Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Vabr odpad!

Nikdy nechápu lidi, co říkají, že jsou FF roztřepaný a nejde nic vidět, že je to hrozná hrůza. Nikdy jsem se s tím, myslím, nesetkal, protože to vždy bylo podle mě v normální míře a dodávalo to na reálnosti, ale tady jsem přesně věděl, o čem mluví. Tak špatný FF jsem ještě neviděl, dokonce je to i nejhorší! Ze začátku mě překvapilo, že je tu tak málo postav (hodilo by se mi sem víc lidí) a ukázané kozy. To mi hned naznačilo, v jaký ,,kvalitě'' se pohybujeme. Přišlo mi na hlavu, jak všichni říkali, že je tam tak krásná příroda, ale popravdě za mě je v Americe tucet hezčích míst než tahle hnusná pustina. Postavy jsou strašně přehnaně vystrašené. Srandovní je, jak utíkají do karavanu a nechají v kempu toho svýho kamaráda, a další den říká jedna z holek, že by nikdy nikoho takhle někde nenechala. To je fakt logika :D. Jak se jím karavanem prožene ten medvěd nebo co, tak mně přišlo docela vtipný, jak byla prostě nějaká kůra naházená do toho dřezu, aby se neřeklo, že je ten bordel všude, ale jen tam ne. Byla to strašná nuda, herci a kvalita taky, tak jsme to s bráchou skipnuli a najednou jsme se objevili v nějaký části, kde nesmyslně utíkají, tak jsme si řekli, že to dokoukáme schválně, co ty holky nabytí inteligencí, vymyslí. Právě tady to běhání bylo přesně klepání s kamerou, nešlo nic vidět, žádný jasný cíl, kam vlastně utíkají (podle mě ani nevěděly, jakým směrem) a bylo fakt nesmyslný. Je tu kupa, jako fakt kupa náhodných, blbých lokací, které postrádají smysl a jsou totálně vyvařené z vody. Absolutně jsem nepobíral, odkud se tohle vzalo a co to má jako zachránit. Stala se z toho postupně sra*ka bez mozku. VYHODNCOENÍ: EMMA SMETANA PŘESÁHLA 70K SLEDUJÍCÍH NA INSTAGRAMU! PODPOŘTE NAŠI KRÁLOVNU! POSÍLÁM JÍ LÁSKU! ()

Xeno.morpH

Tak jsem čekal další upocený found footage s uječenými teenagery, a vida, ono to platilo víceméně jen pro první polovinu filmu :) Tenhle mix byl na amatérský film dokonale stravitelný, okořenit stereotypní nudné found footage mutanty, vojenskou základnou, přestřelkami v okamžiku kdy jiné podobné filmy končí, to bylo něco co jsem skutečně nečekal. Za minimálního rozpočtu, jednoduchých rekvizit a dostupných interiérů se jim podařilo vytvořit solidní hutnou atmosféru, napětí z neočekávaného a poměrně robustní příběh, který se z původního standardního scénáře podobných filmů rozvine v něco mnohem rozsáhlejšího a dramatičtějšího. Takových filmů více, je vidět, že stačí trocha invence a dá se i ze stokrát recyklovaného tématu vytvořit něco neotřelého, co dokáže překvapit. ()

BLabaKAn

Čtyři kámoši si vyrazí do přírody natočit nějaký jako by tzv. dokument,. . . potábořit, popíjet a točit jejich přitroublý keci. Postupně v lese houstne atmosféra, večer slýchají divné zvuky a vy čekáte co z toho vyleze . . . nakonec se tam vyloupnou nějaký divný plyšový opice, které rádi požívají lidské maso. . . to by ještě jakžtakž šlo . . . přeživší pak při útěku vběhnou do nějaké zakázané oblasti, kde se ještě k tomu vyloupnou pošahaní lidi. . . najednou se tam pak objeví spasitel, aby se neřeklo. . . sem tam něco zastřelí. . . až přiletí nakonec záchraný vrtulník . . . divnej film. . . z toho filmu šli udělat klidně dva odlišný filmy, akorát je dokončit trochu jinak. . . když se to v pulce sekne a skočí to úplně někam jinak. . . ()

retrogirl2

Hodnotila bych níž, ale přidám jednu hvězdu za to, že i když někomu se vyústění může zdát jako sci-fi, jiným to smysl dá. Což je u takových lekaček vzácností. ()

Skautka

Ze začátku mi to přišlo jako slušně našlápnutá napodobenina Blair Witche, ale to se v půlce filmu změnilo. Nevím jestli konec nechat na mé velké fantazii a domyslet si, co se tam asi tak odehrávalo, nebo mi to někdo časem vysvětlí. Zdá se, že ,,někdo" zřejmě vyvinul určitý program (virus). Možná pokusy, možná jen hra. Celé mi to místy připadalo jako v nějaké videohře, kdy kamera zmateně běhá za chlápkem se zbraní, který s radostí oddělává různé potvory a zombie. Těžko, ale říct jestli se jednalo o jednu oblast, kde se tohle odehrávalo již delší dobu, nebo o náhlý vznik tohohle problému, který se postupně rozšířil do celého státu, ne-li světa. Nevím. Nechápu. Nad koncem tohohle filmu mi vysí velký otazník. ()

Franc1s

Na tohle jsem se podíval jsem žádost kámoše, ať můžem poreferovat :) Ale tady není asik o čem, začátek vypadá velice slibně: ňoumové z města jedou do lesa, v křáku začne něco chrastit a pomalu jdou všichni do kolen, poté se to ale zvrhne a je zda vše možné od minialienů až po miloučké zombíky. Do toho zasáhne občas debilita a je vymalováno.. Přežije samozřejmě jako vždy .... :) 3/10 DELETE ()

LabySo69

Lekačky jsou místama dost v pohodě, atmosféra brutální, prostředí asi ani nemohlo bejt lepší, herci sympatičtí, prostě to funguje docela dobře. Ale i přesto,že to má opravdu šťávu, neni to tak silný jako Blair witch. Snad možná i díky celkem né zrovna vydařenýmu závěru. To je ostatně problém mnoha hororů. Ale nenechte se zmást místním hodnocením, až tak špatný to vážně neni a bát se u toho taky budete.. ()

BrianStorker odpad!

To, co se v první slabé polovině filmu jevilo jako docela solidní film natočený ruční kamerou se ve druhé polovině zvrhne v naprosto nesmyslné pobíhání a řvaní kdesi v zakázané zóně "čehosi." Film neodpovídá na základní otázky "kdo?", "co?", "kde?" a "proč?". Naprostá absence logického scénáře (pokud vůbec existoval), nelogičnost jednání postav (večer se ztratí přítel, uteču strachem z campu do karavanu a ráno z něj budu vycházet s vtípky a úsměvem na rtu? I když je to blondýna...). Film má pouze 59 minut, zbývajících deset minut jsou závěrečné nečitelné titulky prolínané epileptikům nebezpečnými obrazovými efekty s občasnými roztřesenými záběry na křížence yettiho s gorilou a cosi jako pomatené pacienty psychiatrické léčebny zasažené virem zombií. Nedělejte si iluzi, že pochopíte oč tu šlo, nebo se dopočítáte toho, kdo z původní čtveřice a jak zemřel, zda a jak vůbec někdo přežil a kdo třásl s kamerou, jako štafetovým kolíkem, poslední. Není to horror, není to Sci-Fi, není to psychologický film, není to drama... je to rádobydokument postrádající jakoukoliv logiku, kterou je schopný natočit kdokoliv, komu dáte do ruky kameru. Pokud někdo tento brak nazve horrorem, tak sám horror patrně ještě nikdy neviděl. Naprostá škoda času... Ztotožňuji se s komentáři Gilmour93 a Bloody13. Jen na rozdíl od nich opravdu nemám za co dát byť jen jedinou *. ()

ANTYCHRYST odpad!

Tohle je absolutní dno filmu. Těžko hledám nějakej slušnej výraz. Vždycky když si myslim že už jsem ty největší sračky viděl, tak něco překvapí a posune filmařinu do totální, laciné, fekální žumpy. Rozhodně pro mě 79 promrhanejch minut života, to radši budu čumět 79 minut do zdi. Odpad je luxusní hodnocení! Rozpočet filmu nepřesáhl hranici 70 k.č! Až se bude vyhlašovat hovno roku 2011, tak film Evidence je horkej favorit, kterej nemá konkurenci a rozhodně se zapíše tlustým písmem do filmových Análů. ()

Miagy

Výborný horor za málo peňazí. PLUS: záver filmu, zvuky, záver filmu ,nečakaný zvrat MINUS:nesympatickí herci, začiatok filmu pripomínal klišé z každého hororu, nedokončený záver - chýbelo nejaké vysvetlenie, ale to mi vôbec neprekážalo. Bavil som sa i bál. ()

DavidWebb odpad!

Tak tomuto hovorím pravý nefalšovaný 5 puncový SHITOVÝ SHIT!!! Že som sa nechal na niečo také ukecať.... Absolútna trapovina vo všetkých ohľadoch a smeroch. Ohromná pravdepodobnosť odumretia zvyšku mozgových buniek ak Vám nejaké zostali po zhliadnutí Witch. Po príbehovej stránke nedozierna nuda po priemyselnej šit!, ktorý natočím so svojím mobilným telefónom po opici s roztrasenými rukami. ODPAD ! a strata času... ()

Knor

Ze začátku to vypadalo jako už stokrát ohrané ,,přijeli jsme se bavit sami hluboko do lesa natáčíme si to na kameru něco nás tu začalo strašit a nakonec ná to chce zabít co to kurva je'' téma. Ale v poslední části filmu se všechno zvrtne v něco úplně jiného a popravdě jsem zíral s otevřenou hubou. Vyvolává to pravda spoustu otázek, ale ten nečekaný zvrat je prostě skvělej. Po útěku z lesa se všechno přemísťuje opravdu rychle z místa na místo a za tu chvilku se dějou škaredý věci, který jsou zachycovaný na chvilku ve zběsilým tempu, že to skoro není možný nějak vstřebávat. Určitě doporučuji pro noční promítání, tohle stojí za to. ()

Megynka

Jedním slovem nuda. První půl hodina, ač se v ní nic nedělo, byla daleko lepší a napínavější, než zbytek. Co to mělo být? Film naprosto bez děje, celou dobu jen zmatené pobíhání postav a dokonce jsme se ani nedozvěděli, co se stalo s jedním z hlavních hrdinů. O čem to bylo? Kde se tohle všechno uprostřed divočiny vzalo? Prostě zmatek, o ničem ... ()

Najt

První polovina filmu je úplně o ničem. Debilní postavy, který jsou úplně vygumovaný dialogy o hovně, doslova, prostě náběh na úplně zbytečný film. Po polovině se to začne lámat, začne se budovat napětí a zacnou se dít ditvny věci a poslednich cca 25 min sento rozjede a je to masakr. Jenže příběhově víme hovno, nevime co, kdo ani proč, nevíme zkrátka totálně vůbec nic. I to by se dalo přežít pokud chcete něco děsivého. Ale ta kamera tak je tak odporně debilní, že se to nedá. A ke konci je to totál. Chápu že to je foundfootage, jenže tady je to upravený tak, aby každou vteřinu vypadával nebo se sekal obraz. Opravdu kazdou vteřinu takže vás pořád něco ruší a je to jak kdyby jste koukali na filmna chatě pred 40 lety kde fakt není signál, to nechci. Takže z filmu máte vesměs kulový. Jako konec byl děsivej a šílenej, ale to provedení je snad nejhorší co jsem kdy viděl. Navíc absolutně bez příběhu. Nebýt tak intenzivního konce, tak to fakt asi schytá odpad. ()

Brmbolec

Dovolím si tvrdiť, že toto je jeden z top 5 foundfootage filmov. Typické pomalé tempo je však v poslednej polhodine nahradené šialeným tempom a ja ostal som takmer bez dychu. V rámci podžánru je to skvelý film, ktorý samozrejme obsahuje všetky možné klišé, chyby či nelogičnosti, ale zober to čert - ja som sa sakra bavil.... ()

Solverino odpad!

Naprostá tragedie, naštěstí to není zbytečně moc dlouhé. Esence všech ostatních blbostí v jednom filmu. První půlku doporučuji přetočit, totální nic tam není - pak naprosto trapnej a lacinej pokus o jakési "armádní experimenty" - totální sračka na n-tou! :( Nic tak blbého, laciného a trapného jsem už dlouho neviděl! Velká trapárna! ()

MaxForValue

"Evidence" je veľmi významným žánrovým posunom, a to z toho dôvodu, že Askins sa nedržal klasickej schémy (záhada-rozuzlenie-krvavé finále), ale vybral sa úplne inou cestou a naservíroval divákovi v poslednej tretine závratnú psychadelickú jazdu, ktorá sa len tak nevidí. To, čo mnohé filmy odbijú za 5 minút a to, na čo mnohí čakajú 90 minút, to "Evidence" umožní divákovi prežiť počas celej poslednej tretiny. Askins nerezignoval ani na dejovú zložku, prináša odpovede, prečo, ako, menšiu výhradu mám ku správaniu postáv a samotnému kastingu, ale od filmu s relatívne tak nízkym rozpočtom nemôžeme čakať zázraky. Nedávam 5* preto, že je to na 5*, ale preto, aby som tým demonštroval tú zjavnú odlišnosť od väčšiny podobnej "nemainstreamovej" produkcie. Na jednu stranu všetky prvky, ktoré Askins využil sme už videli dávno a v iných filmoch, ale to, ako to on zmiešal, je niečo nové a prínosné. A snáď to bude aj pre ostatných tvorcov trochu inšpirujúce. ()

Vanguard77 odpad!

Wow... Evidence je opravdu důkazem... toho, že filmy točené ruční kamerou prostě stojí za ho*no. Film není ani strašidelný, ale geniálně originálně nápaditě unikátní. Je to prostě nuda a smrtelných 79 minut pro epileptika. Film začíná jako tuctová hororová sračička, ale vyústí do nevšedního bahna naprostého chaosu. Komu tohle přijde geniální a úchvatné, prosím. Pro mě jde o další počin, bez kterého by se světová filmová tvorba a všichni filmový diváci pohodově obešli. Pokud chcete zabít 79 minut svého života a už vás nebaví mlátit hlavou do zdi, pusťte si Evidence. A abych quotoval... "Zdejší celkové hodnocení beru za špatný vtip..." já taky, Zecku, já taky... 0% ()

Mr.nachos

Musím zdůraznit, že nemám ráda film natočené ruční kamerou. Tady to platí dvojnásob. Námět se mi líbí, ale zpracování už méně. Dvě hysterický blbky, jedno namachrovaný mačo a jeden poseroutka nejsou zrovna originální, ale budiž. Místy až brutálně nelogický chování do filmů patří, takže dobrá. Neustálé ječení a hysterčení, dobře, holky prostě řvou, ale to nepřehledný, zmatený pobíhání odnikud nikam, to už bylo i na mě moc, snažila jsem se co to šlo, abych byla pořád v obraze, ale ono to prostě dost dobře nešlo. Takže první půl hodinu jsem se nudila a bojovala s touhou to vypnout, pak následovalo asi 15 minut, kdy jsem se bavila a dokonce se mi to začínalo líbit, ale pak přišlo posledních 30 minut a bída, děs a hrůza. Suma sumárum, dokoukáno, ale na konci jsem myslela, že z toho blikání, rozostřování, ječení, zhasínání a zase rozsvěcení dostanu epileptický záchvat. ()