Rikky007

Rozhodně lepší, svižnější a vtipnější. Vsuvka s Chuckem Norrisem mě dostala. Stallone se sice se scénářem nepáral- prostě "zloduši nám zabili parťáka, jdem se pomstít a při tom zachránit svět", ale stačí to. To, co jsem čekal od jedničky, jsem dostal až ve dvojce. ()

KafuR

Nevím, jestli mám vyčítat filmu něco, o co tady vůbec nešlo. A to scénář, jehož jediným účelem je pouze vytvoření kostry, na kterou je možné naskládat hromadu mrtvol, výbuchů, drsňáků a jejich hlášek. A to je přesně to, co dělá tento film výjimečným. Béčkových řezničin s tupým scénářem je totiž ve filmových archivech plno, ale taková koncentrace zestárlých akčních ikon v jednom filmu, parodujím všechno, co je kdy proslavilo, posouvá film na úroveň, kde není možno se pozastavovat nad nedostatky, které cílová skupina tohoto žánru nebere vůbec vážně. ()

Drom

Pište a říkejte si co chcete, ale tohle totální béčko z osmdesátých let záhadně přenesené zkrze čas k mým stále chabějším očím dneška, byla nejlepší totální ptákovina posledních let. Jděte se vycpat s těma komixovýma omalovánkama hrdinů s mlíkem na bradě, se scifkama namíchanýma ze starých scénáristových kopíráků a televizních keců, s fantasy akcema jak z Kouzelné školky nebo s dramaty konzistence názorů markeťáka při výkyvech na trhu postmoderního konzumu. Odpusťte následující spoiler během mého radostného slintání, když, kakaje nejen do svých trenýrek, budu se rozplývati nad tím, že všechno vybuchuje, Arnie je drsňák, Stalone je drsňák, Chuck Norris je osamělej drsňák, mladý drsný nýmand snící o klidném životě se svou láskou umírá (jak nádherně neoriginální), Lungren je drsňák a ostatní jsou neméně drsní (až se jazyk olyzující struhadlo stydí), vystřílí se víc kulek než v Rambovi 1+2+3+4, všude krvavých mrtvol, že by se kdejaký člen Einsatzgruppen pýchou dmul a na vrch naprosto neoriginální hepáč... uf, já už nemůžu. Díky. Za vaše hloupé vtipy, za akci bez konzultací s psychologem, za každému troubovi známé hlášky, za tuhle svižnou a naprosto neoriginální explodující oddychovku. Lepší čtyři a jestli hodláte dál točit ty současný hovadiny, bude jich výhledově pět. Teda pokud nejste ženská, člověk bez obliby béčkových 80. let, nebo moderní idiot s přesvědčením o kvalitě dnešní tvorby. V takovém případě tak možná lepší dvě. Edit: Tak tři a půl roku mi trvalo, než jsem si to vychutnal znovu a toho Segala beru zpět ku klidu pana alchace. Asi jsem měl vlčí mhu nebo (a to je pravděpodobnější) jsem byl pod vlivem, nicméně jsem si ho tam tentokrát nevšiml. Každopádně, když si třeba za pár let vzpomenu, tak budu dávat pozor, jak to s ním tedy je. Je tam? Není tam? Kdo ví! ()

Razzor_82

"Tímto vás prohlašuji; mužem a nožem" Ještě lepší a vybroušenější akční úlet než jednička. Pěsti a trefné hlášky opět připraveny. Tihle drsní dědkové nepatří do starého železa! 9/10 ()

geek.ondra

Simon West nakonec přiblížil tuhle sérii k naplnění jejího úplného potenciálu.  Stále to sice není taková událost jakou bych si představoval od srazu takových legend, ale tentokrát to aspoň konečně funguje jako bezstarostná akční jízda u které nemusíte přemýšlet nad režijními faily které byli napáchány v jedničce. 7/10 ()

aLCaP0Ne

Akcia, akcia a znova akcia. Ten kto čaká nejaký zložitý príbeh resp. dej bude asi sklamaný. No táto priamočiara akcia v ktorej uvídite hrdinov z 90 rokov je niečo čo zaručene nenudí,pobaví je to pecka. Neskutočne ma pobavil nástup Chucka v pozádi s tým podmazom mohykána. V celom filme je kopec zaujimavých naražiek a srandovných či už Arnyho legendárnych "Iam back" alebo keď v závere Sylvo povie: "Táto vec patrí do muzea" a Arny mu na to: "Áno to my všichni..". Tieto legendy akčných filmov sa napriek svojmu veku, úpadku atď opäť vyšvihli a ukázali mladým ako sa robí správna show.. 90% ()

VelkyResli

Je mi jasné, že tenhle film rozděluje publikum na dva tábory - jedni, co akčním řežbám nikdy na chuť nepřišli a pro něž bude film totální nekonzistentní slátaninou, které chybí hlava a pata, a pak ti druzí, kteří jako mladí teenageři sledovali slastně Terminátora či Ramba, a v současnosti si s chutí odpočinou na nějakém ryzím akčním béčku. Pro ty bude film boží připomínkou starých časů, kdy hrdinové "měli koule", příběh se moc nehledal a co se počítalo, byly jen tvrďácké hlášky suše pronášené polonahým gerojem vlastnící kulomet s nekonečno náboji. Patřím do druhé skupiny a proto jsem u tohoto bijáku slintal blahem. Některé scény jsou prostě absolutně úžasné (rozhodně pro fandy žánru), hlášky jsou sypány s naprosto brutální kadencí a proto je návrat starých dobrých akčních hvězd (aspoň pro mne) bez kazu. ()

Camarro14

Co jsem očekával v rámci prvního dílu se mi dnes dostalo po tunách. Fanouškovsky neobjektivních a jednoznačných pět hvězd! Ten desetiletý kluk uvnitř mě zkrátka nemůže dát méně. ()

Pavita

Film je naprostá pecka. Herecké obsazení dokonalé a to že si Chuck Norris dokáže udělat srandu sám ze sebe tomu dodává velké plus. Musím říct že jsem ani chvilku nenudila. ()

PedroPo

Kdyby mi někdo před 20 lety řekl, že si můžu vybrat mezi filmem, kde budou Stallone-Schwarzenegger-van Damme-Lundgren-Willis a Chuck Norris nebo že budu ještě dalších několik let panic, asi bych byl radši dál panic a vyrazil do kina na Postradatelné. Protože jejich druhý díl je přesně to, po čem jsem jako puberťák toužil. Je fajn si na ní teď dojít do kina a pak mít i sex ;) Je mi jedno, jak moc je to mimo (mimo herectví, dialogy, kameru), tenhle film mě bavil ještě víc jak ten první a myslím, že taktika "přidáme do každého dílu nějakou tu legendu" určitě zabrala. Dávám plný počet a nemůžu se dočkat pokračování. Tihle pánové ještě do starýho železa rozhodně nepatří. ()

ISAJ

Druhy Expendables su po vsetkych strankach ovela mohutnejsi film ako bola jednotka. Uz v prvej scene sa vali konvoj ako z cierneho jastraba, ale to tu netreba riesit, pretoze cely tento film je treba brat s nadhladom. U tohto filmu sa netreba zastavovat nad tym ze s malym lietadlom letia z ciny do ameriky a potom zase do albanska, tu je potrebne sa proste nechat unasat velkolepou akciou, ktoru sprevadzaju hlaskujuce legendy zanru. Trochu mi vadila ta digitalna krv a cele to sede prostredie, ale inak spracovaniu neni co vytknut az na ten obcas pateticky strih. West to pod Slyom zvladol, a spolocne nam naservirovali hlaskami nabitu akcnu jazdu na ktoru sa len tak lahko neda zabudnut, kedze tu expandables spolu s Arnoldom a Brucom nicia nepriatelov po desiatkach, a osamely vlk walker im zase pomaha nicit tanky. Zaujatost je tu prirodzena, pretoze je to velmi pekna spomienka na stare dobre casy vsetkych tych borcov. Liho som si skoro ani nevsimol, ale dost ma prekvapilo to ze kazdy dostal celkom slusny priestor. Tylerov soundtrack je v pohode aj napriek tomu ze sa tam vobec nic nezmenilo. Celkovo super zabava ku ktorej uz nabuduce treba len doplnit Seagala aby to bolo kompletne. Zhliadnute v kine s francuzkym dabingom. 7/10 ()

Psycho.R

Musím uznat, že to byl asi první film, kde mi bylo záporáka líto. JC to zahrál perfektně i když jsem doufal ve vetší fight, ale to nic nemění na tom, že je to peckózní film. Pokud opravdu vznikne trojka, bude mít sakra práci tu laťku nastavenou svým předchůdcem přeskočit. Dva roky čekání se vyplácej´:-) ()

zberatel

Julinka, zabudla si na ten HUMOR, ktory predcil stroje, zbrane a aj adrenalin samotny :))) Vo vsetkych smeroch lepsia nez jednotka, absolutny kinozazitok :-)) ()

Forty-

Mile prekvapenie, humoru bolo vsade vela a bola to zabava. Chuck Norris mal vo filme epicku scenu, takze za to +1 hviezda! ()

Blacki

Je to sice slátanina všeho možného, ale s takovýmto hereckým obsazením, se ani nic jiného nedá čekat. Film je plný wtf momentů, které vám rozechvějí bránici. Ve výsledku je to naprostá paráda. Nic tak zábavného jsem dlouho neviděla. O tom svědčí plný sál rozesmátých lidí. Ti, co hodnotí film jako blbost asi nechápou o čem opravdu je. ()

Black-star

Přiznávám se, že totálně odvázaná sem z toho nebyla. Všechny akční scény mi přišly tak děsně hollywoodsky umělé s typickými nekonečnými zásobníky, nesmrtelnými a nezranitelnými hrdiny. Humor tu byl to je pravda. Ale že by to neslo nějakou myšlenku nebo poselství nebo aspoň nějaký jednotící prvek to opravdu ne. Závěrečná bitka je odfláklá ikdyž vzhledem k realitě bližší, ale vůči zbytku filmu nedostačující. No tak nevim ale lépe jak 60% rozhodně nedám. ()

D.Sleeper

Má to ještě větší drive, než jednička. Hlášky jsou velmi cool. Mnozí s nimi vystačí do příštích Velikonoc, najdou se i tací, kteří s nimi vystačí až do příštích Expendables. K tomu přičtěme Chucka a nemá to chybu. ()

druhaveta

Každý, kdo se bude snažit vnímat dvojku Postradatelných jako normální film přes příběh, postavy nebo dějovou dramaturgii, odtáhne z kina s brekem - tenhle útvar je tak vystavěný na prolínání interpretačních metarovin, že než co jiného je to spíš popkulturní teserakt. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky