V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

Jessica_Biel

Nezbývá mi než jen souhlasit s názory některých zde= Rozkrádání Vetřelců by mělo být trestné, ale budiž... Film na mě působil jako jasné remake vetřelců a všech možných filmů z obdobného tématu, které zde už byly před lety. Z počátku zajímavý nápad, ze kterého jsem si fandil na dobrou podívanou, se zvrhl na nezáživný útok na můj mozek. Hlavní postava Elisabeth (ehm, skoro jsem chtěl napsat Ripleyová) si mé sympatie vůbec nezískala a chvílemi jsem si dokonce říkal,zda nepatří k nějaké náboženské sektě. Smutný běs a doufám,že pan scénárista příště smočí pero v lepších myšlenkách. Na druhou stranu, záchrana přišla v podobě rozumného Idrise Elby a úžasné Charlize Theron, díky které jsem vydržel až k titulkům. A díky bohu, žijeme v 21.století, tak to ještě zachránili triky a vizualní atmosféra... Tři hvězdy myslím stačí, z toho dvě pro Charlize ()

schindler

První polovina filmu,spousta a spousta otázek, těším se na jejich vypiplané rozuzlení, ale kdeže. Odpovědí jsem se dočkal jenom několika a hlavně jsem s nima nebyl vůbec spokojen. Prostě nějaká šokující scéna, kde bych jen vydechl VAUU se nekonala. Trochu to sice napravuje poslední scéna filmu, ale chci víc, chci další film. 4 Hvězdy dávám za kulervoucí výpravu a za fakt, že jsem v daném žánru za posledních 10 let možná nic lepšího neviděl nebo si to momentálně nevybavuji. Ještě musím trochu pokárat ostatní uživatele, kteří mě při hodnocení tohoto filmu přišli příliš přísní. ASI VELKÁ OČEKÁVÁNÍ. ()

optimum

Vetřelec po 30ti letech. Asi to 4 hvězdy nezaslouží, ale ta vzpomínka... Některé záběry a momenty jsou zkopírované, děj mě teda nevzal, ale atmosféru to má slušnou, v kině jsem to bohužel nestihl, tak tam by to bylo daleko intenzivnější. Film rozhodně neurazil, ani zcela zásadně nenadchl. Vetřelce nedohoní, ale připomene ()

Otan

Strašně jsem na tento film čekal ,ale asi o to větší bylo zklamání.Scény,výprava a některé výkony herců jsou ok,ale nevím co tím chtěl Ridley říct.Snad to nebyl kalkul,ale jaksi to nemá šťávu.Přesto všechno si myslím,že tyto náměty mají dále šanci.66% ()

Chlo0opek

Oproti hutné atmosféře Vetřelců se zde celkem nic nedělo. Graficky hodně slušné, ale příběh jakoby byl pouze jen okrajovou položkou. Bohužel.. Kdyby to aspoň ten závěr vyšperkoval nějakým originálním rozuzlením a odpovědí na otázky, které během filmu vyvstaly, ale místo toho se konec jeví jako největší slabina:(. A přitom by kvalitní závěr tomuto filmu tak slušel.. ()

mine.slayer

Tedy natočit film, který je a není Vetřelec to chtělo hodně kuráže!! Pět hvězd ode mě filmu patří jen pokud jde o pokus rozvinout už zmíněný film, pokud ne, je na místě dát za neoriginalitu spíš hvězdy tři. Počkám, ale na pokračování a čekání si ukrátím shlédnutím všech Vetřelců a Predátorů a budu se těšit, jak v druhém Prometheovi, bude nebo nebude tento monumentální příběh dále rozvíjen. ()

kacudzde

Vetřelčí prequel s občas temnou atmosférou, nějakou tou příšerkou a bohužel i s nelogickým jednáním většiny postav. ()

stepma

Souhlas s uživ. Tetsuo, z velkého epického začátku se vylíhnou jatka...a aby nám to nebylo líto, pustí nám Ridley k závěrečným titulkům Chopinovo klavírní preludium, abychom mohli dělat, že se nás to dotklo. Trochu nezasloužené 3* ----Po delším zamyšlením radši jen 2*---- ()

Allein4

Hurá na dvojku, moc se těším, protože tenhle první díl mě hodně zklamal. Čekal jsem víc akce, víc Vetřelce a vlastně vůbec víc děje. Bylo to "pomalé", moc toho neřeklo a ani to se mnou nijak necloumalo. Tři hvězdy dávám zejména za efekty a vysoce nadstandardní herecké výkony. ()

endoskop

Pre tých, ktorý mali veľké očakávania to mohlo byť sklamanie. Vlastne ani ja som nebol filmom vyslovene "strhnutý" alebo nadšený, ale sklamanie? To určite nie. Priznám sa, ságu Votrelcov som nevidel, možno aj preto mám z filmu skôr pozitívny dojem. Veľkou časťou za to môže nádherný, svetlý vizuál (očakával som skôr tmavé, nehostinné miesto, takže som bol príjemne prekvapený). To je aj prvá vec, ktorá ma pri spomenutí na Promethea napadne. K tomu rôzne technologické vychytávky (dúfam, že za pár rokov bude aj v reálnom svete ten 3D holografický obraz). Z postáv mi boli sympatický jedine ak hlavná hrdinka, android a pilot. Keď som už pri postavách, Fassbender podal vynikajúci herecký výkon, vážne som mu uveril, že je len robotický pomocník s umelou inteligenciou a bez emócií. Ako som už napísal, film ma úplne nestrhol, a k tomu mi prišiel trochu neúplný. Ale zanechal vo mne dojem, a to je dôležité. A možno pri ďalšom prehratí bude pôsobiť ucelenejšie. ()

StorWik

Prometheus měl být sci-fi kult, přitom je to film kde prvních 30 minut jsou jen letecké záběry krajiny. Neohrožená posádka, která snad vyhrála konkurz na tu nejhorší v historii se bojí 2000 let mrtvého těla, ale nebojí se pohladit hnusného mimozemského hada. Epická výprava, která nedává odpovědi vůbec na nic, tak na konci svojí cesty najde plešatýho albína. ()

Alchemilla

Jsou filmy, které by měly mít varování - nevhodné pro těhotné a matky krátce po porodu. :-) Hororům neholduji, z původního Vetřelce jsem viděla asi 10 min. a usoudila, že to není film pro mne. Na Promethea jsem se dodívala. Začátek je bombastický, úchvatný, plný příslibů a očekávání. Až jsem se divila, proč tak nízké hodnocení. Pak se film překulí do druhé půle a vše začne být jasné. ()

tinss_18

po zhliadnutí traileru sa vo mne vzbudili očakávania, že pôjde o fakt dobrý sci -fi film, ale trošku som sa sekla...polhodinku je to dobré a potom nič moc a skončí to dosť tuctovo... ale trailer musím pochváliť :) ()

Lukkyn

Úchvátný začátek , kdy mi Scott servíruje nádherné prostředí, atmosféru , skvělé herce a zmínka o Weylandovi mi dává naději na to že se budou dít velké věci. Poslední třetina film sice malinko degraduje, ale pro mě bylo největším zklamáním odhadnutí konce. Od začátku mi bylo jasné , že Alien bude pocházet od tzv. strůjců a čehosi. Dopadlo to dle očekávání , ale ipřesto mě to nezklamalo. Film jako celek fungoval a mě jako fanoučka Scotta a Aliena potěšil. Uvidíme jestli se využije zadních vrátek z konce filmu. ()

solver

Zklamání. Nedotažené, zrychlené a zmatečné. Myslím, že film obecně vystihuje scéna jak jedou k té "pyramidě". Fofr, ať se práší za kočárem. Ve chvíli kdy si vzali na palubu hlavu do laborky a android tam nepozorovaně pronesl vázu velkou jak noha, bylo pro mě vymalováno :) Abychom si rozumněli, tohle je opravdu téma, které se dá udělat pořádně. Fassbender hraje famózně, takže mě pak naštve, když se to odflákne. ()

Smejca

Prometheus zhlednut projistotu podruhe a tentokrat v HD....nadherne natocena sracka. Ani lepsi kvalita nepomohla...skoda.. *** ()

jiziczek

Po všech těch dohadech, jestli to bude film předcházející Vetřelci nebo to bude něco úplně jiného, vzniklo něco na půl cesty - ani ryba ani rak. Je tu spousta věcí, které na Vetřelce odkazují, kopírují ho a vykrádají. Pak jsou tu části, kde se snaží násilně odlišit. První půlka je krásná, druhá stojí za prd. A akcí nabitý konec to tak akorát zabil. A konečně - vábnička na pokračování u mě rozhodně nezafungovala. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů