, aniž bych tušil, kdo mi tenhle film podstrčil (určitě ne ten, kdo mi domů propašoval Kameňák 4), natož o čem je, jsem do toho spadl rovnýma nohama. A teda jako bylo to hodně moc zajímavý. Správně divně natočený, takovej ten film, co podle popisu a letmýho pohledu vypadá na nudný kecy bez příběhu, ale když si člověk k tomu sedne, nestačí se divit. Vykonům. Kameře. Dialogům. Scénám. Obsahu. Příběhu. Animaci? Nevyřčenému... Tempo je celkem pomalé, komu by se taky chtělo spěchat do deprese a beznaděje, že. Smůla děcka, žádný převeselý prvoplánový kokotiny nejsou skladem a jestli máte poruchu pozornosti (a/nebo si myslíte, že na Primě mají docela dobrou skladbu programů), tak to snad ani nemá cenu pouštět. Já o tom jdu popřemýšlet. Nebo možná myslet nebudu a vyrazím s brokovnicí někam do školy, postřílet nějaký ty drzý smrady... Jeziš, já bych nemohl bejt učitel, to by bylo krve. Divte se Henrymu, jakej žije život... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz