Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 2/10/// +slušné obsazení, jedna z prvních ve svém žánru, ve své době originální příběh -na dnešní dobu však již nemá co nabídnou/// Tak mám pocit Deja Vu (Déža nevý) a myslím, že vím proč. Toto je film, ze kterého vycházely další Teenagerské komedie, případně i parodie (Bulshit). A tak vidět to celé znovu, i když v originále (čti: jedna z prvních komedií tohoto žánru) není úplně největší odvaz. Nadruhou stranu, rád jsem se podíval na mladé tváře herců, které v roce vzniku filmu teprve jejich kariéra čeká (Paul Walker, Anna Paquin) a v naději (protože jsem tento film viděl poprvé), že zde zahlédnu, něco co jsem před tím neviděl. No viděl jsem všecho a často i v zábavnějším podání./// Celkem 48%/// ()

Sinecod

Líbí se mi. Jo, tenhle film se mi fakt líbí. No a co? Jsem si vědoma o čem je, jak povrchní, trapný a občas i dost hloupý je. A znova. No a co? To bych se měla dívat jenom na intelektuální filmy na zamyšlení aby se mi snímek líbil? Bylo mi tak 13-14 když jsem ho viděla poprvé, naprosto ten správný věk, viděla jsem ho asi dvacetkrát, každou větu sem znala nazpaměť, teď už jsem ho sice nějakej ten pátek neviděla, ale ještě něco bych přeříkala...ne, tohle mi nikdo nevezme, navíc, jsem tomuhle snímku neskonale vděčná, protože mi dal Remy Zero! ()

Kothy

Už o trochu slabší než Deset důvodů, proč tě nenávidím. Taky je tento film parodován v Bulšitu a to opravdu dost dobře. :D ()

SeBig

Spoustu známých tváří teen filmů 90let. Typický romantický filmek a mě se to libilo, jak hudba, tak i herecké obsazení. ()

Chrustyn

Aneb návod na to jak udělat z ošklivý holky (která je ve skutečnosti hezká) holku hezkou. Příjemná nenáročná zábava, která neurazí ani nenadchne ale docela zabaví. ()

Arsenal83

Mám rád takéto filmy zo školského teenagerského prostredia a keďže ma to na prvýkrát chytilo, ponechávam vyššie hodnotenie aj s ohľadom na pesničku, ktorá je hymnou zamilovaných. Zaujímavosťou je sledovať, ako sa za dve desaťročia vyvinuli osudy niektorých ľudí spojených s týmto filmom. Exekutívnym producentom bol Harvey Weinstein, dnes už budúci väzeň. Paula Walkera už vo filme neuvidíme. O'Keefe kefovala v Prison Breaku a odvtedy skoro nič. Hlavné postavy nedosiahli herecky skoro nič, za to úplne vedľajšia Sarah Michell Gellar to celkom kariérne potiahla. A najslávnejší je paradoxne jediný významnejší černoch vo filme – Usher. ()

Yardak

Pohodová romantická-komedie. Od proměny byla Rachael Leigh Cook nehorázně sexy :o). Škoda jen že Sarah Michelle Gellar byla ve filmu pouze dvě sekundy. 65 %. ()

SOLOM.

Xtá variace na to, že se i z pomyslné „ošklivky“ může stát sexbomba školy. Kolikrát už tohle bylo použito – to snad ani nejde spočítat, naštěstí v tomto případě to ještě nebylo moc okoukané téma. Základem k úspěchu (tedy hlavně podle samotných tvůrců) bylo angažovat v té době „táhnoucí“ tváře – což dvojice (pozdějších manželů) Freddie Prinze Jr. a Sarah Michelle Gellar splňovala (přestože ona tu nehrála hlavní roli), no a samozřejmě Rachael Leigh Cook, jenž po proměně byla vážně sexy. K pousmání byl i její filmový bratr a fotřík. Některé naschvály taky dokázali pobavit. Klasická průměrná komedie… ()

ARI50

Klasická komedie když dva se dohromady dají , ale na mě to působilo a líbilo se mi to Paul se sice ke konci zachoval hrozně , k němu se to nehodilo ale budiž co se tyče s cena s pizzou tak to byl hnus. Ale já se bavil. ()

veru_needy

Tak tento film je bez pochyby jeden z mých oblíbených devadesátkových kousků. Poprvé jsem ho viděla jako malá holka a i přes ty růžové brýle tenkrát, se na tom nic moc dnes nemění. Jediné, co mi teda fakt vadí, je všechna ta povrchnost. Jako tradičně se totiž z ošklivého kačátka stává za přispění školního krasavce okouzlující mladá slečna, která se náhle stává terčem všem nadržených teenagerů a to i těch, kteří by o ni před proměnou ani nezavadili. Ano, tohle mi vážně smrdí. Realita je bohužel uplně stejná a tak mě to vždycky dokáže pěkně nadzvednout. Každopádně, tohle je film, co jiného čekat. Dále tu pak v pozadí samozřejně nesmí chybět maturitní ples, sázka s bídným kamarádem a namyšlená expřítelkyně. Přes všechny strasti se samozřejmě ústřední dvojice dočká happy endu. Trochu otřepaný námět, ale jinak je to prostě jednoduchá romantická komedie. A i když té romantiky je tu opravdu hodně, vtipné scény se také najdou. Pohádek o tom, jak se ošklivé káčátko změní v krásnou labuť, těch už to bylo jistojistě nespočet. Přesto je ale tento snímek milý a příjemný. Herecké obsazení také sympatické a navíc suprový soundtrack. Rozhodně jednička mého dětství. - "For a minute there I forgot why I avoided places like this and people like you." ()

Jenda

Je to taková ta milá blbůstka, kde se školní jock (Freddie Prinze Jr, který vypadá, že byl při natáčení tak trochu zkouřenej) snaží udělat z umělecky zaměřené holky (Rachael Leigh Cook) královnu krásy tím, že ji ostřihá. Typicky šablonovitá záležitost, ale občas člověk potřebuje vypnout a jen si něco pustit. Tady se navíc objevuje hromada budoucích hvězd jako oblíbenkyně upírů Anna Paquin a rychlý a zběsilý Paul Walker. ()

Lacike

Ani pred rokmi ma to príliš nenadchlo a dnes mi to už pripadá strašne nudné. Chémia medzi ústrednou dvojkou nefunguje. Freddie Prinze Jr. je síce sympaťák ale nikdy hrať nevedel a Rachael Leigh Cooková je síce pekná ale jej postava je otravná tým jak má byť za každú cenu tou morálne dokonale cnostnou. Pritom dvakrát zaujímavý jej charakter nie je. Vo vedľajších úlohách sa tu objaví kopa budúcich hviezd ale nikto v tých jednoduchých škatulkách príliš nenadchne. Zaujal ma len Elden Henson ako kamarát Rachael. Ale jeho línia tiež príliš rozvinutá nie je. Takže okrem pamätnej ústrednej pesničky ma bavilo ešte sledovať lokácie školy na ktorej točili seriály ako Buffy alebo BH 90210. Celkovo to je už ale slabá teenage romantika, ktorú strčí do vrecka oveľa dynamickejší a zábavnejší remake. 4/10 ()

mis-ko

Najviac ma pobavila takmer úvodná scéna zo Zackom a jeho plagátom. A samozrejme ako cukrík sladká R.L. Cook. A Fat Boy Slim. A to by už stačilo. ()

fannah odpad!

Pičovina jako hrom, ani nechápu jak jsem si na ten film vzpomněl, ale aspoň ho konečně po letech můžu objektivně zhodnotit!!! HNUS ()