KacHnAop

První díl byl zážitek a nostalgie, sledovat legendární hereckou sestavu, i když scénář byl naprosto jednoduchý. Dvojka je víceméně totéž a nepřináší nic, čímž by očka filmového diváka překvapivě okouzlila. Postradatelní 2 je ale pořád svižný a vtipný film, některé akční scény či hlášky bodly a vidět závěrečnou bitku Stathama s Adkinsem a především Stallona s Van Dammem, i když ti můžou být rádi, že mají stále svoje zuby a chodí o vlastních, byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Jinak než průměrný ale hodnotit nemůžu. ()

Lomprdik

Chybí tam už jen Steven Segal, Bruce Lee a byli by komplet. To že je film narvaný hvězdami z něj nedělá bohužel dobrý film. Začátek filmu ušel, ale jak film postupně plynul bylo to nudnější a absurdnější. Jediné co mě uspokojilo bylo, když se konečně ukázal Chuck Norris. Jednička bylo mnohem lepší a bojím se čeho se dočkáme ve trojce, snad se polepší. ()

ludovit14

Prešli dva roky a LEGENDY filmového plátna sú naspäť.Mne osobne táto Expendables 2 moc nesadla,priam naopak,dosť som sa nudil.A k tomu samozrejme banálny príbeh,ktorý bolo už vidno 286 krát a nemá už čo nové ponúknuť.A dobré že sa niektorý starci nerozpadli,lebo napr. Sylvester Stallone vyzerá veľmi hrozne-ale ostatný nie sú na tom o moc lepšie.Malý by už prácu prenechať mladším už ich mám plné zuby ( čo veľa to je moc).Nebyť Jasona Stathama,tak sa na to celé _____!Kedže týchto borcov rešpektujem tak moje HOD:60%.ALE naposledy,pravdepodobne Expendables 3 pôjde do koša.PS:radšej,nech tieto legendy napíšu knihu alebo scenár-lebo toto je už iba historická samovražda! A Simon West,kde nabral tieto 5 centové dig.efekty?TEN nech sa vráti k ____ seriálom! ()

StinkingPooh

Super vidět většinu hvězd béčkových filmů, které jsem sjížděl na vVHSkách v dětství :) Možná i díky tomu jsem dal o jednu hvězdu víc než by si film ve skutečnosti zasloužil. Chtělo by to více akce a hlášek. ()

rytir1

,, Ahoj koťátko. Ranaři co si dělaj prdel sami ze sebe jsou zpátky. " Bál jsem se o co horší bude dvojka, ale velká úleva. Tenhle akčňák se opravdu mezi akčňák rodí jednou za sto let. Snad první dvojka na světě co nedoplatila na dvojkovost. Možná by film do třetice měl už mít nový název. Mezi akčními filmy NEPOSTRADATELNÍ:-))) ()

Sethiel

Hodně velký rozdíl od jedničky. Jednička byla dějově nenáročný akčňák ve stylu osmdesátek, který jsem si nostalgicky užil - hlášky byly cool, všechno hezky bouchalo, bilo se a tak vůbec. Dvojka vlastně ani není film, spíš metafilm. Přesný výraz je "slátanina", protože tenhle film existuje v podstatě jenom proto, aby v něm herci mohli ještě jednou pronést svou hlášku, která je před třiceti lety proslavila, nahodit nějakou narážku na svůj starší film nebo dokonce na nějakého herce samotného. To podle mě prostě není film, zvlášť když příběh jako takový je ještě o pár kategorií hloupější než v jedničce a podřizuje se zmíněnému hlavnímu cíli. Nejvíc ze všeho mi tak druzí Expendables připomínali Kameňák - tam byl taky příběh irelevantní a plně se přizpůsoboval tomu, aby se tam dalo nasázet co nejvíc starých vtipů. To přirovnání je ve skutečnosti mnohem přesnější, než se zdá na první pohled - i v Expendables občas narazíte na hodně starý vtip zasazený "scénářem" jakože přímo do děje. Tohle podle mě v jedničce nebylo, tam to končilo s tím, že tam nacpali provařený herce, kteří byli sami odkazem na osmdesátky a na svoje filmy - a nevadilo to. Tady jich nacpali násilně ještě víc a už i tenhle aspekt docela bil do očí ... Chuck tam vážně nebyl potřeba, nebylo to vtipné, zajímavé, logické z pohledu děje ani nic podobného. Prostě tam jen byl, jako odkazy na všechny ty filmy. Jako když pejsek s kočičkou ... však to znáte. ()

FlegyCZ

Parta svalovců s palebnou silou větší než celá armáda naší republiky nezraněna probíhající vybuchující scénou je normálně recept na nudu. Jenže! Tenhle film je plný známých tváří, které si od první do poslední minuty dělají srandu z celého žánru i sami ze sebe. A daří se jim to na výbornou. Nadhled, vtip, spousta narážek na žánrové klasiky a spousta neuvěřitelně vtipných hlášek procezených koutkem úst mezi jednotlivými výbuchy, aniž by cokoliv z toho působilo trapně, uměle či vynuceně. Navíc (a to nebývá pravidlem) je dvojka snad ještě lepší než první díl. Tohle se rozhodně povedlo :-) ()

czema

Ikdyž má dvojka větší hodnocení, tak se mi více líbila jednička. Ale i tak to byla opět taková nálož s ještě větším množstvím střelnýho prachu. Navíc tu byl přece Chuck Norris. (Prý tě uštkla kobra. Jo. Pět dní umírala v krutých bolestech) :D no co na to víc říct. Arnold byl opět plnej toho svýho ,,Já se vrátím'' a ,,Jsem zpět'' A aby, toho nebylo málo tak musel Willis taky zaválet S tím svým Jupí a jej. Prostě nezapomenutelnej zážitek. ()

gpx

Klasická demonstrace filmařiny v duchu hesla 'čím víc mrtvych , tím víc Adidas'. PS: Tu šikmookou pipku do scénáře dopsali vyloženě jen aby naplnili gendrový normy... Když už, mohli tam soupnout Cynthii Rothrock (nebo je už pod drnem? či ji někdo natrhnul Rozkrok?) ()

MAXIKILLER

Celá ta slavná sebranka hvězd let osmdesátých, devadesátých je zpátky. Sice už je na nich vidět zub času, ale ta nostalgie! Tomu se zkrátka nic nevyrovná. Pro někoho kdo tyhle staré pušky a jejich filmy zná, a miluje, je to orgasmická záležitost. Bez prdele:) Stallone ví, Stallone umí, a doufám, že bude v téhle křižácké výpravě za návratem klasických akčních béček pokračovat, dokud mu síly budou stačit. ()

JP84

Když to porovnám s jedničkou tak nevidím skoro žádný posun k lepšímu: přiblblý scénář, špatné počítačové triky, špatná kamera a naprosto sterilní Sly. Aspoň že ten Arnie nevypadal tak trapně (bohužel ho zastoupil a řádně překonal Pan roznožka, jehož padouch by si zasloužil nějakou mimořádnou cenu za nechtěnou směšnost). Jediné vetší plus tak vidím konečně ve využití toho, že v jednom filmu máme ty největší akční hrdiny 80. a 90. let: popichování, odkazy na jejich nejslavnější role atd. (a né jako v prvním díle, kde mi přišlo, že celá produkce jde ve stylu „hlavně tam dostat ty největší hrdiny, na zbytek filmu kašlem“). ()

kolodej1

nelze dát vyšší hodnocení, protože akční film by měl mít skvěle zvládnuté akční scény, ale to se nestalo. Většinou jde jen o série kropení, které spíše nudí a pouze člověka napadne, že je trochu zvláštní, že zhruba osm lidí vystřílí několik desítek lidí, aniž by se kryli a sami nedojdou ani škrábnutí. Slušná byla finálová rvačka, ale jinak těch dobrých nápadů moc nebylo. Vtípků pak bylo poskrovnu, zvlášť těch vydařených, o ději v podstatě mluvit nelze vůbec. Slabé i s vypnutým mozkem ()

v.indruchova

Doporučuji jen v původním znění bez dabingu. Tak už tedy chápu proč taková " zabijačka" má tak vysoké hodnocení..protože je to zároveň akční komedie. Prošpikovaný film slavnými osobnostmi s charismatem, které by se dalo krájet, bez charisma a vtipu by to byl nudnej podřadnej akčňák. V 55 minutě to všechno zachrání Chuck s hudební podbarvení a vtipem na konec :) Chuck má v reálu takový něžnější hlas, to mě překvapilo, když se o něm tradují takové vtipy. A toho "kečupu kolik na tenhle film padlo". Hláška Barnyho:"Rest in pieces"=odpočívej na kusy. Švancikovo slavná hláška: já se vrátím zazní hned několikrát. Musím uznat, že Jean-Claude jako záporák..jde mi z něj mráz po zádech. Moda cigaret ve filmech končí, jen občas Stallone dá doutníček. Hudebně vynikající. ()

blade23mc

Parádní akčnák se spoustou boje, akce, střílení, dobré hudby a hlavně neskutečných hlášek v podání velkých hereckých jmen. Jsem zvědavý na pokračování. 90% ()

unclejack

Hoci sa mi viac páčili Expandebles 1, aj dvojka má určité klady, ktoré sú v nadupanom ceste a drsniackom obale dobre vidno. Nemusím opakovať, že cast opustil Mickey Rourke - môj obľúbenec - a ani Jet Li si príliš nezahral. Ale Chuck Norris, Jean Claude van Damme a väčší priestor pre Arnolda a Churcha-Brucea sú viac než adekvátnou náhradou. Simon West vie čo robí, vedel to už pri Con Aire a druhými Nahraditeľnými si u mňa akurát zvýšil kredit. Celkovo sa určite jedná o nadupaný akčňák, plný skvelých prestreliek a van Dammových kopov ,ktorý neurazí žiadneho diváka, ani takého , ktorý ich vyslovene nežerie - napríklad ja. ()

Delmondo

Tohle jsou Expendables, akční jízda stylu let osmdesátých, správná koncentrace akčních borců a hromada akce. Ono se není čemu divit když na režisérské křeslo usedl Simon West, no ten co natočil tu boží akčňárnu Con Air. JCVD je ze všech asi jedinej kdo má zkušenosti s rolema hajzlů a tak se s hlasem Pomejáka chopil hlavního bastarda, kterému je třeba nakopat prdel a projít se mu po xichtě. Bruce a Arnie si zas krásně vyměňují hlášky a dokonce mě rozesmál i ten rezatej parchant Čak Norys, kterej sám samopalem zruší celou armádu a zničí tank, ta jeho krátká účast byla nejzábavnější v celým filmu. ()

brodži

Neříkám, že to není dobrý film. Jen už to není taková pecka jako jednička. I když ani jednička nebyla extra film. Dvjka sice je na vlně akce a příběh jde svižným tempem ale jsou tam tupá místa, která jsou hloupá. Ale to nebere nic z toho, že se jedná o dobrou akční podívanou, která za to stojí. ()

Oggy007

Myslim, ze jednicka mela podstatne vyssi uroven. Diry ve scenari me nemile prekvapily. Tri hvezdy ze sentimentu, za hvezdny obsazeni a luxusni masakr ve stylu 80. let, ale to byla i jednicka.... ()

marrrrian

Keby to nebola tak strašná, fakt obrovitánska vtákovina, tak je to 100%, ale prišlo mi to trochu nesúrodé - nie, že by som sa čudoval, po jednotke sa nedá čakať nič súrodé, ale aj na danú štylizáciu filmu to bolo trochu hop sem postrielať, hop tam postrielať... Ale... aj to by mohlo byť v istom zmysle plus. Expendables 2 sú totiž v niektorých smeroch fakt bezchybný film a povedal by som aj klasický, keby bol už starší. Takto môžem zatiaľ povedať, že rozhodne je aspoň ikonický. Jasne vytyčuje smer masovej (nie vraždy, aj keď film samotný je taká masová vražda) akčnej zábavy dnešnej doby, pričom sa drží starých osvedčených praktík. A aj napriek množstvu telesných pozostatkov, ktoré svalnatá partička po sebe produkuje, rozhodne nikoho neurazí a myslím, že každý sa musí aspoň čiastočne zviesť na tej akčnej vlne, ktorú tento film vyvoláva. Hlášky, dobré tempo a kamenné výrazy vyslúžilcov, ktorí si opäť vybojovali svoje miesto na vrchole... Len teda, nebyť to tak obrovitánska vtákovina :D ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky