Bitva o Los Angeles

Sci-Fi

USA, 2011, 91 min

David Michael Latt
  • Kangax

Reku, pozriem si po čase aj nejaký novší sci-fi a nie horor. To som si zase dal... Nemám slov, vydržal som asi 60 minút (čo je fakt dosť) a musel som sa ísť vyzvracať... Neuveriteľná hovadina, fakt niečo neskutočné ako sa tvorcom podarilo naplieskať všetky klišé, stupidity a všetky politické korektnosti čo mi už lezú krkom do jediného filmu. A nie... ja som sa nepomýlil, viem že je ešte jedna Bitva o Los Angeles a je to podobná kravina.... Aj tam len všetci strieľali, nikto nevedel po kom a nakoniec vyhrali tuším sympatický černoši s mexičanmi. Vivat multikulti! :)(24.12.2011)

• Lateef

Po megashitu Megapiranha vyrukovalo studio (pardon jedna nízká chatrč s jedním psacím strojem, co ani nezazvoní, když se blíží konec řádku) Asylum s napodobeninou Světové invaze. Ty vole. Ty krávo. Ty Asylume. To je zase hromada zhovadilostí, příšerností a ještě příšernějších příšerností. Máme tu stíhačky, co startují z polní cesty, vojenskou základnu, co vypadá třikrát hůř než zřícenina Trosky, ženského Deadpoola a samozřejmě ty nejlevnější vizuální efekty, co kdy byly k dostání. Když si koupíte k jídlu tuňáka v konzervě, jedno rajče a žitný chleba, máte dobrou večeři. Asylum za stejné peníze natočilo tohle. Nic z toho, co zde uvidíte, nevymyslel normální člověk. Pane Atkinsi, mohl byste mi říct, co máte dnes k večeři??(15.5.2011)

• MickeyStuma

Patlanina všeho možného. Už počátek příběhu nám připomíná snímek 'Den nezávislosti', a takto to pokračuje dál. Všechny snímky, z nichž byli použity motivy, by bylo na několik řádků. A tak tu máme další Mockbuster od Asylumu. Civilisti v tak obrovském velkoměstě nejsou žádní, armáda je složená s pár lidiček a jejich způsob boje je jak parodie. Velitel střílí po mimozemském tělesu obyčejnou pistolí a světe div se, jedno sestřelí. Ostatní střílí samopaly ... a nic. Najednou se objeví vcelku sympatická bojovnice se samurajským mečem a začnou se dít věci. Inu, tento počin je opravdu skvost. Kroutil jsem celou dobu hlavou nad tím, jak tohle všechno někdo dokázal dát vůbec dohromady. Napadlo mě, jestli scénář nebyl původně určen pro komiks. Tam by to fungovalo daleko přijatelněji. Ve filmu však bohužel ne. Speciální triky jsou pochopitelně co nejjednodušší a nejlevnější, ale dá se přimhouřit oko. A logika? Radši se ani nezmiňovat. Kdo má rád jednoduchost, snad tento snímek postačí. Mě to přijde jako mix trailerů na spoustu sci-fi snímků z kin.(22.11.2014)

• Aluska88

Tak toto dílo Asylum naprosto "zabilo." Na tuto verzi Bitvy o Los Angeles jsem se docela i těšila. A to nejspíš hlavně díky excelentnímu plakátu. Jakmile se vám dostane tvorba tohoto studia před zraky, spatříte v jejich tvorbě možná nějakou škodolibou radost a výsměch, stejně jako zvrácený obdiv tomu, co za neuvěřitelné kousky dokáží jeho kreativní pracovníci vytvářet:) Ale Bitva o L.A. byla skutečně velmi velká bída a nepodařené na tomto filmu bylo snad vše. Možná to na mě bylo příliš akční, jen se stále střílelo, takže postupem času už to přestávalo být i jakkoli inovativní, a stejně to děj nikam neposunulo. Vetřelec v podobě pilota, který přiletěl někdy z roku 1942, hlavní hrdinka, která si zřejmě hrála na "Nevěstu krví zbrocenou", hrouda laciných triků, špatných či nelogických scén a podobně "kvalitních" dialogů. Tuto bitvu Asylum nevyhrálo. "Vypadají jako světlušky." - "Cože?" - "Vždyť víš, ty v bažinách, co samy svítí," "Musíš se uklidnit a vnímat tu loď." :)(1.10.2011)

,,Nechci se reinkarnovat, přijít zpátky a potkávat tu zelený mužíčky." Zábavné sci-fi filmy má Syfy evidentně v malíku. V tomto filmu jsem se mohl uchechtat nad neschopným pilotem, který neumí vzlétnout, vojáka, co střílí na létající talíř revolverem, nebo ultra drsnou jednookou krásku s katanou, kterou porcuje vetřelčí lodě. Americké stíhačky startují z kamenolomu na štěrkovém podkladu! Tohle a spousta dalších drobností mě bavily opravdu náramně. Ale pozor, je nutné i tohoto filmu zcela vypnout mozek, jinak se zábava nedostaví. Super ošklivé efekty, amatérské herecké výkony, ohavná kamera i zvuk jsou jako obvykle samozřejmostí.(6.8.2015)